Demokratska Stranka moze vrlo lako da bude najveci gubitnik ovih izbora

Razlika izmedju ulaska u Vladu i ostanka u opoziciji je u dve godine maksimalno.
Kao premijer moze posle dve godine srusiti vladu i postati najjaca stranka u Srbiji.
Kao opozicionar, mora mozda cekati cetiri godine , da to isto ostvari.

Ali i jedna i druga varijanta ide ka istom, vec sasvim izvesnom cilju.
Povratka SPS na politicku scenu kao najjace partije u Srbiji.

samo,ovaj put su shvatili gde je bio pre problem...Znači,ne možeš protiv cele Evrope,tj možeš,pa završiš u Hagu!To je Gicko shvatio i zato će uspeti,za razliku od radikala i Koštunice,i naravno,Slobe...
 
NIje to nikakva raspodela. Bajatović bi iovako primao platu, ali je shvatio šta bi bilo da tolike fabrike odu u stečaj i budu razvučene. Pokrenuo je proizvodnju i dao radnicima bar neku perspektivu. Za razliku od žute fukare, koju je kad je bila na čelu Srbijagasa boleo ***** za radnike i sve.

Да с не лажемо, Србијагас је једна велика партијска фирма. Расадник гласова на изборима.

Ma jeste, Bajati je veliki zaštitinik radničke klase!

Са овим би се сложио.
 
Pa vidis.Ociscen je SPS 2000.
Nazalost nije ociscen kako je trebalo, jer neki koji su pokrali ovu zemlju nisu odgovarali za to(istina je, bilo je i onih koji su se provukli ali toga uvek ima).
Sad je vreme da se prociste demokrate.
Samo , imam neki utisak da ce Dacic to mnogo temeljnije da uradi, nego sto je DOS 2000.
Ali ako, i treba tako.........
A Nikolic sa svojom kvazi politikom, koja se i ne razlikuje programski od DS-a, ce polako nestati sa politicke scene, sto je i realno za politiku koja je okupila birace ne prema programu, nego prema animozitetu prema DS-u i SRS-u.
Kada se DS procisti (radikali vec krecu u obnovu stranke), i kada SPS postane najjaca stranka nestace razloga za postojanje SNS-a.

mnogo daleko sad gledas, a i dosta uprosceno. ne moze se ovom ludom narodu uci u trag sta (ne)misli, sta ce da uradi... necu ni da pokusavam.
 
mnogo daleko sad gledas, a i dosta uprosceno. ne moze se ovom ludom narodu uci u trag sta (ne)misli, sta ce da uradi... necu ni da pokusavam.

Nema sta da gledam daleko.....Nikolic je na svom maksimumu...
Sledeci izbori su smrt za njegovu stranku.....
Sve ce to preuzeti Dacic.
Isto kao sto su oni svojevremeno preuzeli poziciju SPS-a....
 
Nema sta da gledam daleko.....Nikolic je na svom maksimumu...
Sledeci izbori su smrt za njegovu stranku.....
Sve ce to preuzeti Dacic.
Isto kao sto su oni svojevremeno preuzeli poziciju SPS-a....

ma nema to veze.

U srbiji dobija onaj ko obecava narodu da mu resi njegove licne probleme - zaposli dete zenu napravi most put kanalizaciju.

Zato su prsli Radikali i Dveri - jer su pricali pre izbora da nece ni sa kim.

A narod ocekuje da za svoj glas dobije neku korist.
 
Evo i kako .

Sve zavisi od toga sta ce uraditi SPS tj sa kim ce SPS

Ako SPS dobije vise od SNS-a tj odluci da formira vladu sa SNS-om i DSS-om uz neku stranku manjina na primer zukorlicevog jednog poslanika DS ce izgubiti vlast i u republici i u Beogradu.

Jer u Beogradu takodje na izborima SNS-SPS-DSS mogu da formiraju vlast .

Sad jesu najveci gubitnici procentualno gledano , radikali, jer nisu presli cenzus, ali generalno gledano to moze da bude Demokratska Stranka,jer radikali nisu imali nista, a DS je imao i kontrolisao sve, i odlaskom u opoziciju izgubili bi sve funkcije, moc , medije koje danas kontrolisu i njih bi preuzeli SNS i SPS.

Sta mislite o ovome ?

Mislim da je najgora opcija da se odrze demokrate uz vestacko disanje sps-a dok se sps u potaji sprema za sledece izbore. Naprosto to ce im dati zamajac, vetar u ledja da se nastavi po starom uz veca ovlascenja Dacica, znaci jos 4 godine u bescenje...

Manje losa opcija je vlada SNS-a i DS-a zato sto bi kradja automatski bilo manje. Toma bi polako odumirao, jer mu je i vreme da odumre, koci svoju stranku a posredno i sve nas. U isto vreme Tadicu bi bila skresana krila jer ne bi mogao da manipulise premijerskim i ministarskim mestima kako je manipulisao do sada, sa slabim koalicionim partnerima.

Varijanta SNS-a sa DSS-om i SPS-om mi srcu nije mila ali je najmanje losa jer podrazumeva kadrovsku promenu a istovremeno demokrate salje u opoziciju, sto je preko potrebno.

Bojim se da ce ostati isto i da cemo za deset godina ponovo govnjivim motkama na skupstinu, sto je najgora opcija. Tomu mora SNS pod hitno da makne i da izbaci neke nove ljude jer ocigledno ovih 40% neizaslih a nezadovoljnih ne zele da daju svoj glas Tomi. Ne kapiram kako to ovima iz SNS-a nije jasno. Oni su ubedljivo najveci gubitnici, morali su da pojedu DS na ovim izborima, posto ih sada nisu pojeli nece ih pojesti nikada i to smesta mora da se menja.
 
A najsmesnije mi je od svega sto je za uspeh SPS-a zasluzan iskljucivo Tadic, jer je on naterao svoju stranku da se zdruzi sa SPS-om i dao im funkcije , preko kojih su oni zaposlili kuso i repato na drzavnu sisu , davali penzionerima polovinu novca iz budzeta za penzije itd z:D

Sada mora da se suoci sa cinjenicom da ce izgubiti 50% svoje dosadasnje vlasti u korist SPS-a ili 100% u korist SNS-DSS-SPS :hahaha: :super: :rotf: :super:
 
Kako mi se čini sjebaće Dačić i DS i SNS...:D

To tek sada vidi DS....
A Dacic je u to krenuo jos 2008.
I posmatrajuci nacin na koji on vodi svoju stranku, nacin na koji manevrise , na koji pristupa problemima, sve mi se vise cini da je opcija njega kao premijera(bez obzira na koaliciju) dosta dobra za Srbiju u ovom trenutku.
 
evo da rezimiramo rezultate ko gubi ko dobija

- DS gubi 50% do 100% vlasti u zavisnosti da li udju u koaliciju i formiraju vlast sa SPS/LDP/URS ili sa SNS-om
- SNS dobija ako formira vlast sa DS ili SPS najmanje 50% funkcija a ostaje na nuli ako bude opozicija
- SPS dobija jos 50% funkcija ako formira vladu sa DS/SNS a gubi funkcije ako ostane u opoziciji tj ako se dogovore DS i SNS sto je najmanje verovatno
- DSS dobija ako se formira vlada SNS-DSS-SPS jedno 10% vlasti i funkcija a ostaje na nuli ako ostane opozicija
- SRS posto nije presla cenzus ostaje na nuli i ne dobija nista.
- LDP zadrzava svoje trenutne funkcije ako udje u vlast sa SPS-DS a gubi ih ako formiraju vlast SNS-DSS-SPS
- URS najverovatnije gubi svoje funkcije osim ako se ne formira vlada SPS-DS-URS
 
Mozemo da ga volimo ili ne, ali on jasno kaze:
NE DUGUJEM NISTA NIKOME.
Ni DS-u, ni bilo kojoj drugoj stranci.
Ni Rusiji, ni Briselu, ni Vasingtonu.

I to je retorika koja prolazi ovde.
Kada kaze"lopovi 5. oktobra", kada kaze"isterace MMF", kada kaze" hapsicemo i mi njih, pa da vide"......
Samo se ceka pogodna prilika da se Dacic ustolici.Neko novo "niko ne sme da vas bije", i neki novi Gazimestan....

Da me ne shvatite pogresno, ja NE MISLIM da je to losa opcija
 
pa ko je lud da daje pare a da ti pravis vladu kakvu ti hocesh,,,smesno ....ecb i mmf ce se pobrinuti da dobiju vlast po meri, inace ,,nema plata i penzija,a i ono sto bude bice u drasticnom padu realne kupovne moci alooooooo budimo pragmaticni

mmf ce da daje pare koja god vlada da bude jer je to njima u interesu da nam daju pare tj da nas sto vise zaduze.

MMF samo interesuje da se u budzetu obezbede sredstva za vracanje tih kredita. I nista vise

A ko ce da uzme kredit i da nametne narodu vece poreze i manje plate - dal DS-SPS-LDP ili SNS-SPS-DSS njih uopste ne interesuje.
 
mmf ce da daje pare koja god vlada da bude jer je to njima u interesu da nam daju pare tj da nas sto vise zaduze.

MMF samo interesuje da se u budzetu obezbede sredstva za vracanje tih kredita. I nista vise

A ko ce da uzme kredit i da nametne narodu vece poreze i manje plate - dal DS-SPS-LDP ili SNS-SPS-DSS njih uopste ne interesuje.

ko god bude formirao vladu,nece imati manevarskog prostora za bilo kakve radikalne promene u oblasti ekonomije,samo neka sitna friziranja lokalnog karaktera.po principu seci usi krpi doope
 
Mozemo da ga volimo ili ne, ali on jasno kaze:
NE DUGUJEM NISTA NIKOME.
Ni DS-u, ni bilo kojoj drugoj stranci.
Ni Rusiji, ni Briselu, ni Vasingtonu.

I to je retorika koja prolazi ovde.
Kada kaze"lopovi 5. oktobra", kada kaze"isterace MMF", kada kaze" hapsicemo i mi njih, pa da vide"......
Samo se ceka pogodna prilika da se Dacic ustolici.Neko novo "niko ne sme da vas bije", i neki novi Gazimestan....

Da me ne shvatite pogresno, ja NE MISLIM da je to losa opcija

Apsolutno, eto nama novog Slobe ali njegovo vreme nece doci ovim izborima vec sledecim. Kladim se u glavu da ce uzeti celokupnu vlast za 4 godine jer su ovi nesposobni, alavi, drcni a tupi. Sa druge strane iz njegove stranke mackaju a ne maznjavaju, gadjaju u emotivne zice i ponos nacije, sprovode u delo neki inat do kojeg je nama stalo, Ivica sam nije papucar a nije ni ogoljeno agresivan. Ima snagu tate nacije sto je nama ocigledno potrebno tako da ja njega vidim ustolicenog na celu drzave duuuuuuugi niz godina. Da se razumemo, ja ne mislim da je to dobra opcija ali ocigledno ne umemo drugacije, u mnogo cemu je nas najozbiljniji politicar.
 

Back
Top