Anacionalnost - mana ili vrlina?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Ja sam SVETSKI COVEK.

Ne zanima me da li u mojoj radnji kupuju Srbi, Hrvati, Englezi ili Rusi....

Ili bilo koji drugi narod.

Svi su mi jednako dragi kada trose pare.

Ne treba meni PODRSKA GRUPE, ni verske ni nacionalne.

Ne dugujem nikome nista i zelim da me nacionalisti i vernici OSTAVE NA MIRU.

Neka se brinu o SLABIJIMA DUHOM, onima kojima ta podrska treba da bi bili srecni u zivotu.

Meni njihova podrska ne treba (niti mislim da zbog njih BILO STA ZRTVUJEM!), ja sve ljude volim koji vole mene, koji su DOBRI I POSTENI, bez obzira na veru i naciju.

Anacionalnost mi pomaze da budem srecniji nego dok sam bio zatvoren u samo jedan, nacionalno-verski okvir.
 
Ја сам Црногорац државе Србије.
Моја држава је Србија, а народ Црногорски.
Светски сам човек.
Нечија националност ми није битна, сем ако је Хрват (Хрвате не волим).

Значи ти овде распирујеш расну нетрпељивост? Модерацијо, реагуј ...
 
Mislim da ljudi naciji/veri daju previše na značenju. Kada se sagleda slika u celini: postoji neki univezum, pa Zemlja koja je stara 4.7 milijardi godina pa život na Zemlji kako se odvijao, pa evolucija čoveka, nastanak civilizacije itd itd. Shvatiš da je jedino važno da si čovek i biološki i moralno a da su nacije i vere samo odeća koja se kroz istoriju menjaju...
 
Kome je bitna vera i nacionalnost?

Onima KOJI MANIPULISU LJUDE, koji ih LAZU, MUVAJU, SUKOBLJAVAJU da bi na kraju IZVUKLI NEKU KORIST ZA SEBE!

To su uglavnom POLITICARI I POPOVI.

Obican covek NEMA NISTA od toga.

Zasto bi ti SunFun recimo mrzeo nekog hrvatskog seljaka koga i ne poznajes?

Ili on tebe?

Zato sto je i jednog i drugog NAFURLETALA RELIGIJA da se mrzite, a oni zive OD VASE MRZNJE!

Treba biti IZNAD TOGA!
 
Хрвати су у 99 % случајева или усташе или комунисти. Нема неке јаке либералне или конзервативне струје међу њима. Па нека ме банују ако ширим нетрепељивост...

To UOPSTE NIJE TACNO.

IZLAGALI SU TE pa verujes u nesto sto NIJE ISTINA.

I oni veruju da su 99% Srba cetnici i ko zna sta.

Zato sto su i NJIH IZLAGALI.

Treba se OSLOBODITI TIH NACIONALNIH NAOCALA koje su nam nacionalisti NAMETNULI DA GLEDAMO KROZ NJIH!
 
To UOPSTE NIJE TACNO.

IZLAGALI SU TE pa verujes u nesto sto NIJE ISTINA.

I oni veruju da su 99% Srba cetnici i ko zna sta.

Zato sto su i NJIH IZLAGALI.

Treba se OSLOBODITI TIH NACIONALNIH NAOCALA koje su nam nacionalisti NAMETNULI DA GLEDAMO KROZ NJIH!
Мислиш да најмлађи једни о другима много мало знају (Срби и Црногорци са једне и Хрвати са друге стране) ?
 
И да, то што сам рођен у Србији, њен грађанин и држављанин, а изјашњавам се као Црногорац, ни најмање ми не смета да будем српски патриота и залажем се за целовиту Србију.
Има у Србији и несрба који су за Србију срцем и душом :)
 
Kome je bitna vera i nacionalnost?

Onima KOJI MANIPULISU LJUDE, koji ih LAZU, MUVAJU, SUKOBLJAVAJU da bi na kraju IZVUKLI NEKU KORIST ZA SEBE!

To su uglavnom POLITICARI I POPOVI.

Obican covek NEMA NISTA od toga.

Zasto bi ti SunFun recimo mrzeo nekog hrvatskog seljaka koga i ne poznajes?

Ili on tebe?

Zato sto je i jednog i drugog NAFURLETALA RELIGIJA da se mrzite, a oni zive OD VASE MRZNJE!

Treba biti IZNAD TOGA!

A kako bi bilo da na nekom hrvatskom, bosnjackom ili jos bolje albanskom forumu pokrenes ovu temu? Moze i na bilo kom forumu u Evropi i svetu. Prakticno svi narodi osecaju jak nacionalni i religijski ponos osim Srba i Rusa, zato nam se i desava to sto se desava. Treba voleti svoj narod i religiju, postovati sve druge, pod uslovom da oni postuju tebe. Da bih mogao da postujes druge ljude moras prvo da postujes sebe i obrnuto, da bih postovao sebe, moras postovati druge.
 
Ja sam SVETSKI COVEK.

Ne zanima me da li u mojoj radnji kupuju Srbi, Hrvati, Englezi ili Rusi....

Ili bilo koji drugi narod.

Svi su mi jednako dragi kada trose pare.

Ne treba meni PODRSKA GRUPE, ni verske ni nacionalne.

Ne dugujem nikome nista i zelim da me nacionalisti i vernici OSTAVE NA MIRU.

Neka se brinu o SLABIJIMA DUHOM, onima kojima ta podrska treba da bi bili srecni u zivotu.

Meni njihova podrska ne treba (niti mislim da zbog njih BILO STA ZRTVUJEM!), ja sve ljude volim koji vole mene, koji su DOBRI I POSTENI, bez obzira na veru i naciju.

Anacionalnost mi pomaze da budem srecniji nego dok sam bio zatvoren u samo jedan, nacionalno-verski okvir.
:hahaha:

Kakve ti nebuloze pišeš pa to je strašno. Kakve ebene veze ima nacionalnost sa kupovinom u tvojoj radnji? Jel u bilo kojoj radnji na svetu, prodavac pita kupca šta si po nacionalnosti? :rotf: Kakav si ti biser, nemam reči.

I šta ima da ti smeta nacionalnost? Šta tu ima nenormalno? Ja sam nacionalista, što je potpuno prirodno osećanje, u političkom smislu želeti "moderan" život i saradnju sa svima, koji su voljni na zdravu saradnju, a istovremeno voleti svoju naciju i državu, čuvati njene nacionalne interese, jeste nešto najpozitivnije.
 
Blajbi ti nisi anacionalan ,nejasnost tvojih misli govori o tvojoj psihologiji licnosti. Rekao bih da si kolerik ,vatreno i nervozno branis svoje kvazi proevropsko opredeljenje iako i sam vidis da je to ispusena lula. Verovatno si iz mesovitog jugoslovenskog braka pa se plasis svega sto ima predznak nacionalnog .To sto si Srbin ili nisi nije tvoje opredeljenje vec tvoje poreklo i ne treba niko toga da se boji ,to je tako kao sto ne mozes da biras svoj pol npr.
 
A kako bi bilo da na nekom hrvatskom, bosnjackom ili jos bolje albanskom forumu pokrenes ovu temu? Moze i na bilo kom forumu u Evropi i svetu. Prakticno svi narodi osecaju jak nacionalni i religijski ponos osim Srba i Rusa, zato nam se i desava to sto se desava. Treba voleti svoj narod i religiju, postovati sve druge, pod uslovom da oni postuju tebe. Da bih mogao da postujes druge ljude moras prvo da postujes sebe i obrnuto, da bih postovao sebe, moras postovati druge.

Ja zivim u zemlji i kojoj ljudi NE ZNAJU ZA NACIONALIZAM!

U punom smislu te reci.

I mislite da se BEZ TOG (ZLA) NE MOZE ZIVETI?

Moze, ITEKAKO LEPO....

Oni uopste NE MOGU DA SHVATE da se neko moze UBIJATI samo zato sto je druge nacije....

Ni ja ne mogu da shvatim...
 
Blajbi ti nisi anacionalan ,nejasnost tvojih misli govori o tvojoj psihologiji licnosti. Rekao bih da si kolerik ,vatreno i nervozno branis svoje kvazi proevropsko opredeljenje iako i sam vidis da je to ispusena lula. Verovatno si iz mesovitog jugoslovenskog braka pa se plasis svega sto ima predznak nacionalnog .To sto si Srbin ili nisi nije tvoje opredeljenje vec tvoje poreklo i ne treba niko toga da se boji ,to je tako kao sto ne mozes da biras svoj pol npr.

Bas zato sto nisam mogao da biram - NE OSECAM SE ODGOVORAN za to sto sam....

Da sam mogao da biram, sigurno to ne bih odabrao.
 
Мени је важно да у Србији буде посла и да може да се нормално живи, а ко је ког етничког порекла, не дотиче ме много све док исти не роваре против ДРЖАВЕ СРБИЈЕ.
 
Постоје националисти и анационалисти, а ја сам ни једно, ни друго, већ Држависта, тј. срцем за Србију. Србија пре свега, изнад нација, странака, раса и идеологија.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top