Raj na zemlji i nelogicnosti u bibliji

pivosok

Buduća legenda
Poruka
26.396
Dobar deo hriscana stavlja bibliju iznad svake logike , tj svet posmatra sa cinjenicom da bog postoji .
Pa imam sledeca pitanja .
Koliko bi ljudi na zemlji da su ljudi bili bezgresni, a bog je rekao budite plodni i rasirite se po zemlji , tj kako bi bog resio problem prenaseljnosti.

Da li ste citali bibliju , kad sam procitao stari zavet svatio sam da je to istorija jevreja .

Kako je moguce da je Sit spavao sa svojim cerkama i dobio potomstvo , zar to nije malo pervezno cak i od boga

Da li znate da je isus bio obrezan i da nije jeo svinjetinu
 
Dobar deo hriscana stavlja bibliju iznad svake logike , tj svet posmatra sa cinjenicom da bog postoji .
Pa imam sledeca pitanja .
Koliko bi ljudi na zemlji da su ljudi bili bezgresni, a bog je rekao budite plodni i rasirite se po zemlji , tj kako bi bog resio problem prenaseljnosti.

Da li ste citali bibliju , kad sam procitao stari zavet svatio sam da je to istorija jevreja .

Kako je moguce da je Sit spavao sa svojim cerkama i dobio potomstvo , zar to nije malo pervezno cak i od boga

Da li znate da je isus bio obrezan i da nije jeo svinjetinu

незнам дал си сконто да се рађа таман колко треба и мушких и женских?

тачно. ал има, и теби и овима испод тебе, и несфатљиво.

мање перверзно нег да се ви гузите и усвајате туђу децу.

ако неко и није знао... сад си му ти открио. честитам.
 
незнам дал си сконто да се рађа таман колко треба и мушких и женских?

тачно. ал има, и теби и овима испод тебе, и несфатљиво.

мање перверзно нег да се ви гузите и усвајате туђу децу.

ако неко и није знао... сад си му ти открио. честитам.

:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Dobar deo hriscana stavlja bibliju iznad svake logike , tj svet posmatra sa cinjenicom da bog postoji .
Pa imam sledeca pitanja .
Koliko bi ljudi na zemlji da su ljudi bili bezgresni, a bog je rekao budite plodni i rasirite se po zemlji , tj kako bi bog resio problem prenaseljnosti.

Da li ste citali bibliju , kad sam procitao stari zavet svatio sam da je to istorija jevreja .

Kako je moguce da je Sit spavao sa svojim cerkama i dobio potomstvo , zar to nije malo pervezno cak i od boga

Da li znate da je isus bio obrezan i da nije jeo svinjetinu
Da su ljudi bili bezgrešni imali bi mogućnost da posećuju i druge svetove.

U početku je čovek bio savršen, nije dolazilo do mutacija, već je genetska struktura bila čista, i rađala su se normalna i zdrava deca u braku iz srodstva. Kada se to poremetilo, kako smo padali u greh, kako smo degradirali, pojavile su se mutacije zbog kojih se danas rađaju bolesna deca iz takvih brakova i na to se gleda kao na nešto loše.

Da, Isus je bio obrezan, to je jedan od zaveta pred Bogom. I hranio se najbolje što je mogao.
 
Da su ljudi bili bezgrešni imali bi mogućnost da posećuju i druge svetove.

U početku je čovek bio savršen, nije dolazilo do mutacija, već je genetska struktura bila čista, i rađala su se normalna i zdrava deca u braku iz srodstva. Kada se to poremetilo, kako smo padali u greh, kako smo degradirali, pojavile su se mutacije zbog kojih se danas rađaju bolesna deca iz takvih brakova i na to se gleda kao na nešto loše.

Da, Isus je bio obrezan, to je jedan od zaveta pred Bogom. I hranio se najbolje što je mogao.
Radjala su se normalna djeca iz srodnickih brakova ?
Hoces li i ti tako praviti djecu ?
 
незнам дал си сконто да се рађа таман колко треба и мушких и женских?

тачно. ал има, и теби и овима испод тебе, и несфатљиво.

мање перверзно нег да се ви гузите и усвајате туђу децу.

ако неко и није знао... сад си му ти открио. честитам.
A to te neko "odozgore" prosvetlio, da ovako, nesuvislo, prostački i nebulozno govoriš.Teško sirotom Bogu, kad ga takvi brane i kad su mu glasnogovornici.Nemo' više da ga braniš, pogotovo ne na ovaj način, molim te, počeću još i da ga žalim.
 
Prva tri poglavlja Postanja prepisana su iz Gilgameša. Naime, Mojsije je između 1513. i 1473. godine p.n.e. pisao Pentateuh, i za njegovo pisanje mogao je koristiti Ep o Gilgamešu, koji je mnogo stariji (napisan je oko 1700. godine p.n.e.), i računa se za najstariju knjigu na Orijentu. Ostali delovi postanja i Pentateuha (ostale četiri Knjige Mojsijeve) plod su što Mojsijevih vizija i mašte što istorijskih događaja vezanih za jevrejski narod onoga doba. Interesantno je primetiti to da je recimo opis stvaranja ništa drugo do astronomija onog doba, koju je Kopernikus oborio u XVI veku. Dakle, idemo.


“1:1 U početku stvori Bog nebo i zemlju.
1:2 Zemlja bijaše pusta i prazna; tama se prostirala nad bezdanom
i Duh Božji lebdio je nad vodama.
1:3 I reče Bog: 'Neka bude svjetlost!' I bi svjetlost.
1:4 I vidje Bog da je svjetlost dobra; i rastavi Bog svjetlost od tame.
1:5 Svjetlost prozva Bog dan, a tamu prozva noć. Tako bude večer,
pa jutro - dan prvi.
1:6 I reče Bog: 'Neka bude svod posred voda da dijeli vode od voda!'
I bi tako.
1:7 Bog načini svod i vode pod svodom odijeli od voda nad svodom.
1:8 A svod prozva Bog nebo. Tako bude večer, pa jutro - dan drugi.”


Dakle, ovde vidimo da se govori o nekakvom početku. Kakvom početku ukoliko je bog večan? I kakvu to nebo i zemlju “stvara” bog? Znam da su mi vernici govorili da se radi o simboličnom značenju te da se ne misli na oblake iznad naše zemlje, već na nebo kao duhovni pojam, kao svet bogova; i na zemlju, kao svet ljudi. Ali, da li je tako? Pa da vidimo.


“I reče Bog: 'Vode pod nebom neka se skupe na jedno mjesto i
neka se pokaže kopno!' I bi tako.
1:10 Kopno prozva Bog zemlja, a skupljene vode mora. I vidje Bog
da je dobro.
I reče Bog: 'Neka proklija zemlja zelenilom - travom sjemenitom,
stablima plodonosnim, koja, svako prema svojoj vrsti, na zemlji donose
plod što u sebi nosi svoje sjeme.' I bi tako.
1:12 I nikne iz zemlje zelena trava što se sjemeni, svaka prema
svojoj vrsti, i stabla koja rode plodovima što u sebi nose svoje sjeme,
svako prema svojoj vrsti. I vidje Bog da je dobro.
1:13 Tako bude večer, pa jutro - dan treći.”


Dakle, ovde vidimo da se doslovno misli na nebo nad nama i na zemlju kao boravište ljudi, da kažemo doslovno na našu planetu. Zašto? Pa trava koja niče iz zemlje može biti jednostavno i samo i jedino trava. Tu nema nikakve simbolike.


“1:14 I reče Bog: 'Neka budu svjetlila na svodu nebeskom da luče
dan od noći, da budu znaci blagdanima, danima i godinama,
1:15 i neka svijetle na svodu nebeskom i rasvjetljuju zemlju!' I bi
tako.
1:16 I načini Bog dva velika svjetlila - veće da vlada danom, manje
da vlada noću - i zvijezde.
1:17 I Bog ih postavi na svod nebeski da rasvjetljuju zemlju,
1:18 da vladaju danom i noću i da rastavljaju svjetlost od tame. I vidje
Bog da je dobro.
1:19 Tako bude večer, pa jutro - dan četvrti.”


E, sad, ovde imamo veliki problem. U naše vreme i najmlađa deca koja pohađaju škole i od malih nogu sede za kompjuterima i surfuju po Internetu znaju da naša planeta Zemlja nije stvorena (nastala) pre Sunca i Meseca (koji su ovde poistovećeni - /ne/znanje ljudi onoga doba) i zvezda, a o galaksijama da i ne govorimo. U redu, ja se slažem da je ovo bilo astronomsko znanje ljudi onoga doba, prepisano iz Epa o Gilgamešu, i to kao takvo uvažavam i poštujem, ali nije fer ljudsko neznanje pripisivati bogu. Dok se ovo čita stiče se utisak da je Zemlja centar svemira te da su ljudi kao vrsta najveće dostignuće u svemiru i da sve postoji zbog njih. Ali danas znamo da nije tako i da ne samo da nismo centar svemira, nego se nalazimo na rubu naše galaksije Mlečni put, a ta galaksija je jedna od manjih galaksija u univerzumu i potpuno je beznačajna za ostale svetove. Ovakva astronomija učila se u školama do XVI veka. Danas znamo da je ovo prevaziđeno, ali ima još uvek vernika koji u zvom duhovnom slepilu veruju doslovno u sve ovo. Ako je neko vernik – ne bi trebalo da bude lakoveran.

Interesantno je primetiti šta o drugim svetovima kaže Krishna:


ā-brahma-bhuvānal lokāh
punar āvartino ’rjuna
mām upetya tu kaunteya
punar yanma na vidyate


“Sve planete u materijalnom svetu, od najviše do najniže, mesta su patnje, na kojima se odvija uzastopno rađanje i umiranje. Ali onaj ko dostigne Moje prebivalište, o Kuntin sine, nikada se više ne vraća.”


Bhagavad-gita 8.16.


Uporedite ovo sa Postanjem – i biće vam jasno ko je bliži istini.

Dalje.


“1:20 I reče Bog: 'Neka povrvi vodom vreva živih stvorova, i ptice
neka polete nad zemljom, svodom nebeskim!' I bi tako.
1:21 Stvori Bog morske grdosije i svakovrsne žive stvorove što mile
i vrve vodom i ptice krilate svake vrste. I vidje Bog da je dobro.
1:22 I blagoslovi ih govoreći: 'Plodite se i množite i napunite vode
morske! I ptice neka se namnože na zemlji!'
1:23 Tako bude večer, pa jutro - dan peti.
1:24 I reče Bog: 'Neka zemlja izvede živa bića, svako prema svojoj
vrsti: stoku, gmizavce i zvjerad svake vrste!' I bi tako.
1:25 I stvori Bog svakovrsnu zvjerad, stoku i gmizavce svake vrste.
I vidje Bog da je dobro.
1:26 I reče Bog: 'Načinimo čovjeka na svoju sliku, sebi slična, da
bude gospodar ribama morskim, pticama nebeskim i stoci - svoj zemlji
- i svim gmizavcima što puze po zemlji!'
1:27 Na svoju sliku stvori Bog čovjeka, na sliku Božju on ga stvori,
muško i žensko stvori ih.
Po 1:28 I blagoslovi ih Bog i reče im: 'Plodite se, i množite, i napunite
zemlju, i sebi je podložite! Vladajte ribama u moru i pticama u vazduhu i
svim živim stvorovima što puze po zemlji!'
1:29 I doda Bog: 'Evo, dajem vam sve bilje što se sjemeni, po svoj
zemlji, i sva stabla plodonosna što u sebi nose svoje sjeme: neka vam
budu za hranu!
1:30 A zvijerima na zemlji i pticama u vazduhu i gmizavcima što puze po
zemlji u kojima je dah života - neka je za hranu sve zeleno bilje!' I bi tako.
1:31 I vidje Bog sve što je učinio, i bijaše veoma dobro. Tako bude
večer, pa jutro - dan šesti.”


Načinimo čoveka na svoju sliku znači da neko nekome govori da se stvori nova vrsta na nečiju sliku. Šta god bilo koji vernik ovde rekao - jasno je da se ovde ne radi ni o kakvom bogu, nego, budući da je ovde original sumerski Ep o Gilgamešu, o Enkaju, Enlilu i ostalim annunaki posetiocima naše planete, koji su po uzoru na sebe stvorili ljudsku vrstu. Mogla su razgovarati dva annunaki genetičara, a možda i sam Enkaj sa njima. Dalje, bog uopšte nije on, jer ako je on, ili otac, onda je bez sumnje muškarac. Ako je muškarac - onda on mora da poseduje polne karakteristike. Ako ih poseduje i ima potrebu za razmnožavanjem - onda je on životinja. U tom slučaju, naime ako je on otac, onda mora da postoji i majka. Da li su ljudi, prema Postanju, odnosno Epu o Gilgamešu, plod protiv-prirodnog bluda boga oca i majke prirode? Ako li je, pak, bog stvorio ljude po svom obličju - onda on nije ni muško ni žensko - ili je u stvari i muško i žensko; onda je bog hermafrodit. U tom slučaju bi njegov prvorođeni sin, kako je to jednom prilikom rekao italijanski pisac Tomazo Kampanela, kao i sva ostala njegova deca, da bi zadržali porodični karakter, morali biti to isto, što nije slučaj. I na kraju, mogu misliti kakav je bog iz Postanja kad su ljudi ovakvi kakvi su.


“2:1 Tako bude dovršeno nebo i zemlja sa svom svojom vojskom.
2:2 I sedmoga dana Bog dovrši svoje djelo koje učini. I počinu u
sedmi dan od svega djela koje učini.
2:3 I blagoslovi Bog sedmi dan i posveti, jer u taj dan počinu od svega
djela svoga koje učini.
2:4 To je postanak neba i zemlje, tako su stvarani.”


Da, dragi moji diskutanti, ali po Epu o Gilgamešu, a ne prema Mojsijevoj viziji ili prema “božjem planu”.
 
незнам дал си сконто да се рађа таман колко треба и мушких и женских?

тачно. ал има, и теби и овима испод тебе, и несфатљиво.

мање перверзно нег да се ви гузите и усвајате туђу децу.

ако неко и није знао... сад си му ти открио. честитам.

Jaoj. Mao Ce Tung filozofija "gde god se okreneš dupe ti pozadi".

Servant of God:
Da su ljudi bili bezgrešni imali bi mogućnost da posećuju i druge svetove.

U početku je čovek bio savršen, nije dolazilo do mutacija, već je genetska struktura bila čista, i rađala su se normalna i zdrava deca u braku iz srodstva. Kada se to poremetilo, kako smo padali u greh, kako smo degradirali, pojavile su se mutacije zbog kojih se danas rađaju bolesna deca iz takvih brakova i na to se gleda kao na nešto loše.

Da, Isus je bio obrezan, to je jedan od zaveta pred Bogom. I hranio se najbolje što je mogao.

Servant (<<- nije dostavio listu izbačenih naučnika),
svestan sam da je ovo javni forum i da svako ima pravo da kaže ono što misli, ali mi je veoma neprijatno da više čitam ono što ti odvališ u svojoj želji da nešto smisleno kažeš.
Ti govoriš o mutacijama a ne znaš ništa o njima. Kao i svi Miroljubovi sveštenici, vi demantujete : biologiju, hemiju, arheologiju, fiziku, istoriju. Ali vi ne demantujete argumentima, vi demantujete odvaljivanjem gluposti. Zanima me gde si čuo ovo što si napisao?
 
незнам дал си сконто да се рађа таман колко треба и мушких и женских?

тачно. ал има, и теби и овима испод тебе, и несфатљиво.

мање перверзно нег да се ви гузите и усвајате туђу децу.

ако неко и није знао... сад си му ти открио. честитам.

Није колко треба, него подједнако. Иначе, због различитих улога у размножавању, оптимум брзог расплођавања би био 10 женки на главу (другу :lol: ) мужјака, како је Селерс лепо објаснио у филму др. Стренџлав :mrgreen:
Но, рецимо и да је однос равноправан, тешко да се рађа "колко треба", с једне стране цела култура изумире, са друге врста се шири као канцер...
 
Kao i svi Miroljubovi sveštenici, vi demantujete : biologiju, hemiju, arheologiju, fiziku, istoriju. Ali vi ne demantujete argumentima, vi demantujete odvaljivanjem gluposti. Zanima me gde si čuo ovo što si napisao?

Ренесансни људи... Знају све науке.
Само... Од ренесансе нешто њиховој цркви не иде најбоље ;)
 
Za hrišćane važi i ovo što sledi (čisto da znaju u kakve gluposti veruju):

Prevod Daničić-Karadžić:

Novi zavet, Prva poslanica Jovanova, 5:7-8

7. Jer je troje što svjedoči na nebu: Otac, Riječ i sveti Duh; i ovo troje je jedno.
8. I troje je što svjedoči na zemlji: duh, i voda, i krv; i troje je zajedno.

Prevod Lujo Bakotić, Emilijan Čarnić i Novi Svet:

7. I troje je što svjedoči na zemlji:
8. duh, i voda, i krv; i troje je zajedno.

Ovo je lako proveriti.

Prevod Daničić-Karadžić:

Jevanđelje po Luci, 23:43

43. I reče mu Isus: zaista ti kažem: danas ćeš biti sa mnom u raju

Prevod Lujo Bakotić, Čarnić i Novi Svet:

43. I reče mu Isus: zaista ti kažem danas: bićeš sa mnom u raju

Ovo su mali ali i veliki primeri ljudskog prekrajanja Biblije samo u XX veku. A koliko se vekova Biblija prekraja? Da ne govorimo koliko je (gramatički) neispravno napisano i jedno i drugo. Odbijam mogućnost da je bog nepismen.
 
кој глупан ми брани да одговорим? ко не разуме.
јел већи глупан ко не разуме ил ко погрешно разуме?
Blago tebi sa samim sobom:D, važno je da ti sebe razumeš i da si srećan, hebeš ostale, samo nije mi jasno, što se trudiš da te i ostali razumeju, kad si sam sebi dovoljan i srećan:)
 
Dobar deo hriscana stavlja bibliju iznad svake logike , tj svet posmatra sa cinjenicom da bog postoji .
Pa imam sledeca pitanja .
Koliko bi ljudi na zemlji da su ljudi bili bezgresni, a bog je rekao budite plodni i rasirite se po zemlji , tj kako bi bog resio problem prenaseljnosti.

Da li ste citali bibliju , kad sam procitao stari zavet svatio sam da je to istorija jevreja .

Kako je moguce da je Sit spavao sa svojim cerkama i dobio potomstvo , zar to nije malo pervezno cak i od boga

Da li znate da je isus bio obrezan i da nije jeo svinjetinu

Ljudi potiču od Adama. Zašto je Adam poslat na zemlju?
Znali smo.
Znali smo.
Znali smo.
I? Mi pravoslavci koji jedemo svinjetinu smo automatski nevernici, jeretici? To hoćeš da kažeš?
 
Poslednja izmena:
U početku je čovek bio savršen, nije dolazilo do mutacija, već je genetska struktura bila čista, i rađala su se normalna i zdrava deca u braku iz srodstva. Kada se to poremetilo, kako smo padali u greh, kako smo degradirali, pojavile su se mutacije zbog kojih se danas rađaju bolesna deca iz takvih brakova i na to se gleda kao na nešto loše.
Ovde imaš problem. Čovek je "pao u greh" pre nego što je počeo da se pari. Znači, dok je čovek bio bezgrešan nisu se rađala nikakva deca. Ni zdrava ni bolesna. :lol:
 
Ovde imaš problem. Čovek je "pao u greh" pre nego što je počeo da se pari. Znači, dok je čovek bio bezgrešan nisu se rađala nikakva deca. Ni zdrava ni bolesna. :lol:
Bravo, nije ti trebalo mnogo da to primetiš. :klap:

Adam i Eva jesu pali u greh ali im je genetska struktura ostala čista. Treba da dođe do mnogih genetskih oštećenja kako bi se iz takvog braka rodilo bolesno dete.
 
Bravo, nije ti trebalo mnogo da to primetiš. :klap:

Adam i Eva jesu pali u greh ali im je genetska struktura ostala čista. Treba da dođe do mnogih genetskih oštećenja kako bi se iz takvog braka rodilo bolesno dete.
Ne treba. Dosta je jedno oštećenje. Vic je u incestuoznosti kada recesivni gen ima veću šansu da se ispolji.
Uostalom, o čemu pričamo? Od Adamovog i Stevinog poroda polovina je bila defektna. Kain je pobio četvrtinu tadašnjeg čovečanstva. Nemoj da mi kažeš da je imao savršenu genetsku strukturu. :lol:
 
Ovde imaš problem. Čovek je "pao u greh" pre nego što je počeo da se pari. Znači, dok je čovek bio bezgrešan nisu se rađala nikakva deca. Ni zdrava ni bolesna. :lol:

Значи ли то да човек кад (опет :roll: ) буде безгрешан неће водити љубав нити имати деце, а имаће и даље физичко тело?!? :eek:
Не питам тебе, ти си само добро то "превео", већ оне грехологе, који се баве "грехом" :lol:
 
Ne treba. Dosta je jedno oštećenje. Vic je u incestuoznosti kada recesivni gen ima veću šansu da se ispolji.
Uostalom, o čemu pričamo? Od Adamovog i Stevinog poroda polovina je bila defektna. Kain je pobio četvrtinu tadašnjeg čovečanstva. Nemoj da mi kažeš da je imao savršenu genetsku strukturu. :lol:
Da bi dete imalo posledice mora doći do poklapanja oštećenog gena tj mutacije koju mu prenose roditelji, dakle da se poklope dve iste mutacije na istom mestu od oba roditelja u homozigotnom stanju, što je veća srodnost veća je verovatnoća da se to dogodi. A za takvo nešto potrebne su mnogobrojne mutacije.
Mnogo si ozbiljan kada praviš poređenje između slobodne volje i genetike.
 

Back
Top