Koji digitalac do 10000dinara...? HITNO!

zelim da zabelezim bitne studentske trenutke, exkurzija, apsolventsko vece, letovanja,zimovanja... da su slike pristojnog kvaliteteta....Molim za pomoc....

Znaš li da se dugački celi brojevi odvajaju tačkama....
Ovako,moram da brojim nule i ustanovim jel' piše deset hiljada ili sto hiljada ?!

Nepismenima i polovično pismenima zabranio bih da javno škraboću......!
 
Bolje ne. Mnogo više ljudi je imalo pozivitna iskustva sa njim, ali dosta je imalo i negativna. Zavisi od primerka do primerka, jer Nikon ne obraća mnogo pažnje na kvalitet kompakta, kao ni Canon, jer im to nije izvor primarne zarade. Što se mene tiče, uzeo bih Sony, jer ima sjajan sistem stabilizacije, što je važno za fotkanje po slabom svetlu. www.zoomfoto.rs, odeš kod njih i možeš da isprobaš svaki aparat pre nego što kupiš, a prodavci su stručni.
 
^^u jednoj temi bi da Fuji compacte treba izbegavati sad i Canon i Nikon...?:dontunderstand:
...i na kraju Sony koji jeste brand name veliki-ali za foto-aparate-stvarno ne nzma sta moze da trazi pored-Panasonica, Fujija, da ne nabrajam dalje...Kako god, da se sad ne ubedjujemo-u principu za 10. 000 i nema bas 50-100 modela pa sad da se moze nesto puno pogresiti...>imao sam pre par meseci situaciju-drugarica zovemene da je posavteujem sta da kupi0ista prica-aparat do 10 k din. Na kraju, mene nije poslusala-uzela nesto skroz deseto...
@Postavljacu teme-dakle druze-obidji 2-3-5 radnji-pitaj koji su modeli do ispod 10 000-jer Ti treba i torbica +SD memorijska kartica-i probaj 2 3 aparata koji Ti se svide-pa obrati paznju-koliko se lepo vidi ekran pri jakom svetlu, koliko brzo fiokusira,kakav je kvalitet izrade(jel ona skrnava jjeftina plastika ili neki metal ili bolja plastika), kako lezi u ruci,jel su dobri, jasni i pregledni meniji u apratu, itd...Onda lepo ces doci do 2 3 modela koji su TI OK-kazes "hvala dovidjenja, razmislicu"-i onda lepo odes kuci i modele koji Ti se svidjaju-potrazis na NETU kakvo je ko iskustbo imao, tj. sta kazu testovi i sl.(na licu mesta si naravno zapisao ili zapamtio modele aparata)
Ovako mi mozemo da drvimo do Sudnjeg dana-kao sto obicno i bude-a postavljac teme kupi nesto 50i 8mo od onoga sto bi MI kupili...
 
^^u jednoj temi bi da Fuji compacte treba izbegavati sad i Canon i Nikon...?:dontunderstand:
...i na kraju Sony koji jeste brand name veliki-ali za foto-aparate-stvarno ne nzma sta moze da trazi pored-Panasonica, Fujija, da ne nabrajam dalje...Kako god, da se sad ne ubedjujemo-u principu za 10. 000 i nema bas 50-100 modela pa sad da se moze nesto puno pogresiti...>imao sam pre par meseci situaciju-drugarica zovemene da je posavteujem sta da kupi0ista prica-aparat do 10 k din. Na kraju, mene nije poslusala-uzela nesto skroz deseto...
@Postavljacu teme-dakle druze-obidji 2-3-5 radnji-pitaj koji su modeli do ispod 10 000-jer Ti treba i torbica +SD memorijska kartica-i probaj 2 3 aparata koji Ti se svide-pa obrati paznju-koliko se lepo vidi ekran pri jakom svetlu, koliko brzo fiokusira,kakav je kvalitet izrade(jel ona skrnava jjeftina plastika ili neki metal ili bolja plastika), kako lezi u ruci,jel su dobri, jasni i pregledni meniji u apratu, itd...Onda lepo ces doci do 2 3 modela koji su TI OK-kazes "hvala dovidjenja, razmislicu"-i onda lepo odes kuci i modele koji Ti se svidjaju-potrazis na NETU kakvo je ko iskustbo imao, tj. sta kazu testovi i sl.(na licu mesta si naravno zapisao ili zapamtio modele aparata)
Ovako mi mozemo da drvimo do Sudnjeg dana-kao sto obicno i bude-a postavljac teme kupi nesto 50i 8mo od onoga sto bi MI kupili...

S' obzirom da kupujem preko neta... svaka preporuka bi dobro dosla.... mozda bih se skrpio za Canon A3200 is, citam pozitivne komentare na njegov racun..... ili A2200 za 8900 din na akciji......
 
Poslednja izmena:
^^mislim da su oba aparata OK-3200 ima 28-140 mm objektiv a 2200 28-108 valjda, mislim da su u toj klasi dobra kupovina...Naglasak na mislim-jer nisma koristio samo po onome sto sam video, cuo, citao...i sl. A ne znam nemoj Ti mene 100 % da slusas-mozda ja gresim u vezi Sonija...raspitaj se, koliko mozes ako imas vremena tj.nije Ti hitno...
 
^^mislim da su oba aparata OK-3200 ima 28-140 mm objektiv a 2200 28-108 valjda, mislim da su u toj klasi dobra kupovina...Naglasak na mislim-jer nisma koristio samo po onome sto sam video, cuo, citao...i sl. A ne znam nemoj Ti mene 100 % da slusas-mozda ja gresim u vezi Sonija...raspitaj se, koliko mozes ako imas vremena tj.nije Ti hitno...

hvala, svakako svaka preporuka je dobrodosla.......
nadam se da ce se jos neko javiti...imam vremena do srede,cetvrtka....
 
S' obzirom da kupujem preko neta... svaka preporuka bi dobro dosla.... mozda bih se skrpio za Canon A3200 is, citam pozitivne komentare na njegov racun..... ili A2200 za 8900 din na akciji......
Имаш овде Canon A3200 за 105е.

http://pcfoto.biz/canon-a3200

А мислим да је добра куповина и "пакет" :
"Canon A3200 IS + SDHC 8GB class10 + rezervna Li-ion baterija NB-8L + zastitna folija za LCD + torbica Vanguard = 135 EUR !!!"
 
Poslednja izmena:
Имаш овде Canon A3200 за 105е.

http://pcfoto.biz/canon-a3200

А мислим да је добра куповина и "пакет" :
"Canon A3200 IS + SDHC 8GB class10 + rezervna Li-ion baterija NB-8L + zastitna folija za LCD + torbica Vanguard = 135 EUR !!!"
Ne znam da li vrede tih 5.000din razlike izmedju dva ta paketa, izmedju a2200 i 3200...... ipak nisam bas u situaciji da iskesiram malo vise..:)
a citam da razlika u kvalitetu slike nije bas velika... i znacajna...
 
^^u jednoj temi bi da Fuji compacte treba izbegavati sad i Canon i Nikon...?:dontunderstand:
...i na kraju Sony koji jeste brand name veliki-ali za foto-aparate-stvarno ne nzma sta moze da trazi pored-Panasonica, Fujija, da ne nabrajam dalje...Kako god, da se sad ne ubedjujemo-u principu za 10. 000 i nema bas 50-100 modela pa sad da se moze nesto puno pogresiti...>imao sam pre par meseci situaciju-drugarica zovemene da je posavteujem sta da kupi0ista prica-aparat do 10 k din. Na kraju, mene nije poslusala-uzela nesto skroz deseto...
@Postavljacu teme-dakle druze-obidji 2-3-5 radnji-pitaj koji su modeli do ispod 10 000-jer Ti treba i torbica +SD memorijska kartica-i probaj 2 3 aparata koji Ti se svide-pa obrati paznju-koliko se lepo vidi ekran pri jakom svetlu, koliko brzo fiokusira,kakav je kvalitet izrade(jel ona skrnava jjeftina plastika ili neki metal ili bolja plastika), kako lezi u ruci,jel su dobri, jasni i pregledni meniji u apratu, itd...Onda lepo ces doci do 2 3 modela koji su TI OK-kazes "hvala dovidjenja, razmislicu"-i onda lepo odes kuci i modele koji Ti se svidjaju-potrazis na NETU kakvo je ko iskustbo imao, tj. sta kazu testovi i sl.(na licu mesta si naravno zapisao ili zapamtio modele aparata)
Ovako mi mozemo da drvimo do Sudnjeg dana-kao sto obicno i bude-a postavljac teme kupi nesto 50i 8mo od onoga sto bi MI kupili...

Nisam rekao da ih treba izbegavati, već na šta treba obratiti pažnju. Sony itekako ima šta da traži-njihova stabilizacija je najefikasnija što se tiče kompakta, a poznato je da Sony pravi senzore za Nikon DSLR aparate. Način kupovine koji si napisao je odličan, mada ne znam gde može da isproba aparat sem u zoomfoto.
 
za memorijske-uvek bolje 4+4 Gb-jedna ako strada kartica odose svi podaci-a za dve opet je amnja sansa teoretski da dve kartice stradaju...Klasa Ti najvise znaci kod Full HD videa-1080 p i u tom slucaju je pozeljno ako ne i minimum klasa 6...Bdw CESTITAM i u zdravlju i veselju ga koristio, cini mi se da je to jedan lep aparatic

pa nesto i necu snimati, u full HD-u.... a za slikanje, nije losa klasa 4? transcend od 8gb-800 din.:) klasa 4...
hvala...valjda ce fino sluziti..:)
 

Back
Top