City mail, lopovluk i njegova elita

Jasmina722

Početnik
Poruka
1
Lov na veštice bivših radnika firme City mail u Novom Sadu je počeo pre par meseci i još uvek nije gotov. Radnici zaposleni u decembru mesecu kao „honorarni“ bili su izrabljivani, radili su po 17 sati jer drugih mogućnosti nisu imali nego da rade i ćute jer pravog posla u Srbiji nema, nisu bili prijavljeni niti su dobili novac za koji su mukotrpno radili. Honorarni radnici su dobili otkaz a kuriri i dalje redovno raznose poštu po Novom Sadu i dalje neprijavljeni, mene zanima kako to i zašto i ko pokriva leđa firmama koje postoje samo da bi vlasnici uzeli novac. I ko se zauzima za radnike koji „ne postoje“? Direktor firme u Novom Sadu, Saša Bogdanović redovno prima zaradu, voza službeni auto po gradu i svaki dan javlja, „biće do petka“ kada je taj petak, koje godine? Pa onda stanem i razmislim, ah da, ide leto Mili Arsić je potrebna nova garderoba, nove Jimmy Choo cipele, možda neka Louis Vuitton torba, ustvari koliko gospođa Arsić postoji u toj firmi dok se ja tresem kada dolazi 15 u mesecu razmišljajući kako ću da platim stan, da li ću u prodavnici kupiti hleb ili pavlaku ili da li baš danas moram da jedem, ne moram jel tako?
 
Draga Jasmina, upravo sam procitala tvoj komentar i pravo da ti kazem nisam se mnogo iznenadila! Gospodjica Arsic stalno istice kako su zaposleni nesposobni a koliko vidim ona se firmira upravo tim torbama koje si navela, cak navodi da kupuje original Birkin torbu!Moju firmu je zavrnula za neke vece pare, sad se pravi luda! Tada je isticala da je ona vrlo sposoban izvrsni direktor i da je Magistar ekonomije! Kaze ona odgovorno obavlja svoj posao i najbitniji joj njeni zaposleni koji zavise od nje! Moj prijatelj je radio za tu firmu koja mu duguje zaostale zarade. Da li znas mozda gde im se nalazi direkcija u Beogradu? Ja sam pokusavala na tim adresama da ih nadjem ali imam utisak da oni stalno nesto menjaju i kriju se na razlicitim adresama u odnosu na one na kojima su prijavljeni.
 
Evo ovako ja sam tamo radio 9 meseci naravno bez plate bez icega jer su uvek obecavali bice sutra bice sutra ...Ja sam podneo tuzbu sudu posto mi duguju oko 1500e ukupno plate...ja sam dobio presudu da moraju da isplate medjutim vec 3 meseca stoji tako i niti ovi iz suda nesto govore kad cu ja dobiti te pare niti se ovi iz City Mail-a javljaju ...ja sam bio kod njih pre nego sto sam podneo tuzbu i oni su mi rekli da mogu da mi isplate samo 24 hiljade dinara i to u 6 rata!!!! STRASNO
 
Ja sam druže moj, radio u City mail-u, u samom startu kada je osnovana poslovnica u Novom Sadu. Sa biroa su primili nas 25-26 ljudi! Pomislio sam, da čovek ne poveruje. Nismo imali mnogo posla, u tom početku smo delili nekakve letke, opomene od Informatike, poneku preporučenu pošiljku i još ponešto... ne znam, davno je to bilo. Nakon dva meseca odlučili su prepoloviti broj kurira, jer "nisu dobili obećane poslove". Ja sam naravno. bio u onoj polovini koja je ostala bez posla i bez plate za ona dva meseca. Ubrzo nakon toga sam našao drugi posao i u međuvremenu sreo kolegu koji je ostao u City-u. Nije mi imao ništa dobro reći. U nekom kasnijem periodu, zvali su ne iz City-a da ako želim, mogu se vratiti. Zahvalio im sam se, i srećom nisam prihvatio "ponudu".

Žao mi je što se danas tako iskorištavaju ljudi. Radim u nekoj firmi gde se svaki dan radi prekovremeno, što naravno nije plaćeno. A i svaka subota je radna, a piše se kao slobodan dan, što razume, se nije plaćeno. Tešim se time da barem dobijam kakvu-takvu platicu.
Nisko smo pali, strašno. Bugari i Albanci su nas prešišali u standardu života, bruka!
 

Back
Top