"Šta se koga tiče ko šta vozi!"

Kamael

Buduća legenda
Poruka
40.833
Novi Sad -- U Novom Sadu su se pojavili plakati kojima se kritikuje privilegovani položaj crkve i traži da se primenjuje ustavni princip odvojenosti države od crkve.


8273546224e80baece13b4609191313_368x299.jpg



Novi Sad
"Država preti zatvaranjem škola, država gradi hramove. Dokle?", "Ministarstvo prosvete krši ustav. Versku nastavu u crkve, prosvetu u škole!", "Direktori škola krše ustav. Za školsku proslavu bez verskih obeležja!", piše, između ostalog, na više različitih crno-belih plakata.

"U ime boga, oni naplaćuju svoja bogosluženja, mi plaćamo njihove automobile.

Sveštenici u luskuzu, narod u bedi. Dokle?", "U ime boga, oni štite svoje pedofile, mi im poveravamo decu.

Sveštenicima zastarevaju sudski procesi. Dokle?", "U ime boga, oni ne plaćaju svoje doprinose, mi plaćamo njihove penzije. Dokle?",

piše na plakatima...

ok,pitanje je dali stvarno placamo njihove automobile,a sa druge strane oni nama naplacuju pogreb

postoji li mogucnost da na primer ja kao gradjanin ne placam neciji automobil,jer za tako nesto nemam para,ni svoj ne mogu voziti jer trebam zameniti lezaj na tocku od plate to ne mogu priustiti

kome da se obratim da ne placam drugima voznju,ukoliko takva mogucnost postoji, hvala
 
plakati nose jasnu poruku odredjenog broja ljudi kojima smeta da neko drugi vozi i kupuje auto na njihov racun ( vozni park cine luksuzni automobili,bmw i slicno )

dok se isti se bore sa egzistencijalnim problemima i neki nisu u mogucnosti kupiti detetu cipele za skolu

ti ako nemas nista protiv da dajes svoj novac bratiji,tvoja stvar,ali ne nazivaj ove ljude pogrdno,nije lepo
 
Vladika Filaret je kratko odgovorio: "Šta se koga tiče ko šta vozi!"

images


Inače, patrijarh Irinej koristi "audi A6" koji je naslijedio još od Amfilohija, a uzet je na rate.
Odgovor nije dao ni vladika Lavrentije.
"Nije uopšte bitno ko od vladika koja kola vozi", kratko je rekao Lavrentije.

:eek: mene se tice vladiko..spc je dala zavet siromastvu a ne trkama F1

Protojerej-stavrofor Miodrag Popović smatra da je tema o voznom parku vladika deplasirana.
"Šta je bitno koji automobil vozim ja ili neki vladika? Zašto se uopšte bavite time? Pa vidite šta voze naši političari. Smiješno je to što radite. Umjesto da ste me zvali da razgovaramo o nekim duhovnim stvarima, vi me pitate čime se vozim", iziritirano je odgovorio Popović.

2012-mercedes-c-class-coupe-interior.jpg


Vladika šabački Lavrentije vozi "audi A6", vladika banatski Nikanor "škodu suberb", vladika sremski Vasilije vozi "mercedes 200", a vladika timočki Justin vozi "sitroen C5", inače jedan od jeftinijih (25.000 evra).

images


Vozni park vladika
Šabački Lavrentije "audi A6" 43.255
Zvorničko-tuzlanski Vasilije "audi A6" 45.000
Sremski Vasilije "mercedes 200" E klase 39.259
Banatski Nikanor "škoda superb" 28.000
Vranjski Pahomije "džip kompas sport" 26.590
Žički Hrizostom "pasat" 25.000
Timočki Justin "sitroen C5" 18.480

aaaaa.jpg


Bugarski vladika Kiril se šepuri u limuzini koju imaju samo on i američki predsjednik Barak Obama. Riječ je o "linkolnu MKZ hibrid", koji se nije ni pojavio na evropskom tržištu.
 
Nije istina, nama PREDANJE nalaze jednoumlje

da nije istina to svi znamo...no to nije tema

dali riscanska vera pored jednoumlja nalaze i zavet prema siromastvu?

ako je tako,onda vladike nisu riscani,tako ispada zar ne,cim ne postuju zavet siromastvu?

moze li jednoumljski mozak ovo pojasniti onima kojima nije jasna ova kontradiktornost i dvolicnost u delu i reci?
 
Vine, vidi, vici- Dodjoh videh pobedih................... jel jeste ili nije ??


Beograd -- Srpski episkopi juče su na zasedanje Sabora SPC u Patrijaršiju došli „inkognito", vešto sakrivajući svoje skupe automobile od očiju javnosti.

To, međutim, prethodnih nekoliko godina nije bio slučaj.

Ipak, to ne znači da su vladike došle gradskim prevozom ili pešice, već su ove godine vozila bila skrivena od očiju javnosti, parkirana iza zgrade Patrijaršije, gde nije dozvoljeno snimanje.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2012&mm=05&dd=16&nav_category=12&nav_id=609624
 
" Ne sabirajte sebi blaga na zemlji... jer gde je blago vase, onde ce biti i srce vase".

Nase svestenstvo ne zivi u skladu sa ovim uputstvom iz NZ. Razlog tome je vrlo jednostavan. Znaju da blago na nebu ne postoji, zato se zadovoljavaju ovozemaljskim.

A stado k'o stado, napasa se strnjikom i jedva ceka noz pod grlo, da bi posle smrti nasledili prelepe, socne pasnjake.
 

Back
Top