Dogovorena koalicija DS-SPS

doxxx

Aktivan član
Poruka
1.116
Koalicije "Izbor za bolji život - Boris Tadić" i "Ivica Dačić-SPS - PUPS - JS" su se takođe dogovorile i da daju podršku predsedničkom kandidatu Borisu Tadiću u drugom krugu predsedničkih izbora, 20. maja.
Predsednik JS Dragan Marković Palma obavestio je o ovom dogovru na konferenciji za novinare o jutrošnjem sastanku i naveo da će koalicija SPS-PUPS-JS biti u novoj vladi.
Kako se navodi, koalicije "Izbor za bolji život - Boris Tadić" i "Ivica Dačić-SPS- PUPS - JS" zajednički će raditi na formiranju parlamentarne većine u Skupštini Srbije, kao i u skupštinama lokalnih samouprava, gradu Beogradu i Vojvodini.
"O funkcijama nismo razgovarali. O tome posle izbora", rekao je Marković i istakao da nije bilo reči ni o premijerskom mestu.
Uptan ko je prihvatljiv partner koalicijama oko DS-a i SPS-a, Marković je kazao da je siguran da s njima u novoj vladi neće biti Srpska napredna stranka.

On je rekao da te dve koalicije imaju većinu za formiranje nove vlade u kojoj bi, da se danas formira, bili i Ujedinjeni regioni Srbije i Savez vojvođanskih Madjara.

"Nisam razmišljao o LDP-u, morali bi mnogo toga da promene", rekao je Marković i istakao da ne postoji animozitet prema lideru stranke
Čedomiru Jovanoviću.

http://www.b92.net/info/izbori2012/vesti.php?yyyy=2012&mm=05&dd=09&nav_id=607609

Pa vi vidite sta sam vam ja pricao da ce SPS -DS napravbiti Vladu, a vi pljuvali Nikolica da ce napraviti Vladu sa DS. . .
 
Poslednja izmena od moderatora:
Naravno, ali zelim da cujem sta sad kazu radikali, i za koga bi oni glasali u drugom krugu, da li je bolje da bude kao i pre 4 godine samo sto ce rotirati neka mesta u vladi ili bar da imamo nekoga ko bi ih bar malo mogao kontrolisati, da li je sve u ovoj zemlji stvarno tako dobro da ovi isti formiraju istu Vladu?
Da li je ovaj narod normalan uopste, ZASTO SMO UOPSTE ISLI NA IZBORE?????
 
Koalicije "Izbor za bolji život - Boris Tadić" i "Ivica Dačić-SPS - PUPS - JS" su se takođe dogovorile i da daju podršku predsedničkom kandidatu Borisu Tadiću u drugom krugu predsedničkih izbora, 20. maja.
Predsednik JS Dragan Marković Palma obavestio je o ovom dogovru na konferenciji za novinare o jutrošnjem sastanku i naveo da će koalicija SPS-PUPS-JS biti u novoj vladi.
Kako se navodi, koalicije "Izbor za bolji život - Boris Tadić" i "Ivica Dačić-SPS- PUPS - JS" zajednički će raditi na formiranju parlamentarne većine u Skupštini Srbije, kao i u skupštinama lokalnih samouprava, gradu Beogradu i Vojvodini.
"O funkcijama nismo razgovarali. O tome posle izbora", rekao je Marković i istakao da nije bilo reči ni o premijerskom mestu.
Uptan ko je prihvatljiv partner koalicijama oko DS-a i SPS-a, Marković je kazao da je siguran da s njima u novoj vladi neće biti Srpska napredna stranka.

On je rekao da te dve koalicije imaju većinu za formiranje nove vlade u kojoj bi, da se danas formira, bili i Ujedinjeni regioni Srbije i Savez vojvođanskih Madjara.

"Nisam razmišljao o LDP-u, morali bi mnogo toga da promene", rekao je Marković i istakao da ne postoji animozitet prema lideru stranke
Čedomiru Jovanoviću.

http://www.b92.net/info/izbori2012/vesti.php?yyyy=2012&mm=05&dd=09&nav_id=607609

Pa vi vidite sta sam vam ja pricao da ce SPS -DS napravbiti Vladu, a vi pljuvali Nikolica da ce napraviti Vladu sa DS. . .

Svi koji su pljuvali Nikolića odlično su odradili posao za DS, posebno Radikali. Sve vreme su imali tezu da su "Nikolić i Tadić jedno isto" i skidali procente glasova, pluz oterali veliki broj glasača u pasivnost- jer "Zašto bi izašli da glasaju kada su Nikolić i Tadić isto"
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ivica-Dacic-i-Boris-Tadic.jpg
 
koji glup argument, a od cega ko pati vidi se danas ali tebi je izgleda dobro druze, sve ti u zemlji funkcionise, nek ostane isto sto bi ti ista menjao.
A da ti nesto pametnije smislis pa da napises jer ovako ispada da ti patis od nedostatka mozga.
 
Ono sto ce se sada desiti jeste da ce SNS svakako izgubiti mnogo jer se sindrom ''gubitnika '' preneo iz SRS a rezultat je daleko ispod ocekivanja dobrim delom i zbog neregularnosti ali i ovakvih prica . Posle ovoga opozicija ce biti potpuno razbijena ,medjusobno zavadjena a SNS ce verovatno izgubiti barem trecinu biraca plus sto ce posle ovakvog rezultata nastati defetizam i veliki broj clanova ce napustiti stranku kao i ljudi koji su radili i finansirali stranku . Mogu samo da kazem da je i do sada u velikom broju mesta stranka jedva funkcionisala i odrzavalo je par ljudi .
 
Србија признаје независност Косова. Чеда потписује као минстар дипломатије. Можда и Борко, а можда чак и неко из УРС.

Федерализација Србије и отцепљење Војводине због економије. Рат у Рашкој и на југу.
 
Poslednja izmena:
koji glup argument, a od cega ko pati vidi se danas ali tebi je izgleda dobro druze, sve ti u zemlji funkcionise, nek ostane isto sto bi ti ista menjao.
A da ti nesto pametnije smislis pa da napises jer ovako ispada da ti patis od nedostatka mozga.

pa ko ce da promeni? aj reci mi? jel toma dobio vecinu? jeste...jel ce moci da sastavi vladu? nece. a zasto nece ja te pitam?

sta imas ti da budes umeren prema svom politickom oponenetu i da na samim izborima sam sebi zabijas autogolove a ceitiri godine si bio precizan kritizer... to moze samo pokvaren covek do srzi ili kompletna budala. a niko od njih nije budala jer je lova u igri.
 
Лош потез Дачића. Све ће на њега да се сруши за четири године. Ако преживе четири године.

Потпуно се слажем. Мишљења сам да ће се ићи на широку коалицију ДС+СПС+ЛДП+УРС+мањине. У таквом буљуку Дачић ће имати мање простора за деловање, мораће ће се знатно више усклађивати са осталим из коалиције него што је то био случај у досадашњој власти.
 
pa ko ce da promeni? aj reci mi? jel toma dobio vecinu? jeste...jel ce moci da sastavi vladu? nece. a zasto nece ja te pitam?

sta imas ti da budes umeren prema svom politickom oponenetu i da na samim izborima sam sebi zabijas autogolove a ceitiri godine si bio precizan kritizer... to moze samo pokvaren covek do srzi ili kompletna budala. a niko od njih nije budala jer je lova u igri.
Pa nece moci da sastavi Vladu zato sto su "pametni
glasali za Dacica , Dveri, SRS pa covece tu je najmanje 10% glasova.
Ko je umeren prema kome, ja nisam video nijedan autogol, ne znam o cemu pricas, tako da ko zna o cemu ti pricas, a jedini autogol koji sam ja video su sami sebi dali radikali to se vidi, zar ne?
 

Back
Top