Pitanja za Visual Basic 6

GrimReaper

Iskusan
Poruka
5.035
1.Kako da ispisem (recimo u nekom labelu) ime nekog fajla? Ali samo ime ne i direktorijum (probao sam sa .FileName ali to ispisuje sve, kao recimo C:\Program Files\...)
2.Kako da za Common Dialog postavim dva filtera koji ce da se menjaju preko padajuceg menija?

Hvala unapred! :D
 
E uspeo sam i sam da uradim, ali imam jos dva nova pitanja:
1. Kako da se pritiskom na Cancel Common Dialog zatvara ne radeci nista(da ne radi istu akciju koju radi na Open)
2. Kako da sve labele iste boje oznacim jednim imenom, da budu jedna grupa(recimo da se zovu Selected) ako je to moguce.
 
Pa, isao sam na tref 8) .Kod je:
<Dialog Name>.Filter = "Filter1|ekstenzije" + "|Filter2|ekstenzije"
E hvala ti sto si mi odgovorio, barem se neko smilovao :cry: . Imam jos jedno pitanje, pa se nadam da mi mozes odgovoriti. Kako da program prepoznaje deo imena (u mom slucaju ekstenziju) pa da ga na osnovu toga smesta u jednu ili drugu kolonu?
PS Jel da napravim tacno kako si napisao ili da stavim Private Sub <Ime Komande>_Click. A za razvrstavanje labela prema boji jel znas?
 
Za prepoznavanje ekstenzije probaj ovako nesto:

Kod:
ekstenzija = Right(ImeFajla,3)
Select Case ekstenzija
   Case "mp3"
      'sta da radi 
   Case "wma"
      'sta da radi
End Select

A za filter mozes i ovako:

Kod:
CommonDialog1.Filter = "Muzika (*.mp3;*.wma)|*.mp3;*wma|Slike (*.jpg;*.gif)|*.jpg;*.gif"

Ovo su samo primeri a ti ces iz njih izvuci sta tebi treba.
Pozdrav.
 
E ako mi verujes svasta sam pokusao ali nista mi nije uspelo. Ima nesto za neki stdPicture al mnogo je komplikovano, ne zelim da zalazim u to ako nije to to 8) .Inace imam jos jedno pitanje ( :oops: :oops: :oops: sramota me je koliko vas gnjavim ali eto moram :D ). Kako da command button bude enabled ali da mu se ne pojavljuju one crtice kad kliknem na njega.
 

Back
Top