Orociti Evre...

umrimuski

Ističe se
Poruka
2.656
Pozz drustvo
Zivim preko i preko na tekucem racuno kamata je 0% i jedini racuni gde ide nekakva kamata su racuni povezani sa berzom gde se naravno novac gubi a u retkim situacijama dobija
U Srbiji imam 4 racuna sa deviznom stednjom............ 2 orocena i 2 po vidjenju (tako ih oni zovu)
Poslujem sa komercijalnom bankom i poljoprivrednom bankom AGRObankom

Navescu primer AGRObanke.....kamata mi je tamo 5,30% na orocene evre.... znaci toliku kamatu ni u swici nemogu dobiti komercijalna banka tamo je malo manja kamata ali isto je luksuz u odnosu na ovo moje 0% u inostranstvu

Ja razmisljam da urocim veliku tj malo vecu sumu evrica(mozda 30-50k) u jednu od ovih dve .........ima li neko ideju(iskustvo) koja je sigurnija ili gde je pametnije orociti novac ....komercijalna ili agrobanka

Hteo bi da iskoristim sistem dok ne udjemo u EU jer posle nece vise biti takvih kamata

pozz....
 
Zavisi na koji period oročavaš. Ako je na godinu-dve, onda gledaj što sigurniju, a ako je na 3 meseca hvataj što veću kamatu (ali čim čuješ da nešto u banci škripi vadi pare).
Ne znam za Komercijalnu i Agro, ja poslujem sa Alfa bankom. Kod njih su kamate najveće a ako oročavaš na bar 6 meseci imaš mogućnost da podigneš do 50% sume bez razoročenja.
Za evropsku uniju ne brini, još smo vrrrrrrrrrrrlo daleko od nje.
Banke u Srbiji daju tako velike kamate na štednju jer ubiraju grdan novac na kreditima i održavanju računa pa im se isplati. Izgleda da smo mi za njih zemlja Dembelija, nigde ne mogu toliko para izvući kao u Srbiji pa u svakom selu ima po 20 banaka.
U celoj toj priči dobro prolaze oni koji oročavaju pare i to uglavnom u dinarima. Na dinare se ne plaća ni porez od 10% kao na devize, ali džabe kad smo se već opekli pa niko ne menja evre u dinare...
 
Zavisi na koji period oročavaš. Ako je na godinu-dve, onda gledaj što sigurniju, a ako je na 3 meseca hvataj što veću kamatu (ali čim čuješ da nešto u banci škripi vadi pare).
Ne znam za Komercijalnu i Agro, ja poslujem sa Alfa bankom. Kod njih su kamate najveće a ako oročavaš na bar 6 meseci imaš mogućnost da podigneš do 50% sume bez razoročenja.
Za evropsku uniju ne brini, još smo vrrrrrrrrrrrlo daleko od nje.
Banke u Srbiji daju tako velike kamate na štednju jer ubiraju grdan novac na kreditima i održavanju računa pa im se isplati. Izgleda da smo mi za njih zemlja Dembelija, nigde ne mogu toliko para izvući kao u Srbiji pa u svakom selu ima po 20 banaka.
U celoj toj priči dobro prolaze oni koji oročavaju pare i to uglavnom u dinarima. Na dinare se ne plaća ni porez od 10% kao na devize, ali džabe kad smo se već opekli pa niko ne menja evre u dinare...

Ja sam mislio na 6meseci da orocim sve
A kazi mi za ALFAbanku kolika je kamata tamo ...?
 
meni isteklo orocenje u agro_banci...cula sam da su u stecaju,ali i da drzava garantuje za isplatu do 50hilj.e
medjutim,ja nesto nemam poverenja u drzavu i njenu rec,pa mislim da cu sada dati u komercijalnu
 
U Alfa banci do 31. maja traje specijlna ponuda (zas....rali su, država ih kaznila, pa se sad vade da ih klijenti ne bi napustili).
Na sajtu piše da je u ponudi oročenje na 3 meseca sa 5,78% i na 10 meseci sa 6,53%.
Za oročenje na 6 meseci imaš pravo na povlačenje 50% sredstava, ali je kamata manja nego na 3.
Ja sam oročila na 3 meseca, ne verujem im dovoljno da dam na 10, ali doduše, ne verujem ni ostalim bankama pa sam bar dala pare tamo gde se najviše isplati.
Imaš sajt kamatica.com, ali iz nekog razloga više ne prikazuju Alfa banku.
 
Poslednja izmena:
U Alfa banci do 31. maja traje specijlna ponuda (zas....rali su, država ih kaznila, pa se sad vade da ih klijenti ne bi napustili).
Na sajtu piše da je u ponudi oročenje na 3 meseca sa 5,78% i na 10 meseci sa 6,53%.
Za oročenje na 6 meseci imaš pravo na povlačenje 50% sredstava, ali je kamata manja nego na 3.
Ja sam oročila na 3 meseca, ne verujem im dovoljno da dam na 10, ali doduše, ne verujem ni ostalim bankama pa sam bar dala pare tamo gde se najviše isplati.
Imaš sajt kamatica.com, ali iz nekog razloga više ne prikazuju Alfa banku.


E bas ti hvala za ovaj sajt kamatica... sada imam cak i neke nove ideje
 
И дa знaш дa држaвa гaрaнтује зa све штедне улоге до 50000еврa, нaрaвно, то се односи сaмо нa глaвницу. Инaче мислим дa све те бaнке рaде по истом принципу и дa је свеједно у коју бaнку стaвљaш пaре..
 
И дa знaш дa држaвa гaрaнтује зa све штедне улоге до 50000еврa, нaрaвно, то се односи сaмо нa глaвницу. Инaче мислим дa све те бaнке рaде по истом принципу и дa је свеједно у коју бaнку стaвљaш пaре..

I ja mislim isto kao i ti ....jedino bi da ugrabim malo na kamati tako da stavicu pare u par banaka sa najvecom kamatom( kao sto sam video na onom sajtu kamatica) Credit Agricole Srbija,Societe Generale banka,Agrobanka mislim da cu u ove tri da ulozim i sve na 6meseci
A zanimljivo da Credit Agricole Srbija daje 4% kamatu(po vidjenju) tj na obican racun a ja kreten vec 2 godine imam jedan obican racun na 10 hiljade gde mi ide kamata 0,15% ...to hvala mom caletu
 
I ja mislim isto kao i ti ....jedino bi da ugrabim malo na kamati tako da stavicu pare u par banaka sa najvecom kamatom( kao sto sam video na onom sajtu kamatica) Credit Agricole Srbija,Societe Generale banka,Agrobanka mislim da cu u ove tri da ulozim i sve na 6meseci
A zanimljivo da Credit Agricole Srbija daje 4% kamatu(po vidjenju) tj na obican racun a ja kreten vec 2 godine imam jedan obican racun na 10 hiljade gde mi ide kamata 0,15% ...to hvala mom caletu
Чуди ме дa ниси знaо зa сaјт кaмaтицa..
 
znaci znas kad nisam ...ja sam do pre dve godine mislio da u srbiji nema kamate kao i kod nas ...ziveo sam skroz u ne znanju i ne interesovanju

A јa сaм пре пaр дaнa чуо дa у ЕУ немa кaмaтa нa штедне улоге.
Додуше, ево сaд гледaм неке бугaрске бaнке, тaмо имa кaмaте:

http://www.moitepari.bg/Depoziti/De...89YwCgG7TAUkicogEFpQoikBssxv/F3JFOFCQ2skvhQ==

Сaд ми бaш ништa није јaсно..
 
Znaci odnesem novac na stednju u banku, orocim na godinu dana i na kraju ne dobijem nikakvu kamatu? :eek: Ako izuzmem da je novac mozda sigurniji od lopova u banci nego ako ga drzim kod kuce, zasto bih onda i nosio novac u banku ako necu dobiti kamatu?

u potrosackom drustvu banke sticu novac kreditiranjem sa novcima koje same stvaraju ukucavanjem brojki na kompjuteru, tvoja stednja im je teret u sustini i zato te kosta.

nazad na topik, da sam u inostranstvu i imam evre, ne bih bas bio miran sa tim, verovatno bih pretvorio u bolju valutu i sacekao avgust kad se berza tradicionalno oporavlja, i pokupio neku akciju sa dna koja daje lepe dividende.
 

Back
Top