Elektotehnicka vs. Gimnazija
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 78

Tema: Elektotehnicka vs. Gimnazija

Zainteresovan član
    Učlanjen
    28.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    30

Podrazumevano Elektotehnicka vs. Gimnazija

Zavrsavam 8.razred i sveo sam izbor na dve skole.Prirodno matematicki smer u gimnaziji i elektro tehnicar racunara u elektro skoli Mihajlo Puin u Novom Sadu.Verujem da cu imati oko 100 bodova a posle srednje zelim da upisem FTN.Voleo bih da cujem vasa misljenja i iskustva.
    Know yourself and you will win all battles

Aktivan član placenik (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    71

Podrazumevano Re: Elektotehnicka vs. Gimnazija

Ако ћеш да студираш- гимназија, или сам научи градиво из математике за 4-у гимн, без њега нећеш далеко на факсу.
    Vecina nije uvek u pravu, ali je uvek u vecini

Elita Sarvaš (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    2708

Evo da ti napisem svoje iskustvo .Odavno sam zavrsio srednju skolu .Bio sam odlican djak i mogao sam da biram srednju skolu .
    Mislio sam da upisem gimnaziju jer nisam bio bas siguran cime zelim da se bavim .Odem do gimnazije da se upisem , ali je tamo
    trebalo napisati molbu .Nisam znao kako se to radi i krenem kuci da nadjem nekog da me uputi . Prolazio sam kraj elektrotehnickog
    centra , pa svratim i tu .Tu je trebalo samo ispuniti formular . Razmisljao sam da li da upisem elektrotehniku ili masinstvo .
    Upisem elektrotehniku i to samo zato sto sam tamo sreo kolegu iz razreda koji je upisao isto . Kasnije kroz skolovanje sam shvatio
    da me masinstvo ipak vise interesuje , ali je bilo kasno za promjene .Prakticno nikad nisam radio u struci jer se tada u drzavnim firmama
    zaposljavalo preko veze i protekcije , a diplomu sam mogao objesiti macku o rep .Dobro razmisli , jer svaka odluka ima dugorocne posljedice .
    I kao sto rece Placenik , ako ces da studiras , bolje gimnazija . Gimnazijalci imaju bolju prolaznost na faksu zbog matematike .
    Poslednji put ažurirao/la Sarvaš : 10.05.2012. u 09:48

Poznat Ethelwulf (avatar)
    Učlanjen
    22.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    318

Prelazak sa elektrotehičara računara na FTN će ti biti potpuno prirodan, ne znam kakva je elektrotehnička u NS ali ja sam kao elektrotehničar računara imao matematiku od koje je bio jači samo program specijalnog matematičkog odeljenja u gimnaziji.. Mada to zavisi od srednje.. Dok sa gimnazijom možeš, a i ne moraš imati malo poteškoća kada se budeš sreo sa stručnim predmetima na fakultetu..
    You'll come to learn that my flesh is unslashable

Zainteresovan član
    Učlanjen
    28.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    30

Koliko sam shvatio iz ovoga,jedina prednos gimnazije u kasnijem skolovanju je matematika.E sad,ako bih sam ucio matematiku,,da mi znanje bude na nivou 4-ke ili 5-ice u gimnaziji,da li mislite da je onda elektro bolji izbor?

Učlanjen
    22.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    318

Nemoj da brineš da ćeš sa bilo kojom od te dve škole biti osakaćen za faks, upiši ono što te više zanima, ako te odmah zanima tehnika upiši to i uživaj.. Elektrotehničke fakultete završavaju i gimnazijalci i elektrotehničari, samo se treba raditi.. Jedina je razlika što će ti posle gimnazije susret sa elektrotehnikom, elektronikom i sličnim predmetima po prvi put biti malo teži, ali nije to ništa što se ne može savladati

Elita Direkt (avatar)
    Učlanjen
    02.09.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    55
    Reputaciona moć
    341

šta god upisivao NIKAKO ne idi u elektrotehničku.
    puj puj, zlo najveće, retardiranost škole je višestruka, počev od nikakve prakse, zastarelog sistema u predmetima gde se uči ono što je bilo aktivno pre 30 godina i na kraju ali ne najmanje važno- nedostatak ženske populacije.. veruj mi, posle nekog vremena jednostavno počneš da ludiš

Da odradiš anketu u ETŠ školi i pitaš dal su se prevarili što su to upisali garantujem da će minimum 80% reći DA
    Sve je nestvarno dok traje i diše
    Stvaran je cvet čija odsutnost miriše.

Aktivan član Morena_007 (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

upiši elekrotehničku, jer ćeš u gimnaziji morati da se jebbbeš i sa geografijom 3 godine i ostalim sranjima
    a opet ćeš imati predmete koji će ti obezbediti neku dobru opštu kulturu, ako ih budeš učio

geos ti se svodi na to koliko procenata Indija pšenice, pirinča izvozi godišnje i razne gluposti i bubačinu. ove godine gubim geos. ima da mi svane!
    neke zanima matematika, informatika, ali ih ne zanima hemija, biologija, pa nagrabuse

sam proceni...
    gimnazija je osnovna škola samo 20x teža
    Život nam vraća samo ono što mi drugima dajemo. (Ivo Andrić)
    Vidovdan k'o večni plamen u našim srcima,
    Kosovskog boja ostaje istina

Zainteresovan član
    Učlanjen
    28.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    30

Citat Original postavio Direkt Pogledaj poruku
    puj puj, zlo najveće, retardiranost škole je višestruka, počev od nikakve prakse, zastarelog sistema u predmetima gde se uči ono što je bilo aktivno pre 30 godina i na kraju ali ne najmanje važno- nedostatak ženske populacije.. veruj mi, posle nekog vremena jednostavno počneš da ludiš

Da odradiš anketu u ETŠ školi i pitaš dal su se prevarili što su to upisali garantujem da će minimum 80% reći DA
    Zato kazes da se uci ono sto je bilo aktivno pre 30 godina?Prosto mi deluje nemoguce,zanima me sta ostali misle o ovome

Citat Original postavio Morena_007 Pogledaj poruku
    upiši elekrotehničku, jer ćeš u gimnaziji morati da se jebbbeš i sa geografijom 3 godine i ostalim sranjima
    a opet ćeš imati predmete koji će ti obezbediti neku dobru opštu kulturu, ako ih budeš učio

geos ti se svodi na to koliko procenata Indija pšenice, pirinča izvozi godišnje i razne gluposti i bubačinu. ove godine gubim geos. ima da mi svane!
    neke zanima matematika, informatika, ali ih ne zanima hemija, biologija, pa nagrabuse

sam proceni...
    gimnazija je osnovna škola samo 20x teža
    Upravo to,ne zanima mene da ja ucim latinski,geografju i slicne predmete ali ne znam koliko je pametno da upisem gimnaziju i posvetim se samo mateamtici,fizici,stranim jezicima a iz ostalih predmeta da imam 3 ili 4.U principu elektro skola ima gradivo koje me vise zanima ali gimnazij je bolja zbog drustva,kvaliteta nastave...U velikoj sam dilemi
    Know yourself and you will win all battles

Elita Sarvaš (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    2708

Ima nesto i u tome .Srednja skola je vrijeme kad ti je potrebno zensko drustvo . Kod mene je u razredu bilo cetiri zenske
    i sve cetiri muskobanjaste .Stvarno pocinjes da ludis . Da sam u razredu imao pola djevojaka , sigurno bih imao vecu
    motivaciju za ucenje . Stvarno nikad vise ne bih upisao elektrotehnicku . Sjecam se kako smo zavidili gimnazjalcima
    na djevojkama .U to vrijeme su se nosile duze frizure , a takve su u tehnickoj bile zabranjene .Cak je bilo ogranicenja i kod
    oblacenja . Sad se najezim kad se sjetim . Osjecali smo se kao ruska vojska .

Učlanjen
    22.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    318

Ja kao elektrotehničar računara nisam imao nijednu Sreća pa su pored bile medicinska i ekonomska.. Ali svejedno, nije to to, što se toga tiče, beži od elektrotehničke, i tako ćeš i na faksu isto da zaglaviš gotovo isključivo sa muškima

Učlanjen
    13.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    71

Citat Original postavio Daedalus Pogledaj poruku
    Nemoj da brineš da ćeš sa bilo kojom od te dve škole biti osakaćen za faks, upiši ono što te više zanima, ako te odmah zanima tehnika upiši to i uživaj.. Elektrotehničke fakultete završavaju i gimnazijalci i elektrotehničari, samo se treba raditi.. Jedina je razlika što će ti posle gimnazije susret sa elektrotehnikom, elektronikom i sličnim predmetima po prvi put biti malo teži, ali nije to ništa što se ne može savladati
    Ајд кад морам, да потежем лично искуство (ЕТФ БГ)- за оне из средње електро на првој години факса сечу су направиле математике и физика, а међу гимназијалцима Основе електротехнике.

Иначе, нико ти не брани да у гимн ређаш 2ке из латинског, историје, географије, ако те мрзи да учиш. Мени сад често жао што нисам...

Obećava Atomski_Mrav (avatar)
    Učlanjen
    28.10.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    26

Pa dobro, nisu jedine devojke samo u skoli i razredu, ako treniras, neces imati problema...

Ja se takodje dvoumim izmedju ETS i gimnazije, ali cu najverovatnije gimnaziju, zato sto sam siguran da cu na fax posle, a ako upisem ETS, mozda budem u iskusenju da ne nastavim dalje. Takodje, cuo sam da se mnogi u gimnaziji predomisle oko buduceg zanimanja, pa umesto ETF-a ili masinskog upisu medicinu, FON ili cak neki drustveni i to im se svidi.

Elita Direkt (avatar)
    Učlanjen
    02.09.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    55
    Reputaciona moć
    341

Ja sam želeo tu elektrotehničku i tvrdoglavo sam tamo otišao iako sam imao bodova za skoro bilo koju ( 90)
    I na kraju se prevario..

inače, programiranje se radi na mrtvom paskalu, što je program star 30 godina, sam potraži pa vidi..i ti posle toga u stvari nisi programer jer jednostavno ništa nisi naučio -.-

Učlanjen
    13.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    71

Ja sam želeo tu elektrotehničku i tvrdoglavo sam tamo otišao iako sam imao bodova za skoro bilo koju ( 90)
    I na kraju se prevario..

inače, programiranje se radi na mrtvom paskalu, što je program star 30 godina, sam potraži pa vidi..i ti posle toga u stvari nisi programer jer jednostavno ništa nisi naučio -.-
    Програмирање је начин размишљања, све остало је синтакса.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    28.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    30

Hvala na odgovorima,a sad da li je po vasem misljenju bolje da upisem elektro a da posebno ucim fizku i matematiku ili da dok idem u gimnaziju u slobodno vreme programiram,radim sa hardverom...
    I jos jedno pitanje, dali je izvodljivo na faxu se prebaciti na neki drugi smer,naprimer sa racunara na energetiku?

Obećava Atomski_Mrav (avatar)
    Učlanjen
    28.10.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    26

Citat Original postavio Highflyer Pogledaj poruku
    Hvala na odgovorima,a sad da li je po vasem misljenju bolje da upisem elektro a da posebno ucim fizku i matematiku ili da dok idem u gimnaziju u slobodno vreme programiram,radim sa hardverom...
    I jos jedno pitanje, dali je izvodljivo na faxu se prebaciti na neki drugi smer,naprimer sa racunara na energetiku?
    hmm, nisam siguran, ali meni je zanimljivije da u slobodno vreme programiram i radim nesto vezano za hardver, nego da ucim matematiku Jos ako nadjes nekog ko se time bavi, bilo bi ti super

Aktivan član Realno Nerealan (avatar)
    Učlanjen
    04.02.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Gimnaziju, zbog devojaka. Definitivno.
    Sun down, dazzling day, gold through my eyes.
    But my eyes, turned within only see Starless and Bible Black.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    28.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    30

Sta se jos uci od programskih jezika u elktro,osim Pascala?

Elita Direkt (avatar)
    Učlanjen
    02.09.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    55
    Reputaciona moć
    341

c++ i visual basic

Fiziku u etš školama imaš dve godine, sve se to lako zaboravi i gradivo je sabijeno, lakše bi upao na etf iz gimnazije ali ti je problem onda sa stručnim predmetima.

Domaćin doc.smash (avatar)
    Učlanjen
    16.11.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    85

A gimnazijalci imaju i Dephi
    Ako hoces da rasturis prijemni,mozda da ti se promene zelje i afiniteti i da budes sa dosta devojaka u razredu(kod mn ima 22 devojke u razredu ),upisi gimnaziju
    Ako zelis da imas zanat u rukama,u slucaju da ne odes na fakultet,posto sa gimnazijom onda imas samo **** od ovce,i spreman si na celibat,upisi elektrotehnicku

Zainteresovan član
    Učlanjen
    28.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    30

Citat Original postavio doc.smash Pogledaj poruku
    A gimnazijalci imaju i Dephi
    Ako hoces da rasturis prijemni,mozda da ti se promene zelje i afiniteti i da budes sa dosta devojaka u razredu(kod mn ima 22 devojke u razredu ),upisi gimnaziju
    Ako zelis da imas zanat u rukama,u slucaju da ne odes na fakultet,posto sa gimnazijom onda imas samo **** od ovce,i spreman si na celibat,upisi elektrotehnicku
    Svhatio sam ja to,ali ako upisem gimanziju definitivno cu kuci sam programirati,inace treniram plivanje i imam jos par obaveza a to bi svakako uticalo na prosek u gimnaziji,a ne znam mogu li sa prosekom od 3.50- 4.00 uz preptpostavku da cu odlico uraditi prijemni da upadnem na budzet na faxu.

Elita Direkt (avatar)
    Učlanjen
    02.09.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    55
    Reputaciona moć
    341

veruj mi, kad dođe druga godina u elektrotehničkoj, skontaćeš šta znači ebeno puno učenja.
    to ni u gimnaziji nema, doleti pregršt stručnih predmeta, ošinu te po faci tako da zamrziš svu elektroniku, pa ti i sam računar mrsko gledati

Blues rock nije na forumu
    trajno otisao sa foruma, zbog nepodnosljive kolicine bolida
    Primećen član Blues rock (avatar)
    Učlanjen
    08.11.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

1. posle etš ćeš imati zanat u rukama. gimnazija je viša osnovna
    2. gimnazija je bolja priprema za fakultet i čini te svestranim

ne volim ovakve teme jer forumaši nisu u tvojoj koži da bi doneli sud šta bi ti više odgovaralo.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    28.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    30

Rad sam da cujem svacje misljenje i iskustva ,ali na kraju samo ja donosim odluku.

Slične teme

1. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 30.03.2008., 21:15
  2. IV BEOGRADSKA GIMNAZIJA
    Autor Fan u forumu Škole
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 25.02.2007., 19:24
  3. Filoloska gimnazija
    Autor Courtney u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 09.02.2007., 21:07
  4. deveta gimnazija javite se ...