ДА ЛИ НА КОСОВУ ЖИВЕ НЕКИ ДРУГИ СРСБИ?

vučji čopor

Legenda
Poruka
66.111
У свеопштој хистерији око избора и самозадовољству информативних новинаа и,аналитичара и експерата нико озбиљно није дотакао тему која је у Србији актуелна већ дуже време,а баца се ,углавном,под тепих,а сада је на изборима изражена и у бројкама.
Ради се дијаметрално супротном гласању Срба на Косову и Срба у Србији.
Да ли је страначка борба,међусобно непријатељство и странчарењскњ страсти јача од онога зашто се та страначка утакмица уопште води.
Да ли Србима стварно треба да дођу у страшну ситуацију као Срби на КиМ ,па да схвате да политика треба да служи за обезбеђење нормалног живота народа и државе а не за лукративно умиљавање моћницима од којих се очекују отпаци са трпезе?:think:
 
Видим да никога не занима ни како су гласали Срби са КиМ ,ни како су гласали Срби у дијаспори.Вероватно о томе не треба да се говори ,јер се не поклапа са резултатима избора о овом делу неокупиране(докле?) Србије.Можда тему и треба обрисати.
 
Не скачи одмах Ками,мислио сам оно што сам и написао,да мислио сам на Србе,како на КиМ тако и у Чикагу,Торонту и било где Срби живе.


Сад је касно...

Победиле су оне снаге којима је Европска унија преча од Косова и Метохије и Срба који тамо живе..

Бојим се да се за четри године КиМ више и неће помињати..
 
Ђоле,брате,немој бити малодушан,сети се ваше девизе .Није сада ништа црње него него што је било пре пар недеља.Чекај сад кад ови "победници" почну међусобно клање.Забава тек почиње.
Али оно што охрабрује да им прича не пролази ни код кога ко није на јаслама њихових медија и то се сада јасно види.
 
Гидеоне,не мрзе земље, и то то врло добро знаш,Политике и политички интереси су друго.Тако би могао да се питаш одкуд се у Србији толико мрзе Срби и срски интереси,а не питаш се.
Питање је сасвим друго и нема везе са тим где Срби живе,него зашто је тако велика разлика између мишљења и опредељености по политичкој линији између оних који су домену српске власти и свих осталих Срба.
 
Српска власт игнорише и свети се онима који су показали да другачије мисле и пре него што су успоставили било какву власт,па кажу да ће да успоставе принудну управу у побуњеним општинама на Косову.Тобоже би да задрже своје институције,али само ако они поставе своје људе.То је симптоматична реакција од ови посвећених демократа.Наравно могу то раде са Србима на косову затошто су у најгорој ситуацији.Али сама спремност да се свети за неповољн изборни резултат много говори.
 
Ljudi sto se raspravljate, Kosovo je zemlja albanaca , a ne Srba .
Za sada Srbi sa Kosova imaju veru i srpska imena i prezimena.
Za 20 godina bice albanci sa albanskim imenima i prezimenima
Tako je u Albaniji .
KOSOVO JE SRBIJA samo kad su izbori .
Nazalost ovo je istina , i ja sam sa Kosova i moje dete nikada nece trcati ulicama kojima sam ja trcao.
Srbin sa Kosova u Srbiji je covek nize vrednosti ( bolje bi prosao i najsmrdljiviji ciganin)
 
У свеопштој хистерији око избора и самозадовољству информативних новинаа и,аналитичара и експерата нико озбиљно није дотакао тему која је у Србији актуелна већ дуже време,а баца се ,углавном,под тепих,а сада је на изборима изражена и у бројкама.
Ради се дијаметрално супротном гласању Срба на Косову и Срба у Србији.
Да ли је страначка борба,међусобно непријатељство и странчарењскњ страсти јача од онога зашто се та страначка утакмица уопште води.
Да ли Србима стварно треба да дођу у страшну ситуацију као Срби на КиМ ,па да схвате да политика треба да служи за обезбеђење нормалног живота народа и државе а не за лукративно умиљавање моћницима од којих се очекују отпаци са трпезе?:think:
Srbi na Kosmetu zive pod direktnom okupacijom i siptarskim terorom, a Srbi u ostaloj Srbiji u indirektnoj, pa to ne osecaju toliko, a i pod uticajem su tih stranackih borbi, al istovremeno vide i svu bedu te lazi zvane "parlamentarna demokratija".
 
Видим да никога не занима ни како су гласали Срби са КиМ ,ни како су гласали Срби у дијаспори.Вероватно о томе не треба да се говори ,јер се не поклапа са резултатима избора о овом делу неокупиране(докле?) Србије.Можда тему и треба обрисати.

Pa vidi se po glasovima Srba u dijaspori da svi van Tadicevog polja za distorziju realnosti, tj van Tadicistana, glasaju mnogo pametnije. Tamo nema RTS-a i bU92.
 
Ками,то шта је Србија,је јако дискутабилно питање,много је јаснија шта она треба да буде.А мислим на Србе зато што сам Србин и зато што сви остали грађани државе Србије могу да просперирају и имају будућност,само у оној мери у којој је то могуће Србима.Ми смо одговорни за добробит и оних који нису наше националности а одлучили су да живе овде и деле нашу судбину.
 
Ками,то шта је Србија,је јако дискутабилно питање,много је јаснија шта она треба да буде.А мислим на Србе зато што сам Србин и зато што сви остали грађани државе Србије могу да просперирају и имају будућност,само у оној мери у којој је то могуће Србима.Ми смо одговорни за добробит и оних који нису наше националности а одлучили су да живе овде и деле нашу судбину.

Ovo recenica je :eek::eek: Srbija je drzava svih njenih gradjana, i svi njeni gradjani su odgovorni u istoj meri za stanje u Srbiji.
 
Да ,Miskie i Schlosseru,али управо тај привид и опсена и спречавају људе да схвате да не живе у својој држави него у нечему што није уређено као наша држава ,не зато што се то не може,него зато што то не одговара онима који имају моћ да контролишу нашу политичку сцену.Мислим да је ова ситуација много озбиљнија од оне коју на себе примио Недић за време окупације.
 
Ками,прочитај читаву реченицу,па је лепо цитирај без својих мисли,ако хоћеш да стварно разговарамо,а не да се надмудрујемо.

Gde ces da razgovaras sa kamijem. To je troi i srbomrzac.

Да ,Miskie i Schlosseru,али управо тај привид и опсена и спречавају људе да схвате да не живе у својој држави него у нечему што није уређено као наша држава ,не зато што се то не може,него зато што то не одговара онима који имају моћ да контролишу нашу политичку сцену.Мислим да је ова ситуација много озбиљнија од оне коју на себе примио Недић за време окупације.

Problem je sto Srbija nikad nije oslobodjena, od vremena Nedica do danas. Tito je prevario Ruse da odu preko madjarske... i posle "istorijsko ne" Staljinu. Da smo prihvatili Staljinovu cizmu sad bi bili slobodni. Lepo je to Stevo Zigon objasnio, ima snimak na YT mrzi me da trazim.
 

Back
Top