PROPALA AKCIJA: Trgovci iskoristili gužvu i digli cene bebi-opreme
Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: PROPALA AKCIJA: Trgovci iskoristili gužvu i digli cene bebi-opreme

Legenda
    Učlanjen
    02.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano PROPALA AKCIJA: Trgovci iskoristili gužvu i digli cene bebi-opreme

Umesto povraćaja PDV-a na opremu i hranu za bebe, roditelji su dobili novi talas poskupljenja. Deklarativno, političari su podržali predlog izmene Zakona o PDV-u, ali ga nisu usvojili. Uvoznici i trgovci ovu akciju iskoristili su da povećaju cene proizvoda za bebe.

Roditelji su tako umesto uštede, dobili poskupljenja. Čim se počelo sa prikupljanjem potpisa o ukidanju PDV-a na bebi-opremu, trgovci su to videli kao novu šansu da zarade. Pretpostavljalo se, zbog političkog momenta, da će predlog biti usvojen, tako da su pohitali da podignu cene hrane i opreme za bebe. Da je Skupština usvojila predlog Vlade o povraćaju PDV-a na bebi-opremu, sa ovim poskupljenjima roditelji bi bili na pozitivnoj nuli ili imali malu uštedu u budžetu. Kako Skupština nije usvojila predlog, roditelji su sada u čistom minusu.

- Početkom aprila u „Merkatoru“ sam kupila džambo pakovanje „pampers“ pelena (peticu) i platila 1.680 dinara i tada sam komentarisala sa suprugom da su u januaru bile jeftinije. Kada sam krajem meseca kupila isto pakovanje pelena, sačekala me je cena od 1.880 dinara. Bila sam u šoku - priča revoltirana Nataša Lajković.

A u poslednja dva meseca poskupelo je bukvalno sve. Krajem marta za više od deset odsto poskupela je bebi-hrana „juvitana“. Za kašice koje su donedavno bile 90 dinara, roditelji sada moraju da izdvoje 101 dinar, a one koje su bile 160 dinara sada se prodaju po 178 dinara. Nove cene, skuplje za pet odsto, dobile su i kašice iz uvoza.

Ništa bolje situacija nije ni sa dečjom kozmetikom. Kompletna „Niveina“ bebi-kozmetika krajem aprila je poskupela za 4,6 odsto. Uvoznik „Pampersovih“ pelena je još u februaru maloprodaji najavio poskupljenje od osam odsto, a ovih dana i „Bambo“ najavljuje povećanje cena za pet odsto. Početkom marta poskupela je i „Pavlovićeva mast“, i to za devet odsto. Skočile su i cene bebi-opreme.

- Roditelji nam se najviše žale da je poskupela kozmetika i pelene u trgovinskim lancima. Kažu da je i oprema poskupela. Tako su stolice za hranjenje i sedišta za automobile u „Aksi“ poskupeli za oko 1.000 dinara. Ima čak i komentara da bi možda bolje bilo da nismo ni pokretali peticiju za ukidanje PDV-a, jer smo dobili samo poskupljenje - kaže Maja Tadić, urednica portala Bebac.

Uvoznici i trgovci, pak, tvrde da poskupljenje opreme i hrane za bebe nema veze sa najavljenim povraćajem PDV-a na ove proizvode. Oni kažu da su poskupeli svi proizvodi u Srbiji, pa i ovi, zbog skoka evra i povećanja cena na svetskom tržištu.

http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/320304/Trgovci-iskoristili-guzvu-i-digli-cene-bebiopreme

kakva banana država

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2253

Podrazumevano Re: PROPALA AKCIJA: Trgovci iskoristili gužvu i digli cene bebi-opreme

Само би тотална будалетина могла да поверује овој жутој гамади и осталима из ЗЕС-а......... а ни СНС није ништа бољи......
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Poznat WIBU (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    554

Podrazumevano Re: PROPALA AKCIJA: Trgovci iskoristili gužvu i digli cene bebi-opreme

e to je pravo lice Srbije

kuga vlada, narod izumire, a zelenaši haraju
    "Nije važno odakle sam, sve dok znadeš kuda putujem..."

Poznat WIBU (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    554

uostalom, priroda to sama radi

i treba da izumremo kad smo gomna
    "Nije važno odakle sam, sve dok znadeš kuda putujem..."

Veoma poznat kristiansand (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    169

Citat Original postavio eternal dream Pogledaj poruku
    Umesto povraćaja PDV-a na opremu i hranu za bebe, roditelji su dobili novi talas poskupljenja. Deklarativno, političari su podržali predlog izmene Zakona o PDV-u, ali ga nisu usvojili. Uvoznici i trgovci ovu akciju iskoristili su da povećaju cene proizvoda za bebe.

Roditelji su tako umesto uštede, dobili poskupljenja. Čim se počelo sa prikupljanjem potpisa o ukidanju PDV-a na bebi-opremu, trgovci su to videli kao novu šansu da zarade. Pretpostavljalo se, zbog političkog momenta, da će predlog biti usvojen, tako da su pohitali da podignu cene hrane i opreme za bebe. Da je Skupština usvojila predlog Vlade o povraćaju PDV-a na bebi-opremu, sa ovim poskupljenjima roditelji bi bili na pozitivnoj nuli ili imali malu uštedu u budžetu. Kako Skupština nije usvojila predlog, roditelji su sada u čistom minusu.

- Početkom aprila u „Merkatoru“ sam kupila džambo pakovanje „pampers“ pelena (peticu) i platila 1.680 dinara i tada sam komentarisala sa suprugom da su u januaru bile jeftinije. Kada sam krajem meseca kupila isto pakovanje pelena, sačekala me je cena od 1.880 dinara. Bila sam u šoku - priča revoltirana Nataša Lajković.

A u poslednja dva meseca poskupelo je bukvalno sve. Krajem marta za više od deset odsto poskupela je bebi-hrana „juvitana“. Za kašice koje su donedavno bile 90 dinara, roditelji sada moraju da izdvoje 101 dinar, a one koje su bile 160 dinara sada se prodaju po 178 dinara. Nove cene, skuplje za pet odsto, dobile su i kašice iz uvoza.

Ništa bolje situacija nije ni sa dečjom kozmetikom. Kompletna „Niveina“ bebi-kozmetika krajem aprila je poskupela za 4,6 odsto. Uvoznik „Pampersovih“ pelena je još u februaru maloprodaji najavio poskupljenje od osam odsto, a ovih dana i „Bambo“ najavljuje povećanje cena za pet odsto. Početkom marta poskupela je i „Pavlovićeva mast“, i to za devet odsto. Skočile su i cene bebi-opreme.

- Roditelji nam se najviše žale da je poskupela kozmetika i pelene u trgovinskim lancima. Kažu da je i oprema poskupela. Tako su stolice za hranjenje i sedišta za automobile u „Aksi“ poskupeli za oko 1.000 dinara. Ima čak i komentara da bi možda bolje bilo da nismo ni pokretali peticiju za ukidanje PDV-a, jer smo dobili samo poskupljenje - kaže Maja Tadić, urednica portala Bebac.

Uvoznici i trgovci, pak, tvrde da poskupljenje opreme i hrane za bebe nema veze sa najavljenim povraćajem PDV-a na ove proizvode. Oni kažu da su poskupeli svi proizvodi u Srbiji, pa i ovi, zbog skoka evra i povećanja cena na svetskom tržištu.

http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/320304/Trgovci-iskoristili-guzvu-i-digli-cene-bebiopreme

kakva banana država
    Otišlo je sve u ...... P .... Honduras
    UKIDANJE POL. PARTIJA, DIREKTNI IZBORI, NEZAVISNA R.S-ska
    "NEPARTIJSKA DEMOKRATIJA I AUTONOMIJA OPŠTINA U SRBIJI",FB GRUPA

Veoma poznat
    Učlanjen
    01.05.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Pa to se znalo...
    Samo debil je mogao da veruje...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.03.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Za decu uvek mora biti novaca, uvoznici i trgovci zaradjuju i do 100 posto
    To samo kod nas ima.

Buduća legenda C0NSIGLIERI (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1351

Za bolji zivot ljudi, za bolji zivot
    A Mari usque ad Mare

Elita daxt (avatar)
    Učlanjen
    20.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    379

srbija se raspada kao drzava, normalno da se to desava kad nema drzave
    ...

Buduća legenda sunchaya (avatar)
    Učlanjen
    26.08.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3158

Citat Original postavio eternal dream Pogledaj poruku

kakva banana država
    Pa samo budale se primaju na olakšice u najavi. Pa još predizbornoj

Poznat NE-ZGODAN (avatar)
    Učlanjen
    17.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    108

A ja lepo pisao da je to potez unapred osudjen na propast,a ovde me optuzise kako eto nemislim dobro deci.....ko li sad nemisli dobro deci...

Zoroastar nije na forumu
    Од 7. маја до победе - општенародно изјашњавање.
    Domaćin Zoroastar (avatar)
    Učlanjen
    15.09.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    68

Ništa se u ovoj zemlji neće rešiti dok...

Политичари, је л' вам жао, растанак се примакао...

Slične teme

1. Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 21.01.2011., 12:07
  2. Akcija
    Autor Ubica u forumu Video igre
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 03.02.2007., 00:47
  3. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 17.02.2004., 22:39
  4. Jel bilo akcija izmedju posetilaca foruma?
    Autor Bull u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 87
    Poslednja poruka: 10.10.2003., 14:50

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •