Levoruki, ima li vas???

hm,desnjak sam,ali eto levoruci su uvek bili...........hmmm......ne znam...........
3.gif
 
e, sinisteri...
u srednjem veku bi goreli na lomači , računali bi vas u veštice i nečista stvoenja:lol:
hvala bogu pa danas nije tako....
ja se samo naježim kada neko od mojih sinistara seče hleb......
 
levoruka sam, jedino jedem po bon-tonu i pusku prislonim na desno rame (onu koja me ne baci unazad kad trzne, mene i mojih 56 kg..))

U principu desna rucica mi je fleksibilna, sem kad su olovka i neke pipljive radnje u pitanju..:D
 
Pa nisu imali, ipak me nervira..Zna se sta je ''levak''...)
Da, kazu da su levoruki uglavnom umetnici ili lucidni...Hmmm,ako podjem od sebe, ne pije mi ta teorija vode, ili jos treba da pronadjem umetnost u sebi..(dve godine klavira, kao klinka sam lepo crtala, hor i tako to - no sve ostalo na tom nivou. ) Da li se bavite nekom umetnoscu?
Lucidna? Ima tu nesto...:)

Citala sam davno poznatim levorukima..Mikelandjelov David, cini mi se Hitler..Hajde nastavite listu, bas me zainteresovalo.
 
pol mekartni.
negoo to za levaci..
ja prasnem i ako sam dešnjak...
moj svekar je rekao mojoj jetrvi koja je levoruka,
samo da mi unuci ne budu levaci...ko što si ti!
ali onako podrugljivo...
tako da ...
zna se kako ose kaže, nema tu šta da se toleriše!
 
ima nas jos kako da ne. ;) ja na primer desnom rukom ne umem nista. mogla bih mozda samo nekog da odalamim, a i u tom slucaju bih verovatno promasila. :) kad sam bila mala, od svega mi je najveci problem bio kako ispuniti (uredno!) celu stranicu u svesci, a ne napraviti fleku (ako pisem penkalom), ili usi...uciteljica je (sva sreca!) bila puna razumevanja. sad sam ja uciteljica, i odavno sam se navikla...
 
U mojoj okolini nije bilo problema nikakvih što sam levoruka, bila sam više atrakcija. Pronašla sm u nekoj knjizi da levorukost nije nasleddna, to su dokazali tako da jedan od dva jednojajčana blizanca piše levom, a drugi desnom, pa zato se danas ne zna uzrok levorukosti, u prevodu mi smo posebni!:)
 
pajamaca:
e, sinisteri...
u srednjem veku bi goreli na lomači , računali bi vas u veštice i nečista stvoenja:lol:
hvala bogu pa danas nije tako....
ja se samo naježim kada neko od mojih sinistara seče hleb......

moja mama to uvek spomene kad me vidi da secem lubenicu...kaze da jo nikad nece biti jasno kako se dosad nisam iskasapila... :shock:
ali eto, jos sam citava.. :lol:
 
Moj deda je bio levoruk, ja sam, a evo sad i moja cerka....
Ne secam se da li sam imala kao i ona problem sa slovom R, na primer, cetvorkom, itd...Dugo je pisala naopako...do duse, ona je sa cetiri krenula u skolu, sad ima sedam i pise samo tako.Ja sam sa sedam pocela da ucim da pisem, moji nisu hteli da mi okinu deo detinjstva...Ovde (Holandija) je skola obavezna od cetiri godine. Bilo mi je zao, no klinci bas vole skolu..:)
 
feles:
[/COLOR]
moja mama to uvek spomene kad me vidi da secem lubenicu...kaze da jo nikad nece biti jasno kako se dosad nisam iskasapila... :shock:
ali eto, jos sam citava.. :lol:

xexex, sad si me potsetila...
Bila sam '92. stacionirana u Pajzosu, Titova vila u vinogradima, isturena jedinica fronta, ka Osjeku.no to je nebitno za pricu..Kuvala sam oficirima kafu, bilo ''zatisje'' pa smo kafenisali i malo malo trcali do vinskog podruma(muski sovinisti zamalo da me preimenuju u kafe kuvaricu:)i nekako uvek sam pokusavala sa levom da sipam, a oni su se ljutili:"Ne sipaj kafu preko ruke, baksuzluk"...I evo i dan danas sipam nekako trapavo iz dzezdve, a ssa desnom tja...
 

Back
Top