Да ли ДАНАС другачије гледате на песму Ђурђевдан!

Да ли ДАНАС другачије гледате на песму Ђурђевдан?

  • Да ,апсолутно

  • Не,уопште ме не интересује што су мученици то певали ја то користим за славља


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Baš sam je pre neki dan slušao na radiju, i zamišljao kako je bilo tim ljudima kada su bili u vagonima pevajući pesmu.
Tada sam imao drugačiji "pogled" na pesmu koju sam uvek vezao za kontekst slave Đurđevdana a sada za odlazak u Jasenovac...

Значи ипак се променило мишљење о песми ,у суштини песма јесте тужна зато не разумем како могу други да је користе за славље .Она треба да остане за ПОМЕН онима који су страдали од усташа и фашиста
 
Значи ипак се променило мишљење о песми ,у суштини песма јесте тужна зато не разумем како могу други да је користе за славље .Она треба да остане за ПОМЕН онима који су страдали од усташа и фашиста

Da, ali ona se koristi za slavlje već 50 godina, teško da će se to promeniti...
 
Realno gledano, male su šanse da će se to promeniti.
To se već ukorenilo u narodu...

На жалост и неке навијачке групе су прихватиле ову песму као своју химну и то у жестоком ритму !

Време је да ствари дођу на своје место ,историја не сме да се заборави !

Јасеновац НИКАДА!
 
На жалост и неке навијачке групе су прихватиле ову песму као своју химну и то у жестоком ритму !

Време је да ствари дођу на своје место ,историја не сме да се заборави !

Јасеновац НИКАДА!

Ne brini Jasenovac se neće zaboraviti dok je Srba...
 

Песма настала у возу смрти из Сарајева за Јасеновац !

Само ме интересује да ли сада другачије гледате на песму !

Сад ми је песма још тужнија... Кад год крене неко да ми поново сере о братству и јединству има само да пошљем овај линк....
 
Aham.

Da nije nastala od ciganske "Ederlezi". Svasta cete dakleM da izmislite.

Па како те није срамота да лапрдаш без икакве везе оргинал песме је био Ђурђевдан затим је Кустурица направо Дом за Вешање и користио исту песму на ромком језику.

Ево тв Републике Српске је већ то обајвила на својој теливизији


Горан Бреговић је знао за ову причу када је направио музику за песму ,остали су сведоци који су преживели

А тебе треба да буде срамота Мерлинка !
 
Па како те није срамота да лапрдаш без икакве везе оргинал песме је био Ђурђевдан затим је Кустурица направо Дом за Вешање и користио исту песму на ромком језику.

Ево тв Републике Српске је већ то обајвила на својој теливизији


Горан Бреговић је знао за ову причу када је направио музику за песму ,остали су сведоци који су преживели

А тебе треба да буде срамота Мерлинка !

Nije tacno, to je romska pesma, mozda tada u vozu prepevana na srpski. A mozda i ne, ovde nema nikakvih dokaza u spotu osim jedne dobre price. Ni pomena u prilogu da je pesma i romska, sto je neobjektivno u namanju ruku.
 
Данас је дан ПОМЕНА на ову велику трагедију која се десила тог 6.маја ,више од хиљаде људи се угушило у вагонима јер усташе нису хтеле да чују песму која се орила вагонима!

Тако да су усташе затвориле све отворе на вагонима и тиме побили и угушили 1000 људи од три хиљаде затвореника.Само двеста људи је преживело и они су сведочили о овој песми коју је запевао младић у ВАГОНУ СМРТ.

Бреговић је инспирасан овим догађајем и компоновао музику за песму Ђурђевдан!
 
Poslednja izmena:
Nije tacno, to je romska pesma, mozda tada u vozu prepevana na srpski. A mozda i ne, ovde nema nikakvih dokaza u spotu osim jedne dobre price. Ni pomena u prilogu da je pesma i romska, sto je neobjektivno u namanju ruku.

Каква бре Ромска песма додуше препевана је и на ромски језик јер су и они били у вагонима али ову песму је спевао Србин у ВАГОНУ СМРТИ!
 
Ја мислим да 1000 затвореника који су се угушили у вагону смрти јер су певали ову песму ,заслужују бар мало поштовања или ја превише тражим

Од свих 3000 само је 200 људи преживело Јасеновац ,изгледа за многе да ЊИХОВО СВЕДОЧАНСТВО НЕ ВАЖИ!

СРАМОТА!
 
На жалост овај страшни 6.мај се поновио 1992 године и поново у Сарајеву .Из сведочења логораша тог 6 .маја
многи Срби из Сарајева су били ухапшени и пребачени у злогласне логоре који их је било у самом Сарајеву више од 50 .

Много од њих нису преживели они који јесу добро су знали да се на жалост историја поновила
и да је Алијина војска урадила низ злочина над српским народом истог 6 .маја

Један од тих злочина се десио у масовној гробници КАЗАНИ у Сарајеву где су Срби били доведени на тај
6.мај 1992 године.

Они што су преживели су сведочили да су и тада заробљени Срби из Сарајева и околних села певали у муци својој мученика управо ову песму.

Тај 6.мај 1942 се ПОНОВИО истог 6.маја 1992 године
 
Зато вас молим да данашњи дан буде ПОМЕН српском народу који је страдао у Јасеновцу 6.маја 1942 године Као и истом српском народу који је страдао у Сарајеву ,.истог 6.маја 1992 године !

Нека та песма буде званично песма мученика ,невино страдалих жртава младића ,жена и деце !

Јер историја се понавља , још једном се поновила 6.маја 1992 ко може да гарантује да неће поново да се деси!

ПАМТИ И ЖАЛИ ОВАЈ ДАН ЈЕР ЈЕ ПРЕПУН КРВИ НЕДУЖНОГ НАРОДА!.
 

Back
Top