Migrena

Miki 13991:
Imam migrenu 8 godina.Išao sam na akunpukturu,bio na EEG-u i šta sve nisam ali ništa ne pomaže.Imate li vi neki savet? :cry: :oops:

Prvo, kako znate da imate migrenu - da li Vam je migrenu dijagnostikovao neurolog? Kakvi su Vasi simptomi? Koliko su cesti? Koliko Vas cine radno i socijalno nesposobnim Vasi migrenozni napadi, ako dozivljavate migrenozne napade? Izvinjavam se sto pitam, ali svasta se proglasava migrenom. Da li su Vam prepisivani neki lekovi, koji i u kojoj dozi?

Ako imate zaista migrenu sa svim pratecim manifestacijama migrene, jedino sto mogu da Vam sugerisem jeste da kolko je god moguce vodite racuna da na prve znake da cete dobiti migrenu reagujete prekidanjem napada lekom koji Vam pomaze (ja imam migrenu, ali napade nemam jer sam prosto poslusala mog neurologa koji me je obavestio da svako trpljenje bola deluje potpuno destruktivno i da na prvu naznaku glavobolje koju prepoznam kao migrensku popijem ono sto mi pomaze - u mom slucaju to je Kafetin). Izbegavajte vino, i cokoladu, visok nivo stresa, vezbajte vratnoledjne misice, po mogucstvu idite na masazu ledja i vrata. Ako zaista imate migrenu tu pomoci nema, jedino sto mozete to je da delujete preventivnim merama. Ne izalizte se velikoj vrucini, direktnom delovanju jakog sunca i onim faktorima za koje znate da su provocirajuci.

Pozdrav
 
WithdrawnWater:
Miki 13991:
Imam migrenu 8 godina.Išao sam na akunpukturu,bio na EEG-u i šta sve nisam ali ništa ne pomaže.Imate li vi neki savet? :cry: :oops:

Prvo, kako znate da imate migrenu - da li Vam je migrenu dijagnostikovao neurolog? Kakvi su Vasi simptomi? Koliko su cesti? Koliko Vas cine radno i socijalno nesposobnim Vasi migrenozni napadi, ako dozivljavate migrenozne napade? Izvinjavam se sto pitam, ali svasta se proglasava migrenom. Da li su Vam prepisivani neki lekovi, koji i u kojoj dozi?

Ako imate zaista migrenu sa svim pratecim manifestacijama migrene, jedino sto mogu da Vam sugerisem jeste da kolko je god moguce vodite racuna da na prve znake da cete dobiti migrenu reagujete prekidanjem napada lekom koji Vam pomaze (ja imam migrenu, ali napade nemam jer sam prosto poslusala mog neurologa koji me je obavestio da svako trpljenje bola deluje potpuno destruktivno i da na prvu naznaku glavobolje koju prepoznam kao migrensku popijem ono sto mi pomaze - u mom slucaju to je Kafetin). Izbegavajte vino, i cokoladu, visok nivo stresa, vezbajte vratnoledjne misice, po mogucstvu idite na masazu ledja i vrata. Ako zaista imate migrenu tu pomoci nema, jedino sto mozete to je da delujete preventivnim merama. Ne izalizte se velikoj vrucini, direktnom delovanju jakog sunca i onim faktorima za koje znate da su provocirajuci.

Pozdrav
1.Da
2.Užasno jake glavobolje
3.Veoma i traju i po nekoliko meseci
4.Toliko da apsolutno ne mogu da ništa radim(ništa što ima veze sa čitanjem i gledanjem ekrana)
5.Rekli su mi da pijem Febricet(paracetamol)čim se pojavi napad.Međutim lek ne sklanja glavobolju već je samo zaustavi na određenoj granici(taman toliko da postane neizdrživljo)
 
Da li imate probleme sa vidom pre nego sto dobijete glavobolju (osecaj mucenja pred ocima, dozivljaj da predmeti dobijaju nekakvu auru bboje itd), da li Vam smeta svetlo kad Vas boli glava, do te mere da morate da ugasite svetlo ili spustite roletne, da li Vam smeta zvuk, do te mere da morate da se izolujete u tihu, mracnu prostoriju i legnete, da li imate muku sa gadjenjem, i povracanjem od koga Vam obicno nije nista lakse?

Za dijagnozu migrene na sva ova pitanja ili na veci deo njih odgovor bi trebalo da bude 'da'.

Na skali od 1 do 10 koja je jacina bola koji osecate, sta znaci to da traje vise meseci 'cesto' (svaki dan, par puta nedeljno, vise puta mescno?).

Mozete imati neizdrzive glavobolje koje uopste nisu migrene, koje mogu biti uslovljene: visokim i niskim pritiskom, anemijom, ocnim pritiskom, poremecenim vidom, spondilozom vratne kicme i poremecajem vratnog krvotoka, spazmom vratno-kicmene muskulature izazvane stresom i tenzijom.....Da li ste iskljucili sve navedene mogucnosti?

Na prvu naznaku da pocinje da Vas boli glava pokusajte sa Kafetinom. Batalite Febricet, to je prava budalastina. Taj koji Vam je preporucio Febricet ili je siguran da nemate migrenu ili pojam nema o migreni.

Pozdrav
 
WithdrawnWater:
Da li imate probleme sa vidom pre nego sto dobijete glavobolju (osecaj mucenja pred ocima, dozivljaj da predmeti dobijaju nekakvu auru bboje itd), da li Vam smeta svetlo kad Vas boli glava, do te mere da morate da ugasite svetlo ili spustite roletne, da li Vam smeta zvuk, do te mere da morate da se izolujete u tihu, mracnu prostoriju i legnete, da li imate muku sa gadjenjem, i povracanjem od koga Vam obicno nije nista lakse?

Za dijagnozu migrene na sva ova pitanja ili na veci deo njih odgovor bi trebalo da bude 'da'.

Na skali od 1 do 10 koja je jacina bola koji osecate, sta znaci to da traje vise meseci 'cesto' (svaki dan, par puta nedeljno, vise puta mescno?).

Mozete imati neizdrzive glavobolje koje uopste nisu migrene, koje mogu biti uslovljene: visokim i niskim pritiskom, anemijom, ocnim pritiskom, poremecenim vidom, spondilozom vratne kicme i poremecajem vratnog krvotoka, spazmom vratno-kicmene muskulature izazvane stresom i tenzijom.....Da li ste iskljucili sve navedene mogucnosti?

Na prvu naznaku da pocinje da Vas boli glava pokusajte sa Kafetinom. Batalite Febricet, to je prava budalastina. Taj koji Vam je preporucio Febricet ili je siguran da nemate migrenu ili pojam nema o migreni.

Pozdrav
Moguće je jedino:poremećaj vratnog krvotoka i spazam vrata zbog stresa(lako se iznerviram),a očni pritisak su mi rekli da ne moram da merim zato što je vid u redu.Ovo ostalo nije.Snimao sam rengenom vratne pršljenove i rekli su mi da su u redu.Međutim doktorka kod koje sam išao na akunkputuru rekla mi je da su pršljenovi malo(1-2 milimetra)pomereni u cik-cak.Sad,možda je i od toga ali...Videću da li mogu Kafetin zato što imam bronhijalnu astmu i alergičan sam na korove.
Na skali otprilike 9 a sve ono što ste naveli mi je nekad bilo uvek kada me je bolela glava,a sada veoma retko.Bol traje neprekidno(svaki dan)oko 2 mesecima.
 
Miki 13991:
WithdrawnWater:
Da li imate probleme sa vidom pre nego sto dobijete glavobolju (osecaj mucenja pred ocima, dozivljaj da predmeti dobijaju nekakvu auru bboje itd), da li Vam smeta svetlo kad Vas boli glava, do te mere da morate da ugasite svetlo ili spustite roletne, da li Vam smeta zvuk, do te mere da morate da se izolujete u tihu, mracnu prostoriju i legnete, da li imate muku sa gadjenjem, i povracanjem od koga Vam obicno nije nista lakse?

Za dijagnozu migrene na sva ova pitanja ili na veci deo njih odgovor bi trebalo da bude 'da'.

Na skali od 1 do 10 koja je jacina bola koji osecate, sta znaci to da traje vise meseci 'cesto' (svaki dan, par puta nedeljno, vise puta mescno?).

Mozete imati neizdrzive glavobolje koje uopste nisu migrene, koje mogu biti uslovljene: visokim i niskim pritiskom, anemijom, ocnim pritiskom, poremecenim vidom, spondilozom vratne kicme i poremecajem vratnog krvotoka, spazmom vratno-kicmene muskulature izazvane stresom i tenzijom.....Da li ste iskljucili sve navedene mogucnosti?

Na prvu naznaku da pocinje da Vas boli glava pokusajte sa Kafetinom. Batalite Febricet, to je prava budalastina. Taj koji Vam je preporucio Febricet ili je siguran da nemate migrenu ili pojam nema o migreni.

Pozdrav
Moguće je jedino:poremećaj vratnog krvotoka i spazam vrata zbog stresa(lako se iznerviram),a očni pritisak su mi rekli da ne moram da merim zato što je vid u redu.Ovo ostalo nije.Snimao sam rengenom vratne pršljenove i rekli su mi da su u redu.Međutim doktorka kod koje sam išao na akunkputuru rekla mi je da su pršljenovi malo(1-2 milimetra)pomereni u cik-cak.Sad,možda je i od toga ali...Videću da li mogu Kafetin zato što imam bronhijalnu astmu i alergičan sam na korove.
Na skali otprilike 9 a sve ono što ste naveli mi je nekad bilo uvek kada me je bolela glava,a sada veoma retko.Bol traje neprekidno(svaki dan)oko 2 mesecima.

A kakve veze ima Kafetin (Caffetine) sa korovom i bronhijalnom astmom?! :shock: Da li ste alergicni na Kafetin (lek, analgetik, protiv bolova)? Ne razumem vezu, mozda mi nesto promice, sad sam dosla sa posla pa mi je mozak malo 'sprzen'! :lol:
 
Evo i ja da se javim sa mojim iskustvom , jer migrenu imam vec dugo,dugo vrmena.To su obicno pulsirajuce glavobolje , cesce jedne polovine glave,osetljivost na svetlo,zvuk.Mogu da traju i po nekoliko dana.Jako je bitno da neurolog utvrdi da se zaista radi o migreni . Ja sam koristila rane lekove ali mogu da preporucim POnstan , koji se malo teze nalazi kod nas i naravno kafetin ( mada meni vise ne pomaze).
 
WithdrawnWater:
Miki 13991:
WithdrawnWater:
Da li imate probleme sa vidom pre nego sto dobijete glavobolju (osecaj mucenja pred ocima, dozivljaj da predmeti dobijaju nekakvu auru bboje itd), da li Vam smeta svetlo kad Vas boli glava, do te mere da morate da ugasite svetlo ili spustite roletne, da li Vam smeta zvuk, do te mere da morate da se izolujete u tihu, mracnu prostoriju i legnete, da li imate muku sa gadjenjem, i povracanjem od koga Vam obicno nije nista lakse?

Za dijagnozu migrene na sva ova pitanja ili na veci deo njih odgovor bi trebalo da bude 'da'.

Na skali od 1 do 10 koja je jacina bola koji osecate, sta znaci to da traje vise meseci 'cesto' (svaki dan, par puta nedeljno, vise puta mescno?).

Mozete imati neizdrzive glavobolje koje uopste nisu migrene, koje mogu biti uslovljene: visokim i niskim pritiskom, anemijom, ocnim pritiskom, poremecenim vidom, spondilozom vratne kicme i poremecajem vratnog krvotoka, spazmom vratno-kicmene muskulature izazvane stresom i tenzijom.....Da li ste iskljucili sve navedene mogucnosti?

Na prvu naznaku da pocinje da Vas boli glava pokusajte sa Kafetinom. Batalite Febricet, to je prava budalastina. Taj koji Vam je preporucio Febricet ili je siguran da nemate migrenu ili pojam nema o migreni.

Pozdrav
Moguće je jedino:poremećaj vratnog krvotoka i spazam vrata zbog stresa(lako se iznerviram),a očni pritisak su mi rekli da ne moram da merim zato što je vid u redu.Ovo ostalo nije.Snimao sam rengenom vratne pršljenove i rekli su mi da su u redu.Međutim doktorka kod koje sam išao na akunkputuru rekla mi je da su pršljenovi malo(1-2 milimetra)pomereni u cik-cak.Sad,možda je i od toga ali...Videću da li mogu Kafetin zato što imam bronhijalnu astmu i alergičan sam na korove.
Na skali otprilike 9 a sve ono što ste naveli mi je nekad bilo uvek kada me je bolela glava,a sada veoma retko.Bol traje neprekidno(svaki dan)oko 2 mesecima.

A kakve veze ima Kafetin (Caffetine) sa korovom i bronhijalnom astmom?! :shock: Da li ste alergicni na Kafetin (lek, analgetik, protiv bolova)? Ne razumem vezu, mozda mi nesto promice, sad sam dosla sa posla pa mi je mozak malo 'sprzen'! :lol:
Zato sto ne smem da pijem:ANDOL,ACETISAL I BAYER verovatno zbog acetilenske kiseline.Osobama koje su alergične lekari zabranjuju da piju ove lekove.Uzgred imam 13 god.tako da nema potrebe za onim "Vi" :)
 
Znaci migrenu imas od svoje 5-te godine zivota? :shock:
Nikad nisam cula za mladju osobu sa migrenom ali na kraju radne nedelje me vise nista ne moze iznenaditi.
Cekaj da vidim da li sam dobro shvatila, imas glavobolju koja traje manje vise ceo dan 2 meseca?
Ako sam nesto omasila slobodno me ispravi.Jeli te pregledao deciji neurolog?Jesi li u poslednje vreme naglo izrastao, da li sedis puno pred kompjuterom?Dioptrija?
Moj mozak trenutno je premoren za neka velika mozganja ali me interesuje ko ti je rekao da imas migrenu vec 8 godina(tako si napisao u pocetnom postu).

Nije ni cudo sto ti je ordiniran paracetamol(febricet) kad u tvojim godinama ti se nista drugo ne sme ni dati.

P.S.Molim cenjene forumase da u svojim temama (pri navodjenju simptoma i tegoba ) napisu i koliko imaju godina...taj podatak je vrlo bitan.
 
E Miki: oces da te pojedem sve sa cipelama?!? Ti nas kao malko zekis, a? Kao nije ti jasno od pocetka da ne kontamo da ti imas SAMO 13 godinica?! Sladak si, stvarno, ali ajde malo ozbiljnosti!

Kod dece se izbegavaju razliciti analgetici tipa salicilata jer mogu kod dece da izazovu nekad ozbiljne metabolicke poremecaje a ne zato sto imas astmu i alergican si! I sta kazes - rekli ti na akupunkturi da su ti malo pomereni prsljenovi, a?! Pa sledeci put kad ne budes poceo post sa "Imam 13 godina i...." ja cu da ti stvarno pomerim te prsljenove - ja se ubih objasnajvajuci i persirajuci! Svasta!

Migrena se kod dece javlja, ali zaista ne tako cesto u odnosu na druge glavobolje, migrena ne traje po ceo dan 2 meseca u kontinuitetu te stoga nemas migrenu. Ali imas glavobolju u svakom slucaju koja moze biti uslovljena razlicitim stvarima. A sad malo edukativnog stiva za tvojih 13 godina, i umesto sto sedis pred kompom i boli te glava pravac napolje na fudbal, kosarku ili plivanje, jurenje devojcica i tako to, zdrav zivot, redovno spavanje, povrce i voce, izbaciti slatkise, cokoladu posebno ( a da, i vino - ali to sam vec rekla, zar ne, ono kad nisam znala DA IMAS 13 :evil: GODINA!!!), i pali bre sa ovog foruma - sta ces ti ovde: premlad si jos da budes na forumu,koji se zove ZDRAVLJE!!!


"Porast pacijenata koji se žale na glavobolje primećen je u poslednjih 10 godina sa povećanom učestalošću, posebno kod adolescenata. I strani i naši autori naglašavaju da tome doprinosi konzumiranje brze hrane, koka-kole i bezalkoholnih pića, koji itekako predstavljaju triger mehanizam za nastanak migrenozne glavobolje. Migrena može da bude udružena i sa nekom drugom vrstom glavobolje, a vrlo često je udružena sa alergijskim bolestima, astmom, zatim sa šećernom bolešću, i sa mnogim psihijatrijskim poremećajima. U slučaju akutnog napada kod odraslih možemo da damo sve vrste analgetika, a kod dece treba izbegavati analgetike, i to tipa aspirina, jer kod dece mogu da dovedu do izvesnih metaboličkih poremećaja. Najbezbednije je deci sa migrenom davati ibuprofen ili brufen po tačno propisanoj dozi prema težini deteta -- iznosi prim. dr Marija Stević Major najnovija saznanja o uzrocima i lečenju veoma raširenog problema među decom i mladim ljudima.
Dr Stević Major kaže da je, ustvari, najviše reči bilo o triger mehanizmu koji dovodi do migrenskog napada, u čemu je značajan faktor stres, odnosno različiti oblici napetosti, posebno izraženi u školskoj dobi zbog opterećenosti dece školskim i vanškolskim aktivnostima, ali i takozvani dijetetski faktori, jer ishrana može da igra veoma važnu ulogu pogotovu kod adolescenata. Ti dijetetski faktori su glad, jer kod gladovanja dolazi do pada šećera, ili pak tome suprotno, preterano uzimanje obroka koji sadrže samo ugljene hidrate, što može da bude provocirajući faktor koji može da dovede do nastanka migrene odnosno početka napada. U tu grupu spada i vrlo masna hrana, kao i izuzetno hladna jela, i to sladoled i smrznuto voće. Migrena se javlja i kod dece koja su alergična, na primer, na kravlje mleko, mlečne proizvode, jaja, pšenično brašno, čak i na pomorandže. Kod dece mlađeg uzrasta „okrivljena” je čokolada, zatim sirevi tipa trapista, pa i južno voće. -- Najveći broj pacijenata u dečju neurološku ambulantu dolazi zbog glavobolje, tako je prema svim studijama. A dob pacijenata sa žalbama na glavobolju kreće se već negde od četvrte godine, do sedamnaeste -- ističe prim. dr Marija Stević Major.

Uzroci glavobolja su mnogobrojni. Poremećaji vida, srednjeg uha, oboleli sinusi, poremećaj rada endokrinih žlezda. . . Loš zagrižaj i svaki pokvaren zub mogu takođe da dovedu do glavobolja. Poznato je da preambiciozne osobe često pate od ove boljke, kao i oni koji žive u stresnom okruženju. Po rečima naše sagovornice, glavobolja se javlja kao sindrom kada se previše puši ili pije alkohol, pa se naglo prestane, zatim zbog uzimanja droga, kao i tabletomanije. Naime, i previše analgetika, lekova za smirenje i antidepresiva mogu dovesti do glavobolja.
- Naš mozak od 22 časa do pet ujutru spava, bez obzira na to da li ste tokom noći budni ili ne - kaže prof. dr Mihaljev-Martinov. - Možemo tokom noći da igramo, učimo, radimo, ali efikasnost neuronskih struktura mozga smanjena je za 50 odsto, upravo onoliko koliki je udeo spavanja u očuvanju fiziološke strukture mozga. Uz noćno nespavanje poseban udar za mozak predstavlja jak zvuk i svetlo, karakteristični za noćne i disko klubove. Istraživanja sprovedena u Japanu govore da ovakvi uslovi stvaraju epileptične promene u mozgu. To ne znači da dolazi do nastanka epilepsije, nego se u mozgu događaju neki procesi slični epileptičnim. Zato mladi često kažu da su neraspoloženi, depresivni, žale se na vrtoglavicu, teško se koncentrišu, a u osnovi toga je neispavanost. Noćni san ne može da se zameni dnevnim, jer on ne okrepljuje. Sva deca koja učestalo ne spavaju veći deo noći i koja su često izložena buci i jakom svetlu kandidati su za pojavu hroničnih dnevnih glavobolja. "
 
Miki 13991 ako je istina da imas stalne glavobolje zamoli roditelje i tvog lekara da te posalju na skener - poznavala sam jednu "devojcicu" malo stariju od tebe sa istim simptomima vise od 3 godine koja je mnogo puta odlazila kod neurologa i svaki put bi joj govorili da nije nista funkcionalno. Kada je njena majka samoinicijativno odvela na skener ispostavilo se da je u pitanju astrocitom i posle operacije su prestale glavobolje. Nadam se da se kod tebe ne radi o tome ali ako je istina to sto pricas uradi skener :!:
 
Miki 13991:
WithdrawnWater:
Miki 13991:
Imam migrenu 8 godina.Išao sam na akunpukturu,bio na EEG-u i šta sve nisam ali ništa ne pomaže.Imate li vi neki savet? :cry: :oops:

Prvo, kako znate da imate migrenu - da li Vam je migrenu dijagnostikovao neurolog? Kakvi su Vasi simptomi? Koliko su cesti? Koliko Vas cine radno i socijalno nesposobnim Vasi migrenozni napadi, ako dozivljavate migrenozne napade? Izvinjavam se sto pitam, ali svasta se proglasava migrenom. Da li su Vam prepisivani neki lekovi, koji i u kojoj dozi?

Ako imate zaista migrenu sa svim pratecim manifestacijama migrene, jedino sto mogu da Vam sugerisem jeste da kolko je god moguce vodite racuna da na prve znake da cete dobiti migrenu reagujete prekidanjem napada lekom koji Vam pomaze (ja imam migrenu, ali napade nemam jer sam prosto poslusala mog neurologa koji me je obavestio da svako trpljenje bola deluje potpuno destruktivno i da na prvu naznaku glavobolje koju prepoznam kao migrensku popijem ono sto mi pomaze - u mom slucaju to je Kafetin). Izbegavajte vino, i cokoladu, visok nivo stresa, vezbajte vratnoledjne misice, po mogucstvu idite na masazu ledja i vrata. Ako zaista imate migrenu tu pomoci nema, jedino sto mozete to je da delujete preventivnim merama. Ne izalizte se velikoj vrucini, direktnom delovanju jakog sunca i onim faktorima za koje znate da su provocirajuci.

Pozdrav
1.Da
2.Užasno jake glavobolje
3.Veoma i traju i po nekoliko meseci
4.Toliko da apsolutno ne mogu da ništa radim(ništa što ima veze sa čitanjem i gledanjem ekrana)
5.Rekli su mi da pijem Febricet(paracetamol)čim se pojavi napad.Međutim lek ne sklanja glavobolju već je samo zaustavi na određenoj granici(taman toliko da postane neizdrživljo)
Migrena ne traje mesecima!!!!!!!!!!
Idi kod neurologa i oftalmologa, pod hitno.
Sve najlepse
 
Ovo nije moje polje rada,ali zelim da Vam prenesem iskustvo moje koleginice kojoj je neurolog napravio semu za uzimanje pronizona u trajanju od sedam dana(za svakog pacijenta se sema pravi posebno) u kombinaciji sa jos nekim preparatima i evo vec dve godine nema nikakvih problema sa migrenom.
Znam sta ce te reci na temu proniozona,ali koleginici je stvarno pomogao imala je jezive migrene i cesto je izostajala sa posla,sad funkcionise stvarno dobro...Pozzdrav svima
 
Verujem, ali ovo dete ima 13 godina i NEMA migrenu (tvrdim). Naravno, kortiko terapija u svakom slucaju, ali iskljucivo po uputstvima lekara i strogim pridrzavanjima saveta uz razumno kratak rok i postepeno iskljucivanje.

Pozdrav!
 
WithdrawnWater:
Verujem, ali ovo dete ima 13 godina i NEMA migrenu (tvrdim). Naravno, kortiko terapija u svakom slucaju, ali iskljucivo po uputstvima lekara i strogim pridrzavanjima saveta uz razumno kratak rok i postepeno iskljucivanje.

Pozdrav!

Nisam zaista imala nameru da ovom detetu dajem savete jer se potpuno slazem da mu je dijagnoza pogresna,mislim da bi malo trebao da oladi sa kompjuterom i postedi mozak viska informacija.
Ovaj moj komentar je bio upucen onima koji imaju ozbiljnih problema i preko 30.god.
Zato sam naglasila da se terapija propisuje individualno,nadam se da sam malo pojasnila stvari...
pozdrav svim glavoboljasima...
 
Ma pretpostavila sam da niste, ali znate kakva su deca - nesto kazete i sledece sto znate evo ga Miki na kortizonu! :lol: Dok smo shvatili da ima 13 godina trebalo nam je 2 strane! 8)

Pozdrav!
 
Cao.moja devojka ima migrenu jos od puberteta.Sada joj je 29 dodina a napadi su gori nego ikada.migrena je medicinski dijagnostikovana.isla je na skener,ispitivanje ocnog dna,radjene su i neke hormonske analize,pa sve do magnetne rezonance.Svi nalazi su ok.Intezitet bola je veoma jak,povracanje,preosetljivost cula.Cuo sam da su americki plasticni hirurzi tokom davanja BOTOXA primetili da pacijenti koji su imali migrene govorili da ih vise nemaju.Cuo sam da botox prepisuju kod njih kada se dijagnostikuje migrena i da zaustavlja napade na sest meseci.Posto nigde nisam mogao da se vise raspitam o ovome,da li neko zna vise da mi kaze nesto vise o primeni botoxa kod zaustavljanja migrena?
 
probajte s Lorom, nekima je pomoglo...osim pljuvanja, pokushajte i da uzmete u obzir.... knjiga postoji u platou, a kurs se odrzava na jesen.. pa prelistajte knjigu.
 
Nekoliko mojih poznanika je probalo sa biofidbekom, i kazu da im je to prilicno pomoglo. To je metod u kojem se uci kontrola nad fizioloskim funkcijama preko povratnih informacija koje dobijamo preko kompjutera. Na osobu se prikace senzori koji snimaju zivotne funkcije, ti impulsi idu u kompjuter i prikazuju se na ekranu, onda covek uci da ih kontrolise. Video sam to nedavno na televiziji, a znam i da se primenjuje kod vrhunskih sportista za kontrolu fiziologije. Nesto kao zapadnjacka joga uz pomoc tehnologije, ali kazu da relativno kratko traje i da daje dobre efekte. Ako nekome treba, mogu da dodjem i do imena osobe koja se time bavi kod nas.
 
Samo da kažem:DA imam migrenu!I nisam hteo reći koliko imam godina upravo zbog ovakvih reakcija :evil: :evil: :evil: !!!Sada sam kupio VITAFON i on mi zaista pomaže.Preporučujem ga svima,zato što leči bukvalno sve bolesti,od kijavice do teških hroničnih bolesti.I da ovaj podforum nije za mene!
 
Potrebna mi je pomoć. Planiram da krenem sa uzimanjem kontraceptivnih pilula (danas treba da popijem prvu tako da mi hitno treba info :))
Kupila sam Yaz, ali sam svašta videla na spisku kad ne piti pilule, pa sam se malo zabrinula.

Često imam glavobolje, ali ne mogu da tvrdim da je migrena u pitanju. Ako pokušam da se opustim i ne popijem lek, nikad mi nije bolje nego uvek na kraju ludim od bola i ipak popijem.
Takođe, u poslednje vreme glavobolje su ređe (1 u 10ak dana, možda i ređe) ali u potiljku osećam povremeni pritisak. Kao da me na 1-2 sekunde zaboli na određenom mestu (više desno nego po sredini potiljka) i nekad je bezazleno, ali nekad me baš trgne. Dešava se skoro svaki dan. Ne znam koliko traje, možda traje odavno, ali tek u poslednje vreme sam tome počela da pridajem pažnju.

Sve u svemu, pošto u uputstvu piše da ne bi trebalo da pijem pilule ako imam migrenu plašim se da počnem jer ne znam da li može da bude previše opasno. Ne znam da li ovi moji bolovi mogu imati neke veze sa neurološkim poremećajem, što isto može biti problem. Nemojte mi pls reći da idem kod lekara, jer moram da što pre odlučim da li da krenem (lekar koji mi ih je prepisao samo me je pitao da li sam imala problema sa plućima, srcem i sl..)

Možda sam samo malo paranoična :)

Hvala puno na odgovoru!!!
 
Nista strasno ne moze da se desi, kontraceptivi jedino mogu da pojacaju glavobolje ili da pojacaju migrene pa se ne savetuju ljudima koji imaju migrenu,k odnosno savetuje se oprez i niskodozazni kontraceptivi. Reci ces svom lekaru ginekologu koji je kontraceptive prepisao ukoliko te bud ebolela glava, inace bez obzira na pilule savetujem ti da NE TRPIS bolove nego da pijes analgetike pre nego sto izludis i onbda svakako moras da ih pijes. POcni da pijes pilule kako ti je lekar rekao, pa ces videti - ako glavobolje budu jake javices se lekaru za savet i promenu pilula, dok ih pijes nemoj jesti cokoladu, zute sireve niti piti vino (svi imaju u sebi supstance koje potenciraju migrenozne glavobolje).
 
Moj sin ima migrenu već 8 godina a sada mu je 18.On kaže da ne čuje sat kada ga budi,misli da sanja i budi se umoran bez obzira na to koliko je spavao.Moje mišljenje je da spava previše i ne znam da li to ima veze sa migrenom.
 

Back
Top