We need to talk about Kevin

Morenita413

Početnik
Poruka
44
Sta mislite o gore navedenom filmu?Po meni je tema jako dobra i potresna,mada sam citala i knjigu tako da mi je film relativno povrsno uradjen jer je knjiga duboko zasla u psihu glavnih likova.Film tjera covjeka da se zamisli,jer je definitivno djetinjstvo presudno u formiranju licnosti.Nevjerovatan je nagon koji Kevin ima za povredjivanje ljudi oko sebe,jer se te to primjecuje u njegovom najranijem djetinjstvu.Dobar psiho triler svakako.
 
Ne pamtim kada me je neki film toiko razočarao. Na imdb-u ima ocenu 7.7 . Ne bih mu dao više od 3
Zbog cega? Film nosi tako snaznu poruku vezano za decu, vaspitanje, koliko im paznje i ljubavi treba pruziti i sve to... da ne treba nista raditi na silu ili pod necijim uticajem, da moras da razmisljas sta je u odredjenom trenutku dobro za tebe i kako da se u zivotu izboris sa odredjenim promenama... Od mene desetka. :)
 
Ma taj je Kevin od prve scene prirodni kreten, i nije to postao zbog loše majke ili oca. Svako bi poželeo da ima majku kao što je imao on. Koliko se sirota trudila oko njege od samog početa, a on je tokom celog filma vređa i ponižava.
od početka mu je poklanjala puno ljubavi i pažnje, al čovek je morončina.

Motku je trebala da uzme mootkuuu..
 
Odlican je film. Nikako mi nije jasno zasto T. Swinton nije bila nominovana za Oskara, ulogu je odigrala perfektno.

Sto se tice toga ko je bio kriv, ko nije. Mislim da je svima nama jasno da je nemoguce promeniti vaspitanjem psihopatu, jako cesto roditelj i nije kriv samo genetika.
http://en.wikipedia.org/wiki/Psychopathy
Sad ... to da je ona znala kakav je on, sta je sve uradio i da se ni jednom nije setila da ga odvede kod psihologa gde bi mogla da potrazi pomoc, kako da se ponasa sa njim .. e to je vec druga stvar. Mozda ne bi pomoglo ali mozda i bi. Nikad necemo saznati. Zena je bila uplasena od deteta i pustila ga da je manipulise. Cela ta njihova porodica je lose funkcionisala, muz nema pojma sta se desava i ne zanima ga, zena ne sme da bude iskrena sa njim... muz bi pre verovao detetu nego svojoj zeni(?!). A Kevin je iskoristio situaciju. Nisu roditelji krivi jer da su imali normalno dete, ne bi se nista desilo. Nije da krivim majku, samo je ne razumem. Ne razumem kako je mogla da se uda za takvog idiota. Ne razumem kako je mogla da zivi ovako uplasena, stvarno mi nije jasno zasto nije potrazila pomoc kad je videla da joj ne ide. Kako je moguce da je toliko dugo lagala samu sebe...
 
Poslednja izmena:
Zbog cega? Film nosi tako snaznu poruku vezano za decu, vaspitanje, koliko im paznje i ljubavi treba pruziti i sve to... da ne treba nista raditi na silu ili pod necijim uticajem, da moras da razmisljas sta je u odredjenom trenutku dobro za tebe i kako da se u zivotu izboris sa odredjenim promenama... Od mene desetka. :)

pa da,film nosi jako upecatljivu poruku i svako se bar u trenutku zamisli poslije gledanja filma..Film se svakako treba jezgrovito tumaciti jer za povrsnost nema mjesta..Od mene 9/10 :)
 
Jedna od prvih scena u filmu prikazuje Kevinovu majku kako sa detetom pokušava da se igra dobacivanje lopti. Ona njemu baci, ali je ovaj sa 2 godine toliki moron da neće da joj vrati. Nema tu šta da se analizira, Kevin je kreten koga je samo motka mogla lepo da vaspita i dovede u red do desete godine. Jao što mi ne daju da podižem takvo dete, čoveka bih od njega napravio.
 
Jedna od prvih scena u filmu prikazuje Kevinovu majku kako sa detetom pokušava da se igra dobacivanje lopti. Ona njemu baci, ali je ovaj sa 2 godine toliki moron da neće da joj vrati. Nema tu šta da se analizira, Kevin je kreten koga je samo motka mogla lepo da vaspita i dovede u red do desete godine. Jao što mi ne daju da podižem takvo dete, čoveka bih od njega napravio.


njega treba tuci mokrim konopom za svako negodovanje :think:
 
Meni se film dopao,ne mogu reci da sam bila odusevljena,jer bih i ja drugacije postupila da mi je dete takvo,a ona mu je s obzirom na njegovom extremno nenormalno ponasanje,mnogo titrala...tako da mogu reci da je film dobar,ali da sam mozda od same price ocekivala vise....
 
Taman kada sam se zainteresovao za streličarstvo ovaj film mi ga ogadi.

U osnovi, film nije toliko loš. Gledao sam i bolje koji se bave ovom temom, ali ovde mi se konkretno dopada kako je predstavljen život jedne majke nakon što joj je sin učinio tako veliki zločin.
Ljudi umeju da budu užasni u svojim predrasudama. Dopao mi se onaj deo u kome se pojavljuje momak u kolicima koji je bio jedna od žrtava i koji je uopšte ne osuđuje, štaviše nudi joj pomoć, a samo trenutak ranije tu se našla neka potpuno nebitna žena koja joj tek tako prilazi i udara šamar zbog toga što je zatekla nasmejanu. Ovakve situacije su užasne, ali čovek mora da nastavi dalje, sa ili bez tuđe pomoći.
 

Back
Top