Novu vladu odredice rezultat drugog kruga predsednickih izbora
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Novu vladu odredice rezultat drugog kruga predsednickih izbora

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2265

Podrazumevano Novu vladu odredice rezultat drugog kruga predsednickih izbora

Dačić: Da li bi mene neko podržao?
    Izvor: Blic, Tanjug

Beograd -- Ivica Dačić kaže da nikoga ne ucenjuje, ali napominje da su se odnosi promenili DS i SNS su dosta izgubili, a SPS je udvostručio rezultat.

Prema njegovim rečima, on samo smatra "logičnim da jedan član vladajuće koalicije ima predsednika, a drugi premijera".

Na pitanje kada će otpočeti pregovori o budućoj vladi, Dačić je za današnji "Blic" odgovorio da je politički korektno da prvo razgovara sa svojim partnerima Draganom Markovićem i Jovanom Krkobabićem, ali i da se o svemu izjasne i stranački organi.

"Već tokom ove nedelje pristupamo našim unutrašnjim dogovorima kako bismo doneli odluku o daljim koracima", rekao je Dačić i dodao da će SPS prvo razgovarati sa DS i Borisom Tadićem, ali da, kako je kazao "nije prihvatljivo da mi pružimo podršku, a da se o vladi razgovara posle izbora".

Na pitanje od čega zavisi njegova podrška u drugom krugu predsedničkih izbora, lider SPS-a je kazao da treba svemu prići bez nervoze.

"Ali politički odnosi su se promenili. DS i SNS su dosta izgubili, a mi smo udvostručili, za nas je glasalo više od pola miliona građana i ovo jeste politička realnost. Mi pitanju podrške i buduće vlade ne pristupamo nekorektno", kazao je Dačić.

"Naprotiv, nastavio je on "ucena bi bila da ove dve stranke traže od nas da imaju i jednu i drugu funkciju. Znači da ih podržimo, a da dobiju i predsedničku i premijersku pooziciju. Podrškom predsedničkom kandidatu mi ulazimo u veliki rizik jer moguće je da taj kandidat i izgubi", rekao je Dačić.

http://www.b92.net/info/izbori2012/vesti.php?yyyy=2012&mm=05&dd=08&nav_id=607258

Dacic se stvarno ne sali

On je zacrtao da bude premijer nove vlade ili u njoj nece biti . Znaci DS i SNS imaju da biraju da njemu ponude premijersko mesto ili da vladu prave sami zajedno.

Isto tako Ivica trazi da mu se to premijersko mesto obeca pre drugog kruga izbora ili nece podrzati kandidata u drugom krugu.

DS je verovatno planirao da zayebe Ivicu , tako sto bi Ivicu naterali da ih podrzi u drugom krugu a onda bi Tadic mandat za sastav vlade mesto Ivici dao nekom iz DS-a i tako ga stavio pred svrsen cin.

Sve u svemu pobednike ovih lopovskih "izbora" odredice rezultat drugog kruga predsednickih izbora.

Ko tu pobedi Ivica ce praviti vladu sa njime na konto price "da mora postovati volju biraca" itd.

I ja cu na tim izborima i ako mislim da je skoro isti ko Tadic , glasati za Tomu, jer ipak bolje da imamo vladu SNS-SPS-DSS nego DS-SPS-URS

Elita Sarvaš (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    2709

Podrazumevano Re: Novu vladu odredice rezultat drugog kruga predsednickih izbora

Mozes da glasas za koga hoces , ali SNS ostaje u opoziciji .Dacic postaje premijer .
    Sa DS je i do sada dobro saradjivao , a njegovi glasaci su tu koaliciju odobrili .
    Nema potrebe da ulazi u neku drugu koaliciju i da rizikuje , posebno ne sa Kostunicom .

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2265

Podrazumevano Re: Novu vladu odredice rezultat drugog kruga predsednickih izbora

Citat Original postavio sarvas Pogledaj poruku
    Mozes da glasas za koga hoces , ali SNS ostaje u opoziciji .Dacic postaje premijer .
    Sa DS je i do sada dobro saradjivao , a njegovi glasaci su tu koaliciju odobrili .
    Nema potrebe da ulazi u neku drugu koaliciju i da rizikuje , posebno ne sa Kostunicom .
    frka a zutaro?

zvace guza gace a?

ako i treba.

Dacic je koliko vidim trenutno blizi koaliciji sa SNS jer DS i SNS su rekli da nema sanse za vladu DS-SNS i DS odbija za sada da Dacicu pre drugog kruga izbora obeca premijersko mesto.

Slične teme

1. Tadic : Nikolic tranziti drugog kruga
    Autor webhanuma u forumu Prediktivna astrologija
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 04.02.2008., 15:16
  2. Vase procentualno vidjenje drugog kruga
    Autor mikica_ u forumu Politika
    Odgovora: 136
    Poslednja poruka: 03.02.2008., 01:15
  3. TOMA NIKOLIC POBEDNIK DRUGOG KRUGA
    Autor drazex u forumu Politika
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 21.01.2008., 01:02
  4. Zasto se SRS plasi predsednickih izbora?
    Autor _Milanche_ u forumu Politika
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 17.10.2006., 18:27
  5. Amerikanci prave novu vladu Srbije
    Autor **case-problem**Lost In Space u forumu Politika
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 17.10.2006., 10:27

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku