Posao u Gabonu

Da li znas preko koga se ide u Gabon i koja je firma u pitanju? Hvala
Ne znam zaista nista,ni preko koga ,ni kako se zove firma.Ono sto sam ti rekla saznala sam slucajno preko nekoga ko tamo vec radi.Znam samo da su dobili dva velika projekta i da su doveli veliki broj ljudi.Uglavnom arhitekti i inzenjeri.Ne pitaj me vise nista jer vise pojima nemam :D
 
ma brate nemoj da gledas sta ti priaju ljudi sa tim bolestima da bi oni da nadju novi poso ne bih mario vala (tacnije moj cale) a to sto ti drugi pricaju malarije i to oni samo hoce da ti ne odes posto mi Srbi smo tako srecni smo za tudji ne uspeh!!! :O
 
Ako si dobro informisan,malarija je bezazlena bolest.
Nego vi muskarci bi trebali da se bojite Side.Vecina zabalavi na lokalne devojcice lakog morala,koje su 80-90 % Hiv +ili bolesne.Tu vam treba informacija i prevencija. ako hoces da sacuvas zivu glavu u Africi.
 
Nije tacno da je malarija bezazlena bolest... cak sta vise smrtonosna je ako se ne otkrije na vreme, jer je cesto ljudi mesaju sa obicnim gripom zato sto su simptomi slicni...
Ako se otkrije na vreme leci se uspesno... Ja sam prelezao 3 malarije dok sam bio dole...
 
cak sta vise smrtonosna je ako se ne otkrije na vreme,
Naravno.Isto kao i upala pluca ili bubrega ili skoro sve bolesti,ako ne lecis smrtonosne su.Ko je lud da se ne leci?Samo puka sirotinja koja nema dva dolara za lek.
Napisala sam"ako si informisan,bezazlena je".Odnosno nije smrtna bolest.Leka efikasnog ima.Ako ga uzmes na vreme(spada pod "informacije"),malarija ti traje 20 minuta,vreme od prvih simtoma do uzimanja leka)ostalo vreme si malaksao zbog lekova koji te rasture vise nego bolest.Lekari u Africi daju 1(jedan!)dan bolovanja obolelim od malarije.
Od 20 godina u Africi(a zivim u tropskom delu,visoko malarican)nikada nisam imala malariju.Jer sam informisana:manikir:
I evo ti jedna mala korisna informacija tj savet:u Africi se kaze i kad slomis nogu radis blad test na malariju,nikad se ne zna.U prevodu,cudno se osecas,boli te grlo,mala temperaturica?Ne cekaj sutra,odmah na test.Svaki minut vise pogorsava situaciju i paraziti se mnoze i mnoze.Sutra ces vec imati kao grip,zatim kao jaki grip,pa prekosutra ces zavrsiti u bolnici.
 
Po meni ima samo jedna pogibeljna bolest koju primis u Africi.

U redu,Sidu dobijes,umres i svi kazu umro od raka.Malarija se leci..uglavnom je gradska fantazija i prica.

Ali "Mal d'Africa",africka bolest,kad te strefne ima da zivis ko mrtav do kraja zivota.
To je sindrom nostalgije za Afrikom.Ozbiljna stvar jer obolevaju oko 80%ljudi koji su bili u kontaktu sa ovim kontinentom.
Napomenuti da, dok si u Africi ti nemas simtome.Kad odes iz nje krenes da patis,nostalgija i depresija.Nista nema vise smisla.

Bas nesto htedoh da vas pitam,koji vas je razlog povratka u Gvineju,Gabon ili stajaznam...samo materijalan ili vas vuce srce;)


Ja sam na primer prevrnula nebo i zemlju da se vratum u Afriku zauvek,posle samo jednog letovanja od mesec dana!I uspela sam pre jos 20 godina.Dobrostojeca u Italiji,nista mi nije falilo,vristala sam da hocu da zivim pod palmom i gledam more do kraja zivota,po svaku cenu.Zamal` da me stave u ludnicu.:hahaha:
Ostvarila sam i sretna sam.
Africka bolesnica:brus:

Bolestan si i gotovo.
Ova bolest se zove "sindrom" jer se ne znaju pravi uzroci,a nema ni leka.
 
Po meni ima samo jedna pogibeljna bolest koju primis u Africi.

U redu,Sidu dobijes,umres i svi kazu umro od raka.Malarija se leci..uglavnom je gradska fantazija i prica.

Ali "Mal d'Africa",africka bolest,kad te strefne ima da zivis ko mrtav do kraja zivota.
To je sindrom nostalgije za Afrikom.Ozbiljna stvar jer obolevaju oko 80%ljudi koji su bili u kontaktu sa ovim kontinentom.
Napomenuti da, dok si u Africi ti nemas simtome.Kad odes iz nje krenes da patis,nostalgija i depresija.Nista nema vise smisla.

Bas nesto htedoh da vas pitam,koji vas je razlog povratka u Gvineju,Gabon ili stajaznam...samo materijalan ili vas vuce srce;)


Ja sam na primer prevrnula nebo i zemlju da se vratum u Afriku zauvek,posle samo jednog letovanja od mesec dana!I uspela sam pre jos 20 godina.Dobrostojeca u Italiji,nista mi nije falilo,vristala sam da hocu da zivim pod palmom i gledam more do kraja zivota,po svaku cenu.Zamal` da me stave u ludnicu.:hahaha:
Ostvarila sam i sretna sam.
Africka bolesnica:brus:

Bolestan si i gotovo.
Ova bolest se zove "sindrom" jer se ne znaju pravi uzroci,a nema ni leka.

Jesi li bila u Sumadiji?:think:
 
Ecocsa mora da zavrsi autoput do decembra ove godine, drugih novih poslova nema...

Ima istine u tome...

U Gabon se ide preko iste agencije, samo provereni strucnjaci...

Od malarije svake godine umre 10.000.000 ljudi, ako je to tebi bezazleno...

Da li je neko konkurisao za posao preko Nove Scandie?

Znaci, ECOCSA nije dobila novi posao a stari mora da zavrsi do decembra. Nisam neko ko odlucuje, ali iz svega iznetog se moze videti kraj.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Sto se tice malarije, ona je bezopasna ako se odmah popiju lekovi koji su za to, prelezi se kao obican grip.
E sad umre toliko ljudi jer ne obracaju paznju na prve simptome i ne reaguju na vreme, a i to su siromasni crnci pretezno.
Ja sam prelezao dve malarije dok sam bio dole, ali sam se odmah javio u bolnicu cim sam osetio groznicu i visoku temperaturu. Za tri dana sam bio kao nov.
daju ti odmah kinin i infuziju i sve to prodje. Kad sam se vratio kuci imao sam jos jednom, jer period inkubacije traje 6 meseci, popio sam odmah lekove za to i proslo je.

Sto se tice Ecocse, firma ne moze potpuno da se zatvori, dakle , znam ljude koji su dole jos uvek i koji ce biti i posle decembra i zavrsetka tog auto puta koji pominjes.
Sta je to Nova Scandia? Cime se bave, gde se nlaze?
 
ja sam radila kao krotitelj lavova u Gabonu. Plata je bila dobra kao i uslovi ali mi je lav odgrizao tri prsta pa sam morala napustiti Afriku te godine. Sledece idem ponovo ali cu da krotim manje macke
 

Back
Top