Joga

Gost
Ako nekoga zanima ova divna sportska vestina, bila sam na treningu u Kosovskoj 29,u maloj sali. Trening vodi Holandjanka i mogu da Vam kazem da je super. A sto je bitno, prijatan je i prostor i nisu velike grupe.
 
Ne znam da li si ikada bila na treningu, to su samo fizicke vezbe koje se razlikuju po tome sto nema cimanja pokreta, vec se ostaje duze u jednom pokretu, a naucno je dokazano da je to zdravije za misice i tetive.
 
Ko je to dokazao? Koja nauka?

Vidim bas zbog tih dokaza su se svi prebacili na takve nacine vezbanja? Daj ne lupaj, to su obicne provizorne izjave. Skole joge su navlakuse, krene se sa vezbicama, pa krene prica o prosvetljenjima i onda to uzme neki svoj jako los tok.
 
Joga je jedna od indijskih filosofija.Naravno, cilj je sjedinjavanje uma sa univerzumom.Postoji više vrsta joge,ali najznačajnije su rađa joga kojoj je težište na koncentraciji,zatim bhakati koja insistira na posvećenosti,đnana kojoj je znanje bitno i hatha joga koja se najviše bavi tijelom(u fizičkom smislu).
 
To je dokazala i Capoeira,potrebna ti je i te kakva razgibanost,smirenost,koncentracija da bi postigao rezultate,...a Yoga je usko povezana sa Capoeirom,uostalom 80% Capoerista uche Yogu,a verujem da je i u drugim sportovima prisutna.

Ne morash ti samo yogom da se bavish,moze to da ti bude i jedna od sporednih stvari kojima doprinosish zdravom telu i duhu...btw. ja yogu uchim od malih nogu pored mame koja je uchila kod Jasmine Puljo 10-ak godina,dodushe nisam konstantno usredsredjena samo na to i to mi je greshka,mnogo bi lepshe i srecnije zivela kad bi je praktikovala svaki dan,...

Neverovatna su otkrica koje ljudi spoznaju uchenjem i redovnim,pravilnim praktikovanjem Yoge!! :wink:
 
Idi begaj:
Ko je to dokazao? Koja nauka?

Vidim bas zbog tih dokaza su se svi prebacili na takve nacine vezbanja? Daj ne lupaj, to su obicne provizorne izjave. Skole joge su navlakuse, krene se sa vezbicama, pa krene prica o prosvetljenjima i onda to uzme neki svoj jako los tok.

hehehehe , ti oces da kazes da je joga vrsta sekte , pa i da jeste onda je to sekta koja je bolja od sekte u kojoj smo mi srbi a to je pravoslavna sekta.
po meni joga je nacin opustanja uma i tela.
 
Yoga u prevodu znaci "Jedinstvo sa Bogom". Prosvetljenje je iskustvo Istine, onoga sto jeste (to je direktno iskustvo Istine na pitanja "Ko sam ja", "Sta sam ja", "Sta je Zivot", ili "Sta je drugo ljudsko bice", ili iskustvo Boga, a krajnju cilj yoge je oslobodjenje od pojavnog sveta i reinkarnacije.
 

Back
Top