Francusko drzavljanstvo
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Francusko drzavljanstvo

Početnik
    Učlanjen
    07.05.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Francusko drzavljanstvo

Da li neko zna da li je moguce dobiti francusko drzavljanstvo na osnovu toga sto je jedan od roditelja francuski drzavljanin? Cak iako je osoba punoletna? Puno hvala svima!

Obećava
    Učlanjen
    21.04.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    24

Podrazumevano Re: Francusko drzavljanstvo

Izdvajam ti deo vezan samo za drzavljanstvo a ostavicu ti i link pa iscitaj

Djeca roñena u Francuskoj (uključujući i prekookeanske teritorije) od barem jednog roditelja, koji je francuski
    državljanin, automatski stiču francusko državljanstvo na roñenju. Dijete roñeno u Francuskoj od stranih
    roditelja može steći francusko državljanstvo: na roñenju ukoliko je bez države; sa napunjenih 18 godina ako
    je živjelo u Francuskoj najmanje 5 godina od svoje 11 godine; sa napunjenih 16 godina na zahtjev djeteta
    ukoliko živi u Francuskoj; sa 13 godina na zahtjev roditelja ukoliko živi u Francuskoj; ukoliko je roñeno u
    Francuskoj od roditelja koji su roñeni prije sticanja nezavisnosti kolonije/teritorije koja je u prošlosti bila pod
    francuskim suverenitetom; na roñenju ukoliko je roñeno u Francuskoj prije 1. januara 1994; sa 18 godina
    ukoliko je roñeno u Francuskoj 1. januara 1994. ili kasnije.
    Osoba može podnijeti zahtjev za francusko državljanstvo po prinicipu sticanja državljanstva
    (naturalizovanjem), nakon pet godina provedenih u Francuskoj. Period boravišta smanjuje se na dvije godine
    za one koji su diplomirali na francuskim univerzitetima ili na grande ecole. Sticanje državljanstva po osnovu
    boravišta odobrava se objavljivanjem proglasa u Službenom glasniku odlukom Ministarstva Rada, socijalne
    kohezije i stanovanja. Strano lice koje živi u Francuskoj u braku sa francuskim državljaninom duže od dvje
    godine, može dobiti francusko državljanstvo na osnovu izjave, ukoliko su supružnici živjeli u Francuskoj
    neprekidno godinu dana. Pored mnogih dokumenata potrebnih za dokazivanje državljanstva podnosioca
    zahtjeva kao i državljanstva njegovog supružnika, postoji i uslov odreñenog poznanjavanja francuskog jezika.
    Izjavu o državljanstvu daje bračni par u lokalnom sudu, ili u francuskom konzulatu preko okeana. Izjavu se
    usvaja ili odbija odlukom Ministarstva pravde. Dvojno državljanstvo dozvoljeno je od 1973.

http://www.migrantservicecentres.org/userfile/Destination%20Country%20Fact%20Sheet%20FRANCE_mn.pdf

Početnik
    Učlanjen
    07.05.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio mmmary30 Pogledaj poruku
    Izdvajam ti deo vezan samo za drzavljanstvo a ostavicu ti i link pa iscitaj

Djeca roñena u Francuskoj (uključujući i prekookeanske teritorije) od barem jednog roditelja, koji je francuski
    državljanin, automatski stiču francusko državljanstvo na roñenju. Dijete roñeno u Francuskoj od stranih
    roditelja može steći francusko državljanstvo: na roñenju ukoliko je bez države; sa napunjenih 18 godina ako
    je živjelo u Francuskoj najmanje 5 godina od svoje 11 godine; sa napunjenih 16 godina na zahtjev djeteta
    ukoliko živi u Francuskoj; sa 13 godina na zahtjev roditelja ukoliko živi u Francuskoj; ukoliko je roñeno u
    Francuskoj od roditelja koji su roñeni prije sticanja nezavisnosti kolonije/teritorije koja je u prošlosti bila pod
    francuskim suverenitetom; na roñenju ukoliko je roñeno u Francuskoj prije 1. januara 1994; sa 18 godina
    ukoliko je roñeno u Francuskoj 1. januara 1994. ili kasnije.
    Osoba može podnijeti zahtjev za francusko državljanstvo po prinicipu sticanja državljanstva
    (naturalizovanjem), nakon pet godina provedenih u Francuskoj. Period boravišta smanjuje se na dvije godine
    za one koji su diplomirali na francuskim univerzitetima ili na grande ecole. Sticanje državljanstva po osnovu
    boravišta odobrava se objavljivanjem proglasa u Službenom glasniku odlukom Ministarstva Rada, socijalne
    kohezije i stanovanja. Strano lice koje živi u Francuskoj u braku sa francuskim državljaninom duže od dvje
    godine, može dobiti francusko državljanstvo na osnovu izjave, ukoliko su supružnici živjeli u Francuskoj
    neprekidno godinu dana. Pored mnogih dokumenata potrebnih za dokazivanje državljanstva podnosioca
    zahtjeva kao i državljanstva njegovog supružnika, postoji i uslov odreñenog poznanjavanja francuskog jezika.
    Izjavu o državljanstvu daje bračni par u lokalnom sudu, ili u francuskom konzulatu preko okeana. Izjavu se
    usvaja ili odbija odlukom Ministarstva pravde. Dvojno državljanstvo dozvoljeno je od 1973.

http://www.migrantservicecentres.org/userfile/Destination%20Country%20Fact%20Sheet%20FRANCE_mn.pdf

Hvala ti puno.. Pokusavam da iskopam sto vise informacija..i nailazim na razne Mislim da je teroetski moguce.

Nov član
    Učlanjen
    04.03.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pozdrav svima.... Ja imam jedno pitanje ako mi neko moze odgovoriti bio bih jako zahvalan.... ja sam rodjen u Parizu 1991 godine medjutim odmah posle mesec dana moji su morali nazad u Srbiju a ni jedno od njih nije Francuski drzavljanin ja imam dokumenta o rodjenju u Francuskoj i uredno sam ovde prijavljen po njihovom dolasku e sad pitanje moje glasi...da li ja mogu dobiti Francusko drzavljanstvo iako moji roditelji nisu Francuski drzavljani vec drzavljani Srbije a pritom ja nemam vise od mesec dana boravljenja tamo....? Unapred hvala

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.12.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    23

narvno da ne mozes.

Nov član
    Učlanjen
    20.02.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pozdrav svima,kakva je mogucnost dobiti francusko drzavljanstvo jer sam rodjen 1976g i zivio sa roditeljima do 1985g,isao do treceg razreda osnovne skole i nazalost se vratimo u staru Jugu.. Da li postoji ikakav nacin,posto je drzava Francuska tipicna po tome.. Negdje u drugoj drzavi dobijes drzavljanstvo samo sto si rodjen a nije boravio ni pola godine.. znam da je tesko,ali mozda ima neka rupa u zakonu. Hvala,unapred..

Slične teme

1. recnici : francusko-srpski
    Autor drunk_punk_girl u forumu Jezik
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 14.08.2012., 19:16
  2. francusko - srpski
    Autor milo u forumu Internet
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 10.04.2009., 01:49
  3. dvojno drzavljanstvo
    Autor Mirko BGD u forumu Vojska, policija i avijacija
    Odgovora: 26