Imate li metal detektor?

mekflaj

Poznat
Poruka
8.254
Muškarac želi da oseti adrenalin, a lov na blago to svakako jeste.... tako da je tema za ovaj pdf.
Ima li ko iskustva sa ovom tematikom?
Da li je kažnjivo koristiti detektor za metal u prirodi? Ja bih sve davao državi, muzejima, mislim ako nađem nešto uopšte...
preporučite neki dobar detektor...
 
Kažnjivo je koristiti detektor na arheološkim lokalitetima. Drugo, bukvalno sve je arheološki lokalitet. Treće, sigurno ne bi, pogotovo kad nađeš nešto što vredi 4-5 iljada evra na crnom tržištu. Sve mislim da bi poklonio državi.


Elem imam ja iskustva sa njima ali ne sa korišćenjem već sa projektovanjem i izradom istih. Možda bih se još malo zanimao ako nađem vremena.pošto mi je elektronika interesantna oblast...
 
da, čitajući po netu vidim da ima stručnjaka koji sami prave detektore..... ako pogledamo cene fabričkih koje su velike, nije loš biznis ponuditi kvalitetan proizvod iz kućne radinosti.........

koliko sam shvatio, kod detektora je bitna dubina na kojoj detektuje metal (što zavisi i od količine metala) kao i diskriminacija (npr podesiš zlato, srebro, bronza, bakar i onda samo to detektuje ne i konzerve, eksere itd)...
 
ono što me zapanjilo da ljudi izgleda kao od šale nalaze novčiće iz srednjeg veka, vrhove strela, koplja........ i to nema neku vrednost...
poenta je da su mnoge generacije živele pre nas i skitale ovim predelima... deluje uzbudljivo naći nešto iz tog vremena

inače, gram zlata velike finoće košta oko 50dolara
1kg je oko 50 000$ ili 40k evra
 
Imam detektor :lol: Ali onaj mali kućni, mnogo dobra stvar, sad se ne bojim da pravim rupe u zidu, a kad dođu nečija deca taman fino traže sakriveno blago po stanu a mi matorci sedimo na miru. A kada bih našla nešto zaista vredno, predala bih državi, naravno. Ako ne bi bila zlatna poluga u pitanju.
 
članak o klincu od tri godine koji je našao zlato metal detektorom u engleskoj u vrednosti od 2,5miliona funti...
ono što me čudi je što pare od prodate relikvije dele onaj ko je našao sa vlasnikom terena gde je pronađeno, a kod nas ova lopovska država sve pleni....

http://news.sky.com/home/uk-news/article/15813744

James, who is now four, said: "I was holding the detector and it went beep, beep, beep.
James's dad and grandad were amazed at his luck
"Then we dug into the mud. There was gold there. We didn't have a map - only pirates have treasure maps."
15813786.jpg
 
Poslednja izmena:
Kažnjivo je koristiti detektor na arheološkim lokalitetima. Drugo, bukvalno sve je arheološki lokalitet. Treće, sigurno ne bi, pogotovo kad nađeš nešto što vredi 4-5 iljada evra na crnom tržištu. Sve mislim da bi poklonio državi.


Elem imam ja iskustva sa njima ali ne sa korišćenjem već sa projektovanjem i izradom istih. Možda bih se još malo zanimao ako nađem vremena.pošto mi je elektronika interesantna oblast...

Bilo onomad u radio klubu da se naruči kit komplet za male pare. Svako ko se bar malo razume u elektroniku može sam da namesti jedan... ili tri.
 
meni treba detektor koji je osetljiv na zlato.... tereni koje imam u planu su pročešljani i prekopani već, međutim to su išli sa detektorima niskih frekvencija i slabih dubina... takođe, u pitanju je dosta kamenito područje.... još uvek ne znam koji detekor bi bio pravi izbor za takav planinski teren, kombinacija stena i niskog rastinja i šume...
 
meni treba detektor koji je osetljiv na zlato.... tereni koje imam u planu su pročešljani i prekopani već, međutim to su išli sa detektorima niskih frekvencija i slabih dubina... takođe, u pitanju je dosta kamenito područje.... još uvek ne znam koji detekor bi bio pravi izbor za takav planinski teren, kombinacija stena i niskog rastinja i šume...
Probaj da nabaviš KRAMP 2K12 sa LPTA asesorijem.
 

Back
Top