Bodibilding & Fitnes ispovedaonica

Mene bole kolena od cucnja, nisam stavio ni veliku tezinu, znam kako pravilno treba da se radi, a opet izgleda da nesto nisam uradio kako treba. Levo me boli sa spoljne strane, evo vec nedelju dana ne igram basket zbog toga, mada je sada znatno bolje.
Nemoguce je da te boli ako imas iole dobru tehniku i dizes tezine primerene svojoj snazi. Pre radnih serija dobro zagrevanje. Ispod dupeta stolicu ili nesto drugo na sta ces da sednes kad radis cucanj, visina stolice da kad sednes butina ti bude paralelna sa podom. Neko da te posmatra i vidi gde gresis u tehnici.
 
Nisam se bas najbolje zagrejao. Sta preporucujes za zagrevanje za cucnjeve?
Nista specijalno, ja prvo idem ili bicikla ili traka za trcanje ili bilo sta drugo recimo preskakanje konopca,... onda radim malo istezanja mada neko ne preporucuje istezanje pre treninga ali ja mislim da je bolje zbog dubine cucnja jer pravi cucanj je dupe do zemlje.
Posle toga jedna serija dvadesetak cucnja svojom tezinom. Druga serija zagrevanja ide 40% od maksimuma (ovo moze i otprilike) pa recimo ako ti je maksimum 100 kg onda 40 kg 5 x, pa 60 kg 3 x. I to je to spreman si za radne serije
 
Nisam se bas najbolje zagrejao. Sta preporucujes za zagrevanje za cucnjeve?

Ја рецимо обавезно у загревање за чучњеве убацујем пар лаганих серија ножне екстензије, ово је поготово добро за колена. Остало ти је рекао Стрелац, само пази да не претераш са загревањем.
 
Скоро сам чуо један одличан савет за вежбе типа чучањ или рецимо бенч.
Код чучња треба визуализовати како не само да покушаваш да подигнеш тег горе, него и да покушаваш да стопалима гурнеш под надоле.

Некоме ће ово можда изгледати смешно, али овакав фокус ће помоћи да се енергија усмери баш тамо где треба, јер превише вежбача ради непотребне покрете који расипају енергију током чучња, криве леђа, вуку леђима уместо да потискују ногама итд..
Резултат, пригњечена она заштита на шипци коју сви стављају, а која је потпуно непотребна јер тег треба углавити на чврсто стиснутим трапезима, како горњим тако и средњим и доњим.
 
Скоро сам чуо један одличан савет за вежбе типа чучањ или рецимо бенч.
Код чучња треба визуализовати како не само да покушаваш да подигнеш тег горе, него и да покушаваш да стопалима гурнеш под надоле.

Некоме ће ово можда изгледати смешно, али овакав фокус ће помоћи да се енергија усмери баш тамо где треба, јер превише вежбача ради непотребне покрете који расипају енергију током чучња, криве леђа, вуку леђима уместо да потискују ногама итд..
Резултат, пригњечена она заштита на шипци коју сви стављају, а која је потпуно непотребна јер тег треба углавити на чврсто стиснутим трапезима, како горњим тако и средњим и доњим.

ja ne radim cucanj, ako vec moram radim na smitu iskorak.
Jednostavno ne znam pravilno da izvedem vezbu.
 
zbog cega je cucanj dobar?
ima milion vezbi umesto

Зато што је тело целина, а бб га углавном посматра на парче. А чучањ активира хормоне у телу, ти хормони су уствари кључ раста снаге и масе. Не можеш не знам бицепс прегибом да постугнеш у телу ствари које ћеш постићи чучњем.

А и на бб нивоу, јаке ноге значе растерећење кичме и још много тога другог, уствари јаке ноге су један од кључева јаког тела. Кад видим ликове који не знам вежбају бицепс а ноге им као сламке, дође ми смешно.
 
Зато што је тело целина, а бб га углавном посматра на парче. А чучањ активира хормоне у телу, ти хормони су уствари кључ раста снаге и масе. Не можеш не знам бицепс прегибом да постугнеш у телу ствари које ћеш постићи чучњем.

А и на бб нивоу, јаке ноге значе растерећење кичме и још много тога другог, уствари јаке ноге су један од кључева јаког тела. Кад видим ликове који не знам вежбају бицепс а ноге им као сламке, дође ми смешно.

zato sto preskacu noge :D
ja sam imao krivu kicmu zato ne radim cucanj
kad u teretani malo po malo neka dobra sprava se zameni losom spravom i to bas za noge sprava, pa ne preostaje nista drugo nego cucnjevi i to na smit masini, bez smita je tesko drzati ravnotezu
 
zato sto preskacu noge :D
ja sam imao krivu kicmu zato ne radim cucanj

Па ти ако си искривљен ти онда треба да радиш вежбе да то исправиш колико се може, или да бар ојачаш мишиће око кичме.Овако испада да у теретану долазе ликови који сви болују од ишијаса, сколиозе и не знам чега..
 
pocni polako i ne filozofiraj mnogo jer od te filozofije ne rastu misici i snaga.
ja bih ti savetovao PREDNJI cucanj, da krenes sa njim. Dobro iscitaj kako ide tehnika pa onda pravac teretana prvo istezanje da vidis kakva ti je mobilnost, znaci cucnes dole skroz kao da si otisao kod rodjaka na selo u poljski wc, s tim da da pete ne podizes i ostanes u tom polozaju. Onda posle zagrevanja uzmi praznu sipku i probaj. Imas dve tehnike drzanja sipke ispred vrata a to je oly sa po dva prsta i druga sa prekrstenim rukama oko sipke. Za tebe je ovo drugo. I polako, za par meseci krenuces sa mrtve tacke
 
f6639a94724658284b08e63473c7158b.jpg


Da li je moguce imati telo kao ovo i kako?
 

Back
Top