Naš mali bodibilding & Fitnes kuvar

bRu zLi

Poznat
Poruka
9.401
Otprilike svi mi znamo šta treba jesti ako želimo da dobijemo čistu mišićnu masu i izgubimo masno tkivo.

Koja hrana sadrži koje mikro i makro nutrijente odavno se zna. Tokom godina nailazi se na jedan problem a to je prezasićenje skoro pa jednoličnom ishranom. Plus da ne napominjem što većina vežbača ima svoj neki ritual spremanja hrana koga se drži uvek, slično kao i sa vežbama u teretani! Nekako ljudi ne vole da menjaju ustaljene navike, plaše se, nesigurni su! Ovako idu starim utabanim stazama i misle da neće biti grešaka. I tako sve do jednog dana kada Vam se zgadi određena hrana, i kada više ne možete očima da je vidite a kamoli progutate jedan zalogaj!

Obrni okreni, mi moramo da jedemo jednu te istu hranu, za razliku od ostalog prosečnog sveta koji može jesti isto što i mi + jedno 90% ostalih stvari koje su za nas zabranjene.

Jedino što nam preostaje u toj dugogodišnjoj mučnoj borbi između unetih i potrošenih kalorija je da probamo da malo promenimo ukus hrane koju jedemo, ili pak da maskiramo ukus nekim drugim zdravim dodacima. Da napravimo jelo od te hrane, da ne jedemo hranu tu samu po sebi, već da probamo da budemo maštoviti i stvorimo iluziju čulu ukusa da jedemo neštno novo a ne ono što jedemo svakog dana u isto vreme zadnjih 10-15-20 godina.


Prosečne žene imaju svoje takozvane kuvare gde ispisuju recepte za jela, torte i kolače, pa sam i ja došao na ideju da i mi ovde napravimo jedan naš bodibilding i fitnes kuvar gde ćemo skupljati i razmenjivati recepte

PAŽNJA - Ovo nije tema za opšti razgovor o hrani, koju vrstu jesti, postavljanja pitanja tipa šta da jedem da smršam i slično, takva tema postoji - Nutricionizam, ovo je tema isključivo za spremanje ukusnih obroka od namirnica koje su pogodne za nas koji se bavimo bodibildingom i fitnesom.

Pored vašeg recepta bilo bi poželjno naglasiti i za koje doba dana je Vaše jelo/obrok najpogodnije, kao i to da li je predviđeno za fitnes (izgrađivanje čiste mišićne mase sa gubitkom masnog tkiva) ili pak za bodibilding nabacivanje težine i opšte snage (obrok bogatiji ugljenim hidratima i mastima).
 
Pa evo da počnem prvi:

Moj prvi recept kako spremiti obrok koji će se bazirati na jajima i siru. Veoma prosto i brzo a mnogo moćno!

Kupite 8-10 jaja, Ela sira u Maxiju i i i ....to je to.

bakedEggs.jpg


6a00d810.jpg


PRIPREMA - Ispržite 8 belanca najmanje (ja sam nekada jeo 10 ali sada ne mogu, ali dovoljno je 8, a ovi sa manjim crevima :mrgreen: mogu i 6-7)

Pržite na maslinovom ulju, ali isti djavo, i maslinovo ulje kada se termički obradi (prži) postane rafinisano kao i svo ostalo. E sad da li je to tačno i ako jeste u kojoj meri je slično suncokretovom rafinisanom ne bih mogao dublje reći nisam u laboratoriji radio upoređivanja ovo je samo iz rekla-kazala iskustva. U svakom slučaju ako imate novca kupujte maslinovo ulje.

Moja mera je 8 belanca + 1 žumance čisto radi tripa :hahaha:, a oni koji su se baš nameračili na što čistiju masu i što bolje trbušnjake ne treba da stavljaju ni to jedno.

Sve to ispržiti u teflonskom tiganju, ali ne prepržiti, jaja ispržena ne smeju da imaju tvrdu koricu, nego tek malo da se proprže kako bi se termički obradila i ubile bakterije (npr salmonela).

U takva ispržena jaja sitaviti pola kofice Ela sira )negde oko 225 gr pošto je cela kutijica čini mi se 250gr) , naravno ne u tiganj, nego kada se jaja isprže stavite ih u tanjir pa tek onda u tanjir dodate i Ela sira (nije valjda nekom na pamet pala idej da prži Ela sira i uništi proteine :mrgreen:)

Dobra stvar kod ovog obroka je i to što kada se pomešaju topla jaja i hladan sir obrok će odmah biti blago topao i nećete morati čekati da se jaja malo ohlade, možete odmah navaliti.

Izmešajte dobro jaja i Ela sir i napravite u tanjiru kašu od toga! Pošto je Ela sir malo neukusan, a pržena jaja mi se maltene već smučila (mada kako idu cene ovih jaja na ovu krizu još malo pa će jaja biti kao kavijar, a nekad bila sirotinjska 'rana) ovo je dobar obrok jer maskira i ukus prženih jaja i ukus Ela sira.

A najlepše i najbolje od svega je što uz ovakav obrok NE MORATE DA JEDETE HLEB! Ja koji sam uvek morao da jedem bar pola parčeta integralnog hleba uz obrok ili će mi pripasti muka, SADA NE OSEĆAM POTREBU ZA HLEBOM JER OVA KAŠA SAMA PO SEBI JE TAKVA DA VAM NE TRAŽI HLEB sto ovaj obrok čini savršenim obrokom pred spavanje i za one koji su na najrigiroznijoj dijeti!

ZAŠTO - Pa evo - Obrok sadrži - 8 jaja x 3 gr proteina = 24gr proteina + 225 gr ELA SIR proteini (u Eli na 100gr ima 12gr proteina pa izračunajte) ŠTO MU UKUPNO DOĐE OKO 50 GR PROTEINA PO OVOM MEGA GIGA TERA OBROKU A 0% UGLJENIH HIDRATA I SKORO 0% MASTI TJ LIPIDA AKO IZUZMEMO ONO MALO MASLINOVOG ULJA ŠTO STE PODMAZALI TEFLONSKI TIGANJ!

I da, ovaj obrok spada i u najjeftinije obroke koje možete napraviti jer jaja su relativno jeftina (bar nekada bila, stvarno za džabe,nadam se da će opet kad ovi kljokavi političari ulože u poljoprivredu opet ako ej verovati predizbornim kampanjama) a i Ela sir je izuzetno jeftin - 134 dinara za 450gr a 0% UH 0% masti sve ostalo proteini i neka suva materija.

Znači dobijete 50gr proteina pred spavanje bez ičeg drugog po veoma niskoj ceni !!!

Navali narode!

Prijatno!

:kolac::mesi::rostilj::jede:
 
Sto se tice Ela sira, to je samo naziv za posni sir sa malim % masnoca. Ako nsite iz Srbije, ovaj sir mozete naci u drugim zemljama pod imenom:

- kvark (u hrvatskoj)
- quark magro (ita)
- mager quark (ger)
- cottage cheese (ukusnija varijanta posnog sira, samo sto treba traziti onaj sa malo masnoce (1g) na 100g) (usa)
- huttenkasse (cottage cheese) (ger)
 
Maslinovo ulje koje je extra devičansko koristiti samo za salate, odnosno nikakvo prženje sa njim jer gubi ono pravo. Zato za prženje može poslužiti i ona jeftinija maslinova ulja, komina mislim da se zovu jer zdravija su od suncokretovog, do duše malo skuplja ali ako se koristi teflon ne treba puno. Ili naći hladno ceđeno suncokretovo ulje za prženje, zdravije je mnogo od običnog jer je ono rafinisano što je i glavni problem kada je zdravo u pitanju...
 
Искрено, ја се вратио на свињску маст, после много праћења и читања свега и свачега закључио сам да нас разни лобији вуку за нос и измишљају свашта.
Маслиново уље стављам само у салату, тигањ подмазујем свињском машћу, ово обично сунцокретово уље сам готово и престао да користим.
И да, чисто протеински оброци нису добри, јер је протетин градивна материја, а за метаболизам протеинског оброка се утроши више енергије него што овај да, па је добро унети и угљене хидрате уз протеин..
 
Искрено, ја се вратио на свињску маст, после много праћења и читања свега и свачега закључио сам да нас разни лобији вуку за нос и измишљају свашта.
Маслиново уље стављам само у салату, тигањ подмазујем свињском машћу, ово обично сунцокретово уље сам готово и престао да користим.
И да, чисто протеински оброци нису добри, јер је протетин градивна материја, а за метаболизам протеинског оброка се утроши више енергије него што овај да, па је добро унети и угљене хидрате уз протеин..

Brate przi sa cim hoces samo nemoj te teorije zavere, zacas se te psihoticne misli razviju u shizofreniju (sala). Przi sa cim hoces ali nemoj da postanes kao caveman, a poceo si :mrgreen::hahaha:

ovsene sa vodom i grozdjanim secerom

Kratko ali je****** :hahaha::mrgreen: Pa ovsene su same po sebi slozeni UH, sta ce ti jos i cist prost secer.On je pogodan samo posle treninga da digne insulin da bi se protein i kreatin sto bolje ugradio.

Daj stvarno neki dobar recept sa ovsenim pahuljicama jer ih mrzim ovako da ih jedem.
 
200g pileceg belog mesa
200ml tomatina
1 crni luk
4-5 cheshnja belog luka
1,5 supena kashika maslinovog ulja
1 supena kashika aleve paprike
biber, bosiljak po zelji
100-150g testenine integralne

Na maslinovom ulju proprziti beli i crni luk dok ne dobije zuckastu boju i zatim ubaciti piletinu. Dodati alevu papriku i zacine, solidno proprziti. Zatim u fazama dodavati tomatino, smanjiti vatru i kuvati jos neko vreme (po zelji).
Posluziti sa obarenom testeninom...
 
Brate przi sa cim hoces samo nemoj te teorije zavere, zacas se te psihoticne misli razviju u shizofreniju (sala). Przi sa cim hoces ali nemoj da postanes kao caveman, a poceo si
Ма какве теорије, овде се ради о пракси завере. Годинама сам слушао серендања о томе како је маст штетна за крвне судове, како су те чврсте масти убице, а уље као течно је добро.
А онда се појавила нова фора са нерафинисаним уљима, али сам тек после дошао до информације да нерафинисана уља постају рафинисана чим се испрже.
А кроз целу ту причу је константно провејавало како су масти потребне само у јако малим количинама.

А истина је да су есенецијалне масне киселине неопходне као градивне материје, и да од њих зависи много тога у организму, на пример епидемија шећерне болести савременог доба је изазвана лошим мастима које уносимо.

Можда је мало ван теме, али мислим да је прича важна, мени је нпр. важније да имам довољно енергије и да сам здрав него да ми се оцртавају доњи трбушњаци, а вишак масти и калорија ћу свакако да сагорим на џаку или спарингу, па макар са калоријама отишао део масе..
 
Ovsene palacinke:
par kapi ulja(ne mislim da je strasno staviti ni suncukretovo,ni maslinovo) da se nelepi,premazati salveto(i posle svake ispecene,opet premazati tim istim salvetom)
ovas po potrebi(samleven)
1 celo jaje + 5 belanaca
jos mmalo vode
kada budu gotove preko njih p[postpite malo natrena i super!
Imate oko 30gr proteina(moze i sa 1 celim i 2 belanceta + blend kao napitak) uh i masti po potrebi,uzivajte!
 
Da doprinesem temi :)

Sto se ovsenih tice,ja ih ovako jedem:
U prohladjeno mleko stavim mericu whey-a ,promesam,i onda dodam ovsene pahuljice...bude super...jos ako je npr. whey od cokolade,ispadne prava poslastica :)

Junece meso (koje je super,cisti proteini,nije masno)
150-200 g mlevenog juneceg mesa pomesam sa kasicicom senfa,belim lukom sitno seckanim,dodam malo bibera i soli...sve to lepo promesam i "umesim" kao pljesku...stavim na papir za pecenje i pecem 10-ak min u rerni...uz neku salaticu super obrok :)

Ela sir bas i ne volim nesto,jela sam ga proslog leta i smucio mi se,ali znam da je meni bio jestiv jedino uz tunjevinu,ispadne kao pasteta,ili uz paradajz...e da,i kupujte tunjevinu u komadima,ona u komadicima je uzas,em premasna,ne moze da se iscedi ulje,em sto ima svega i svacega u njoj...
 
Da doprinesem temi :)

Sto se ovsenih tice,ja ih ovako jedem:
U prohladjeno mleko stavim mericu whey-a ,promesam,i onda dodam ovsene pahuljice...bude super...jos ako je npr. whey od cokolade,ispadne prava poslastica :)

Junece meso (koje je super,cisti proteini,nije masno)
150-200 g mlevenog juneceg mesa pomesam sa kasicicom senfa,belim lukom sitno seckanim,dodam malo bibera i soli...sve to lepo promesam i "umesim" kao pljesku...stavim na papir za pecenje i pecem 10-ak min u rerni...uz neku salaticu super obrok :)

Ela sir bas i ne volim nesto,jela sam ga proslog leta i smucio mi se,ali znam da je meni bio jestiv jedino uz tunjevinu,ispadne kao pasteta,ili uz paradajz...e da,i kupujte tunjevinu u komadima,ona u komadicima je uzas,em premasna,ne moze da se iscedi ulje,em sto ima svega i svacega u njoj...

Komade i komadice smo apsolvirali odavno!
Meni najsmesniji ljudi kojima je zao da daju 20-25 dinara vise i kupe lepo u komadima, nego vidi jeftinije, a "konzerva je konzerva" i kupe u komadicima, i misli da je ustedeo a upravo je bacio novac jer za te bacene pare nema nista da pojede + sto ce da mu pripadne muka i morace uz onoliku mast pola leba da pojede da anulira mucninu.

I ja mesam tunejvinu i Ela i stvarno dodje dobar ukus, a ne koristis hleb uz tunjevinu niti npt jogurt a to sam pre radio.....Ovako pred spavanje cisti proteini i omega masne kiseline.

Bas dobro sto si dosla na forum, a i sto si zensko jer ovde je retkost da zenski pol pise, i jos bolje da zna bar po nesto.
 
Da doprinesem temi :)

Sto se ovsenih tice,ja ih ovako jedem:
U prohladjeno mleko stavim mericu whey-a ,promesam,i onda dodam ovsene pahuljice...bude super...jos ako je npr. whey od cokolade,ispadne prava poslastica :)

Junece meso (koje je super,cisti proteini,nije masno)
150-200 g mlevenog juneceg mesa pomesam sa kasicicom senfa,belim lukom sitno seckanim,dodam malo bibera i soli...sve to lepo promesam i "umesim" kao pljesku...stavim na papir za pecenje i pecem 10-ak min u rerni...uz neku salaticu super obrok :)

Ela sir bas i ne volim nesto,jela sam ga proslog leta i smucio mi se,ali znam da je meni bio jestiv jedino uz tunjevinu,ispadne kao pasteta,ili uz paradajz...e da,i kupujte tunjevinu u komadima,ona u komadicima je uzas,em premasna,ne moze da se iscedi ulje,em sto ima svega i svacega u njoj...
heh ta cokolada je vestacka aroma a taj whey je prasak to pretpostavljam znate:think:
 
Bez uvrede,ali ovo je recept za "kako nabaciti salo" ..onda cu radije da odem negde na palacinke sa nutelom i plazmom,na isto mi dodje :mrgreen:

namerno ili slucajno pogresno tumacis,mislio sam na nesto od toga ne na sve
mleko i mlecna mast ce ti to odraditi pre nego bilo sta od ovoga
whey i mleko,klasicna zabluda:roll:
btw otkad je whey sastojak za pripremu jela:zcepanje:
 
namerno ili slucajno pogresno tumacis,mislio sam na nesto od toga ne na sve
mleko i mlecna mast ce ti to odraditi pre nego bilo sta od ovoga
whey i mleko,klasicna zabluda:roll:
btw otkad je whey sastojak za pripremu jela:zcepanje:

covece,nek ima 2% mm,na 100-200ml to je svega par grama... a koliko ima u tom ostalom sto si naveo,razmisli malo,i masti i UH pogotovo...
ne znam zasto mislis da je to zabluda,pa mnogi ga tako uzimaju... a zasto ne bi bio? ne goji,lepog je ukusa,a proteini mogu samo da pomognu...
 

Back
Top