U Nero-u pucketanje snimljenog Audio Cd-a

Taj problem je nekad bio bash prisutan kod MP3 fileova...nekad...
Moze da dodje do toga iz dva razloga
-Losh sam mp3 file tj loshje napravljen ( ne ljudskom greshkom)
-NERO je loshe snimio isti...
Uglavnom je Nero krivac za to tj program za snimanje.
Nekad davno je u SK bio jako detaljan text o tome zasto dolazi do pucketanja.
Elem, da li ti se to stalno desava? Sta koristis za greb?
Probaj te stvari da opet izgrebujes sa cdEX-om pa opet snimi i preslushaj. Probaj i sa nekom drugom verzijom Nera. Naravno, koristi neki RW disk...;)

STOP REPRESIJI NAD NAVIJACIMA

Zrtva represije
 
zokitrb:
Imas novi program isti kao i Nero ali je bolji DVD Mate.Ja sam poceo da radim sa njim i sve je besprekorno.Ako imas DVD i CD rezac mozes u isto vreme da rezes i na jednom i na drugom sto u neru ne moze.Ima jos dosta opcija koje mozes da koristis. :wink:
Nije tacno! Ja sam rezao sa nerom na CD i DVD rezacu i razlicite stvari u isto vreme, pa nisam imao nikakve probleme.
 
Pazi! sto se tice tvog problema mnogo toga moze da utice na pucketanje na narezanom disku.. Iskreno ja nisam imao tih problema nikada ali sto se tice tona ja sam radio podosta dugo pa sam eto kao malo iskusan...

Ja bih prije svega provjerio sledece:

1. Provjeriti svaki fajl koji zelim da narezem.
2. Obavezno provjeriti ekstenzije *zasto*?
Prilikom narezivanja znas da se mp3 preko NERA automatski konvertuje u CDA format.. Moguci problemi i tom prilikom..
3. Kvalitet samog fajla koji je stigao preko P2P mreze.
4. Kvalitet CD-a na kojem rezes *vrlo vazno*
5. Da li je fajl (skinuti sa neta) vec obradjivan ili je cisto mp3..
5. Tek sada dolazi pitanje samog rezaca i njegove ispravnosti..

Dakle, mnogo toga moze da utice na kvalitet snimljenog materijala ali koliko ja mogu da zakljucim a ne moram biti u pravu za svaki slucaj provjeri kvalitet skinutih pjesama sa neta (ili odakle vec) pa onda isto tako i kvaliet praznih CD-ova na koje rezes...

Podji redom i naci ces rjesenje..

Srecno..
 
Za GZ iz Gorazda

Prvo ne znam kako se proverava fajl koji sam skinuo sa neta.Da li postoji neki program?

MP3 slusam na kompu na manjim zvucnicima, a Audio CD na Kenwood Mini liniji.

Kako da proverim ekstenzije. Pa svi su mp3.

Kvalitet CD-a.
Snimam na Verbatim slim kutija 52x CD-R. Koji Cd-ovi su bolji.
Snimam brzinom od 8x. Koja je najbolja brzina za snimanje?

Ne znam kako to mislis da li je fajl skinut sa neta vec obradjivan? Kako ja to da znam ili kako to da proverim?
 
Pa da ti kazem ono sto znam...

Kao prvo fajlovi obradjivani:

Vidi, svaki fajl mp3 i Waw se obradjuju i te kako, ja sam koristio za to CoolEdit Pro.. Sad u tom programu mozes da obradjujes ne znam vise sta ne moze.. dakle priliko obrade takvog fajla mogu da nastanu kojekakve smetnje ili vec postojece...
Sledece: iz iskustva kazem da takvi fajlovi pogotovo muzicki mogu da ti i dodju osteceni putem P2P mreze..

Ekstenzije:

Tacno je da svaki fajl, muzicki, koji skines sa P2P je u mp3 formatu.. Ako rezes znaci standardni audio CD, naravno da ce biti narezan u CDA formatu... Znaci ostecenje moze da nastane konverovanjem u NERU, no i to se da provjeriti.. Kako??.. Jednostavno.... Kada izdvojis numere i prebacis u polje za snimanje-rezanje na svaku numeru u Neru mozes da otvoris i dijagram te numere i da je preslusas prije rezanja i da eventualno ispravis ili isjeces dijelove koji su osteceni.. Takodje mozes da skratis pauze izmedju i u samim numerama.. Pored svega nabrojanog, ovo sve oduzima malo vise vremena ali u svakom slucaju je korisno jer na kraju dobijes ono sto zelis..

Sto se tice praznih CD-ova.. Hmmm.. Sa firmom Verbatim nisam imao ni jednog problema sto se tice njihovih CD-ova,, Svaki je radio bez greske...

Samo malo mi nije jasna brzina 8..
Zasto 8... Ja svaki CDA format, tacnije obicni muzicki CD rezem brzinom 24...i sve sljaka kako treba..
Dalje.

Preporuka.. Obrati znaci paznju na same fajlove i njihov zvuk prije rezanja da ne stetis toliko diskova i da se sto je najvaznije ne nerviras.. Dodaj malo si vremena vise ali bez nerviranja tako sto ces da nekim programom kontrolises mp3 fajlove (za ovo je preporuka program CoolEdit, a od skoro se zove Adobe Audition, kupila je firma Adobe ovaj program) i sa njim ces moci da odradis bas ono sto ti treba.. Opet kazem iz iskustva, dok sam se igrao sa P2P programima sa neta mi je znalo doci svakakvih datoteka u mp3 formatu koje su bile i odlicnog kvaliteta ali i koje nisu da kazem ni na sta licile...

Nadam se da sam bar malo pojasnio.. Poz.
 
Hvala na savetima.

Ali imam jos pitanja.
Gde da skinem CoolEdit program? Kao i sta sa njim da radim.Kako on to proverava mp3 (da li ispravku radi automatski)?

Interesuje me i koja je najbolja brzina za rezanje AudioCd? Da li je tacno da je sto manja to bolja?
CD bih slusao na muzickom centru, ne na kompu.Zato me interesuje koja je najbolja brzina rezanja CD koji ce se slusati na muz.centru?

I jos mi je bitno koju verziju Nero-a da koristim.Koja je najbolja? Da li je najnovija i najbolja?

Pozdrav.
 
Sad iz ovih stopa ti ne znam link za Adobe Audition ili ti Cool Edit pro.. Hmmm.. Mozda ce neko da da nesto korisnije i manje od ovog programa jer ovaj je velik nekih 20 i kusur MB.. i nije besplatan..
Ispravku ne radi automatski jer to tesko da ce moci ali kada otovris na dijagaramu imas mogucnosti da radis cuda sa tom pjesmom i da dodajes oduzimas i sl...


Dalje,Svako ima svoju favorit brzinu rezanja ali po mom iskustvu sa kojim nisam imao problema i koja je radila uvijek na svim uredjajima sem bas na onim najstarijim je 24.. A na starijim uredjajima od 8 do 16.., mada sam samo jednom naisao na citas na nekoj liniji muzickoj koja je citala najvise 12 narezan disk... Nidje veze... Ali eto ima i toga..

Ja sam najvise radio sa Nerom 5.5.9 i svakim narednim.. Svaki je bolji od prethodnog.. a sto se tice Softvera sa kojim przis CD (rezes) je izbor same osobe koja to radi.. Ja sam se eto navikao na NERA (nije reklama) i ne popustam ga, mada mnogi kazu da Izi CD kreator dosta dobar ali koliko znam mnogo uzima prostira ako se instalise cio... Pored ova dva ima jos programa ali nesto nisam zainteresovan da ih testiram kada mi ovaj postojeci odradjuje posao koji mi treba...

Nadam se da ces da nesto od ovog uradis.. Lijep pozdrav...
 

Back
Top