ZAUZMIMO ULICE - 12. MAJ, PROTEST na TRGU REPUBLIKE

Schlosser

Iskusan
Poruka
5.015
BEOGRAD, TRG REPUBLIKE, 12.MAJ u 17h


#12M - DAN GLOBALNE R:EVOLUCIJE - UJEDINJENI U STVARANJU PROMENA!

157967_103552536442496_16055836_n.jpg



... Pozivamo SVE da se 12.Maja 2012 godine pridruže velikom građanskom protestu koji će se održati na trgovima svih većih gradova u zemlji, Evropi i svetu!

Cilj protesta je podizanje glasa protiv političko-ekonomske oligarhije 1% najbogatijih ljudi koji gotovo apsolutisktički kontrolišu politiku i narode celog sveta, a počinju da upravljaju i NAMA
.
Recimo NE korporativnoj eliti koja uzima sve što je NAŠE,
NE daljim, nasilnim i pljačkaškim privatizacijama,
NE bankarskim strukturama koje sve više i više siromaše naše stanovništvo!
Recimo NE NJIMA koji će pokušati da nastave da kroje NAŠ život prema instrukcijama i savetima onih najbogatijih!

Izborimo se za sve ono što je zajednički interes svih nas, 99% građana, ne povlašćene elite!


15. Oktobra 2011 godine, po prvi put u istoriji čovečanstva, ljudi širom planete su se ujedinili u zahtevu za globalnim promenama. Mi, obični građani Srbije, pridružili smo se tom zahtevu.

Okupljeni u neformalnu i nestranačku građansku inicijativu, simbolično nazvanu 99% Srbije, poslali smo zahtev Vladi za pokretanje suštinskih promena i stvaranje elemantarnih sistemskih uslova za život dostojan svakog čoveka.


Zahtevali smo stvaranje istinski demokratskog uređenja u kome bismo svi mi, građani Srbije, učestvovali u donošenju važnih odluka i bili krojači sopstvene sudbine.


Nesposobnost vlasti i sadašnjeg političkog poretka da svim svojim građanima obezbedi život dostojan čoveka i rad na reprodukciji bogatstava onih najbogatijih (a sve uz zloupotrebe položaja i korupciju) kao rezultat imaju upropaštavanje svih NAS, sve veće odumiranje društvene imovine i potpuni nestanak javnog prostora, neadekvatnost javnih institucija da odgovore interesima građana i sve dublje zaduživanje u ime svih NAS.


Od ovog 12. maja, opet se vraćamo na ulice. Po drugi put u istoriji čovečanstva, ljudi širom sveta će opet izaći na ulice!

Ovog puta sa konkretnim predlozima, projektima i programima, i željom da, svim zakonskim sredstvima i Ustavom zagarantovanim pravima (referendumima i narodnim inicijativama) pokrenemo promene u cilju stvaranja humanog i pravednijeg društvenog uređenja i obezbeđenja uslova za život dostojan svakog čoveka.

Recimo DA:

- potpunoj transparentnosti u radu svih javnih službi i javnih institucija jer
ih MI finansiramo

- pravu da učestvujemo u radu i odlučivanju

- slobodnom i necenzurisanom internetu

- pravu na dom

- pravu na zaposlenje

- slobodnim medijima u službi i interesu građana

- besplatnom i nekorumpiranom zdravstvo jer ničiji život ne sme da ima cenu
- zdravoj hrani, a ne genetski modifikovanoj u cilju profita pojedinih

- besplatnom obrazovanju jer je znanje pravo svih nas a ne samo bogatih

- i svemu ostalom što život jednog čoveka čini dostojnim življenja


Dosta je bilo! Vreme je da MI budemo pokretači promena koje želimo da vidimo oko sebe!

http://www.99posto.org/srpski
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ako ste za sustinske promene, nezadovoljni vlascu, opozicijom, rezultatima ovih izbora i uopste, nista ne bi skodilo da to izrazite i izlaskom na ovaj protest
 
BEOGRAD, TRG REPUBLIKE, 12.MAJ u 17h


#12M - DAN GLOBALNE R:EVOLUCIJE - UJEDINJENI U STVARANJU PROMENA!

157967_103552536442496_16055836_n.jpg






Dosta je bilo! Vreme je da MI budemo pokretači promena koje želimo da vidimo oko sebe!

http://www.99posto.org/srpski
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ako ste za sustinske promene, nezadovoljni vlascu, opozicijom, rezultatima ovih izbora i uopste, nista ne bi skodilo da to izrazite i izlaskom na ovaj protest

Ај, сиктер ти у Америку са овим фазонима - ЗАОБИЂИ СРБИЈУ...... ИМАМО ПАМЕТНИЈА ПОСЛА !!!!!!!!!!
 
ko su govornici na protestu ?
Narod nikako da ukapira da nisu vazni govornici, nego da on moze da odluci o sebi, samo ako to stvarno hoce, ako je dovoljno svestan.

Jel mu se ne svidja ova vlast, jel mu se ne svidja opozicija, jel se zali kako ne zivi dobro, jel mu se ne svidja ni samom kako je glasao na ovim izborima? Jel misli da se na izborima kralo?
E, pa, evo mu jedne od prilika da izadje na ulicu i pokaze nezadovoljstvo.
 
Narod nikako da ukapira da nisu vazni govornici, nego da on moze da odluci o sebi, samo ako to stvarno hoce, ako je dovoljno svestan.

Jel mu se ne svidja ova vlast, jel mu se ne svidja opozicija, jel se zali kako ne zivi dobro, jel mu se ne svidja ni samom kako je glasao na ovim izborima? Jel misli da se na izborima kralo?
E, pa, evo mu jedne od prilika da izadje na ulicu i pokaze nezadovoljstvo.

Ма шта ми наприча, а то ћете ви шлосери да нам организујете.......сиктер тамо у рупу.......:evil:
 
Ај, сиктер ти у Америку са овим фазонима - ЗАОБИЂИ СРБИЈУ...... ИМАМО ПАМЕТНИЈА ПОСЛА !!!!!!!!!!

Не постоје већи дрипци, преваранти, лажови и сецикесе од комуњара, али не постоје у историји човечанства !!!

Тако је и то осведочени! Покушавају са старом фором али не могу два пута.

A ja pomislio Toma pozvao na proteste i zaostravanje situacije.

Eto, jel sam rekao?
Pa, u redu, onda samo kukajte i dalje i zalite se Gradskoj cistoci, sto nije na vreme ispraznila kontejnere.
 
Narod nikako da ukapira da nisu vazni govornici, nego da on moze da odluci o sebi, samo ako to stvarno hoce, ako je dovoljno svestan.

Jel mu se ne svidja ova vlast, jel mu se ne svidja opozicija, jel se zali kako ne zivi dobro, jel mu se ne svidja ni samom kako je glasao na ovim izborima? Jel misli da se na izborima kralo?
E, pa, evo mu jedne od prilika da izadje na ulicu i pokaze nezadovoljstvo.

Боље је питати ко то плаћа? Ко су спонзори? Дакле стварни организатори овог бунта.
 
Narod nikako da ukapira da nisu vazni govornici, nego da on moze da odluci o sebi, samo ako to stvarno hoce, ako je dovoljno svestan.

Jel mu se ne svidja ova vlast, jel mu se ne svidja opozicija, jel se zali kako ne zivi dobro, jel mu se ne svidja ni samom kako je glasao na ovim izborima? Jel misli da se na izborima kralo?
E, pa, evo mu jedne od prilika da izadje na ulicu i pokaze nezadovoljstvo.

Mora neko malo da zabavi masu.
 
Ма шта ми наприча, а то ћете ви шлосери да нам организујете.......сиктер тамо у рупу.......:evil:
Ja nista ne organizujem, samo prenosim sta sam slucajno danas video.

A vi ne kapirate sustinu.

E, pa dok je ne ukapirate i dalje ce vas yebati u zdrav mozak kapitalizam i njegove ovdasnje zuto-crno-crveno-ruzicaste i ostale ispostave u vidu "stranaka".

I dok ne ukapirate, i treba da vas yebu.
 
Ja nista ne organizujem, samo prenosim sta sam slucajno danas video.

A vi ne kapirate sustinu.

E, pa dok je ne ukapirate i dalje ce vas yebati u zdrav mozak kapitalizam i njegove ovdasnje zuto-crno-crveno-ruzicaste i ostale ispostave u vidu "stranaka".

I dok ne ukapirate, i treba da vas yebu.

Јесте, мЛого си ти наиван, баш ти верујем........ па и ово што си ти навео ЈЕ УВОЗ И ТО ЖУТИ УВОЗКОЈИ ПЛАЋА НЕКО СПОЉА ....... не пада ми на памет да упадам у било какве јевропејске и глобалне протесте или празнике све једно - МИ ИМАМО СОПСТВЕНЕ ПРОБЛЕМЕ УНУТАР ЗЕМЉЕ........
 

Back
Top