Elektotehnicka vs. Gimnazija

Highflyer

Zainteresovan član
Poruka
225
Zavrsavam 8.razred i sveo sam izbor na dve skole.Prirodno matematicki smer u gimnaziji i elektro tehnicar racunara u elektro skoli Mihajlo Puin u Novom Sadu.Verujem da cu imati oko 100 bodova a posle srednje zelim da upisem FTN.Voleo bih da cujem vasa misljenja i iskustva.
 
Evo da ti napisem svoje iskustvo .Odavno sam zavrsio srednju skolu .Bio sam odlican djak i mogao sam da biram srednju skolu .
Mislio sam da upisem gimnaziju jer nisam bio bas siguran cime zelim da se bavim .Odem do gimnazije da se upisem , ali je tamo
trebalo napisati molbu .Nisam znao kako se to radi i krenem kuci da nadjem nekog da me uputi . Prolazio sam kraj elektrotehnickog
centra , pa svratim i tu .Tu je trebalo samo ispuniti formular . Razmisljao sam da li da upisem elektrotehniku ili masinstvo .
Upisem elektrotehniku i to samo zato sto sam tamo sreo kolegu iz razreda koji je upisao isto . Kasnije kroz skolovanje sam shvatio
da me masinstvo ipak vise interesuje , ali je bilo kasno za promjene .Prakticno nikad nisam radio u struci jer se tada u drzavnim firmama
zaposljavalo preko veze i protekcije , a diplomu sam mogao objesiti macku o rep .Dobro razmisli , jer svaka odluka ima dugorocne posljedice .
I kao sto rece Placenik , ako ces da studiras , bolje gimnazija . Gimnazijalci imaju bolju prolaznost na faksu zbog matematike .
 
Poslednja izmena:
Prelazak sa elektrotehičara računara na FTN će ti biti potpuno prirodan, ne znam kakva je elektrotehnička u NS ali ja sam kao elektrotehničar računara imao matematiku od koje je bio jači samo program specijalnog matematičkog odeljenja u gimnaziji.. Mada to zavisi od srednje.. Dok sa gimnazijom možeš, a i ne moraš imati malo poteškoća kada se budeš sreo sa stručnim predmetima na fakultetu..
 
Nemoj da brineš da ćeš sa bilo kojom od te dve škole biti osakaćen za faks, upiši ono što te više zanima, ako te odmah zanima tehnika upiši to i uživaj.. Elektrotehničke fakultete završavaju i gimnazijalci i elektrotehničari, samo se treba raditi.. Jedina je razlika što će ti posle gimnazije susret sa elektrotehnikom, elektronikom i sličnim predmetima po prvi put biti malo teži, ali nije to ništa što se ne može savladati
 
šta god upisivao NIKAKO ne idi u elektrotehničku.
puj puj, zlo najveće, retardiranost škole je višestruka, počev od nikakve prakse, zastarelog sistema u predmetima gde se uči ono što je bilo aktivno pre 30 godina i na kraju ali ne najmanje važno- nedostatak ženske populacije.. veruj mi, posle nekog vremena jednostavno počneš da ludiš


Da odradiš anketu u ETŠ školi i pitaš dal su se prevarili što su to upisali garantujem da će minimum 80% reći DA
 
upiši elekrotehničku, jer ćeš u gimnaziji morati da se jebbbeš i sa geografijom 3 godine i ostalim sranjima
a opet ćeš imati predmete koji će ti obezbediti neku dobru opštu kulturu, ako ih budeš učio

geos ti se svodi na to koliko procenata Indija pšenice, pirinča izvozi godišnje i razne gluposti i bubačinu. ove godine gubim geos. ima da mi svane! :worth:
neke zanima matematika, informatika, ali ih ne zanima hemija, biologija, pa nagrabuse

sam proceni...
gimnazija je osnovna škola samo 20x teža
 
šta god upisivao NIKAKO ne idi u elektrotehničku.
puj puj, zlo najveće, retardiranost škole je višestruka, počev od nikakve prakse, zastarelog sistema u predmetima gde se uči ono što je bilo aktivno pre 30 godina i na kraju ali ne najmanje važno- nedostatak ženske populacije.. veruj mi, posle nekog vremena jednostavno počneš da ludiš


Da odradiš anketu u ETŠ školi i pitaš dal su se prevarili što su to upisali garantujem da će minimum 80% reći DA

Zato kazes da se uci ono sto je bilo aktivno pre 30 godina?Prosto mi deluje nemoguce,zanima me sta ostali misle o ovome

upiši elekrotehničku, jer ćeš u gimnaziji morati da se jebbbeš i sa geografijom 3 godine i ostalim sranjima
a opet ćeš imati predmete koji će ti obezbediti neku dobru opštu kulturu, ako ih budeš učio

geos ti se svodi na to koliko procenata Indija pšenice, pirinča izvozi godišnje i razne gluposti i bubačinu. ove godine gubim geos. ima da mi svane! :worth:
neke zanima matematika, informatika, ali ih ne zanima hemija, biologija, pa nagrabuse

sam proceni...
gimnazija je osnovna škola samo 20x teža

Upravo to,ne zanima mene da ja ucim latinski,geografju i slicne predmete ali ne znam koliko je pametno da upisem gimnaziju i posvetim se samo mateamtici,fizici,stranim jezicima a iz ostalih predmeta da imam 3 ili 4.U principu elektro skola ima gradivo koje me vise zanima ali gimnazij je bolja zbog drustva,kvaliteta nastave...U velikoj sam dilemi
 
šta god upisivao NIKAKO ne idi u elektrotehničku.
puj puj, zlo najveće, retardiranost škole je višestruka, počev od nikakve prakse, zastarelog sistema u predmetima gde se uči ono što je bilo aktivno pre 30 godina i na kraju ali ne najmanje važno- nedostatak ženske populacije.. veruj mi, posle nekog vremena jednostavno počneš da ludiš


Da odradiš anketu u ETŠ školi i pitaš dal su se prevarili što su to upisali garantujem da će minimum 80% reći DA
Ima nesto i u tome .Srednja skola je vrijeme kad ti je potrebno zensko drustvo . Kod mene je u razredu bilo cetiri zenske
i sve cetiri muskobanjaste .Stvarno pocinjes da ludis . Da sam u razredu imao pola djevojaka , sigurno bih imao vecu
motivaciju za ucenje . Stvarno nikad vise ne bih upisao elektrotehnicku . Sjecam se kako smo zavidili gimnazjalcima
na djevojkama .U to vrijeme su se nosile duze frizure , a takve su u tehnickoj bile zabranjene .Cak je bilo ogranicenja i kod
oblacenja . Sad se najezim kad se sjetim . Osjecali smo se kao ruska vojska .
 
Nemoj da brineš da ćeš sa bilo kojom od te dve škole biti osakaćen za faks, upiši ono što te više zanima, ako te odmah zanima tehnika upiši to i uživaj.. Elektrotehničke fakultete završavaju i gimnazijalci i elektrotehničari, samo se treba raditi.. Jedina je razlika što će ti posle gimnazije susret sa elektrotehnikom, elektronikom i sličnim predmetima po prvi put biti malo teži, ali nije to ništa što se ne može savladati
Ајд кад морам, да потежем лично искуство (ЕТФ БГ)- за оне из средње електро на првој години факса сечу су направиле математике и физика, а међу гимназијалцима Основе електротехнике.

Иначе, нико ти не брани да у гимн ређаш 2ке из латинског, историје, географије, ако те мрзи да учиш. Мени сад често жао што нисам...
 
Pa dobro, nisu jedine devojke samo u skoli i razredu, ako treniras, neces imati problema... :hahaha:

Ja se takodje dvoumim izmedju ETS i gimnazije, ali cu najverovatnije gimnaziju, zato sto sam siguran da cu na fax posle, a ako upisem ETS, mozda budem u iskusenju da ne nastavim dalje. Takodje, cuo sam da se mnogi u gimnaziji predomisle oko buduceg zanimanja, pa umesto ETF-a ili masinskog upisu medicinu, FON ili cak neki drustveni i to im se svidi.
 
Ja sam želeo tu elektrotehničku i tvrdoglavo sam tamo otišao iako sam imao bodova za skoro bilo koju ( 90)
I na kraju se prevario..

inače, programiranje se radi na mrtvom paskalu, što je program star 30 godina, sam potraži pa vidi..i ti posle toga u stvari nisi programer jer jednostavno ništa nisi naučio -.-
 
Ja sam želeo tu elektrotehničku i tvrdoglavo sam tamo otišao iako sam imao bodova za skoro bilo koju ( 90)
I na kraju se prevario..

inače, programiranje se radi na mrtvom paskalu, što je program star 30 godina, sam potraži pa vidi..i ti posle toga u stvari nisi programer jer jednostavno ništa nisi naučio -.-
Програмирање је начин размишљања, све остало је синтакса.
 
Hvala na odgovorima,a sad da li je po vasem misljenju bolje da upisem elektro a da posebno ucim fizku i matematiku ili da dok idem u gimnaziju u slobodno vreme programiram,radim sa hardverom...
I jos jedno pitanje, dali je izvodljivo na faxu se prebaciti na neki drugi smer,naprimer sa racunara na energetiku?
 
Hvala na odgovorima,a sad da li je po vasem misljenju bolje da upisem elektro a da posebno ucim fizku i matematiku ili da dok idem u gimnaziju u slobodno vreme programiram,radim sa hardverom...
I jos jedno pitanje, dali je izvodljivo na faxu se prebaciti na neki drugi smer,naprimer sa racunara na energetiku?

hmm, nisam siguran, ali meni je zanimljivije da u slobodno vreme programiram i radim nesto vezano za hardver, nego da ucim matematiku :whistling: Jos ako nadjes nekog ko se time bavi, bilo bi ti super :ok:
 
A gimnazijalci imaju i Dephi :D
Ako hoces da rasturis prijemni,mozda da ti se promene zelje i afiniteti i da budes sa dosta devojaka u razredu(kod mn ima 22 devojke u razredu :D ),upisi gimnaziju ;)
Ako zelis da imas zanat u rukama,u slucaju da ne odes na fakultet,posto sa gimnazijom onda imas samo **** od ovce,i spreman si na celibat,upisi elektrotehnicku :D
 
A gimnazijalci imaju i Dephi :D
Ako hoces da rasturis prijemni,mozda da ti se promene zelje i afiniteti i da budes sa dosta devojaka u razredu(kod mn ima 22 devojke u razredu :D ),upisi gimnaziju ;)
Ako zelis da imas zanat u rukama,u slucaju da ne odes na fakultet,posto sa gimnazijom onda imas samo **** od ovce,i spreman si na celibat,upisi elektrotehnicku :D

Svhatio sam ja to,ali ako upisem gimanziju definitivno cu kuci sam programirati,inace treniram plivanje i imam jos par obaveza a to bi svakako uticalo na prosek u gimnaziji,a ne znam mogu li sa prosekom od 3.50- 4.00 uz preptpostavku da cu odlico uraditi prijemni da upadnem na budzet na faxu.
 
veruj mi, kad dođe druga godina u elektrotehničkoj, skontaćeš šta znači ebeno puno učenja.
to ni u gimnaziji nema, doleti pregršt stručnih predmeta, ošinu te po faci tako da zamrziš svu elektroniku, pa ti i sam računar mrsko gledati :)
 

Back
Top