Dvostruki arsin hriscanstva

Kamael

Buduća legenda
Poruka
40.833
Na otvaranje ove teme me je podsakao malopredjasni razgovor sa jednim forumasem u kojem je izneseno misljenje da jeodredjena osoba koja se bavi pevanjem gresnica i kao takva nepozeljna u hriscanskom drustvu.

Pitanje je to,ako hriscanin javno deklamuje i tvrdi za nekog koga nije upoznao niti u zvotu video,kao sto nije cuo glas doticne pa na osnovu toga prosuditi da li dobro peva ili ne,koja je to pojava i kako je okarakterisati,da se neko naziva gresnikom a sa druge strane slusati tu istu osobu sa drugarima kada se izadje u grad.Stoja je primer pevacice za koju ja znam .

Naime,znam mnogo ljudi koji su hriscani a ujedno dele isto ubedjenje sa drugom forumasom,osudjujuci nekog da je gresnik,a sa druge strane slusaju tog istog gresnika.Polje je siroko i aralela se moze povuci na druge stvari,recimo,hriscani nazivaju svakakvim bogohulnim imenima filmsku industriju a nocu kada ih niko ne vidi sami ili sa porodicom dele cari prikazivanja glume na malom filmskom platnu,kucnom bioskopu DVD.

Kako se naziva ta pojava i da li je bogu prava ?

 
Kuku lelleeee...pa sad ispade po riscanstvu svi gresni,i oni koje se moljase i oni koji nemaju nikakvih dodirnih tacaka sa ovom religijom.

To nije tema.Greh nisam pomenuo.Pitanje je jasno i precizno kroz primer objasnjeno,nedostaje samo odgovor.Naziv pojave koji je rasprostranjen u riscanskom svetu - kako se ta pojava definise.To je pitanje,to je svrha teme.

Ukoliko nisi shvatio evo ti jos jednom deo uvodnog posta gde ljubazno trazim da se ta pojava objasni,da se da njen naziv,da vidimo kakve su joj osobine i da je klasifikujemo.

Pitanje je to,ako hriscanin javno deklamuje i tvrdi za nekog koga nije upoznao niti u zvotu video,kao sto nije cuo glas doticne pa na osnovu toga prosuditi da li dobro peva ili ne,koja je to pojava i kako je okarakterisati,da se neko naziva gresnikom a sa druge strane slusati tu istu osobu sa drugarima kada se izadje u grad.Stoja je primer pevacice za koju ja znam .




Naime,znam mnogo ljudi koji su hriscani a ujedno dele isto ubedjenje sa drugom forumasom,osudjujuci nekog da je gresnik,a sa druge strane slusaju tog istog gresnika.Polje je siroko i aralela se moze povuci na druge stvari,recimo,hriscani nazivaju svakakvim bogohulnim imenima filmsku industriju a nocu kada ih niko ne vidi sami ili sa porodicom dele cari prikazivanja glume na malom filmskom platnu,kucnom bioskopu DVD.




Kako se naziva ta pojava i da li je bogu prava ?
 
Ti mene ne smaras,da se nisi pronasao u prici? Koja te je stvar dotakla od navedenog? Ukoliko odgovoris zamolio bih da odgovor bude u skladu sa temom.

Hocemo li da pricamo otvoreno ili dela da uvijamo u vrle reci?

Istina boli.

prc...
 
Дотакао ме квантитет... Плус поприлично ми делује јефтино позивање на Стоју.
Ево, ничим изазван савет. Ако већ мислиш да моменат дискусије заслужује отварање теме, могао си прво рећи "шта ви верници мислите о певању?" па онда ако крену да пљују ставиш Стоју или шта већ...
Узгред, ма шта мислио о талибанској струји, не верујем да је слушају. Можда они што иду на Љ & С, па овде после проповедају даму под бубреге, но од таквих ме ништа не би изненадило.
 
Toliko imam godina da poznajem dovoljno vernika da znam kakav odgovor imaju prema pevanju.

Tema se indiskretno bavi osudom i bogohuljenjem vernika onim stvarima koje njima ne odgovaraju,a ja trazim odgovor,jer svojim ponasanjem u RL to demantuju.Takodje,trazio sam naziv kako se definisu takve osobe bili oni vernici il ne,koji jednu stvar bogohule i osudjuju ljudsku jedinku nazivajuci je svakakvim pogrdnim imenima a da osobu nikad u zivotu nisu videli.

Tu je i podpitanje,jesu li riscani proroci i sveznajuci,poznaju ceo univerzum,njegove zakonitosti,sve njegove tajne,pocetak i kraj,alfa i omegu,pa da mogu osobu nazvati pogrdno,da li vide ceo kosmos u komadu sa granicom i bez granice pa se usudjuju da osobu ukalupe?

Forumas koji me je potakao na otvaranje ove teme se ponasa tako,ko iz topa je dragu Vendi osudio


Citirao sam svoj post da ti pojasnim uvodni post,posto nisi shvatio sta sam pitao a izrazavam se jasno...ili neces da mi odgovoris pa pricu pokusavas presaltovati na pevace.

Ukoliko nisi spreman na odgovor,skloni se,imas masu tema i o pevanju i o pojanju pa idi.Ukoliko si ovde,onda je kulturno da odgovoris na uvodni i da ne trosis vreme meni koji trazim odgovor i onima koji citaju a odgovor ih takodje zanima.
 
Pavle (11,14) Ili ne uči li vas i sama priroda da je mužu sramota ako gaji dugačku kosu;
Pavle očito nije znao da je utemeljitelj hrišćanske religije bio dugokos.

Pavle (10,25) Sve što se prodaje na mesarnici jedite, i ništa ne ispitujte savesti radi;
Pavle Rimljanima preporučuje vegetarijansku dijetu, dok Grcima veli da slobodno mogu do mile volje jesti meso

Pavle (14,21) Dobro je ne jesti mesa, i vina ne piti
Pavlove reci potiču na vegetarijansku ishranu i apstinenciju od alkohola, odnosno vina. Međutim, na drugim mestima se odobrava konzumiranje mesa (Dj 11,7) i pijenje vina (I Tim 5,23)

ima li medju vernicima astrologa? da nije bio blizanac u horoskopu kada je jednima govorio jedno drugima drugo,ili je pricao onako od raspolozenja u kojem je bio?
 
Na otvaranje ove teme me je podsakao malopredjasni razgovor sa jednim forumasem u kojem je izneseno misljenje da jeodredjena osoba koja se bavi pevanjem gresnica i kao takva nepozeljna u hriscanskom drustvu.

Pitanje je to,ako hriscanin javno deklamuje i tvrdi za nekog koga nije upoznao niti u zvotu video,kao sto nije cuo glas doticne pa na osnovu toga prosuditi da li dobro peva ili ne,koja je to pojava i kako je okarakterisati,da se neko naziva gresnikom a sa druge strane slusati tu istu osobu sa drugarima kada se izadje u grad.Stoja je primer pevacice za koju ja znam .

Naime,znam mnogo ljudi koji su hriscani a ujedno dele isto ubedjenje sa drugom forumasom,osudjujuci nekog da je gresnik,a sa druge strane slusaju tog istog gresnika.Polje je siroko i aralela se moze povuci na druge stvari,recimo,hriscani nazivaju svakakvim bogohulnim imenima filmsku industriju a nocu kada ih niko ne vidi sami ili sa porodicom dele cari prikazivanja glume na malom filmskom platnu,kucnom bioskopu DVD.

Kako se naziva ta pojava i da li je bogu prava ?

Stoja definitivno ima prilicno atraktivni glas, peva bolje nego mnogo svetske poznate pevacice koje se reklamiraju na muzickim kanalima. Medjutim, ocigledo da je Stoja podabrano upumpala ne samo svoje usne (a verovatno i poprsje) vec je, ocigleldno, i pod dobrim tripom koke ili nekog opijata, sto je vidljivo iz njenih kolutavih okica. Sta reci, danas kad vidis dobru, atraktivnu estradnu curu, ne znas da li je i koliko filovana silikonima.i koliko je imala intervencija plasticnog hirurga. Ocigledno, skrenuo sam sa teme, ali i ti si postavljanjem video linka tome znacajno doprineo.

Da se vratim na temu; hriscanski dvostruki arsin je karakteristika istocnjackog nacina raspravljanja, a usavrsena u helenskim filozfskim skolama i u dobroj meri preneta u Bibliji, tj. u Novi zavet. Hriscanstvo je zasnovano na mitologiji, a nju je veoma tesko braniti ma kako njeni zastupnici bili umni i obrazovani. Zato se sluze sofizmom, metafizikom formalnom logikom, a ne libe se da jednu te istu pojavu tumace na raslicite nacine u zavisnosti od okolnosti trenutka ili zbog sopstvene nedoslednosti.
 
Da se vratim na temu; hriscanski dvostruki arsin je karakteristika istocnjackog nacina raspravljanja, a usavrsena u helenskim filozfskim skolama i u dobroj meri preneta u Bibliji, tj. u Novi zavet. Hriscanstvo je zasnovano na mitologiji, a nju je veoma tesko braniti ma kako njeni zastupnici bili umni i obrazovani. Zato se sluze sofizmom, metafizikom formalnom logikom, a ne libe se da jednu te istu pojavu tumace na raslicite nacine u zavisnosti od okolnosti trenutka ili zbog sopstvene nedoslednosti.

Delimicno tacno,bar sto se tice nastanka.Ali sto se tice samog propovedanja zapadne misli,helenizma i svake pojave koja se ne uklapa u matricu njihovog ucenja koje je zatvoreno,proglasavaju bogohuljenjem a coveka koji pise o istoj bezboznikom.

Hajde da vidimo u praksi ucinak njihove misli koje dugovase navedenim - Djordana Bruna ubise jer je tvrdio da zemlja nije ravna ploca.

Dokaza imamo za tvoje navedeno,da je hriscansko ucenje nastalo na temeljima starih ucenja,koja svoje postojanje dugovase jos ranijim periodima,arhajskim.

A da primenjuje dvostruki arsin dokazuje ucenjem koje ide protiv samog sebe jer nastade na temeljima istoka,nadogradjujuci necujno reci i slova egipatske i helenske misli,bez da drugi znaju,a svakog drugog ko pokusa tu istu misao predstaviti i unaprediti,ubise ili proglasise jeretikom i bogohulnikom.To rade cak i danas.

Vidimo da je najprisutniji i najdominantniji element terora,koji ranije bese nepoznat,bar ne u tolikoj meri koliko ga je bilo u vreme cvetanja hriscanstva,srednjem veku.

Iz svega navedenog izvlaci se zakljucak da je pametnije da se bave sami sobom jer danas im bas ne cvetaju ruze,a ne da se bave sisama i oblikom istih kod pevacica i estradnih umetnica.
 
Poslednja izmena:
Ako se tvoj odgovor onosi na moj komentar, a reklo bi se da jeste, onda si ti promasio sustinu mog posta.

Uzgred Djordano Bruno nije stradao zbog toga sto je poricao da je zemlja ravna ploca vez zbog mnogo znacajnih i za crkvu neprihvatljivih stavova, tj. negirao je do tada vladajuci geocentricki sistem, tj. da se sunce okrece oko zemlje, vec da se zemlja okrece oko sunca (heliocentrizam)

Uz to, Bruno je imao slobodarski duh i bio je tipičan predstavnik antiskolastičke renesansne filozofije. Poricao je hrišćanske dogme smatrajući da su filozofija i teologija nespojive. Suprostavljao se hrišćanskom shvatanju boga kao ličnosti i nečeg transcendentnog te stvara panteističku doktrinu po kojoj se sve sastoji od večne i beskrajne supstance. Bog je, prema tome, istovetan s prirodom: natura est deus in rebus.
 
Poslednja izmena:
Dvanaest mjeseci kažnjavanja čitanjem i primjenom Biblije navodi nas na iskreno žaljenje sa primjesom smijeha.

Rachel-Evans-Project-300x198.jpg


Rejčel Held Evans odlučila je godinu dana bukvalno slijediti biblijske savjete za žene.

Dvanaest mjeseci kažnjavanja čitanjem i primjenom Biblije navodi nas na iskreno žaljenje sa primjesom smijeha.

No, kako piše Tportal, upravo je to radila Rejčel iz Dajtona u Tenesiju ne bi pokazala "urbi et orbi" da su biblijski savjeti za žene promašeni.

Kada bi ogovarala, kažnjavala se sjedenjem na krovu kuće, muža Dana oslovljavala je sa “gospodaru” i nije se šišala, prenosi The Guardian. Kada bi ogovarala, kažnjavala se sjedenjem na krovu kuće

Za vrijeme menstruacije nije dodirivala supruga (žena je u to vrijeme smatrana nečistom), tokom vikenda bi spavala pod šatorom u zadnjem dvorištu, a sa sobom je uvijek nosila jastučić za sjedenje, tako da se ništa ne uprlja – kako savjetuje Levitski zakonik.

Parodija se nastavlja.

Rejčel je malo stajala na ulici pored znaka za ulazak u Dejton držeći transparent “Dan je predivan”.
Kaže da je poenta bila pokazati da ne postoji jedinstveni model žene u Bibliji.

“Svako odabere što mu se sviđa. Postoje stihovi koji kažu “žena se treba podvrgnuti mužu”, ali isto tako i “muž i žena se trebaju podvrgnuti jedno drugome”.

http://www.vijesti.me/caffe/amerikanka-se-kaznjavala-biblijom-nije-se-sisala-muza-zvala-gospodaru-clanak-43024

Dvostruki arsin ili dvostruka Rejcel :lol:
 
28.05.2012.

Stoju udario šleper.

U džip kojim je upravljala Stoja udario je šleper i potpuno uništio auto u kome se pevačica. Nesreća se desila u nedelju oko 19.30 na Zrenjaninskom putu.

"Ona je u teškom šoku, udarila je grudima u volan. Nije povređena. Auto je potpuno slupan otpozadi i srećom nije bilo težih posledica", saopštila je njena drugarica, pošto Stoja još uvek nije u stanju da priča o tom događaju, prenosi Skandal.

Stoja je krenula za rodni Perlez.
 
Na otvaranje ove teme me je podsakao malopredjasni razgovor sa jednim forumasem u kojem je izneseno misljenje da jeodredjena osoba koja se bavi pevanjem gresnica i kao takva nepozeljna u hriscanskom drustvu.

Pitanje je to,ako hriscanin javno deklamuje i tvrdi za nekog koga nije upoznao niti u zvotu video,kao sto nije cuo glas doticne pa na osnovu toga prosuditi da li dobro peva ili ne,koja je to pojava i kako je okarakterisati,da se neko naziva gresnikom a sa druge strane slusati tu istu osobu sa drugarima kada se izadje u grad.Stoja je primer pevacice za koju ja znam .

Naime,znam mnogo ljudi koji su hriscani a ujedno dele isto ubedjenje sa drugom forumasom,osudjujuci nekog da je gresnik,a sa druge strane slusaju tog istog gresnika.Polje je siroko i aralela se moze povuci na druge stvari,recimo,hriscani nazivaju svakakvim bogohulnim imenima filmsku industriju a nocu kada ih niko ne vidi sami ili sa porodicom dele cari prikazivanja glume na malom filmskom platnu,kucnom bioskopu DVD.

Kako se naziva ta pojava i da li je bogu prava ?


Te gresnice su idoli po tkz. hriscanskom svijetu. Da im hriscani ne kupuju CD i ne posjecuju koncerte, ne bi ni postale slavne.
 
Дотакао ме квантитет... Плус поприлично ми делује јефтино позивање на Стоју.
Ево, ничим изазван савет. Ако већ мислиш да моменат дискусије заслужује отварање теме, могао си прво рећи "шта ви верници мислите о певању?" па онда ако крену да пљују ставиш Стоју или шта већ...
Узгред, ма шта мислио о талибанској струји, не верујем да је слушају. Можда они што иду на Љ & С, па овде после проповедају даму под бубреге, но од таквих ме ништа не би изненадило.

e pa za ovo mora ici reputacija:ok: samo dok mi dozvole da ti dodelim
 
Pravi Hrišćanin će da trpi, i stoju ako treba, a ako ne treba, onda neće da je trpi.
Drugim rečima, ako sam ne podnosiš, onda nećeš slušati, kada si sam, a ako je voli Tvoj bližnji, onda ćeš slušati i trpeti sa uživanjem i potrebom da proluftiraš glavu.
 

Back
Top