Према резултатима, отпада или СНС или СПС или обе?

Poruka
1.473
Имајући у виду тренутне резултате намеће се утисак да ће из будуће власти изостати или СНС или СПС или обе. Како? Лепо. СНС, СПС и ДСС заједно немају 50%, значи не могу формирати владу. Преостале странке имају више од потребних 50%. Комотна већина у скупштини и комотно формирају владу.

Истина, могуће је да се овим око ДС-а ушлихтају СНС или СПС, али њихови захтеви за озбиљнијим учешћем у распореду министарстава ће бити беззначајни пошто нису неопходни. Једино се поставља питање да ли им је боље бити опозиција или учествовати у влади као маргиналац? Како ја видим једина сигурна опозиција остаје ДСС, уз могућност да им се деси да убудуће нестану са политичке сцене као што се догодило СРС-у.

Оваквим распоредом посланичких снага, Устав се лако мења, напушта се неутралност земље и нема никаквих препрека да се доносе одлуке према потребама владајуће елите.

Па народе, срећан ти избор!
 
Имајући у виду тренутне резултате намеће се утисак да ће из будуће власти изостати или СНС или СПС или обе. Како? Лепо. СНС, СПС и ДСС заједно немају 50%, значи не могу формирати владу. Преостале странке имају више од потребних 50%. Комотна већина у скупштини и комотно формирају владу.

Истина, могуће је да се овим око ДС-а ушлихтају СНС или СПС, али њихови захтеви за озбиљнијим учешћем у распореду министарстава ће бити беззначајни пошто нису неопходни. Једино се поставља питање да ли им је боље бити опозиција или учествовати у влади као маргиналац? Како ја видим једина сигурна опозиција остаје ДСС, уз могућност да им се деси да убудуће нестану са политичке сцене као што се догодило СРС-у.

Оваквим распоредом посланичких снага, Устав се лако мења, напушта се неутралност земље и нема никаквих препрека да се доносе одлуке према потребама владајуће елите.

Па народе, срећан ти избор!

Malo ti to bolje izračunaj, Svi imaju mogućnost svakojakog izbora.

SNS SPS DSS - 138-139
DS SPS PREOKRET 133
DS SPS URS MANJINE preko 126
SNS DS 141
 
Malo ti to bolje izračunaj, Svi imaju mogućnost svakojakog izbora.

SNS SPS DSS - 138-139
DS SPS PREOKRET 133
DS SPS URS MANJINE preko 126
SNS DS 141

Ја сам рачунао према тренутним процентима, а не према броју мандата које, видим, ти већ израчунао. Можда си и у праву, али би ипак волео ако би нам овде представио рачуницу којом си дошао до ових бројева. Да нам свима буде јасније. На пример, мало ми чудно, ако СНС, СПС и ДСС имају мање од 50% гласова, како могу имати 138-139 посланика?
 
Al' bi dobro bilo da vladu formiraju svi osim navedene tri stranke. :super: Narod ispalio nacionaliste, veliki igrači luzere da šutnu... I da idemo napred. :D

Да идемо наравно, али ја имам утисак да ми 12 година мање више шлајфујемо у месту. Или неко не зна да спусти ручну, или да убаци у брзину, или да воланом више не врти у круг...
 
Уколико не буде већих промена у процентима и броју мандата како је претходно наведено, ДС ће се ослободи и СНС-а и СПС-а. Зашто де стрепе ако могу лагано без њих. Претпостављам, отпадају обе.
 
Уколико не буде већих промена у процентима и броју мандата како је претходно наведено, ДС ће се ослободи и СНС-а и СПС-а. Зашто де стрепе ако могу лагано без њих. Претпостављам, отпадају обе.

Отворио си тему са погрешном математиком и идаље тераш истим стилом. Математика је егзактна и каже не може без СПС или СНС. Прегледај последње резултате, са дигитроном у руци...
 
Gde da vidim koliko ko ima mandata?

broj-mandata-527.jpg
 
Опција 1. - СНС(73)+СПС(45)+ДСС(20)= 138

Опција 2. - ДС(68)+СПС(45)+УРС(16)= 129

Опција 3. - СНС(73)+ДС(68)= 141

Опција 4. - ДС(68)+ЛДП(20)+УРС(16)+Мањине(8)= 112 -нема већине

Опција 5. - СНС(73)+СПС(45)+ЛДП(20)= 138

Опција 6. - СНС(73)+СПС(45)+УРС(16)= 134

Опција 7. - ДС(68)+СПС(45)+ЛДП(20)= 133
 

Back
Top