[RESENO] Mrezna kartica

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Don Georg

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.828
Internet mi radio perfektno do pre nedelju dana imam, windows xp, open adsl, dok mi je internet radio konstantno je svetlela mrezna kartica a sad samo treperi umereno. Imam na drugoj ploci jednu isto mreznu karticu ali je ova prva integrisana pa se ne moze da menja, sta da radim?
 
E problem je sto ja ne znam da zamenim mreznu karticu, prvi se put susrecem sa njima, mislim vidi se da je zalemljena na ploci i jedna i druga. Ne znam cak da li je i uopste upitanju mrezna kartica, jer treperi a pre je konsantno svetlila, da je kvar na njoj ne bi uopste ni svetlila?
 
Internet mi radio perfektno do pre nedelju dana imam, windows xp, open adsl, dok mi je internet radio konstantno je svetlela mrezna kartica a sad samo treperi umereno. Imam na drugoj ploci jednu isto mreznu karticu ali je ova prva integrisana pa se ne moze da menja, sta da radim?
Pa, kako si sada na netu? :think:

E problem je sto ja ne znam da zamenim mreznu karticu, prvi se put susrecem sa njima, mislim vidi se da je zalemljena na ploci i jedna i druga. Ne znam cak da li je i uopste upitanju mrezna kartica, jer treperi a pre je konsantno svetlila, da je kvar na njoj ne bi uopste ni svetlila?
Za to ces se lako snaci, samo ako je do nje.
 
Ponecu modem ili neku dr karticu da prodavac vidi za kakvu plocu treba obicna mrezna karta

ne moras nista da nosis,trazi karticu za pci slot,ili ako bas hoces uzmi onu sto ide preko usb-a,ako ovu ne znas da ubodes

@qurajber
1.integrisano zna se sta je - graficka ili u ovom slucaju lan koji je na ploci,i ne moze se fizicki odvojiti bez odlemljivanja,znaci sastavni deo necega
2.e sad po meni ovu karticu koja ide u pci ne bih mogao da nazovem eksternom ,jer sve sto je u kucistu je interno,znaci najbolji primer je opticki uredjaj,onaj koji ugradjujes u kuciste je interni ,a ovi sto idu napolje i konektuju se preko usb-a su eksterni,znaci samim tim se namece zakljucak da lan kartica koja ide u pci se ne moze nazvati eksternom
hp_BU516AA.jpg

3.eksternom lan karticom mozemo nazvati ovu
images
 
Da sam bar znao jutros za te extremne mr. kartice kupio bi umesto obicne koju sam prikljucio instalisao i sve je ok ali se ne moze da poveze na nju ali bude onaj znak kao da se povezuje ali nikako da se poveze a sve je ok i instalacija i pc slot
 
Da sam bar znao jutros za te extremne mr. kartice kupio bi umesto obicne koju sam prikljucio instalisao i sve je ok ali se ne moze da poveze na nju ali bude onaj znak kao da se povezuje ali nikako da se poveze a sve je ok i instalacija i pc slot


Još samo da reinstaliraš Windows i možda dobiješ internet.:mrgreen:..Hajde pokušaj reparirati mrežnu vezu sa ovim programom, ništa ne gubiš ..Complete Internet Repair 1.2.8.1288 možeš samo da dobiješ...Program je u portable verziji. Raspakuj rar fajl, dvoklikni na CIntRep aplikaciju, obilježi sve kućice i klikni na Go. Kada završi program će tražiti restart računara i nakon što restartuješ vidjećeš jeli uspjelo....

Imaš li ti ikakav antivirusni program i jesi li skenirao računar sa nekim drugim antivirusnim ili antimalware programom...?
 
Hvala svima. Internet mi je proradio. Do mrezne kartice mi je bilo. pregorela mi je ili sta god, a to sto sam posle podizanja sistema pokusao sa novom da se povezem nije htelo jer mi je instalacioni CD od windowsa "bio" izgreban, pa kada je god prijavljivao da je CD ostecen preskocio sam gresku tako da pola aplikacija nije radilo posle toga.

Srecom setio sam se starog dobrog trika za izgrebane CD-ove (jer nisam mogao kod nikog da nadjem instalacioni CD za vindovs, ili su zagubili-izgubili, dali nekom ili uopste nemaju CD).
Trik je u tome da osteceni CD Premazete onu stranu CD koju komp cita pastom za zube je premazete i ostavite da se pasta osusi-skori, jedno sta ja znam 15-20 minuta, posle toga CD isprati mlakom vodom i ostaviti da se osusi i prebrisati blago tolet papirom :) zvuci ko kuhinjski recept neki :D ali ziva istina da sam postupak ponovio dva puta i CD od 20 gresaka nije prijavio ni jednu :)
ds.jpg
imam dve mrezne kartice ne prijavljuje nikakvu gresku
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top