Прва Лига Србије 2014/15

Zenit Fan

Ističe se
Poruka
2.184
Ево теме о другом по јачини такмичењу у Србији.. Сезона је у току а остало је још 6 кола до краја. Најближи пласману у Супер Лигу су Раднички из Ниша(52) и Доњи Срем (49). Затим следе Слога из Краљева (48), Напредак (43) и Инђија (43). Нижем рангу су најближи Срем,Синђелић,Чукаричи и Млади Радник. Ове сезоне два тима иду у Супер Лигу а четири најлошија у нижи ранг. Следеће сезоне се лига смањује на 16 тимова па ће два најбоља у Супер Лигу а два у бараж за улазак у њу, 6 тимова ће испасти из лиге да би се број смањио. За детаљну табелу и информације следећих утакмица посетите www.srpskifudbal.rs . Ту има доста информација којих нема на другим сајтовима. Надам се да ће тема бити активна поготово јер се ближи крај сезоне

prva-liga-srbija-novi-grb-29389.png


Парови који се играју за викенд:

Субота:

Банат Зрењанин-Раднички (Н)
Младеновац-Млади Радник
Нови Сад-Пролетер Нови Сад
Доњи Срем-Чукарички
Младост-Раднички (С)
Телеоптик-Бежанија
Синђелић-Колубара
Напредак-Срем (19:00 ч )

Недеља:

Слога Краљево-Инђија


Радничком треба победа јер су у малој кризи а гостују у Зрењанину где је Банат такође лош у последње време. Доњи Срем има лак посао на први поглед као и Напредак а у директном дуелу за друго место играју Слога и Инђија. Ту је и новосадски дерби Нови Сад-Пролетер.
 
6 bodova Napretka u odnosu na Donji Srem nije puno a ima jos 6 kola do kraja. A nebi ni cudilo da Donji Srem odustane od ulaska u JSL pa udje Napredak ili Sloga. Evo kako izgleda Cair trenutno ,kazu da ce u sptembru biti gotov.

dscf0173c.jpg
Ја све нешто мислим да ови наши ни не знају како изгледа стадион за фудбал,а не да могу да га саграде.
 
Sutra derbi Radnicki Nis-Napredak Kusevac..Ocekivanja ?
Ne znam sta da ocekujem. Radnicki je u krizi rezultata dok je Napredak u dobroj formi sudeci po rezultatima a i ambicije su im visoke. Ukoliko pobede prici ce Radnickom na 3 boda a siguran sam da ce Miskovic uciniti sve da Napredak udje u superligu. Da stvar bude gora po Radnicki, FSS ih je posle kazne od nekoliko utakmica bez domace publike kaznio jos dve utakmice zabrane vodjenja svojih navijaca na gostovanjima. I u samom klubu atmosfera je losa jer je Bojan Stamenkovic koji je dosta bitan igrac za Radnicki kaznjen neigranjem od strane kluba zbog negativnih komentara na racun poslednjih rezultata i to pred vodecim ljudima u klubu.
 
Ne pamtim da sam gledao utakmicu Radnickog sa ovoliko navijaca. Jeste stadion Masinca mali ali je bio pun kao oko. Atmosfera je bila odlicna, Meraklije raspolozene kao i ostali navijaci koji su dosli da na prelepom vremenu isprate derbi tzv. Prve lige. Odmah 15 minuta pre pocetka utakmice doslo je do incidenta izmedju celnika Radnickog i Meraklija. Neki od vodecih ljudi Radnickog su prisli tribini na kome su bile najvatrenije Meraklije da bi im valjda prigovorile zbog ponasanja na predhodnim utakmicama kada je zbog njih Radnicki u dva navrata popio kazne od FSS-a, i popili su po nekoliko samara, pesnica i udaraca barjacima po glavi ali su lepo prosli kako je moglo da bude. Meraklije su valjda ljute sto im klub ne placa organizovan prevoz na gostovanja i ne pomaze im u bilo kakvom smislu. Sama utakmica je bila prosecna jer u prvom poluvremenu nije bilo nijedne prilike ni na jednoj strani ali je cela utakmica bila jako borbena, igraci jako pozrtvovani iako su skromnog kvaliteta. Kasnije kada su usle Jakuze na tribinu doslo je do manjeg incidenta jer su odmah navalili da se pobiju sa nekim navijacima koji su bili odmah do njih, ali je zandarmerija to brzo sprecila i razdvojila ih sa dva kordona. Drugo poluvreme je bilo bolje sa nekoliko prilika na obe strane i sa jednim golom Radnickog u mrezi Napredka. Opsti utisak je da se nisam pokajao sto sam otisao da ih gledam ali sam i video da ce se Radnicki boriti za opstanak ako ova ekipa udje u superligu.

1 Раднички (Ниш) 30 16 7 7 40 27 55
2 Доњи Срем 30 14 11 5 28 14 53
3 Слога 30 14 7 9 32 29 49
4 Инђија 30 13 8 9 31 27 47
5 Напредак 30 12 10 8 32 25 46
6 Пролетер 30 13 7 10 28 25 46
7 Бежанија 30 9 17 4 26 14 44
8 Телеоптик 30 10 12 8 37 24 42
9 Младост (Лучани) 30 9 14 7 30 24 41
10 Нови Сад 30 10 10 10 32 34 40
11 Банат 30 9 12 9 33 34 39
12 Младеновац 30 9 10 11 41 44 37
13 Колубара 30 10 7 13 31 36 37
14 Раднички (Сомбор) 30 9 8 13 18 28 35
15 Млади Радник 30 8 8 14 22 33 32
16 Чукарички 30 7 10 13 26 38 31
17 Синђелић 30 6 10 14 29 37 28
18 Срем 30 4 8 18 24 47 20
 
Sve mi nerealno lici da ce Donji Srem uci u JSL. Mislim da se stupiti u fuziju sa Napretkom ali da bi se tako nesto dogodilo Napredak mora biti treci jer je onda odma ispod Srema.

Napredak je peti a treca je Sloga iz Kraljeva koja izgleda da puca na superligu. Radnicki Nis sutra docekuje poslednjeplasirani Srem i tom pobedom bi skoro sigurno isli u visi rang. Napredak ima tezak raspored jer imaju gostovanje u Indjiji koja je cetvrta na tabeli i vreba iz prikrajka svoju sansu za drugo mesto. Cisto sumnjam da ce namestiti tu utakmicu jer Indjija ima para i grad stoji iza njih tako da ce tu biti veoma tesko za Napredak.
 

Back
Top