Koje grupe stanovnistva uvek glasaju za vlast?

Mickie

Veoma poznat
Poruka
13.240
Postoje ogromne grupe stanovnstva koje glasaju za vlast samo zato sto su vlast, ma koliko zagofnali. Kad ih pitas zasto kukaju na vlast a opet glasaju za vlast... oni izmisljaju neke glupe razloge. Kad im predlozis neki drugi izbor, oni kazu "super su oni... ce glasamo za njih... kad dodju na vlast"

Ja sam mislio da su samo penzioneri takvi. Ali nisu samo penzioneri. Ima mnogo ljudi koji tako razmisljaju.

Jel primetio jos neko ovaj fenomen? Ja cenim da je upravo ovaj mentalitet odlucio jucerasnje izbore.
 
http://www.srbobran.net/news/1/1954/podela-humanitarnih-paketa/

300 paketa sa suhomesnatim proizvodima podeljeno socijalno ugroženim licima...


Iz prostorija Demokratske stranke, u toku prepodneva, kroz prozor danas podeljeno, kako smo uspeli da saznamo 300 paketa sa suhomesnatim proizvodima. proizvođača "Tata Mata" iz Kaća....

ds_paketi04.jpg


Paketi su deljeni na osnovu spiska na kome se nalazi 292 osobe sa teritorije naše opštine, a korisnici su novčane socijalne pomoći...

ds_paketi.jpg


Pošto je bila velika gužva da bi ipak bilo nekog reda postarao se opštinski redar Bakoš Nandor...

ds_paketi003.jpg


IZ Centra za socijalni rad potvrđeno nam je da ovaj državni organ nije učestvovao u podeli ovih paketa...

ds_paketi02.jpg


Komentari koji su se čuli među građanima koji su došli po pakete su bili različiti. "Branko Gajin - DS Bolje tebi i tvojoj porodici" sve vreme bilo je iznad glava okupljenih ljudi...
 
http://www.srbobran.net/news/1/1954/podela-humanitarnih-paketa/

300 paketa sa suhomesnatim proizvodima podeljeno socijalno ugroženim licima...


Iz prostorija Demokratske stranke, u toku prepodneva, kroz prozor danas podeljeno, kako smo uspeli da saznamo 300 paketa sa suhomesnatim proizvodima. proizvođača "Tata Mata" iz Kaća....

ds_paketi04.jpg


Paketi su deljeni na osnovu spiska na kome se nalazi 292 osobe sa teritorije naše opštine, a korisnici su novčane socijalne pomoći...

ds_paketi.jpg


Pošto je bila velika gužva da bi ipak bilo nekog reda postarao se opštinski redar Bakoš Nandor...

ds_paketi003.jpg


IZ Centra za socijalni rad potvrđeno nam je da ovaj državni organ nije učestvovao u podeli ovih paketa...

ds_paketi02.jpg


Komentari koji su se čuli među građanima koji su došli po pakete su bili različiti. "Branko Gajin - DS Bolje tebi i tvojoj porodici" sve vreme bilo je iznad glava okupljenih ljudi...
I... nikom nista? Ako ovo nije za zatvor ja neznam sta jeste. Sto ne kukaju druge partije, dal moguce da su svi do jednog potplaceni?
 
I... nikom nista? Ako ovo nije za zatvor ja neznam sta jeste. Sto ne kukaju druge partije, dal moguce da su svi do jednog potplaceni?
Млађи од два стрица ми је ,,удат" у Србобрану, знам за ово, али то је мали број бирача(од око 5.700 изашлих укупно, а ни сви ови нису изашли), међу њима је мање од пола цигаЊа, остали су постали социјални случајеви управо због ДС-а.
Нису се ДС-овци овом акцијом баш нешто набрали меда!
 
утврђен број бирача....................................................................................................6.770.013

проценат излазности
56,87% што износи око............................................ 3.400.000


ДС је добила 22,4% од изашлих бирача што износи око.......
700.000 гласова



Тих око 700.000 гласова једнак је броју запослених у државним установама заједно
са члановима њихових породица који су гласали за власт, тј. ЗА СЕБЕ а то је једва
негде око 10% уписаних бирача у Србији.
 
Upravo to sam i ja mislio. Ali sam onda otkrio da nije problem samo u penzionerima. Ima i mladih ljudi sa ovm sindromom.

Znaci zavladalo kolektivno ludilo...
Vidis ,u Srbiji sam bio pre dve nedelje i ljudi su toliko pljuvali po rezimu da sam bio ubedjen da ce ih taj narod pocistiti na izborima....narod kukao,pa na biralistima ponovo zaokruzio Tadica ......
U celoj EUropi rezimi koji su izazvali krizu su bukvalno pocosceni sa vlasti...u Srbiji ih narod nagradio za bedu.....
 
Мислим да је поштено рећи Mickie, све групе становништва.
Основни разлог је страх од власти,и то не толико од тога шта би та власт све могла да ти уради ,него од онога шта би моглчаа да ти ускрати.Просјачки синдром који је доминанатан.Мада је та варка прозирна,пошто те је управо начин вршења власти довео до готово безизлазног материјалног и друштвеног положаја,сада се гласа за њих,са надом да не буде још горе.
Други разлог који није занемарив је непостајање свести да у овој цивилизацији где се личне слободе смањују свакодневно,где је и државна слобода предмет "ограниченог суверенитета" једина ствар која ти је још остала располагање сопственим гласом на изборима.
Само слободан човек може стварно да глас,остали су предмет мање или веће манипулације.Нису постављачи демократских принципа установили да само слободан човек има право гласа.
 

Back
Top