Vaspitačica terala dete da se skine

111111

Legenda
Banovan
Poruka
60.297
Vaspitačica u vrtiću "Dečiji dani" u Beogradu rekla 6-godišnjem dečaku K. da se skine go pred drugarima jer je slučajno oborio rođendansko posluženje drugarice.


Učiteljica terala dete da se skine
Incident se dogodio, kako prenosi "Blic", sredinom aprila u predškolskoj ustanovi "Dečiji dani" u centru Beograda, a učiteljica Dragana Stojiljković, koja je naterala dečaka da se skine go, biće smenjena.

"Blic" saznaje da je to celog događaja došlo kada se u grupi u vrtiću slavio rođendan jednoj devojčici, zbog čega je bilo postavljeno i rođendansko posluženje kao i baloni. Učiteljica je rekla deci da ne smeju da se igraju s balonima, ali su se oni ipak počeli igrati balonima, kada su srušili rođendansko posluženje.

Tada je, kako piše "Blic", učiteljica prišla dečaku K. i pitala ga zašto je to uradio. On joj je odgovorio da mu je tako rekao drugar S, da bi ga učiteljica potom pitala: "Pa dobro, a da ti drugar S. kaže da se skineš go, da li bi to uradio?"

Dečak joj je odgovorio da ne bi, ali je ona zatim rekla: "S. reci mu da se skine".

Mali K. je rekao da se više neće igrati balonima, i da ga ne teraju da se skine, međutim, vaspitačica nije odustala i nastavila je da insistira da se K. skine. Dečak je počeo da plače i tako uplakan se skinuo, ispričao je ceo događaj "Blic"-ov izvor.

Dečaku su odmah posle incidenta izašli pečati po telu, a zbog stresa je i povraćao, a kada je otac došao po njega ništa mu nije rečeno. Događaj je otkriven tek kada su druga deca to ispričala roditeljima.

"Blic"-ov izvor tvrdi i da je uprava vrtića pokušala da zataška slučaj. Učiteljica je već sutradan bila na radnom mestu a povučena je tek poslepodne. na roditeljskom sastanku koji je potom sazvan, isticano je da se na učiteljicu Draganu Stojiljković do tada niko nije žalio i da će. Roditeljima je takođe rečeno i da će pravna služba preduzeti mere p rotiv učiteljice i da je najbolje da se ona rasporedi na neku drugu dužnost u vrtiću jer joj je ostalo dve godine do penzije.

Međutim, roditelji dečaka su podneli žalbu protiv nje Gradskom sekretarijatu za zaštitu dece nakon čeka je odmah pokrenut disciplinski postupak ali i krivična prijava protiv učiteljice.

http://www.vesti-online.com/Vesti/Hronika/223606/Uciteljica-terala-dete-da-se-skine
 
Прво, васпитачица није функционер да би била "смењена" и друго, шта мене боли уво што има 2 године до пензије.
Нека чисти улице те 2 године, али је ја у вртић више не бих пустила, чак ни као чистачицу.
Па, какво је бре то иживљавање са децом по вртићима? Ко је она да тера дете да се скине и које су то методе?
Врло сам огорчена, јер ово није први случај да се иживљавају над децом :azdaja:
 
more govnjivu motku pa udri da vam ja dam zakon o ravnopravnsoti p. li vam materina...


А ти би могао да будеш мало пристојнији. Ако ћемо тако да генерализујемо ствари и ја могу да кажем да вас мушкарце треба ушкопити, јер силујете децу - педофили. Да ли је то нормално?
И шта ти сада сметају остале жене?
 
Da li je neko pomislio da ovo možda i nije tačno? Izvor informacije je drugo dete od 6 godina... nije baš preterano poverljiv izvor.
A ukoliko se navodi pokažu kao tačni, vaspitačica treba da bude sankcionisana shodno zakonu.

Ја нисам помислила да није тачно, јер деца од 6 година не измишљају такве ствари. Такве болесне ствари могу да смисле само одрасли.
И немој да сада испадне да ту васпитачицу неко мрзи, па јој зато смешта. Обично се управе вртића тако ваде из г....
 
Ја нисам помислила да није тачно, јер деца од 6 година не измишљају такве ствари. Такве болесне ствари могу да смисле само одрасли.
И немој да сада испадне да ту васпитачицу неко мрзи, па јој зато смешта. Обично се управе вртића тако ваде из г....

Imaš li, ili si imala decu tih godina? Ne pišem ja da su to namerno smislili ali ne znači ni da je istina. neka utvrde pa ako je kriva neka bude sankcionisana, ne mi da joj sudimo. Samo toliko.
 
Imaš li, ili si imala decu tih godina? Ne pišem ja da su to namerno smislili ali ne znači ni da je istina. neka utvrde pa ako je kriva neka bude sankcionisana, ne mi da joj sudimo. Samo toliko.

Да, имам дете баш тог узраста и знам да она није спремна да смишља такве подлости.
Не могу да замислим у каквој околини расте дете које је спремно да смисли тако нешто.
 
Да, имам дете баш тог узраста и знам да она није спремна да смишља такве подлости.
Не могу да замислим у каквој околини расте дете које је спремно да смисли тако нешто.

Nisam spomenuo podlost već da dete tog uzrasta upija kao sunđer. Ko zna da li je tih dana gledalo neki film ili slušalo razgovor roditelja?
ja sam imao prilike da čujem neverovatne stvari od tolike dece a siguran sam da im to nije deo kućnog vaspitanje. Jednostavno suviše su mali da bi bili tako podli ali i da budu realni. Maštarije su normalan deo njihovog odrastanja što ne znači da se sve ovo nije desilo samo treba biti mudar i sačekati rezultat istrage (ako imam potrebe za tim).
 
Zabranjeno im je da povuku za kosicu ili uvo ( uh, što mrzim to vučenje za uvo, nanu bi naninu svakome koga vidim da to radi detetu ), ne smeju ni u ćošak da pošalju više, a to su sve, jelte, tradicionalne metode vaspitavanja :roll: Pa smišljaju druge načine :roll:
Ne znam, ako je ovo istina, treba joj onemogućiti da radi sa decom i gotovo.
Iskreno, i ja bih digla frku i bunila se da je moje dete u pitanju, oooo, još kako bih!

A ove generalizacije tipa - žene! feministkinje ( veze s mozgom nema :roll: ), sve to treba u kuhinju... strašno. Što to, vajne muškarčine i ženomrsci, ne kažete kada vas, ne dao Bog, zaboli nešto, pa odete kod lekara, a ono žena. Što tada ne kažete - mrš u kuhinju, nego cvilite kao štenci - pomagaj, aman zaman :roll:
 
Ti bi malo zakon u svoje ruke pa svima koji imaju decu i trude se da ih vaspitaju najbolje kako umeju, nanu naninu? To tvoje je dobro i kulturuno? mene su vukli za uho kad god je trebalo i ne vidim da mi nešto fali, naprotiv moji roditelji su ponosni kakva sam odsoba danas. a ja im zahvalan za svako kažnjavanje uključujući i berbu ušiju i lupanje po zadnjici. Znam da je svaki put bilo zaslužano.
Ukoliko se zaista ovo dogodilo treba reagovati. Ali koliko frke umeju roditelji da podigni i koliko neistine deca umeju da kažu zna onaj ko ima decu koja idu u obdanište ili školu.
 
Ti bi malo zakon u svoje ruke pa svima koji imaju decu i trude se da ih vaspitaju najbolje kako umeju, nanu naninu? To tvoje je dobro i kulturuno? mene su vukli za uho kad god je trebalo i ne vidim da mi nešto fali, naprotiv moji roditelji su ponosni kakva sam odsoba danas. a ja im zahvalan za svako kažnjavanje uključujući i berbu ušiju i lupanje po zadnjici. Znam da je svaki put bilo zaslužano.
Ukoliko se zaista ovo dogodilo treba reagovati. Ali koliko frke umeju roditelji da podigni i koliko neistine deca umeju da kažu zna onaj ko ima decu koja idu u obdanište ili školu.

Za vaspitačicu sam i sama rekla - ako je istina...
A za ovo, bolje čitaj - ne bih uzimala zakon u svoje ruke, hvala lepo. Niti imam išta protiv da se dete povuče za kosicu, ili šljepne po guzi. Radim i ja to, kada baš mora... Ali za uvo - ne ide. Može bre da se povredi, jeste mala verovatnoća, ali može. Ima dupence, pa šljepni, ima kosicu, pa čupni, ako proceniš da mora.
A za ovakvo "vaspitavanje" tudje dece, ako je istina i ako se dokaže - ne treba prećutati.
 
Vaspitačica u vrtiću "Dečiji dani" u Beogradu rekla 6-godišnjem dečaku K. da se skine go pred drugarima jer je slučajno oborio rođendansko posluženje drugarice.


Učiteljica terala dete da se skine
Incident se dogodio, kako prenosi "Blic", sredinom aprila u predškolskoj ustanovi "Dečiji dani" u centru Beograda, a učiteljica Dragana Stojiljković, koja je naterala dečaka da se skine go, biće smenjena.

"Blic" saznaje da je to celog događaja došlo kada se u grupi u vrtiću slavio rođendan jednoj devojčici, zbog čega je bilo postavljeno i rođendansko posluženje kao i baloni. Učiteljica je rekla deci da ne smeju da se igraju s balonima, ali su se oni ipak počeli igrati balonima, kada su srušili rođendansko posluženje.

Tada je, kako piše "Blic", učiteljica prišla dečaku K. i pitala ga zašto je to uradio. On joj je odgovorio da mu je tako rekao drugar S, da bi ga učiteljica potom pitala: "Pa dobro, a da ti drugar S. kaže da se skineš go, da li bi to uradio?"

Dečak joj je odgovorio da ne bi, ali je ona zatim rekla: "S. reci mu da se skine".

Mali K. je rekao da se više neće igrati balonima, i da ga ne teraju da se skine, međutim, vaspitačica nije odustala i nastavila je da insistira da se K. skine. Dečak je počeo da plače i tako uplakan se skinuo, ispričao je ceo događaj "Blic"-ov izvor.

Dečaku su odmah posle incidenta izašli pečati po telu, a zbog stresa je i povraćao, a kada je otac došao po njega ništa mu nije rečeno. Događaj je otkriven tek kada su druga deca to ispričala roditeljima.

"Blic"-ov izvor tvrdi i da je uprava vrtića pokušala da zataška slučaj. Učiteljica je već sutradan bila na radnom mestu a povučena je tek poslepodne. na roditeljskom sastanku koji je potom sazvan, isticano je da se na učiteljicu Draganu Stojiljković do tada niko nije žalio i da će. Roditeljima je takođe rečeno i da će pravna služba preduzeti mere p rotiv učiteljice i da je najbolje da se ona rasporedi na neku drugu dužnost u vrtiću jer joj je ostalo dve godine do penzije.

Međutim, roditelji dečaka su podneli žalbu protiv nje Gradskom sekretarijatu za zaštitu dece nakon čeka je odmah pokrenut disciplinski postupak ali i krivična prijava protiv učiteljice.

http://www.vesti-online.com/Vesti/Hronika/223606/Uciteljica-terala-dete-da-se-skine


Sumnjam u verodostojnost samog dogadjaja
vec je dovoljan pokazatelj da novinar koji informise ne zna da u vrticima rade vaspitacice, a ne uciteljice.
 
Sumnjam u verodostojnost samog dogadjaja
vec je dovoljan pokazatelj da novinar koji informise ne zna da u vrticima rade vaspitacice, a ne uciteljice.

Вест није објавио само "Блиц", већ и остали медији.
Остали новинари нису користили оба израза, али чак и да јесу, зна се ко ради са децом у предшколским установама.
Можда је користио израз учитељица, јер дете похађа припремни предшколски програм.
 
"Dečaku su odmah posle incidenta izašli pečati po telu, a zbog stresa je i povraćao, a kada je otac došao po njega ništa mu nije rečeno. Događaj je otkriven tek kada su druga deca to ispričala roditeljima."

Ovo je strašno! Moj sin (sličnog uzrasta) neće da presvuče majicu u nečijem prisustvu, ne smem da zamislim kako bi reagovao (ne daj bože) u sličnoj situaciji. Inače ovo zataškavanje mi je dobro poznato: ćerka je povredila glavu u vrtiću, odveli su je medicinska sestra i vozač na ušivanje, vratili je ponovo u grupu i kad sam posle posla došla da je uzmem, vaspitačica mi je "usput" rekla "nije ništa strašno, nismo hteli da vas uznemiravamo"??? Mislim, stvarno nije bilo opasno, samo površinska povreda, ali imali su brojeve telefona i fiksne na poslu i mobilne od mene i muža, ali niko nam nije javio da budemo uz dete u toj stresnoj situaciji! Kasnije sam saznala da je to uobičajeno i da se roditelji zovu jako retko ako se nešto desi :eek:
Ovim roditeljima je mala uteha čak i ako vaspitačica ostane bez posla, njihovo dete će imati traumu ko zna koliko dugo i to je najstrašnije.
 
Poslednja izmena:
Dečaku su odmah posle incidenta izašli pečati po telu, a zbog stresa je i povraćao, a kada je otac došao po njega ništa mu nije rečeno. Događaj je otkriven tek kada su druga deca to ispričala roditeljima.

Ovo je strašno! Moj sin (sličnog uzrasta) neće da presvuče majicu u nečijem prisustvu, ne smem da zamislim kako bi reagovao (ne daj bože) u sličnoj situaciji. Inače ovo zataškavanje mi je dobro poznato: ćerka je povredila glavu u vrtiću, odveli su je medicinska sestra i vozač na ušivanje, vratili je ponovo u grupu i kad sam posle posla došla da je uzmem, vaspitačica mi je "usput" rekla "nije ništa strašno, nismo hteli da vas uznemiravamo"??? Mislim, stvarno nije bilo opasno, samo površinska povreda, ali imali su brojeve telefona i fiksne na poslu i mobilne od mene i muža, ali niko nam nije javio da budemo uz dete u toj stresnoj situaciji! Kasnije sam saznala da je to uobičajeno i da se roditelji zovu jako retko kada se nešto desi :eek:
Ovim roditeljima je mala uteha čak i ako vaspitačica ostane bez posla, njihovo dete će imati traumu ko zna koliko dugo i to je najstrašnije.

E, ovo je zaista strašno!!! Da ti ne jave da je dete povredjeno, nego da ga oni vode na ušivanje :eek: Ej, pa ne znam šta bih napravila...
Ja na vaspitačice moje ćerkice nemam primedbi. Zaista. Pri upisu, tj. kada su joj odredjene ove vaspitačice, rekla sam da je dete imalo febrilne konvulzije, narodski - fras, uzrokovane visokom temperaturom, da je podložna tome i da me odmah zovu, mene ili muža, ako primete makar i 37,1 da ima, jer joj jako brzo skače temperatura i ne bih da rizikujem bez potrebe. I zaista su me jednom zvali, i imala je samo 37,3, ali sam odmah došla i pokupila je iz vrtića. Ne mogu da kažem, ja dolazim, a vaspitačica je nosi, priča joj, mazi je po kosici, dete raskomoćeno, umiveno... Svaka joj čast!
A da se tako povredi, da mora na šivenje, a da mi ne jave - ma čudo bi bilo!
 

Back
Top