Данас гласају Срби у Канади, САД и Великој Британији

Poruka
20.103
Данас гласају Срби у Канади, САД и Великој Британији


Građani Srbije koje žive u SAD, Kanadi i Velikoj Britaniji danas će glasati na predsedničkim i parlamentarnim izborima, dok će birači upisani u posebne evidencije u drugim zemljama sveta glasati kad i Srbija, 6. maja.

225922_123_f.jpg
Birači će u Velikoj Britaniji, Kanadi i SAD glasati od 7.00 do 20.00 časova po lokalnom vremenu​

Birači u Austriji, Belgiji, BiH, Italiji, Južnoafričkoj Republici, Kipru, Libiji, Luksemburgu, Makedoniji, Rumuniji, Rusiji, Nemačkoj, Sloveniji, Francuskoj, Holandiji, Hrvatskoj, Crnoj Gori, Češkoj i Švajcarskoj glasaće 6. maja od 7.00 do 20.00 časova po lokalnom vremenu.



Za glasanje u inostranstvu na predsedničkim i parlamentarnim izborima 6. maja biće otvoreno 38 biračkih mesta u 22 zemlje, što je duplo manje u odnosu na 2008. godinu.



Ukupan broj biračkih mesta u Srbiji i inostranstvu je 8.390, a na njima će moći da glasa 6.770.013 birača.



Građani Srbije izjašnjavaće se sutra o novom šefu države, budućim sazivima republičkog, vojvođanskog parlamenta i lokalnih parlamenata, a na izborima učestvuje 18 izbornih lista i 12 predsedničkih kandidata.

http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbija/222629/Danas-glasaju-Srbi-u-Kanadi-SAD-i-Velikoj-Britaniji

Неки из дијаспоре ће да бојкотују ове изгоре:think: тако се прича.

.
 
Poslednja izmena:
Све се чини да избори буду проглашени НЕВАЖЕЋИМ:

thumb-502-228.jpg


Izbori 2012.
OEBS onemogućio CeSID-u da prati izbore na KiM
Tanjug | subota, 05.05.2012. | 17:07
Misija OEBS-a na Kosovu, koja organizuje predsedničke i parlementarne izbore u pokrajini, obavestila je danas Centar za slobodne izbore i demokratiju, da njihovim posmatračima neće biti omogućen pristup biračkim mestima na kojima će Srbi sa Kosova sutra glasati, rekao je Tanjugu programski direktor CeSID-a Marko Blagojević



Blagojević je u izjavi objasnio da je odluka te misije na Kosovu protivna standardima organizacije OEBS, a koji svim državama članicama nalažu da akreditovanim posmatračima omoguće neometan pristup biračkim mestima i praćenje izbora, kao i svih drugih faza u organizovanju i sprovođenju izbora.
"To zapravo znači da misija OEBS-a na Kosovu postupa potpuno suprotno sopstvenim standardima, odnosno standardima organizacije kojoj ta misija pripada", rekao je Blagojević.

U obrazloženju misije OEBS na Kosovu ističe se da "pravilima nije predviđena proceddura akreditovanja nezavisnih posmatrača", što je, prema Blagojevićevim rečima, samo po sebi nepravilnost."Tako se nepravilnost onemogućavanja neometanog pristupa glasanju i biračkim mestima nezavisnim posmatračima pravda drugom nepravilnošću, odnosno time da pravilima nije predviđen postupak prijavljivanja i akreditovanja. To je potpuno suprotno standardima OEBS-a", ukazao je programski direktor CeSID-a i dodao: "Pisano obrazloženje ove odluke još uvek čekam i ne mogu da dočekam da ga dobijem, jer ne mogu da verujem da je neko ko dolazi iz OEBS-a spreman da takvo jedno obrazloženje stavi na papir".

Blagojević smatra da se radi o volji OEBS-a da prihvati ili ne prihvati nepristrasno posmatranje izbora i naveo da u ovom trenutku nije siguran da postoji volja da se bilo šta promeni.

CeSID će, međutim, kako je dodao, uprkos tome poslati svoje posmatrače sutra na Kosovo.
"U pitanju su posmatrači koje je Republička izborna komisija akreditovala za posmatranje izbora. Mi ćemo ih sutra poslati na Kosovo i oni će probati da pristupe tim biračkim mestima, što bi OEBS na osnovu svojih standarda imao obavezu da omogući, ali videćemo kako će to na kraju da se završi", rekao je Blagojević.
 
''DA LI CE MOZDA I OSETITI KAKVA JE SITUACIJA U SRBIJI,''KAO STO SU OSETILI I RAT KADA JE BIO''.

ISKLJUCIVO SAM PROTIV GLASANJA U INOSTRANSTVU-JER NE MOGU DA OSETE I ZNAJU KAKO JE OVDE-A MOGU STO JE NAJGORE DA POGORSAJU SITUACIJU KOJU NE POZNAJU ,SVOJIM GLASOVIMA. UZ SVE POSTOVANJE NASIH ZAMLJAKA U INOSTRANSTVU.

Srdjan Srbija
 
Konsi ne voli politiku :D

...isto tako misli da gradjani Srbije najbolje znaju kako zive i da li treba da menjaju postojecu vlast...

Kako neko rece, kome je dobro nek' glasa za vlast, ko je zadovoljan radom opozicije nek' glasa za njih ;)

Nisam imala nikakve zle namere... :cmok2:
Reko čisto jer si ti odande, pa si upućeniji u to
Znači ti nisi glasao?
 
Nisam imala nikakve zle namere... :cmok2:
Reko čisto jer si ti odande, pa si upućeniji u to
Znači ti nisi glasao?

Hehehe znam da nisi, nego se Konsi zeza, ne voli politiku a na pdf. Politika :cmok:

Ali eto izgleda da sam bio u pravu, glasanje je jedino bilo obezbedjeno u Torontu i glasalo je samo 111 od 176 upisanih, sto je smesan broj na blizu 100,000 Srba koji zive samo u Torontu.

Ma jok, ja mislim da narod koji zivi u Srbiji zna najbolje kako mu je i da li treba da menja vlast ili ne.

Vidim da je jedva izaslo 50% u Srbiji, sto me malo cudi, da li su ljudi svesni sebe i svoje situacije. :think:
 

Back
Top