А.Робертс: МОГУЋА ЈЕ КОРЕКЦИЈА КОСОВСКИ ГРАНИЦА

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
27.854
БЕОГРАД– Бивши британски амбасадор у Србији Ајвор Робертс оценио је да би Србија могла да преузме иницијативу за проналажење решења за „косовску збрку заједничким споразумом о корекцији граница”.
У ауторском тексту за недељник НИН Ајвор Робертс, члан Управног одбора организације Ист-вест бриџ, навео је да је кључ балканских проблема у рукама великих сила, а да популарна „мантра” Лондона и Вашингтона да не треба делити Косово не мора да траје заувек.
„Није било тако давно кад су се САД и Велика Британија залагале за територијалну целовитост СФРЈ, а пре само десетак година за интегритет СРЈ, што је, и загарантовано Резолуцијом Савета безбедности УН, која је још на снази. Поука је да 'непроменљиви' ставови међународне заједнице врло често постају променљиви када се испостави да су они, претходно заузети, постали неизводљиви”, оценио је он.
Према његовим речима, нефлексибилност тежи да доведе до распада па се често покаже да је флексибилност боља како се „не би све распало у парампарчад”.
Робертс је додао да Србија има основа да оспорава независност Косова и истовремено се прикључи Европској унији, све док је то оспоравање дипломатско и ненасилно.
http://www.politika.rs/vesti/najnov...ts-Moguca-korekcija-kosovskih-granica.sr.html
************************************************

Закључујем да ће Север Косова ипак бити српски. Само ако на тренутак преовлада разум неразумних.
 
апсолутно се слажем, сада ће код даљих узимања још и имати алиби јер је народ тако хтео!!!

Имају одрешене руке за федерализацију Србије, гурање Србије ка НАТО-у и признавање независности Космета. Потпуно одрешене. Нема више кочница.
 
oce da menjaju Presevsku dolinu za Sever Kosova...
nasu presevsku dolinu daju za nas deo Kosova :D

Pa to je šiptarski način trgovine. Prvo ti se useli nasilno u tvoju kuću, a onda ti kaže: "vraćam ti jedan sprat u kući, a ti meni daj još stan, vikendicu i kola".
I to je njima normalno.
Sa njima drugog razgovora osim sile nema.
Shvatite već jednom.
 
БЕОГРАД– Бивши британски амбасадор у Србији Ајвор Робертс оценио је да би Србија могла да преузме иницијативу за проналажење решења за „косовску збрку заједничким споразумом о корекцији граница”.
У ауторском тексту за недељник НИН Ајвор Робертс, члан Управног одбора организације Ист-вест бриџ, навео је да је кључ балканских проблема у рукама великих сила, а да популарна „мантра” Лондона и Вашингтона да не треба делити Косово не мора да траје заувек.
„Није било тако давно кад су се САД и Велика Британија залагале за територијалну целовитост СФРЈ, а пре само десетак година за интегритет СРЈ, што је, и загарантовано Резолуцијом Савета безбедности УН, која је још на снази. Поука је да 'непроменљиви' ставови међународне заједнице врло често постају променљиви када се испостави да су они, претходно заузети, постали неизводљиви”, оценио је он.
Према његовим речима, нефлексибилност тежи да доведе до распада па се често покаже да је флексибилност боља како се „не би све распало у парампарчад”.
Робертс је додао да Србија има основа да оспорава независност Косова и истовремено се прикључи Европској унији, све док је то оспоравање дипломатско и ненасилно.
http://www.politika.rs/vesti/najnov...ts-Moguca-korekcija-kosovskih-granica.sr.html
************************************************

Закључујем да ће Север Косова ипак бити српски. Само ако на тренутак преовлада разум неразумних.

lose zakljucujes... kao korekciju je mislio na granice srbije dublje u unutrasnjost jer si sipci pokupovali zemlju u juznoj srbiji....

a sto se istorije tice daj mi samo jedan slucaj kad su britanci nesto uradili u srpskom interesu
 
Problem je upravo taj da bez sile nema kosova...a jos veci problem je da ce svaki sledeci dan nezavisnog kosova znaciti vise zrtava da se ono vrati...kad tad ce biti taj oslobodilacki rat i to je neminovno...glavna politicka mudrost ovde i sada je minimizovati uticaj trenutnog loseg stanja na kosovu, i spremati se vojno za bollje vreme da se sa sto manje angazovanja zive snage oslobodi Kosovo...
 
Problem je upravo taj da bez sile nema kosova...a jos veci problem je da ce svaki sledeci dan nezavisnog kosova znaciti vise zrtava da se ono vrati...kad tad ce biti taj oslobodilacki rat i to je neminovno...glavna politicka mudrost ovde i sada je minimizovati uticaj trenutnog loseg stanja na kosovu, i spremati se vojno za bollje vreme da se sa sto manje angazovanja zive snage oslobodi Kosovo...

politika dss-a od prvog dana
 
Енглези као и увек мисле да се са дивљацима,а за њих су сви сем њих дивљаци,може ђинђувама и огледалцима постићи "мирно решење" по њиховом укусу.Најбоље би било да сам народ реши да раскомада Србију.
 
i bice kako englezi zele...ko god formirao vladu ili pobedio na predsednickim izborima---URADICE KAKO EU KAZU....dilemu mogu samo da izazovu amerikanci ako im nesto ne odgovara...sve pripreme su zavrsene...DS i SNS ima istog gazdu...a to nije srpski narod..

ili neki usamljeni zoro kome ovo sve dopizdi i izazove lancanu reakciju
 
ako mislis na vodju treceg srpskog ustanka---i ja ga cekam ko ozebo sunce...

ja pomislio na brejvika i na ono sto se desava u strukturnom menjanju norveske kao drzave jer su se makar malo zamislili zasto se takav pojavio bas kod njih... a za treci ustanak, samo mozak nam je potreban a ne sila. da me neko ubedi ijednim argumentom da se ovi protiv sveta koji nam zeli zlo bore mozgom skinuo bih im kapu. ali i sam kao ja znas da je tu nesto drugo u pitanju.
 
Поука је да 'непроменљиви' ставови међународне заједнице врло често постају променљиви када се испостави да су они, претходно заузети, постали неизводљиви”, оценио је он.

što znači da niti jedna granica nije zacementirana već je podložna nekom eventualnom fleksibilnom pristupu?
zanimljivo.:think:
 
Наравно да није Настасја,постоје многи модели"стање на терену","оправдани захтеви бораца за слободу",последице "суочавања са прошлошћу","поштовање људских права" итд,па на основу тога се руше или режими или се и границе прекрајају.
 
Од наше дедовине даће нам део! Људи моји као су ови енглези,ма шта енглези Европејци великодушни ,просто да човек не поверује да су спровели геноциде у колонијама у Африци и Азији....ццццццц Хебао вам ја мутер енглеску! Живела ИРА!
 

Back
Top