МАЛО САВЕТА ЗА ЦИРКУЗАНТЕ ИЗ ОПОЗИЦИЈЕ
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 46

Tema: МАЛО САВЕТА ЗА ЦИРКУЗАНТЕ ИЗ ОПОЗИЦИЈЕ

Domaćin
    Učlanjen
    10.03.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano МАЛО САВЕТА ЗА ЦИРКУЗАНТЕ ИЗ ОПОЗИЦИЈЕ

Неби требало ово да радим, али ми вас је заиста жао колико сте неспособни и како увек испушите. Трагично је то и буди самилост. Ево мало савета за следеће изборе:

1. Почните одмах рад на смени власти. Увек кренете да радите два месеца пред изборе, а тада је касно. Не гоји се прасе уочи Божића. Сећам се кад смо ми били Слоби опозиција, увек је било неке акције и активности.

2. Гледајте да макар једном месечно одржите неки митинг или протест. По могућству и неке вишедневне. Јесте да влада Србије постиже фантастичне резултате, али незадовољних људи има у свакој земљи на свету, наћи чете публику. На крају крајева, будите упорни. Блаженопочивши премијер Зоран је држао говоре пред 20 људи, тога се добро сећам. И са истим жаром је причао као да је у питању 20 000.

3. Скупите се и сабирајте, Превазилазите сопствене сујете и разлике. И ту можете да учите од нас из деведесетих. Увек кад смо се сакупљали смо побеђивали. Коалиција Заједно 97-е и ДОС 2000-е. Увек кад смо се свађали и оптуживали једни друге да смо Милошевићеви људи смо катастрофално губили.
    Превазиђите ситне разлике и пружите једни другима руке, народ то воли, плус добијате на масовности и организацији.

4.Активизам. Сваки дан мора да буде са неким потезом. Није тачно да за све требају паре. Нпр. графити су јефтини а имају доста ефекта. Плус стално стоје на зиду, док реклама траје 20 секунди, а билборд док му не истекне термин. Има још доста видова политичког активизма, али ваљда нисте толико неспособни да све треба да вам цртам.

.5. Стварајте мрежу својих медија. Да се подсетимо, ни у време Милошевића опозиција није имала ниједну ТВ са националном фреквенцијом. У питању су биле само новине и локалне тв станице које су се хватале само у појединачним градовима.
    Тим медијима је потребно неко време да се профилишу и да људи чују на њих, навикну се на њих, а то се не ради пред изборе. Тако да је онај потез СНС-а са КЦН-м имао добру намеру, али је изведен аматерски и глупо.

.6. Гледајте да добијете помоћ од Руса. Свака империја воли да се шири када за то има прилику. Руси јесу ојачали, Путин је у Србији популарнији него у својој земљи. Они би радо проширили свој утицај овде, али знају да сте ви неозбиљни шарлатани и да немају на кога да се ослоне.
    Веће су резултате код њих постигли они кримоси на северу Косова, пар пута су добили подршку са највишег нивоа државе, посебно у вези референдума, добили су више пута простор у њиховим медијима за своју причу, од којих је например РТ веома гледан канал у свету. Плус они конвоји са хуманитарном помоћи, који нису представљали само то, већ и својеврсну дипломатску и другу поруку да Русија неће баш тако дозволити да се тај регион Косова етнички очисти.
    То су све постигли зато што су били сложни, упорни и истрајни. Ви из опозиције нисте ниједно од та три.

То би отприлике то било у главним цртама. Да постоји икаква опасност од вас, наравно да вам небих причао ове ствари, али пошто сте тотално смешни, ред би био да се подели мало памети са вама, чисто да трка буде мало извеснија. Ово је као да гледам меч ФК Барселона-ФК Графичар.

Србиа треба да има јаку опозицију, јер је то добро за демократију и Евроинтеграције. Јака опозиција је коректив власти, приморава је да буде боља. Пошто њих нема, власт би могла да се опусти, а онда неби имала тако епохалне и фантастичне резултате као у прошлом мандату.

Elita Tenkre (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    575

Podrazumevano Re: МАЛО САВЕТА ЗА ЦИРКУЗАНТЕ ИЗ ОПОЗИЦИЈЕ

Alal vera.Lepo napisano
    Htedoh ti dati reputaciju,ali nemam...bice sutra
    NAŠ KRAJ,NAŠA PRAVILA!!!

Domaćin
    Učlanjen
    10.03.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Tenkre Pogledaj poruku
    Alal vera.Lepo napisano
    Е да. Још нешто, Скупљате навијаче и навијачке групе око себе. Они су млади, енергични су, има их доста, поседују снагу (притом не мислим само на физичку), корисни су и у ситуацијама стани-пани, а на митинзима стварају атмосфери, подижу температуру и уносе страст и међу остале људе који су ту. Плус су незадовољни властима због хапшења и осталих ствари. Плус имају револуционарни капацитер највећи од свих групација грађана и грађанки.

Elita frootsman (avatar)
    Učlanjen
    09.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    614

Citat Original postavio Evropenda Pogledaj poruku
    Е да. Још нешто, Скупљате навијаче и навијачке групе око себе. Они су млади, енергични су, има их доста, поседују снагу (притом не мислим само на физичку), корисни су и у ситуацијама стани-пани, а на митинзима стварају атмосфери, подижу температуру и уносе страст и међу остале људе који су ту. Плус су незадовољни властима због хапшења и осталих ствари. Плус имају револуционарни капацитер највећи од свих групација грађана и грађанки.
    Ма, много је то велико цимање. Најбоље је да узмеш лову од тајкуна направиш супер кампању са доста балона, печења, музике и све што треба.

Domaćin
    Učlanjen
    10.03.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Е да. Има још. Чистите мало редове повремено. Да се не убуђате. Има ту код вас пар занимљивих људи. Убацујте нове људе кад видите да не иде, па слушајте по кафанама и интернет форумима шта народ мисли о њима, како им се свиђају.

Неко је овде поменуо Марину Рагуш из СРС-а. Убеђен сам да би она покидала да се избаци у први план. Девојка лепо изгледа, камера је воли, добра боја гласа, плус је образована и има кликере. Али добро, вама је готивна Радета и Наташа Јовановић, шта да вам радим. И онај Јојић, која комедија од лика. И Мирчић, са фацом афганистанског водоинсталатера. И после вас као покрали за цензус. Није вас нико покрао, него вас грађани и грађанке једноставно неће и то је то.

Чистите се што чешће ако не иде. ДС је почистио цео врх странке 2004-е када су отишли у опозицију. Почев од тадашњег председника Живковића, преко Чеде, Весића и осталих. Нико није остао. И то ће поново урадити ако икад више изгубе изборе. Тако то раде озбиљне странке и покрети

Veoma poznat
    Učlanjen
    01.05.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Tenkre Pogledaj poruku
    Alal vera.Lepo napisano
    ni ja nemam, poslednju dadoh upravo ovom tenkretu

Elita Tenkre (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    575

Е да. Има још. Чистите мало редове повремено. Да се не убуђате. Има ту код вас пар занимљивих људи. Убацујте нове људе кад видите да не иде, па слушајте по кафанама и интернет форумима шта народ мисли о њима, како им се свиђају.

Неко је овде поменуо Марину Рагуш из СРС-а. Убеђен сам да би она покидала да се избаци у први план. Девојка лепо изгледа, камера је воли, добра боја гласа, плус је образована и има кликере. Али добро, вама је готивна Радета и Наташа Јовановић, шта да вам радим. И онај Јојић, која комедија од лика. И Мирчић, са фацом афганистанског водоинсталатера. И после вас као покрали за цензус. Није вас нико покрао, него вас грађани и грађанке једноставно неће и то је то.

Чистите се што чешће ако не иде. ДС је почистио цео врх странке 2004-е када су отишли у опозицију. Почев од тадашњег председника Живковића, преко Чеде, Весића и осталих. Нико није остао. И то ће поново урадити ако икад више изгубе изборе. Тако то раде озбиљне странке и покрети
    NAŠ KRAJ,NAŠA PRAVILA!!!

Veoma poznat
    Učlanjen
    01.05.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Lepo napisano, pod brojevima, s prsta uvučeno...
    Al internet patriote ne čitaju dalje od prve rečenice ako nema psovanja i kletvi ili nekih seksualnih morbidnosti

Da pitašnekog od njih jel čitao uopšte, makar "Crven Ban"
    oni će reći - šta čitao - držao u ruci!

Domaćin
    Učlanjen
    10.03.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio frootsman Pogledaj poruku
    Ма, много је то велико цимање. Најбоље је да узмеш лову од тајкуна направиш супер кампању са доста балона, печења, музике и све што треба.
    Неће ни тајкуни да дају свакоме. Да би то могао, треба прво да се избориш да дођеш у позицију за то. А то може једино на овај мој начин. Ево и Тома је имао тајкуне па ништа није урадио. И различак има пар људи у странци који су јаки са парама, па ништа. Плус ја неби мого улазио у дилове са тајкунима, јер услуга тражи противуслугу. Ако је неопходно онда ок, али ипак бих избегавао колико год могу.

Elita Tenkre (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    575

Citat Original postavio Maršalov Prijatelj Pogledaj poruku
    ni ja nemam, poslednju dadoh upravo ovom tenkretu
    Ljudi,nemojte rasipati glasove...
    NAŠ KRAJ,NAŠA PRAVILA!!!

Veoma poznat dbkapo (avatar)
    Učlanjen
    24.03.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    168

Lep savet otporašu... meni je to odavno jasno.
    Ali tim metodima se bavi bagra... a sada je bagra u vlasti. Pašće ta bagra i milom a ne samo silom.
    Mi nismo revolucionari ne nameravamo da po cenu paljenja, prebijanja ljudi i ubistva dolazimo na vlast.
    Tako se Srbija samo vraća unazad a narod uništava.
    Zato nam Rusija i ne pomaže... suviše nas voli da bi izazivala krvoproliće u Srbiji.
    To be or not to be......trt-mrt, zivot ili smrt.

Domaćin
    Učlanjen
    10.03.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Плус још једну ствар да напоменем. У Србији се изгледа власт мења једино револуцијама. Нама су се десиле 2 у задњих 20 година, 89-е и 2000-е. То је премного. Енергија за тако нешто је акумилирана и истрошена, и биће потребно неко време да се она опет појави. Неколико деценија у најбољем случају.

Значи садашњи систем неће бити промењен у скорије време, могуће су једино персоналне промене по систему курта-мурта и то је то.

Elita frootsman (avatar)
    Učlanjen
    09.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    614

Неће ни тајкуни да дају свакоме. Да би то могао, треба прво да се избориш да дођеш у позицију за то. А то може једино на овај мој начин. Ево и Тома је имао тајкуне па ништа није урадио. И различак има пар људи у странци који су јаки са парама, па ништа. Плус ја неби мого улазио у дилове са тајкунима, јер услуга тражи противуслугу. Ако је неопходно онда ок, али ипак бих избегавао колико год могу.
    Тајкуни хоће да дају, јер су разочарани у своје синове који се само раскалашно забављају, а неће да уђу у политику као што је то отац замислио. Зато тајкун тражи замену за сина, тражи неког ког ће посинити и помоћи му да узлети у парламентарне висине.

Veoma poznat Nancy011 (avatar)
    Učlanjen
    10.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    747

Bravo, Hildo !

SRS čeka "veliko spremanje", Dveri više aktivnosti i približavanja narodu, DSS takodje.
    Od SNS ne očekujem ništa. Neka me demantuju i iznenade

Elita frootsman (avatar)
    Učlanjen
    09.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    614

Хлидо је највећи европејац у Шумадији. И стално сарађује са тим неким страним инвеститорима који су нахрупили после Кандидатуре Без Датума Преговора.

Učlanjen
    24.03.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    168

Hildo... zahebo si Šapera !

Poznat zplja (avatar)
    Učlanjen
    16.06.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    361

Добар је бирач и паметан. Увек је знао да одабере најбоље.Зато и ужива у благодатима свог одабира док му је држава све већа и богатија.
    - Дође време кад паметни заћуте, глупи проговоре, а фукара се обогати - Андрић

Domaćin
    Učlanjen
    10.03.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio dbkapo Pogledaj poruku
    Lep savet otporašu... meni je to odavno jasno.
    Ali tim metodima se bavi bagra... a sada je bagra u vlasti. Pašće ta bagra i milom a ne samo silom.
    Mi nismo revolucionari ne nameravamo da po cenu paljenja, prebijanja ljudi i ubistva dolazimo na vlast.
    Tako se Srbija samo vraća unazad a narod uništava.
    Zato nam Rusija i ne pomaže... suviše nas voli da bi izazivala krvoproliće u Srbiji.
    Ма немој?
    Прво, и Милошевић и ДОС су дошли на власт револуцијом. Милошевић је искористио акумулирано незадовољство због запостављања Србије и српског идентитета, заиграо на националну карту и окупљао милионе радника и младих људи на својим скуповима на почетку. Цео систем је демонтиран без капи крви. Пар људи је можда ликвирано и ућуткано, али тако то увек иде.

ДОС је такође дошао на власт због изгубљених ратова. Ни ту није било капи крви ни оружаних сукоба.

Власт се мора мењати насилно, али грађанског рата никад неће бити више. Запамти. Научили смо ту лекцију. Никад више четници и партизани. Мени је комшија из зграде са којим се највише дружим ратни ветеран, добровољац. Пијемо кафу и ракију сваки дан заједно, зајмимо паре један од другога. Мислиш да ће пуцати некад на мене, или ја на њега. Никад.

Е сад, на мало жешће демонстрације, насиље и ризик морате бити спремни. Али очигледно немате муда за тако нешто. Ето прошле године сте у априлу имали шансе да завршите посао, али Тома диплома је имао маестралну тактику са штрајком глађу и жеђу. А у ствари је добио поруку да се не зајебава са стиропором и подвије реп, што је и урадио, као што се сећаш.
    А и три дана пре митинга је одложио изборе за децембар, шатро да сачекамо кандидатуру.

Не иде то тако рођаче. Не може се престо задобити на дивану дуван пушећи. Мора мало да будеш спреман да попијеш неки пендрек, да ти лидери буду на граници хапшења, да се закува. Ово је Балкан, тако иду ствари.

Poznat zplja (avatar)
    Učlanjen
    16.06.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    361

Кад смо већ код савета. Малопре објавише вест да је Ивица отишао код БоТе на договор, па би напредни могли да скину Томин банер са Гугла и уштеде који динар.Греота.

Elita frootsman (avatar)
    Učlanjen
    09.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    614

Власт се мора мењати насилно, али грађанског рата никад неће бити више. Запамти. Научили смо ту лекцију. Никад више четници и партизани. Мени је комшија из зграде са којим се највише дружим ратни ветеран, добровољац. Пијемо кафу и ракију сваки дан заједно, зајмимо паре један од другога. Мислиш да ће пуцати некад на мене, или ја на њега. Никад.
    Никад не реци никад. Да завлада нека глад, а да он стоји између тебе и оброка, кокнуо би га само тако.

Učlanjen
    24.03.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    168

Što ne pomenu da koristite komunističke metode. Ja ne vidim razliku između crvene (komunističke) revolucije i vaše to jest žute petooktobarske.
    Uvek posle takvih revolucija dođu nepismeni ljudi na vlast ili uličari kao u slučaju žute revolucije. Posle toga je potrebno mnogo vremena da se oporavi zemlja.

Što se tiče krvi... prolili ste je mnogo pozivajući NATO da bombarduje Miloševića i Srbiju.
    Zbog vaših demonstracija ste demoralisali narod da brani ondašnju Jugoslaviju i direktni ste krivci raspada Jugoslavije.
    Spoljni neprijatelj su bile druge republike i Nemačka a vi ste bili njihova produžena ruka u Srbiji.

Poznat zplja (avatar)
    Učlanjen
    16.06.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    361

Citat Original postavio frootsman Pogledaj poruku
    Никад не реци никад. Да завлада нека глад, а да он стоји између тебе и оброка, кокнуо би га само тако.
    Зар то није плеоназам Хилдове поруке.

Stara legenda BLAJBI (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2624

Ма немој?
    Прво, и Милошевић и ДОС су дошли на власт револуцијом. Милошевић је искористио акумулирано незадовољство због запостављања Србије и српског идентитета, заиграо на националну карту и окупљао милионе радника и младих људи на својим скуповима на почетку. Цео систем је демонтиран без капи крви. Пар људи је можда ликвирано и ућуткано, али тако то увек иде.

ДОС је такође дошао на власт због изгубљених ратова. Ни ту није било капи крви ни оружаних сукоба.

Е сад, на мало жешће демонстрације, насиље и ризик морате бити спремни. Али очигледно немате муда за тако нешто. Ето прошле године сте у априлу имали шансе да завршите посао, али Тома диплома је имао маестралну тактику са штрајком глађу и жеђу. А у ствари је добио поруку да се не зајебава са стиропором и подвије реп, што је и урадио, као што се сећаш.
    А и три дана пре митинга је одложио изборе за децембар, шатро да сачекамо кандидатуру.

Не иде то тако рођаче. Не може се престо задобити на дивану дуван пушећи. Мора мало да будеш спреман да попијеш неки пендрек, да ти лидери буду на граници хапшења, да се закува. Ово је Балкан, тако иду ствари.
    Ali, zaboravio si jednu pojedinost: nijedna revolucija u Srbiji nije dosla IZNUTRA, nego su sve dosle OD SPOLJA...
    Najveca tajna zivota je da je zivot - poklon.....

Veoma poznat Nancy011 (avatar)
    Učlanjen
    10.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    747

Narod voli heroje i žrtve. Ne mislim na bukvalno žrtvovanje čiji je krajnji ishod nečija smrt, već na ovo što si i sam napisao.

Samo neka više niko ne podnosi "žrtvu" za narod kao Toma na infuziji.

Stara legenda BLAJBI (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2624

Citat Original postavio Nancy011 Pogledaj poruku
    Narod voli heroje i žrtve. Ne mislim na bukvalno žrtvovanje čiji je krajnji ishod nečija smrt, već na ovo što si i sam napisao.

Samo neka više niko ne podnosi "žrtvu" za narod kao Toma na infuziji.
    Narod nije kadar SAM ni vola da ubode...

Narod neko treba da USMERAVA, da ga VODI, ORGANIZUJE....

A u Srbiji takvih snaga NEMA...

Narod u Srbiji moze biti organizovan samo od onih SPOLJA, preko njihovih ljudi u Srbiji.

Zato nema NISTA OD REVOLUCIJA I USTANAKA, bar u narednih par godina....
    Najveca tajna zivota je da je zivot - poklon.....

Slične teme

1. Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 07.07.2006., 01:38
  2. Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 10.06.2006., 13:11
  3. Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 12.04.2006., 01:22
  4. ЈОШ МАЛО О БРОЈКАМА...
    Autor Sunchaser u forumu Politika
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 20.03.2006., 15:37
  5. Још мало о хомићима...