Da li startovati prijateljicu?

miroslav23

Početnik
Poruka
13
Pozdrav ljudi, imam jedan problem pa bih voleo da cujem par misljenja sta mi je ciniti.
Imam jednu dugogodisnju prijateljicu koja je u nekoj dvogodisnjoj vezi koja po njenoj prici i nije toliko ozbiljna ili bar sam ja shvatio tako iz njene price. Uglavnom vidjamo se nekoliko puta nedeljno i to ona mene zove skoro uvek. Kad god se vidimo pricamo neke gluposti i smejemo se, nekad se vidimo i dva dana za redom iako nemamo o cemu da pricamo. Pokusao sam par puta "traljavo" da je startujem jer nisam bio siguran da li da je startujem (i po tom traljavom startu mislim da nije zainteresovana za mene), jer je u dugogodisnjoj vezi, da se ne ispalim.

E sad posto sam ja pesimista ja mislim da ona samo ubija vreme sa mnom jer joj je dosadno.
Druga mogucnost je da me ona vidi kao veoma dobrog druga i zato me i zove toliko cesto (mada za to bi trebalo da joj sluze drugarice da im se jada/ubija vreme).
A treca mogucnost koja je malo verovatna je da joj se ja svidjam i da to pokazuje na veoma cudan nacin.
Znam da je ovo forum i da ovde ne mogu dobiti odgovor na ovakvo pitanje ali zeleo bih da cujem druga misljenja.

Gledao sam da sto manje opisujem situacije za slucaj da vidi ta prijateljica, ili neko njen, jer zivimo u malom gradu.
 
Pozdrav ljudi, imam jedan problem pa bih voleo da cujem par misljenja sta mi je ciniti.
Imam jednu dugogodisnju prijateljicu koja je u nekoj dvogodisnjoj vezi koja po njenoj prici i nije toliko ozbiljna ili bar sam ja shvatio tako iz njene price. Uglavnom vidjamo se nekoliko puta nedeljno i to ona mene zove skoro uvek. Kad god se vidimo pricamo neke gluposti i smejemo se, nekad se vidimo i dva dana za redom iako nemamo o cemu da pricamo. Pokusao sam par puta "traljavo" da je startujem jer nisam bio siguran da li da je startujem (i po tom traljavom startu mislim da nije zainteresovana za mene), jer je u dugogodisnjoj vezi, da se ne ispalim.

E sad posto sam ja pesimista ja mislim da ona samo ubija vreme sa mnom jer joj je dosadno.
Druga mogucnost je da me ona vidi kao veoma dobrog druga i zato me i zove toliko cesto (mada za to bi trebalo da joj sluze drugarice da im se jada/ubija vreme).
A treca mogucnost koja je malo verovatna je da joj se ja svidjam i da to pokazuje na veoma cudan nacin.
Znam da je ovo forum i da ovde ne mogu dobiti odgovor na ovakvo pitanje ali zeleo bih da cujem druga misljenja.

Gledao sam da sto manje opisujem situacije za slucaj da vidi ta prijateljica, ili neko njen, jer zivimo u malom gradu.

Ja bih je otvoreno pitala i znala bih na cemu sam.Zasto ziveti u neznanju?....Samo,da budem iskrena nikada nisam mesala prijateljstvo i seks.
 
Ne pricamo o njenom decku nego neke leve stvari, decka pominje retko. A da je pitam iskreno na cemu smo nekako bih se zbunio i mozda pitao pogresno :D
Inace da se razumemo, ja ne trcim za njom, vec pokusavam da resim moj jedini trenutni problem u zivotu=dosadu.
@ luna da li ti imas nekog prijatelja sa kojim se vidjas par puta nedeljno, mozda i vise nego sa deckom?
 
Ne pricamo o njenom decku nego neke leve stvari, decka pominje retko. A da je pitam iskreno na cemu smo nekako bih se zbunio i mozda pitao pogresno :D
Inace da se razumemo, ja ne trcim za njom, vec pokusavam da resim moj jedini trenutni problem u zivotu=dosadu.
@ luna da li ti imas nekog prijatelja sa kojim se vidjas par puta nedeljno, mozda i vise nego sa deckom?
Ne bre,nemam decka (vec muza),a prijatelja imam ...samo sto nemam prema njima nikakvih seksualnih pretenzija.
 
tako mene startovao moj "najbolji drug".
e sad, on je za mene stvarno bio drug, dok je on sve vreme kovao planove kako da to drugarstvo ucini drugacijim.
i onda smo pricali.
rekla sam mu da me ne zanima drugacije vec samokao drug itd..
nastavili smo da se druzimo kao da nista nije bilo. i sad mi je poseban.
 
Ne pricamo o njenom decku nego neke leve stvari, decka pominje retko. A da je pitam iskreno na cemu smo nekako bih se zbunio i mozda pitao pogresno :D
Inace da se razumemo, ja ne trcim za njom, vec pokusavam da resim moj jedini trenutni problem u zivotu=dosadu.
@ luna da li ti imas nekog prijatelja sa kojim se vidjas par puta nedeljno, mozda i vise nego sa deckom?

Ne resavaj problem zvani dosada tako sto ces da upropastis prijateljstvo. Vidi, to sto su osobe suprotnog pola ne znaci pod obavezno da moraju da budu u vezi a ne samo prijatelji.
Ako je resavanje dosade u pitanju, onda ni ne cenis nesto tu osobu o kojoj pricas i ako to jeste jedini razlog sto hoces da je smuvas onda ni ne pokusavaj.
Ako se i smuvate moze da se desi da ne budete funkcionisali tako dobro kao sto funkcionisete kao prijatelji.
 
Pa dobro najveci problem mi je dosada, ali naravno kad se vidimo meni je lepo sa njom. E sad posto sam ja takav ne pokusavam nista da preduzmem jer ima decka.
@Novalsta imam ja jos par drugarica/prijateljica ali vidimo se tipa jednom u mesec dana. A sa ovom odredjenom prijateljicom se po nekad vidimo i 3-4-5 puta nedeljno, i to ona zove. Zasto bi se neko druzio sa nekim toliko cesto, pogotovu sto se ispricamo dovoljno da nemamo o cemu da pricamo, a i dalje nam lipo.
 
Pozdrav ljudi, imam jedan problem pa bih voleo da cujem par misljenja sta mi je ciniti.
Imam jednu dugogodisnju prijateljicu koja je u nekoj dvogodisnjoj vezi koja po njenoj prici i nije toliko ozbiljna ili bar sam ja shvatio tako iz njene price. Uglavnom vidjamo se nekoliko puta nedeljno i to ona mene zove skoro uvek. Kad god se vidimo pricamo neke gluposti i smejemo se, nekad se vidimo i dva dana za redom iako nemamo o cemu da pricamo. Pokusao sam par puta "traljavo" da je startujem jer nisam bio siguran da li da je startujem (i po tom traljavom startu mislim da nije zainteresovana za mene), jer je u dugogodisnjoj vezi, da se ne ispalim.

E sad posto sam ja pesimista ja mislim da ona samo ubija vreme sa mnom jer joj je dosadno.
Druga mogucnost je da me ona vidi kao veoma dobrog druga i zato me i zove toliko cesto (mada za to bi trebalo da joj sluze drugarice da im se jada/ubija vreme).
A treca mogucnost koja je malo verovatna je da joj se ja svidjam i da to pokazuje na veoma cudan nacin.
Znam da je ovo forum i da ovde ne mogu dobiti odgovor na ovakvo pitanje ali zeleo bih da cujem druga misljenja.

Gledao sam da sto manje opisujem situacije za slucaj da vidi ta prijateljica, ili neko njen, jer zivimo u malom gradu.

Direktno i otvoreno. Da lakše skontaš da treba da tražiš drugu ili da je lakše smuvaš. Na tebi je. Ionako ništa neće biti kao pre, pa bi bolje bilo na što pre navališ na ljubav :)
 
tako mene startovao moj "najbolji drug".
e sad, on je za mene stvarno bio drug, dok je on sve vreme kovao planove kako da to drugarstvo ucini drugacijim.
i onda smo pricali.
rekla sam mu da me ne zanima drugacije vec samokao drug itd..
nastavili smo da se druzimo kao da nista nije bilo. i sad mi je poseban.

Ja sam slicno uradio sa mojom drugaricom i od tada vise nisam poseban. :aha:
 

Back
Top