Macka i prvi okot

sdragana21

Zainteresovan član
Poruka
391
Obozavam mace i posto imam dvoriste imam dosta maca.
Imam 2 muzjaka i 2 zenke. I sve macke su bile u dvoristu. Prva zenka se omacila i nju smo izdvojili zbog malih macica da im se nesto ne bi desilo.Ona je izdvojena sa macicima.
Druga maca je takodje bila skotna i o njoj smo bas brinuli i zatvarali je uvece u slucaju da se omaci. Danju je bila pustene. Sada je nema. Da li je moguce da je sama otisla i nasla drugo neko mesto da se omaci? U slucaju da je tako da li ce doci sa macicima? Inace je prelepa - bela je sa plavim ocima. Da li neko zna da li ako se omaci ima sanse da dovede macice i da dodje sa njima? Mlada je i nikada se nije macila.
 
Prvo sve pretražie sve javne površine u prečniku od 100m i zavirite svuda, tako se radi kad mačka nestane. Imajući u vidu da treba da se omaci moguće je da je tražila neko skrovito mesto, to je urodjeno ponašanje.
Sterilišite mačke kasnije, to vam je moj savet, takodje i vakcinacija.
Saveti za mačke
 
Da, najverovatnije je da će doneti malene sa jedno 2-3 nedelje.
Tada oni počinju da hodaju i majka ih seli na neko manje skrovito mesto.
Za sada pratite odakle mačka dolazi i polako sužavajte krug "sumnjivih" mesta gde je mogla da se omaci.
 
Ipak se vratila iako smo joj obezbedili mesto za okot ona se macila po dvoristu i na razlicitim mestima. Uspela sam da pronadjem 4 maceta. Danas ih je omacila ali nikako ne zeli da ih prihvati. Ceo dan sam uz nju ali nikako da je ubedim da ih prihvati. Pretpostavljam da ima bolove ili je pod stresom pa ce se stanje srediti za par sati. Nego imam jos jedno pitanje. Imam 2 mace koje su se omacile i imam ukupno 8 maceta, sto je za moje uslove previse.Interesuje me ukoliko ne uspem da ih udomim..da li neko radi besplatnu sterilizaciju macaka na teritoriji opstine Beograd. Ja sam spremna da o njima brinem ali nemam toliko novca da platim sterilizacije.
 
Danas mi se omacila maca i dobila 4 maceta...u pocetku ih nije prihvatala i jedva sam uspela da je ubedim da ih prihvati....I jos veci problem je sto oni ne znaju da sisaju. Kao da nemaju osecaj i da nisu gladni.Inace su premali. Sta da radim? Posto imam jos jednu macu koja se omacila pre mesec dana...probala sam da ih stavim i kod nje ali oni kao da nemaju osecaj da su gladni. I kod nje nece da sisaju. STA DA RADIM?
 
Ipak se vratila iako smo joj obezbedili mesto za okot ona se macila po dvoristu i na razlicitim mestima. Uspela sam da pronadjem 4 maceta. Danas ih je omacila ali nikako ne zeli da ih prihvati. Ceo dan sam uz nju ali nikako da je ubedim da ih prihvati. Pretpostavljam da ima bolove ili je pod stresom pa ce se stanje srediti za par sati. Nego imam jos jedno pitanje. Imam 2 mace koje su se omacile i imam ukupno 8 maceta, sto je za moje uslove previse.Interesuje me ukoliko ne uspem da ih udomim..da li neko radi besplatnu sterilizaciju macaka na teritoriji opstine Beograd. Ja sam spremna da o njima brinem ali nemam toliko novca da platim sterilizacije.
Može biti i jedno i drugo,
možda se još nije izmacila do kraja (ponekad tek sutradan rode poslednje mače)
možda ih neće jer ste ih dirali pa drugačije mirišu
možda sa mačićima nešto nije u redu pa ih ne prihvata (recimo - prerano rođeni)
a možda je naprosto još mlada i neiskusna i ne kapira šta ju je snašlo.
 
Može biti i jedno i drugo,
možda se još nije izmacila do kraja (ponekad tek sutradan rode poslednje mače)
možda ih neće jer ste ih dirali pa drugačije mirišu
možda sa mačićima nešto nije u redu pa ih ne prihvata (recimo - prerano rođeni)
a možda je naprosto još mlada i neiskusna i ne kapira šta ju je snašlo.

I meni se cini da nesto nije u redu sa njima....jer oni uopste ne osecaju mleko i sisu ili njihova majka nema mleko. Juce sam ih nosila kod druge macke na dojenje ali sam im gurala sisu bas u usta i skroz malo su sisali....ali sa majkom ne vredi....Nocas ih uopste nije grejala. Danas sam ih ja malo zagrejala i davala obicno dugotrajno mleko 3.2 AD i zumance u nadi da ce im se bar malo otvoriti apetit i da ne uginu.Znam sta je kolostrum i majcino mleko ali trudim se da uradim sve sto je do mene. Bojim se da nece preziveti nazalost. Ima ih 4 i previse su sitni. Seceri maleni. :(
 
Imaš postupak ishrane mačića ovde, kupi prvo glukozu. Možda su prevremeno rodjeni...izmeri ih, drugo možda ih je zahvatila infekcija.....i treba da primeniš lek
Isharana malih mačića

Slična tema: Novorodjence odbijalo da sisa i uginulo...

Tri maceta su uginula ....jos jedno se bori da prezivi. Ne znam da li ce uspeti. Svi veterinari su mi rekli da ja tu nikako ne mogu da pomognem vec majka priroda tu uradi svoje. Problem je sto ih majka nije grejala i nije bila sa njima a oni nisu ni pokusavali da sisaju. Ja sam ih nosila kod druge mace da sisaju ali su bili previse slabi i nisu prihvatali. Ovo mace koje se bori za zivot je sada sa majkom ona ga je sklonila i vidim da ga greje i prihvata sto u pocetku nije bio slucaj. Molim Boga da prezivi. Meni se cini da su oni rodjeni prevremeno sa malom masom...mnogo su bili sicusni. Seceri maleni.
 
Žao mi je, verovatno su prevremeno rodjeni ili infekcija.......ne treba se ustezati da primenite lek kao što je opisano na linku.....u tom uzrastu nema šta da se izgubi, čim ne jedu kako treba stvar je jasna
 
Žao mi je, verovatno su prevremeno rodjeni ili infekcija.......ne treba se ustezati da primenite lek kao što je opisano na linku.....u tom uzrastu nema šta da se izgubi, čim ne jedu kako treba stvar je jasna

Ja ipak mislim da su prevremeno rodjeni. Macka je to odmah znala pa se nije mnogo trudila. Mada sam ja verovala da ce bar 1 preziveti jer je imalo volju da zivi. U prvim danima ja sam ga nosila kod druge mace i ono je htelo da sisa ....malo teze ali je ipak sisalo. Ali da li nije uzelo kolostrum majke...ili majka nije imala mleko....stvarno mi nije jasno. Ja sam dala sve od sebe ali na zalost na neke stvari ne mozemo da uticemo. Bili su tako mali i sicusni.
 
Dešava se, na žalost :sad2:
Naši ljubimci - koliko god nam daju radosti toliko imamo i stresa i tuge zbog njih.
Ako planiraš da sterilišeš macu, sad ti je prilika. Dvorišne mace kad izgube mačiće odmah naprave druge pa ne treba ni malo čekati.
 
Gradske mace, zbog veštačkog svetla, obilja hrane i dr. faktora "teraju" se tokom cele godine. Najbolje bi bilo da sterilišeš mace, što pre. Raspitaj se kod veterinara po kraju. Mnogi , za više maca, daju popust.
 

Back
Top