muzika

DeeLite

Zaslužan član
Poruka
141.626
da, znam da o ukusima ne treba raspravljati...i ja poštujem svačiji muzički ukus, tj. ni ne interesuje me ko šta sluša...
ali ovo je situacija iznutra...:
...završava osmi razred...kao i sva deca njegovog uzrasta mnogo vremena provodi na fejsu...
...sluša muziku od koje me hvata muka...Acu Lukasa, neke domaće repere, i uopšte sve ono što plasira ružičasta "kultura" i taj nakaradni sistem vrednosti...misim znam da postoji i gore, da sluša grandovce...ali...
da mu dam domaći u vidu određene muzičke lektire, ne vredi...neće da sluša...
...kako da to promenim...?
...da li će sevremenom, sa sazrevanjem stanje promeniti pa da sačekam, ili kako...?
 
:think: nekome se nikad ukus ne promeni....moj sin voli od malih nogu green day, queen, gorillaz a da ga ja nisam na to ucila...slusam ja i to ali i Adel koja mu se smucila....domace nece ni da takne.....mislim da je to ipak vrlo intimna stvar i da niko ne moze na to mnogo da utice.....probaj, cisto da ti savest bude mirna ali nemoj da ocekujes uspeh....
 
Слушају исто што и ми у кући, ништа Пинк, Цеце, Стоје и та ибарска магистрала.
Ст. свира и класичну гитару већ две године.
Водимо их на концерте, а старији је оверио и Стонсе.
Млађи воли ђитрање и то оно најгрђе хард-металско.
Е, гледали су Идола, ако се тако зове, јбга ако сам се зезнуо, али талентоване певаче. Ето, то је нешто што се продаје преко новина као естрада, а пратио је овај већи.
 
tesko da ce promjeniti sam od sebe ali ako promjeni drustvo a oni slusaju drugu muziku ... najvjerovatnije, djeca tog uzraste su podlozna uticaju sredine i vole ono sto im drustvo voli a mrze obicno ono sto im roditelji govore da je dobro. Moji roditeli slusaju stare narodnjake a nijedo od njihove djece nemoze da smisli tu muziku a sad i od nas troje svi imamo razlicit ukus, sad mi objasni zasto ali je jednostavno tako.... :)
 
da, znam da o ukusima ne treba raspravljati...i ja poštujem svačiji muzički ukus, tj. ni ne interesuje me ko šta sluša...
ali ovo je situacija iznutra...:
...završava osmi razred...kao i sva deca njegovog uzrasta mnogo vremena provodi na fejsu...
...sluša muziku od koje me hvata muka...Acu Lukasa, neke domaće repere, i uopšte sve ono što plasira ružičasta "kultura" i taj nakaradni sistem vrednosti...misim znam da postoji i gore, da sluša grandovce...ali...
da mu dam domaći u vidu određene muzičke lektire, ne vredi...neće da sluša...
...kako da to promenim...?
...da li će sevremenom, sa sazrevanjem stanje promeniti pa da sačekam, ili kako...?
Neeeee, menjaj to iz korena, dok je mlad, mada osmi razred.... hebeno...
ja sam tada vec uveliko imao izgradjen muzicki ukus.
Sve zavisi od inteligencije i pogleda na svet.
 
tesko da ce promjeniti sam od sebe ali ako promjeni drustvo a oni slusaju drugu muziku ... najvjerovatnije, djeca tog uzraste su podlozna uticaju sredine i vole ono sto im drustvo voli a mrze obicno ono sto im roditelji govore da je dobro. Moji roditeli slusaju stare narodnjake a nijedo od njihove djece nemoze da smisli tu muziku a sad i od nas troje svi imamo razlicit ukus, sad mi objasni zasto ali je jednostavno tako.... :)

Код нас све обрнуто. Прве Стонсе сам на мамином грамофону слушао, синглић, а старе народне српске песме, то сам волео, увек се певало на окопљањима, а данас клинац свира и пева баби једну по њеном имену :)
Тако да, не бих се ту сложио. Од старије браће и сестара сам мажњавао тада плоче, кад сам био клинац и они су ме упућивали, па онда ја њих ..
Они који су слушали Цецу са њима се нисмо дружили много, ал не као лоши си ликови, него кад си клинац, музика је битна тема-...па цела субкултура, ови излазе на једна, други на друга места.
 
da, znam da o ukusima ne treba raspravljati...i ja poštujem svačiji muzički ukus, tj. ni ne interesuje me ko šta sluša...
ali ovo je situacija iznutra...:
...završava osmi razred...kao i sva deca njegovog uzrasta mnogo vremena provodi na fejsu...
...sluša muziku od koje me hvata muka...Acu Lukasa, neke domaće repere, i uopšte sve ono što plasira ružičasta "kultura" i taj nakaradni sistem vrednosti...misim znam da postoji i gore, da sluša grandovce...ali...
da mu dam domaći u vidu određene muzičke lektire, ne vredi...neće da sluša...
...kako da to promenim...?
...da li će sevremenom, sa sazrevanjem stanje promeniti pa da sačekam, ili kako...?

Moraš ovako: nađi neku zgodnu komšinicu, malo stariju od njega, ako imate neku na koju se svi klinci lože, i zamoli je da mu ona podmeće tu dobru muziku koju si spremio (dok joj on bulji u grudi).
 
da, znam da o ukusima ne treba raspravljati...i ja poštujem svačiji muzički ukus, tj. ni ne interesuje me ko šta sluša...
ali ovo je situacija iznutra...:
...završava osmi razred...kao i sva deca njegovog uzrasta mnogo vremena provodi na fejsu...
...sluša muziku od koje me hvata muka...Acu Lukasa, neke domaće repere, i uopšte sve ono što plasira ružičasta "kultura" i taj nakaradni sistem vrednosti...misim znam da postoji i gore, da sluša grandovce...ali...
da mu dam domaći u vidu određene muzičke lektire, ne vredi...neće da sluša...
...kako da to promenim...?
...da li će sevremenom, sa sazrevanjem stanje promeniti pa da sačekam, ili kako...?

a jel to tvoje dete?
ako nije--lepo si reko ne interesuje te, niti treba, ako jeste...bem mu miša, valjda mu se ni ne sviđa ništa drugo od onoga što je čuo
 
Koliko ja znam, deca tokom odrastanja imaju razne faze, uglavnom uslovljene društvom sa kojim se druže.
Ja bih pre radila na tome da menja društvo ako je uopšte moguće.
Ali nekako imam utisak da deca koja se bave sportom, uglavnom ne slušaju idiotluke.

Ja nikada nisam volela narodnjake i na ekskurzijama sam bila glavni "geek" koji sabotira i neće u busu da roni suze i ožderava se uz tu muziku pa me nisu ni zvali na glavne žurke.
Ali nešto nisam bila pogođena time. Imam gadnu narav, večito kontriram većini. Na kraju to ispalo dobro pošto je većina na našim prostorima "žali Bože".:(

Elem, keva je slušala Harisa i Hanku Paldum, a ćale Stonse, Bitlse i Elvisa. Brat i ja smo voleli nešto sasvim treće. Jedino mi je Elvis bio i ostao ljubav.:zaljubljena:

I na kraju, nemam odgovor. Pitam se kako li se deca opredeljuju za muziku, društvo i uopšte kako biraju kojim će putem krenuti? Večita trilema koja me rastura.:think:
 
Kod nas u kuci nishta narodnjaci i turbo folk,nikad nismo ni slushali...sin je malo slushao neke smeshne pesmichice a kad smo pocheli da ga zekimo shta to slushash ,prestao...cerka voli one shto vichu iliti hard rok ali zna da slusha i Pavarotija i Aretru Frenklin...ja sam za evergrin uvek ali znam da odslusham i Metaliku sa zadovoljstvom :lol:tako da cu sutra probati da se shtekam na neko dobro mesto na Kalishu da ih malo chujem ako bude dobrog strujanja vazduha :whistling:
 
Ne mora da znaci ako neko slusa Acu Lukasa da je los ili neinteligentan covek. U svakom pravcu ima i neka dobra pesma. Ali, svakako da nije to jedino sto bi trebalo o muzici da se zna, ili da ti pevaci budu uzor mladima.
 
Nikad mi nije smetalo to što se ukus mojih prijatelja i moj za muziku nije poklapao. Detinjasto mi je i nezrelo da neko neće sa nekim da se druži ukoliko neko sluša narodnjake ili hevi metal.Kao što je neko već rekao u svakoj muzici postoje dobre i loše pesme. Ono što me više brine od muzike je kako izbeći zamke tipa droga alkohol, kocka...
 
ja i muz slusamo totalno razlicitu vrstu uzike. on ponekad "naginje" ka narodnjacima i to ukoliko ih slusa sto je retko to su pesme tipa sinan, miroslav ilic, halidi i sl :lol: ja volim metal, ali eto mozemo da se nadjemo na nekoj rok muzici. tako da to uglavnom i slusamo u kuci. deca su podeljena. mladje dete je metalac kao mama, voli muziku, obozava, voli da igra, da svira tj da udara po gitari i bubnjevima...uspavanka mu je jedno vreme bila enter sandman :lol: medjutim stariji voli neki rep hip hop fazon, nemam pojma gde je to pokupi...od tetke mozda. i voli da se baca uz muziku, da se vrti, izvodi neke kerefeke....
trudim se da neslusaju narodnjake pogotovo ove novokomponovane gde se pominju pice, ribe, seks i ostalo. uglavnom slusaju decije pesme i mislim da bi mala deca trebala da slusaju decije pesme...jos su mali za neku ozbiljnu muziku...meni je olaksavajuca okolnost sto imam par osoba u blizoj okolini koje sviraju rok pa mislim da ce i klinci dok malo porastu krenuti da uce....
najgore mi je kada vidim da roditelji slusaju takoneke pesme idiotskog teksta i jos uce decu takvim pesmama.
 
Ali nekako imam utisak da deca koja se bave sportom, uglavnom ne slušaju idiotluke.

Јој, Ели, па они слушају најгори Техеран. Само немој да му они буду узор.
Моја колегиница често са одбојкашима иде на утакмице. Саблажњава се сваки пут када чује шта они слушају у бусу. Скоро је толико пукла да је морала да понесе свој ЦД и каже им да или слушају то или не слушају ништа.
О фудбалерима нећу ни да причам.

Једини начин је да промени друштво, јер га очигледно друштво трује оваквом музиком.
 
de ti vide vezu između sporta i muzike ::dontunderstand:

msm meni su i navijake pesme bzvz
Ej Ved, to sam ja napisala, Mina me je citirala.
Pa ne znam, primetila sam da su deca koja se bave sportom generalno sklona zdravijem i kulturnijem načinu života. Tu mi spada i muzika.
Slažem se da nije bitno šta ko sluša, ali ljudi, pogotovo deca koja slušaju samo narodnjake su često neobrazovani i za mene nekih zatucanih životnih filozofija.

Htela sam da kažem da deca koja se bave sportom ne ožderavaju se, ne drogiraju se i imaju radne navike.
Ovi što vole Cecu, Karleušu i ostale narodnjake imaju i pomeren sistem vrednosti jer su im te pevaljke najčešće uzori. Ja se toga plašim. Ne smeta meni šta deca slušaju nego sa kim se poistovećuju.:sad2:
 
Ej Ved, to sam ja napisala, Mina me je citirala.
Pa ne znam, primetila sam da su deca koja se bave sportom generalno sklona zdravijem i kulturnijem načinu života. Tu mi spada i muzika.
Slažem se da nije bitno šta ko sluša, ali ljudi, pogotovo deca koja slušaju samo narodnjake su često neobrazovani i za mene nekih zatucanih životnih filozofija.

Htela sam da kažem da deca koja se bave sportom ne ožderavaju se, ne drogiraju se i imaju radne navike.
Ovi što vole Cecu, Karleušu i ostale narodnjake imaju i pomeren sistem vrednosti jer su im te pevaljke najčešće uzori. Ja se toga plašim. Ne smeta meni šta deca slušaju nego sa kim se poistovećuju.:sad2:

Zar nisi ti osoba koja je napisala (na ženskom forumu) da je mušakarac koji nema novac = glup muškarac?
 
Zar nisi ti osoba koja je napisala (na ženskom forumu) da je mušakarac koji nema novac = glup muškarac?
Omg, da li sam?:lol:
Tamo ja svašta pišem što nema veze s mozgom. To je PDF za zahebanciju jer je većina tema takva.
Sećam se da smo ti i ja polemisale šta znači imati novac, tj.nismo se usaglasile koja je to količina novca.
Neko je spominjao platu od 20.000 dinara za koju sam rekla da se može i fizikalisanjem za par sati nedeljno zaraditi.
 
jaka stvar
ako je lepo vaspitan momak i u nekoj normalnoj sredini
nebitno je dal će da pali na koncert lukasa ili sindikata ili metalike
to je deo traženja i socijalizacije
nikog nije upropastila muzika
šta će ti dilajt2, iovako si sam sebi suvišan
nek se dečko stilski nalazi a ti ga moralno injektuj
 
Nije zajebancija za nekoga ko je inteligentan, a nema novac... ili jednostavno nema novac.
Nadam se da deci ne pričaš takve stvari, a ako pričaš, sasvim je svejedno šta slušaju...
Ne znam koliko je inteligentan neko ko ne ume tu svoju inteligenciju da iskoristi tj.unovči. Džaba mu IQ ako je nesposoban.
To nema nikakve veze sa sistemom vrednosti. A pogrešna muzika ume itekako da utiče na mlade ljude jer su skloni da se poistovećuju sa izvođačima.
 
Фукаре без скрупула и мозга имају највеће паре. Осим у сл. заиста пар појединаца који су свету продали идеје и тако постали најбогатији људи на свету
Да су слушали народљаке ко зна где би догурали, утиче то на психо-физ развој. Биљке брже расту кад им се пушта музика, па ваљда тако и људови.
 
Omg, da li sam?:lol:
Tamo ja svašta pišem što nema veze s mozgom. To je PDF za zahebanciju jer je većina tema takva.
Sećam se da smo ti i ja polemisale šta znači imati novac, tj.nismo se usaglasile koja je to količina novca.
Neko je spominjao platu od 20.000 dinara za koju sam rekla da se može i fizikalisanjem za par sati nedeljno zaraditi.

izvini ti o fizikalisanju govoris kao o necemu sto je lako raditi. sta mislis jer teze zaraditi tih 20 000 fizikalisanjem ili leci sa nekim za istu cifru? i kako bi pre ti zaradila 20000. danas ljudi sa fakulttom FIZIKALISU za tu platu od 20 000.
Ne znam koliko je inteligentan neko ko ne ume tu svoju inteligenciju da iskoristi tj.unovči. Džaba mu IQ ako je nesposoban.
To nema nikakve veze sa sistemom vrednosti.
A pogrešna muzika ume itekako da utiče na mlade ljude jer su skloni da se poistovećuju sa izvođačima.
i te kako ime veze. znaci bolje biti glup a "sposoban". npr za zene to bi znacilo biti tipicna glupa napucana sponzorusa. nazalost mnogi roditelji se vode tom politikom pri vaspitanju dece. a opet onaj roditelj koji pokusa da vaspita drugacije dodje u situaciju da kaze - kevo sto me nisi ucila da budem lopov, mafijas....jer takvi danas zive bolje.
 

Back
Top