Ekonomisti, knjigovodje, molim pomoc
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Ekonomisti, knjigovodje, molim pomoc

Početnik
    Učlanjen
    13.04.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Ekonomisti, knjigovodje, molim pomoc

Popunjavam neke formulare u vezi potrazivanja kredita za otvaranje firme.
    E sad oni mene pitaju sledecelanirana neto dobit (verovatno na godisnjem nivou)i
    - planirani godisnji prihod
    Ne bih da lupam cifre vec da to ima neke logike.
    Vecina stvari mi je vec jasna ali bih voleo da cujem neki savet.
    Unapred veoma zahvalan.
    SRBI ZA SRBE!!!

acme Ltd
    Guest

Podrazumevano

Da l bi mogao malo jasnije da formulises pitanje. Sta ti nije jasno.
    Neto dobit je ono sto mislis da ce da ti ostane na kraju poslovne godine za slobodnu raspodelu odnosno prisvajanje. Grubo receno kad od onoga sto si prihodovao odbijes sve troskove koje imas ostane ti dobit za oporezivanje. Kad od toga odbijes porez ostane ti neto dobit.
    Godisnji prihod je ono sto ostvaris prodajom svojih proizvoda ili usluga.
    Posto se i za jednu i za drugu velicinu radi o planiranim vrednostima, od tebe se ocekuje procena. Drugim recima pitaju te koliko mislis da ces da ostvaris prodajom (prihod) i koliko mislis da ce na kraju da ti ostane (dobit = prihod - troskovi).

A koje cifre tu treba da upises... Pa, to zavisi od mnogo toga, recimo, cime ces da se bavis, koliko kapitala ulazes u posao, kakav je tip proizvoda/usluge.... i stvarno jos gomile faktora.

Početnik
    Učlanjen
    13.04.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Pazi sad...

......uzeo bih kredit od nekih 6-7 000 eura. Projekat otvaranje sztr, dakle zanatsvo i trgovina, racunari i racunarska oprema su u pitanju. Ukupno tri radnika, dakle ja i jos dvoje. Jedno od pitanja u tim nekim formularima za odobravanje kredita su Planirani godisnji prihod i Planirana neto dobit. E sad meni je jasno da na ta dva pitanja moras da odgovoris nekim razumnim ciframa koje ce biti u skladu sa delatnoscu koju planiram da obavljam, broju zaposlenih i visini rate za taj kredit, realnog stanja na trzistu i sl. Jer ako budem "lupio", neke cifre svaki iole bolji ekonomista, sto ja svakako nisam , videce da ekonomski plan nije ostvariv i bicu diskvalifikovan u startu. Jasno mi je i da su te cifre u nekoj sprezi odn. odgovarajucoj funkciji zavisnosti pa ce iole bolje poznavaocu tematike biti odmah jasno da tu nesto ne stima, ako ne budem upisao bas on sto treba. E o tome se radi.E tu meni treba neki savet neka racunica,...Lokal u vlasnistvu nemam tako da bih morao da ga iznajmim sto kosta nekih 150 eura, onda doprinose za tri radnika, plate i ostala cudesa,..Dakle koje cifre imaju logike,...
    Unapred veoma zahvalan svoj braci SRBIMA.

Aktivan član *misutka* (avatar)
    Učlanjen
    06.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano Re: Pazi sad...

Citat Original postavio giggs
    ......uzeo bih kredit od nekih 6-7 000 eura. Projekat otvaranje sztr, dakle zanatsvo i trgovina, racunari i racunarska oprema su u pitanju. Ukupno tri radnika, dakle ja i jos dvoje. Jedno od pitanja u tim nekim formularima za odobravanje kredita su Planirani godisnji prihod i Planirana neto dobit. E sad meni je jasno da na ta dva pitanja moras da odgovoris nekim razumnim ciframa koje ce biti u skladu sa delatnoscu koju planiram da obavljam, broju zaposlenih i visini rate za taj kredit, realnog stanja na trzistu i sl. Jer ako budem "lupio", neke cifre svaki iole bolji ekonomista, sto ja svakako nisam , videce da ekonomski plan nije ostvariv i bicu diskvalifikovan u startu. Jasno mi je i da su te cifre u nekoj sprezi odn. odgovarajucoj funkciji zavisnosti pa ce iole bolje poznavaocu tematike biti odmah jasno da tu nesto ne stima, ako ne budem upisao bas on sto treba. E o tome se radi.E tu meni treba neki savet neka racunica,...Lokal u vlasnistvu nemam tako da bih morao da ga iznajmim sto kosta nekih 150 eura, onda doprinose za tri radnika, plate i ostala cudesa,..Dakle koje cifre imaju logike,...
    Unapred veoma zahvalan svoj braci SRBIMA.
    Jel' to bankarski kredit?

Početnik
    Učlanjen
    13.04.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Kredit...

...je oddrzave, uslovi prilicno dobri. Dakle nije od banke, jer su nihovin uslovi kriminalno losi, vec drzab=vni iz nekog od fondova za razvoj, zaposljavanje i sl...Neznam zasto je to bitno, mene muce cifre navedene u pitanju...

Aktivan član *misutka* (avatar)
    Učlanjen
    06.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano Re: Kredit...

Citat Original postavio giggs
    ...je oddrzave, uslovi prilicno dobri. Dakle nije od banke, jer su nihovin uslovi kriminalno losi, vec drzab=vni iz nekog od fondova za razvoj, zaposljavanje i sl...Neznam zasto je to bitno, mene muce cifre navedene u pitanju...
    Možda nije bitno, ali me interesovalo. Pokušaj da postaviš ovo pitanje na podforumu 'posao i novac', mislim da će tamo pre da ti se javi neko ko zna kako to ide. Srećno

Početnik
    Učlanjen
    04.03.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Kredit...

Pozdrav, imam jedno pitanje koje me muci vec duze vreme. Da li regres i topli obrok MORAJU da budu propisani opstim aktom preduzeca i ako ne moraju i nije definisano u ugovoru o radu zaposlenog - sta onda?

Slične teme

1. Pomoc molim vas :(
    Autor IOgYI u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 16.06.2008., 19:42
  2. Molim, ali molim Vas za pomoć!
    Autor Stars111 u forumu Web dizajn
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.03.2008., 11:39
  3. molim za pomoc
    Autor duduk u forumu Softver
    Odgovora: 4