Brak puca u drugoj godini

Kamael

Buduća legenda
Poruka
40.833
BRAKOVI PUCAJU U DRUGOJ GODINI

Za kraj bračne zajednice bivši supružnici navode finansije, kao i ljubavne afere, kuju je imao svaki 14. partner

Brakovi u sve većoj krizi. Iako se donedavno smatralo da je sedma godina braka najkritičnija, najnovija istraživanja pokazuju da se granica pomakla i da se razvodi dešavaju mnogo ranije. Parovi s malom decom najčešće se razvedu posle tri godine braka, a tek oko tri odsto parova u bračnu krizu upadnu posle sedme godine, pokazalo je istraživanje britanskog portala Netmums, provedeno na 1.500 roditelja.

Skoro 21 odsto parova razvede se između druge i četvrte godine braka, dok je 12 odsto njih papire za razvod predalo posle samo godinu dana braka, piše Dejli mejl. Kod svakog 20. para, žena zatrudni nakon tri meseca, a u 15 odsto slučajeva godinu dana posle prvog sastanka. Svaki deseti par smatra da su prerano dobili dete.

Čak 42 odsto parova je priznalo je da su se zbog deteta udaljili, a trećina parova da ih je dete zbližilo. Osim deteta, za kraj braka bivši supružnici navode i finansije kao i ljubavne afere, kuju je imao svaki 14

Skoro dve trećine njih smatra kako je danas teže održavati vezu nego što je to bilo pre. Svaki drugi od pet parova tvrdi da je teško održati ljubav živom dok oboje rade, a 22 odsto njih smatra kako je razvod najlakši izbor.

Velik pritisak je na ženama, od kojih se očekuje da budu dobre majke, ali i uspešne na poslovnom planu, dok su muškarci sve nesigurniji u sebe

kURIR
 
:think: nista cudno....kad oni kriziraju a puna im je gu.zica kako je tek tesko nama kad nam vecina ljudi jedva sastavlja kraj sa krajem....tesko je ostati normalan a kamoli se nositi sa svim aspektima zivota....skidam kapu onima koji uspevaju da ocuvaju kvalitet u porodici a da pritom ne stradaju od stresa....
 
Ne razumem...nositi se sa svim aspektima zivota? Zar je brak nesto sa cim se treba nositi,zar se isti ne sklapa iz ljubavi?

Ko su oni,kakve veze oni imaju sa brakom izmedju dve osobe?

Zavet je u dobru i zlu dok smrt ne rastavi...

Ko su oni koji doprinose da se prekrsi pod znacima navoda sveti cin,jesu li oni vanzemaljci pa imaju tu moc? O cemu se tu radi da je ovoliki porast razvoda brakova zadnjih decenija, i to ne samo kod nas gde ekonomska situacija nije stabilna vec je procenat cak veci u stabilnijim zemljama?

Da li je brak uoste prirodno stanje za ljudsko bice ili neprirodno,silom nametnuta tvorevina? Ajmo slobodni umovi,statistika je tu,odgovora nema...


NA 817 VENCANJA 414 RAZVODA

Ako želimo matematički (procentualno) , tačno 50,67 odsto brakova se u gradu na severu Bačke razvede.

REVANŠ, PA RASTANAK

Ako se u braku pojavi „neko treći“, do razvoda ne dolazi odmah, već druga strana se ponekad na silu trudi da se revanšira.

U toj povređenosti se često vidi da druga strana još ne može da se pomiri sa novom okolnošću pa reaguje različito: bilo povlačenjem, bilo aktiviranjem u smislu - da ja tebi pokažem da i ja to mogu!

Zato je bolje da je te ljubavi manje na početku, a više razumevanja. Burnost i jačina emocija na početku veze uopšte ne garantuju dugotrajnost braka.
 
brak nije za svakoga ali ne moze da se kaze da je nametnut - ne puca se u glavu coveku ako se ne ozeni / uda, narocito danas.
pucaju brakovi narocito nakon radjanja deteta jer su neki ljudi sebicni i neodgovorni, deca su i sami ili bi hteli da to budu, samo da ne zavrnu rukave zarad nekoga drugog. nije cudo, to je rezultat revolucije iz '68, promene u vaspitanju nastale vulgarizacijom radova f. dolto, stvaranja genracija dece-kraljeva oko kojih se vrteo svet. niko se nije pitao sta ce biti kada oni odrastu, i kako ce oni vaspitavati sledece generacije, bitno je bilo dati im sto vise prava a sto manje obaveza. e sada su ta deca naucena da traze zabavu u svemu od malena zauzela mesta koja im po godinama pripadaju ali nisu sposobna da prihvate odgovornosti koje sa godinama idu. zato je veci procenat raspada porodica na zapadu, to je zapadni koncept i bio od pocetka - ojacavanje slabosti coveka na svakom planu...
prirodno je nekima, drugima nije - nema tu univerzalnog odgovora, svako od nas zna sta njemu sustinski odgovara.
 
uostalom, sto manje brakova ima, to se vise pune drzavne kese jer je ovde mnogo visi porez za samce nego za ozenjene / udate. nase zapadne zemlje i izdrzavaju prvo bogati a onda samci, a razlika ide i do 10 : 1 . samac placa jednu mesecnu platu godisnje drzavi (ili jednu i po ako ima pristojnu zaradu) a parovi, posebno oni sa decom placaju mnogo manje, pa ti vidi sta se vise isplati drzavama, zato je toliko olaksana procedura razvoda. svesti sve spoljasnje faktore na sam koncept slobodnog uma u situaciji u kojoj kvalitet obrazovanja pada za najveci deo populacije je meni malo naivno, ja vidim upravo manipulaciju i cisti interes iza svega.
 
Ne razumem...nositi se sa svim aspektima zivota? Zar je brak nesto sa cim se treba nositi,zar se isti ne sklapa iz ljubavi?

Ko su oni,kakve veze oni imaju sa brakom izmedju dve osobe?

Zavet je u dobru i zlu dok smrt ne rastavi...

:neutral: aha, samo sto neki ljudi to shvate bukvalno i onda pocnu da se ponasaju kao da im je partner bogom dan tj zagarantovan....e nema toga, samo lud covek bi trpeo jaram zbog papira...uostalom, cak i za dete nije dobro da ima roditelja koji je popucao po svim frontovima od #idilicnog# bracnog zivota......
 
QUOTE=neizreciva;21553989]
Zavet je u dobru i zlu dok smrt ne rastavi...

aha, samo sto neki ljudi to shvate bukvalno i onda pocnu da se ponasaju kao da im je partner bogom dan tj zagarantovan...

A kako treba shvatiti zakletvu,kao neku posalicu? Cemu onda ulazak u brak?


....e nema toga, samo lud covek bi trpeo jaram zbog papira...uostalom, cak i za dete nije dobro da ima roditelja koji je popucao po svim frontovima od #idilicnog# bracnog zivota......

Kako mislis trpeo jaram? Valjda se pre ulaska u brak partner upozna bar toliko da se da prosuditi da li ce se nositi teret na grbaci u zajednickom zivotu pre nego se to verifikuje pred drzavom i bogom.

Mislim da bi tvoj odgovor bio - partneri se nisu upoznali dovoljno pa je doslo do cina razvoda jer je jedno od njih u braku pocelo nositi jaram.
 
brak nije za svakoga ali ne moze da se kaze da je nametnut - ne puca se u glavu coveku ako se ne ozeni / uda, narocito danas.

Ne puca se u glavu,nije se pucalo ni ranije, osim sto su zenama nozem vadili oci u crkvi kad je pogledala drugog coveka.A tada po cenu gubitka vida ne bi gledala da nije prirodno da gleda i da zelja nije toliko jaka da je bila spremna na rizik i takav korak,kao sto se danas pola supruznika od ukuponog broja brakova ne bi razvodili da je u pitanju prirodna pojava.

Zahtevi roditelja,rodjaci,okolina....covek je slab,popusti kad tad i uvlaci se u matriks.

Ovo je slucaj sa vecinom,kod nekih ozeniti/udati se imperativ i to se postavlja kao cilj prve polovine zivota,narocito su zene obuzete ovim sa nasih prostora,gde su opet tradicija i robovske vrednosti toliko jaki da se ide protiv svoje prirode.

A jeste neprirodno,jer sa povecanim stepenom slobode u danasnje vreme broj razvoda je toliko velik da ce uskoro prevazici i broj procenta sklopljenih brakova.Da funkcionise ljudi se ne bi u tolikom stepenu razvodili.
 
Kako mislis trpeo jaram? Valjda se pre ulaska u brak partner upozna bar toliko da se da prosuditi da li ce se nositi teret na grbaci u zajednickom zivotu pre nego se to verifikuje pred drzavom i bogom.

Mislim da bi tvoj odgovor bio - partneri se nisu upoznali dovoljno pa je doslo do cina razvoda jer je jedno od njih u braku pocelo nositi jaram.

ne znam ja iz kog si ti filma ali ne delujes kao da imas iskustva....razglabas teoriju bez osnova....:think: ljudi se menjaju kroz godine i nema garancije da ce te promene da idu u istom pravcu....xy razloga moze da dovede do razvoda ali to i nije kljucno....kljucno je da li se oboje dobro osecaju u tom odnosu i koliko zele da ga zadrze....oboje....brak je proces koji je dinamican i promenjiv i jedino rad na sebi i na braku, ali u istom pravcu, moze doneti kvalitet koji moze da izdrzi tu cuvenu: u dobru i u zlu....sve ostalo je zivotarenje i bespotrebna zrtva....jer, zivot je samo jedna i svako ima pravo da ga prozivi sto sretnije moguce....
 
Mislim da bi tvoj odgovor bio - partneri se nisu upoznali dovoljno pa je doslo do cina razvoda jer je jedno od njih u braku pocelo nositi jaram.
Ja upravo ovo tvrdim pa onda po meni ospu paljbu svi oni koji smatraju da se u brak ulazi iz ljubavi.
Da iz ljubavi se ulazi u vezu, ali treba se dobro upoznati sa partnerom pre nego što se donese konačna odluka. A to je ono što većina ljudi preskoči pa se posle pita gde su pogrešili.
Previše su nam čitali bajki kad smo bili deca.

Za brak je potrebno mnogo više od zaljubljenosti, potrebna je ljubav do koje se dolazi samo ako ima razumevanja, poštovanja, strpljenja, volje.....
 
ja ne shvatam danaslnju "omladinu" navikli da sve dobiju "sazvakano" da se nikad ne pomuce radi nekog cilja, pod uticajem hormona (sex) ulaze u brak i misle da ce i tamo imati mamu i tatu da im sve obezbjede, ubrzo se nadju u situaciji da su oni mama i tata i da neko malo bice ocekuje od njih da im ispuni osnovne potrebe e tu dolazi do problema tipa sto da ja ustajem djetetu ustani ti, sto da ga ja obucem obuci ga ti itd... posle ove faze jako je blizu razvod i vracanje svojim roditeljima da se brinu o njima i njihovoj djeci..... zivot nije bajka, brak nije bajka na tom se treba mnogo raditi, dogovarati, popustati, djeliti poslove i sabirati slobodno vreme..... uspjeh je docekati kraj zivota a osjecati srecu u svom domu sa svojim partnerom i svojom djecicom.
 
BRAKOVI PUCAJU U DRUGOJ GODINI

Za kraj bračne zajednice bivši supružnici navode finansije, kao i ljubavne afere, kuju je imao svaki 14. partner

Brakovi u sve većoj krizi. Iako se donedavno smatralo da je sedma godina braka najkritičnija, najnovija istraživanja pokazuju da se granica pomakla i da se razvodi dešavaju mnogo ranije. Parovi s malom decom najčešće se razvedu posle tri godine braka, a tek oko tri odsto parova u bračnu krizu upadnu posle sedme godine, pokazalo je istraživanje britanskog portala Netmums, provedeno na 1.500 roditelja.

Skoro 21 odsto parova razvede se između druge i četvrte godine braka, dok je 12 odsto njih papire za razvod predalo posle samo godinu dana braka, piše Dejli mejl. Kod svakog 20. para, žena zatrudni nakon tri meseca, a u 15 odsto slučajeva godinu dana posle prvog sastanka. Svaki deseti par smatra da su prerano dobili dete.

Čak 42 odsto parova je priznalo je da su se zbog deteta udaljili, a trećina parova da ih je dete zbližilo. Osim deteta, za kraj braka bivši supružnici navode i finansije kao i ljubavne afere, kuju je imao svaki 14

Skoro dve trećine njih smatra kako je danas teže održavati vezu nego što je to bilo pre. Svaki drugi od pet parova tvrdi da je teško održati ljubav živom dok oboje rade, a 22 odsto njih smatra kako je razvod najlakši izbor.

Velik pritisak je na ženama, od kojih se očekuje da budu dobre majke, ali i uspešne na poslovnom planu, dok su muškarci sve nesigurniji u sebe

kURIR

Nista me vise ne cudi. Sve vise ima nenormalnih ljudi, nista vise nije sveto, sloboda je zavladala, a u stvari svi gledaju kako drugoda da zahebu. Sprdnja od zivota i ljudi.
Ja za sebe mogu da kazem da prve dve godine braka sa prvim detetom jesu bile teske i bilo je tu povremenih svadja, ali smo valjda imali cilj od koga nismo odustali pa smo uspeli da opstanemo i cak sta vise.
 
Meni su prve dve godine braka bile lepe... mislim i do sad je lepo. Ima svadja tu i tamo, ima nekih neslaganja mišljenja, ali ništa što se do uveče ne razreši, a kamoli da poljulja brak.
Kako god zvučalo, istina je - rodjenje deteta donese u brak neku ... da kažem nervozu i tenziju, pogotovo prvih par meseci. Valjda je to zbog hormona, brige oko bebe, nespavanja... ali i to je prolazno. I opet nije, bar u mom braku, faktor koji bi mogao da ga poljulja.
Naravno, sve zavisi od supružnika.
Nisam nikada verovala tim generalizacijama, te sedma godina, sad druga godina... bez veze je to. A ima možda i veze sa nekom psihologijom - ova godina je ta sedma, treba pripaziti. Pa bude kao sa tudjom odećom - koliko se god trudio da je ne isprljaš, obično se desi da je isprljaš. Kažem možda ima, ko bi znao...
U svakom slučaju, ankete i istraživanja iz "belog sveta" teško mogu da važe i kod nas. Oni u toj Engleskoj lakše pristaju na razvod, jer imaju veću ekonomsku sigurnost nego mi. Kod nas se ostaje u braku, i onda kada je zaista bolje razvesti se, jer prosto onaj supružnik koji treba da se iseli - nema gde. Što svakako nije dobar razlog za ostajanje u braku, ali na žalost, svakodnevica nam je takva.
 
Ne znam da li ta istrazivanja imaju veze, mi smo se udaljili i ohladili u sedmoj godini braka a u osmoj razisli, ili bar ja otisla, kako god :(,mada ne mislim da je za to presudna 5,7 ili bilo koja godina), sazrevanje samo po sebi, u nasem slucaju je ucinilo svoje..
 
verovatrno je da postoji neka veza jer je procenat razvoda u toj godini najveci

kazu da dolazak deteta otudji partnere,zena se posveti detetu i mnogi odnosi tada zahladne,neki opstanu neki ne

u Rusiji brakova gotovo ni da nema,nakon sto zena rodi dete,dobija stan od drzave i razilazi se od muza,on je duzan placati joj alimentaciju za malisana
 
verovatrno je da postoji neka veza jer je procenat razvoda u toj godini najveci

kazu da dolazak deteta otudji partnere,zena se posveti detetu i mnogi odnosi tada zahladne,neki opstanu neki ne

u Rusiji brakova gotovo ni da nema,nakon sto zena rodi dete,dobija stan od drzave i razilazi se od muza,on je duzan placati joj alimentaciju za malisana

velika vecina muskaraca tesko podnosi da im je nekokonkurencija iako to ne bi trebalo tako da se gleda....detetu i treba puno paznje i normalno je da se zivot pomalo izbaci iz ravnoteze....to bi trebalo da se zna pre nego se ulazi u projekat pravljenja bebe....vrati se polako sve to na normalu kroz par godina ali dete je ogromna sreca i ogromna obaveza i ako su partneri zreli i jaki dete je kao slag na torti....u svim drugim opcijama problemi se samo gomilaju bez da se resavaju...
 
velika vecina muskaraca tesko podnosi da im je nekokonkurencija iako to ne bi trebalo tako da se gleda....detetu i treba puno paznje i normalno je da se zivot pomalo izbaci iz ravnoteze....to bi trebalo da se zna pre nego se ulazi u projekat pravljenja bebe....vrati se polako sve to na normalu kroz par godina ali dete je ogromna sreca i ogromna obaveza i ako su partneri zreli i jaki dete je kao slag na torti....u svim drugim opcijama problemi se samo gomilaju bez da se resavaju...

S moje tačke gledišta to je glupost. Kako mi dijete može biti konkurencija? Realno roditeljska ljubav jeste jača od ljubavi prema partneru ali ne mislim da zbog toga brak treba da pukne. Čak bi po meni rođenja djeteta trebalo da pojača ljubav među supružnicima.
 
S moje tačke gledišta to je glupost. Kako mi dijete može biti konkurencija? Realno roditeljska ljubav jeste jača od ljubavi prema partneru ali ne mislim da zbog toga brak treba da pukne. Čak bi po meni rođenja djeteta trebalo da pojača ljubav među supružnicima.

U teoriji - da. U praksi... bude iskričavo. :)
U prvo vreme, prvih čuvenih 6 nedelja, mama je još uvek pod dejstvom hormona ( ala sam ovo sročila, kao da je droga :lol: ) i često ni sama sa sobom nije pravi prijatelj. Težak period, jako težak... ja razumem da muškarci to ne mogu da shvate, nisam ni ja mogla dok nisam doživela. Zaplače se za svaku sitnicu, čak i za šalu, razdražljivost i nervoza je povećana, često, bez ikakvog razloga pukne na bilo koga u okolini, a po logici, najčešće je to muž. Ok, uglavnom novopečene tate to znaju, pa se taj period nekako podnese, kako ko naravno. A da ne spominjem da je mama, a često i sam tata, samo na drugi način, potpuno i apsolutno posvećena bebi. To čak ide dotle da se sedi pored kreveca i kontoliše da li i kako beba diše :dash: Jeste, zvuči ludo, ali u tom periodu je sasvim - neophodno ( često, ne uvek ) mami.
Onda sledi drugi period... beba je veća, sve više je budna, sve više pažnje traži, a bebeći grčevi i smetnje u varenju dovode do plakanja i plakanja i plakanja... tako da se beba samo nosi i nosi i nosi... i gledaš da joj olakšaš, a praktično, to mora samo da prodje jer sve bebe to moraju proći, koje više, koje manje. Tako po ceo dan, mama, kad je tata kući, onda i tata... a onda dodje noć... retko koja beba lepo spava noću, jer bebe nemaju pojma kad je dan, a kad noć. Pod lepim noćnim spavanjem podrazumevam samo 2 do 3 noćna budjenja i uglavnom i obroka. Ima beba koje ne spavaju po celu noć, a i kad spavaju, onda je to samo u naručju. Ustajanje je uglavnom jako rano, jer su bebe, po nepisanom pravilu, kao i mala deca - ranoranioci. Pa je tu i rad po kući, tatama i na poslu, pelene i kompletan veš, sredjivanje, kuvanje i sve što je normalno u životu...
Tu su i nicanje zubića, što je veruj, vrlo bolno za bebu, a vrlo iscrpljujuće za roditelje, pa ako se beba razboli - dodatni stres, briga, nespavanje, pa uvek neki prateći problemi, paranoje koje uglavnom mame imaju kada su bebe u pitanju, pa ako postoji i starije dete, ono traći svoje, ne sme se zapostaviti...
Sve to nije strašno, ako je par dana... ali zamisli 4-5-6 meseci tako...ili duže... Kada si umoran, onda si nervozan, razdražljiv i svadjalački raspoložen, a kada si ultra-mega-giga umoran i neispavan... bude iskričavo.
Dobro, ovako napisano, možda deluje nestvarno i da ja preterujem, ali uglavnom je tako... a opet, preživi se, dete poodraste i prohoda i život se promeni... mada se i dotle uhodaš i sve nekako dodje na svoje... ali nikada kao pre bebe, to je sada jedan sasvim novi život, pa i na to se treba navići...
i ja sam nekad tako mislila - bože, pa valjda rodjenje bebe treba da zbliži roditelje, a ne da ih udalji. I zbliži ih, ali na sasvim drugi način od dotadašnjeg i sve to dobija sasvim drugačiji kvalitet. To je iscrpljujući period i neka vrsta testa medju supružničkim odnosima, na neki način... Zato nemoj da te čudi kada čuješ da dolazak novorodjenčeta u kuću poljulja brak... dešava se, u dobrom procentu brakova... neki izdrže taj test i sve bude još bolje nego pre, neki izdrže i bude isto ( na drugi način, ali kvalitativno isto ), neki izdrže, ali se sve promeni na gore, neki izdrže, eto samo po navici, a neki brakovi postanu pakao... i na kraju se rasture...

EDIT: I zaboravih uvek i sve prisutno mešanje sa strane, koje u tom periodu kada dodje beba poprima mnogo veće razmere. Svi sve znaju, babe, tetke, ujne, strine, komšinice, pa i dede, ujke, stričevi, komšije... a svako fura neku svoju priču, svako te različito savetuje... da prsneš sa mozgom sa svim. Idu dotle da se osetiš kao retard poslednji i nesposoban i da sopstvene pertle vežeš... E, to ima vrlo neugodan uticaj na brak, uz sve ostalo...
 
Poslednja izmena:
uostalom, sto manje brakova ima, to se vise pune drzavne kese jer je ovde mnogo visi porez za samce nego za ozenjene / udate. nase zapadne zemlje i izdrzavaju prvo bogati a onda samci, a razlika ide i do 10 : 1 . samac placa jednu mesecnu platu godisnje drzavi (ili jednu i po ako ima pristojnu zaradu) a parovi, posebno oni sa decom placaju mnogo manje, pa ti vidi sta se vise isplati drzavama, zato je toliko olaksana procedura razvoda. svesti sve spoljasnje faktore na sam koncept slobodnog uma u situaciji u kojoj kvalitet obrazovanja pada za najveci deo populacije je meni malo naivno, ja vidim upravo manipulaciju i cisti interes iza svega.

Mora da ti je debeli lapsus ovde prosao(boldovano):eek:, danas ne postoji ni jedna zemlja gde se placa 10-15% poreza a nikada nije ni postojala.
 
Poslednja izmena:

Back
Top