kako postujete?

bezibre!

Poznat
Banovan
Poruka
8.923
da li odgovarate na post odmah pročitavši naslov
da li pročitavši uvod refleksno
da li razmišljate bar malo o odgovoru
da li čitate celu temu ili više postova pre odgovora
da li klikćete pošalji odlučno ili proveravate post pre slanja
da li formirate post editujući ga tokom čitanaj teme ili promišljanja
dakle kakav ste riplajač
 
uglavnom ne procitam nista osim naslova i odgovaram prvo sto mi padne na pamet. nekada procitam pocetak uvodnog posta, a vrlo retko (kao npr. sad) procitam ceo uvodni post.

ne proveravam post pre slanja, i tek nakon slanja citam druge postove na temi, ako me tema bas toliko zanima. editujem samo kada skontam da mi post ima greske kucanja ili ako mi jos nesto padne na pamet. u drugom slucaju me cak i mrzi da editujem post, nego saljem sledeci, iako prethodni mogu da editujem.

bas sam se olenjila, nekada sam cak upotrebljavala velika slova, sad me mrzi i tacku da stavim.
 
citam naslov i pada mi na pamet sta je mislio postavljas..citam post i reflexno reagujem sta mi prvo padne na pamet ne citajuci nikad tudje odgovore..vracam se samo ako me neko citira..nekad pogledam dal sam neko slovo permutovo
 
Ako se dogodi da tema kojim slucajem interesuje i mene licno, onda citam odgovore i razmisljam o tome....inace procitam sta me to pitaju i odgovorim, bez editovanja i ostalog pritiskam ODGOVORI.....ako sta zaboravim...novi post:)
 
da li odgovarate na post odmah pročitavši naslov
da li pročitavši uvod refleksno
da li razmišljate bar malo o odgovoru
da li čitate celu temu ili više postova pre odgovora
da li klikćete pošalji odlučno ili proveravate post pre slanja
da li formirate post editujući ga tokom čitanaj teme ili promišljanja
dakle kakav ste riplajač

pročitam naslov i odmah znam šta ću da napišem.
s obzirom da trolujem većinu vremena.. mislim da to daje odg.na sledeća 3 pitanja. :lol:
ne proveravam post pre slanja, obično pošaljem pa tek onda primetim neku eventualnu grešku, koje god prirode.
daklem, mrzi me i da dišem, ne da razmišljam.
 
Прочитам наслов теме и увод ако није баш предугачак, а понекад и све постове док не одговорим, али најчешће одмах дајем одговор.
 
Ulazim samo u teme koje mi se ucine zanimljivim, pa obicno procitam sve postove, ili ako je tema stara, postove pisane u poslednjih 5-6 dana ili posljednjih 10-ak postova. Pazim na pravopis, ali mi to retko polazi za rukom, pa se desi da imam gramaticku ili smisaonu gresku iako sam proverio post pre slanja. Ako sam poslednji koji je postovao, a nesto zaboravim, editujem, ne dupliram postove.
 
da li odgovarate na post odmah pročitavši naslov
da li pročitavši uvod refleksno
da li razmišljate bar malo o odgovoru
da li čitate celu temu ili više postova pre odgovora
da li klikćete pošalji odlučno ili proveravate post pre slanja
da li formirate post editujući ga tokom čitanaj teme ili promišljanja
dakle kakav ste riplajač
Procitam temu,citiram i odgovorim onako kako mislim da treba.Razmisljam u toku pisanja,procitam i to je to.
 
da li odgovarate na post odmah pročitavši naslov
da li pročitavši uvod refleksno
da li razmišljate bar malo o odgovoru
da li čitate celu temu ili više postova pre odgovora
da li klikćete pošalji odlučno ili proveravate post pre slanja
da li formirate post editujući ga tokom čitanaj teme ili promišljanja
dakle kakav ste riplajač

Procitam uvodni post, ako me na bilo koji nacin potakne da nesto kazem, citiram i napisem sta mi u tom trenu "dodje". A onda citam tudje odgovore, preletim ih...
 
procitam uvodni post i pisem svoj, uglavnom saljem odmah bez citanja, pa onda ispravim uglavnom slovne greske ili redosled reci jer deluje lepse, sustinu ne.
bas ako mi se omakne nesto uvredljivo, ponekad obrisem ili ublazim
 
da li odgovarate na post odmah pročitavši naslov
da li pročitavši uvod refleksno
da li razmišljate bar malo o odgovoru
da li čitate celu temu ili više postova pre odgovora
da li klikćete pošalji odlučno ili proveravate post pre slanja
da li formirate post editujući ga tokom čitanaj teme ili promišljanja
dakle kakav ste riplajač

Razmislim vise puta o odgovoru, da. Proverim post par puta takodje, vazno je da ima ritam. Citam redove ako imaju neki tok ili ako su smejuljkasti ili informativno zabavni, ili imaju neku fotku koja mi navuce oko. Ali ne bih sebe nazvao upaljacem. I sta dovraga radi banner sa Umritomom Nikadlebicem na vrhu Krste? Nisam bio skoro. (mozda vam je to ovih dana normalna stvar?)
Nisam vredan upaljac, da, ali pazim kakvim slovom drugima oci dzaram.
(Dzar!)
 
Najprije procitam uvodni post, smuckam, analiziram jedno par minuta, sati, dana ili mjeseci da vidim ima li logickih ili cinjenicnih nedostataka, onda sporim ali sigurnim pokretima (emotivno i fizicki napaljen) napisem svoj, procitam ga par puta, pogotovo kad odem na WC solju da izbacim gomilu dnevnih stresova, isprintam kopiju i nalijepim iznad radnog stola da se divim svojim skladnim i bujnim recenicama koje odisu sarmom, rjecitoscu, karizmom i smislom.
Provjerim naknadno naziru li se pravopisno-gramaticko-stilsko-leksicko-semanticki nedostaci (koristim sto vise posudjenica grckog i latinskog porijekla da ispadnem inteligentan i nacitan). Ako pak ima, onda marljivom strpljivoscu esnaflije klesem i tesem, citam naglas sve dok ne postanu savrseno ukomponovani segmenti, ratosiljam se bilo kakvog tehnoloskog viska i nakon toga posaljem svoj odgovor i citam ga s velikom ljubavlju i paznjom barem 10 puta dnevno par godina (ukljucujuci vikend), divim se sam sebi kako sam pametan, zlatan i savrsen u moru bulevarskih mediokriteta, sujetnih i prostodusnih osoba, duhovne bijede, konjunkturnog sunda i afirmisanog neznanja utilitarne i degenerativne zajednice.
Eventualno ponovo provjerim ima li kakvih gutanja (Do you spit or swallow?) slova, ubacim katkad poneku jetku psovku kao zlicu Vegete. Obavijestim kompletnu rodbinu, prijatelje, kolege, poznanike, svoje bivse nastavnike i profesore (pogotovo njih, da uvide da nisu uzaludno biljezili neopravdane sate) o svakom novom postu da se i oni dive jednom nesumnjivom talentu, ovaplocenju individualizovane svijesti i ozlojedjenom, bogobojazljivom apelu protiv vjecite ljudske gluposti.
 
Poslednja izmena:
Hm, shvaticu usporenost sekrecije tvojih zlezdi koja navodi tvoja udala da se pokrecu puzevljanskom brzinom na iritantne agense koji dovode do emotivne i telesne nadrazenosti kao idiosinkraziju specificnu za te i tvoje sudove. Moram primetiti da printanje svog sopstvenog posta-cheda jeste nesto sasvim novostrano, izvan kumulusa australopitekusa moje razmaste, ovo je doista nov nacin kojim treba raditi stvari, i suza mi okrznu obraz. Nadalje, nisam znao da sklesospevi mogu odisati sarmom, (ako je tako onda mogu i kiselim krastavcicima) mogu zamisliti da takav okus medj zubima sigurno ostaje bar par dana.
No, ono sto mene brine je, naime, ucestalost inhalacija svojim sopstvenim uklesanim chedom. Da li je mudro usred te hrpe stafeta i sljokica prosecnosti u svoje nozdrve nasukati svaku neravan i jamicu nacinjenu sopstvenim noktom?
Imam osecaj da time se zapravo nadodaje kolektivnoj autotrofiji. Nije li hrabrije ispaliti samonavodecu vecito-alternirajucu nakoncanu seriju benignih konsonanti i vokala usred razjarene rulje, i dati im kost kojom bi mogli procesljati zube, otimariti grive? Nije li pravednije opaliti taj hitac u prazno makar, nego u sopstveno profesorima i studijama izglacano procelo? Nije li groznije?
Nije li bezbednije biti usred svega toga u jeku sopstvenog sebe, no kukavicki se sakrivati iza lavaboa, zasticen cetkom za ciscenje produkta defekacije sopstvenog sebe?
Basnoslovno.
 
da li odgovarate na post odmah pročitavši naslov
da li pročitavši uvod refleksno
da li razmišljate bar malo o odgovoru
da li čitate celu temu ili više postova pre odgovora
da li klikćete pošalji odlučno ili proveravate post pre slanja
da li formirate post editujući ga tokom čitanaj teme ili promišljanja
dakle kakav ste riplajač

Obično me privuče naslov teme. Pročitam uvodni post pa ako je zanimljiv (meni), citiram ga i napišem šta mislim. Desi se da pročitam i sve postove ako nema 500 stranica;) naravno, ako su zanimljivi. Najviše me privlače duhoviti postovi, uostalom kao i u životu, prednost dajem duhovitim ljudima na svim poljima:)
 
dubinska analiza naslova, postavljaca teme, njegovog avatara, pisanog izrazavanja, gresaka u kucanju, smisla teme, svih odgovora, refleksni udarac u prozor za pisanje, edit iskljucivo na jednoj temi jednog podforuma i tako to ode u (v)etar.
 
dubinska analiza naslova, postavljaca teme, njegovog avatara, pisanog izrazavanja, gresaka u kucanju, smisla teme, svih odgovora, refleksni udarac u prozor za pisanje, edit iskljucivo na jednoj temi jednog podforuma i tako to ode u (v)etar.

Dubinska analiza naslova, e, đe me nađe;) kada bismo dubinski analizirali većinu naslova (počev od mojih;)) imali bismo da se smejemo od sad pa do sutra, a pisano izražavanje me najčešće natera na smeh do suza.
 
da li odgovarate na post odmah pročitavši naslov
da li pročitavši uvod refleksno
da li razmišljate bar malo o odgovoru
da li čitate celu temu ili više postova pre odgovora
da li klikćete pošalji odlučno ili proveravate post pre slanja
da li formirate post editujući ga tokom čitanaj teme ili promišljanja
dakle kakav ste riplajač

Ja moram da procitma sve od naslova do tacke
i to teskom mukom...:D obzirom sta se sve pise i na koji nacin..
 

Back
Top