Mein Kamph

Ice_Georgius

Zainteresovan član
Poruka
127
Da li je neko procitao Hitlerovu knjigu,kakvi su mu utisci itd sta misli o knjigi.
Da li neko zna gde ima da se kupi,nadje,nabavi,naruci,pozajmi, bilo bi pozeljno
da je prevedena na srpskom jeziku ili engleskom,eventulno na hrvatskom ili crnogorskom sve jedno.
 
Ima u knizari u domu omladine i neshto je mnogo skupa... Ali je ''objashnjena'' od prevodioca/urednika edicije po meni bez razloga...Hitler je bio vizionar na svoj uvrnuti nachin zar ne :?:
 
Moj profesor je jednom kazao da covek koji procita "MEIN KAMPF" vise nikada nece biti isti i, naravno bio je u pravu. Knjiga je pravi dokaz Firerove genijalnosti!
Ja sam je kupila na sajmu knjiga i kostala je 1500 dinara.Verovatno se sada moze naci u svim bolje snabdevenim knjizarama. Trazi je pod naslovom "Moja borba".
 
arijevka:
Moj profesor je jednom kazao da covek koji procita "MEIN KAMPF" vise nikada nece biti isti i, naravno bio je u pravu. Knjiga je pravi dokaz Firerove genijalnosti!
Ja sam je kupila na sajmu knjiga i kostala je 1500 dinara.Verovatno se sada moze naci u svim bolje snabdevenim knjizarama. Trazi je pod naslovom "Moja borba".

A sta predaje taj profesor i gde?
 
Ice_Georgius:
Da li je neko procitao Hitlerovu knjigu,kakvi su mu utisci itd sta misli o knjigi.
Da li neko zna gde ima da se kupi,nadje,nabavi,naruci,pozajmi, bilo bi pozeljno
da je prevedena na srpskom jeziku ili engleskom,eventulno na hrvatskom ili crnogorskom sve jedno.


Nisam čitao "Mein Kampf", ali sam u Beču,na njihovom buvljaku kupio za smečnih 10 (tada) šilinga jednu knjigu Koja se zove "Ewiges Deutschland-ein deutsches Hausbuch",koja sadrži tekstove koji veličaju nemačku-narod,jezik...itd.
Naime tu se nalaze tekstovi i govori Adolfa Hitlera,gde on do te mere veliča nemce,da su ostali narodi maltene bagra.
E sad,ako si nemac-pa lepo je to čitati,prosto uživaš.
Čitajući tu knjigu poželeo sam da budem nemac.
Ne znam da li je to slučaj i sa knjigom "Mein Kampf",ali ako se u toj knjizi obrađuje (pored toga što,pretpostavljam,opisuje "svoju" borbu) slična tema-onda se postavlja pitanje da li bi trebalo da je čita bilo ko,ko nnije nemac.
 
Moj profesor je jednom kazao da covek koji procita "MEIN KAMPF" vise nikada nece biti isti i, naravno bio je u pravu. Knjiga je pravi dokaz Firerove genijalnosti!
Ja sam je kupila na sajmu knjiga i kostala je 1500 dinara.Verovatno se sada moze naci u svim bolje snabdevenim knjizarama. Trazi je pod naslovom "Moja borba".
Đe si ti sad đevojko:(
 
Odavno imam tu knjigu i citao sam je.Na zalost danas sam uspeo kupiti samo prvi deo,za prodaju naravno.Fali mi znaci druga knjiga.Taj naslov je nekad i u jednom komadu,kao moj primerak.Nije bas jeftina.Moze se naci i za manje od 1000 din ali tesko.Prevod i komentari su od izvesnog Smiljanica.
Ja sam je pazljivo citao,ima nekih istina u njoj.Ima par i mudrosti,realnih postavki.
Ali Hitler je bio slab slikar a mogu reci slab i intelektualac.
On je malo i upravu sto je prezirao ljude,jer vecina ljudi,ako cemo biti objektivni,nicemu i ne vrede vec samo da budu prezreni.Pa opet to nije razlog da se istrebe.Ako su ljudi tako pogani,onda su obicni ljudi i u Nemackoj takvi.
Prosecan covek pa makar bio i Nemac,je ipak egoista i pokvarenjak.
To je od Hitlera mnogo bolje pojasnio Frojd,Nice,Sopenhauer ili Erih From.
 
Prevod i komentari su od izvesnog Smiljanica.

Pa nije baš neki izvesni Smiljanić. U pitanju je Radomir Smiljanić, pisac dosta zapažene knjige iz sedamdesetih Neko je oklevetao Hegela, koji je devedesetih lupetao kojekakve gluposti. Između ostalog, predvodio je neku blokadu Dunava, kao čelnik udruženja Bela ruža ili tako nekako. Jedan od likova kojih se iz tog vremena veoma nerado sjećam.
 
Mislim to sto je kao pisac nebitan.Znam ja sve te njegove knjigice jer se bavim prodajom.I ja sam bio nezreo u to vreme kad se on eksponirao.Pa ga nisam voleo.Danas kad sam mnogo toga shvatio,nikog ne bih vredjao ili mrzeo ako je bio protiv Nato,Amerike i kapitalistickih imperijalista.
Tada sam voleo ljdue kao Djindjic i Vesna Pesic.Danas kad sam progledao,mogu reci da su ljudi kao njih dvoje daleko veci paraziti za Srbiju od nacionalista kao Smiljanic i slicnih.
Puna je Srbija tada a i sada ljudi koje Zapad gura,koji rade izmisljene poslove i primaju lepe pare oz Zapada.
To su razni pokreti,agencije,nevladine organizacije.A plus vecina ovih u vlasti su davno skolovani pripremani po raznim Nemackama da kolonizuju Srbiju u korist Nemacke i jos nekih zapadnih sila.
Razni Micunovici i nazovi akademici su davno prodali dusu djavolu.
 
Nije problem biti protiv NATO-a, Amerike i kapitalističkih imperijalista. Problem je uraditi nešto od čega će društvo i država imati neke koristi.
Ali, dobro, ove diskusije su za neko drugo mjesto.
 
Moj profesor je jednom kazao da covek koji procita "MEIN KAMPF" vise nikada nece biti isti i, naravno bio je u pravu. Knjiga je pravi dokaz Firerove genijalnosti!
Ja sam je kupila na sajmu knjiga i kostala je 1500 dinara.Verovatno se sada moze naci u svim bolje snabdevenim knjizarama. Trazi je pod naslovom "Moja borba".
Kakav stil pisanja:lol::)
 
Moj profesor je jednom kazao da covek koji procita "MEIN KAMPF" vise nikada nece biti isti i, naravno bio je u pravu. Knjiga je pravi dokaz Firerove genijalnosti!
Ja sam je kupila na sajmu knjiga i kostala je 1500 dinara.Verovatno se sada moze naci u svim bolje snabdevenim knjizarama. Trazi je pod naslovom "Moja borba".

Ne znam zasto (u stvari znam), ali knjig je na mene nije jak utisak. Osim par opisa parlamenta koji je preslikan kao i nas, imas utisak da gledas TV prenos,
ostalo je ono sto smo i culi o knjizi. Sto se tice stila, katastrofa, kao neki srednjoskolac.
Ne znam sta te moglo zadiviti u toj knjizi osim mrznje prema jevrejima!!!
I ostale ideje su :think:
 

Back
Top