2 pojacala, 1 komp!

mozda gresim ali mislim da to nema nikakve veze sa kompjuterom,ima veze koje ces zvucnike ici na pojacala. Jesi li mislio na vate (W-snagu) a ne volte?
ja bih isao jedan audio kabl 3,5mm iz zvucne ,preko splitera pa na oba pojacala ,samo mi nije jasno zasto moras dva da povezijes,jel jedano nije dovoljno da pokrene zvucnike ili ?
 
Gde si ti video da vise pojacala voze iste zvucnike?

To sa spliterom u principu moze, ali nije nacin, jer izlazni signal deli i svaka grana je upola slabija od onoga sto izadje sa kartice. Sto znaci da oba pojacala ne bi dobijala adekvatno jak signal, pa bi i krajnji rezultat bio traljaviji. Iako ce te mozda laicki da izgleda kao nema razlike u snazi, ta razlika sigurno postoji i osetice se kao neka punoca zvuka. Pravo resenje bi zapravo bilo da mozes da iskoristis vise izlaza koje zvucna sigurno ima, ali ja ne znam koja kartica tako nesto podrzava. Posebno medju integirsanim. Cak nisam siguran ni da ces tako nesto naci medju nekim ozbiljnijim karticama tipa nekih skupljih X-Fi serija ili Xonara.
Uglavnom, to sto ti zelis nije bas tipican kucni setup, tako da ne racunaj da mozes dobiti zadovoljavajuce resenje za male pare.
 

Back
Top