Ovca i jagnje u dvoristu u sred Beograda, bez vode i hrane

zvuci pardoksalno ali isti takav tretman ovce imaju na industrijskim farmama

Tamo imaju hranu i vodu. Mada, prema svim propisima 24h pre klanja zivotinje moraju da se drze bez hrane i vode.

Joj, grozno jeste, i ja sam do proslog leta zivela u strogom centru grada a imala druge komsije Djordjevice. Te godine je Djurdjevdan pao u subotu ili nedelju, vise se ne secam, a stocna pijaca u KV je u noci izmedju cetvrtka i petka. Ono se, jadno, dralo od cetvrtka uvece sve do tog njihovog rituala, valjda na sam Djurdjevdan u podne... :think: Tacno, bila je nedelja, nisam cula samo klanje! Kad ga konacno zakolju, mazu se krvlju ukucani, mazu i dovratak, ne znam sta sve rade pod izgovorom tradicije, drago mi je sto sam o tome samo slusala. :(

Nista, alarmirati medije. Ali i tu bih bila oprezna, da se ne pokrenu neki ultra-desnicari, rasisti.
 
Tamo imaju hranu i vodu. Mada, prema svim propisima 24h pre klanja zivotinje moraju da se drze bez hrane i vode.

Joj, grozno jeste, i ja sam do proslog leta zivela u strogom centru grada a imala druge komsije Djordjevice. Te godine je Djurdjevdan pao u subotu ili nedelju, vise se ne secam, a stocna pijaca u KV je u noci izmedju cetvrtka i petka. Ono se, jadno, dralo od cetvrtka uvece sve do tog njihovog rituala, valjda na sam Djurdjevdan u podne... :think: Tacno, bila je nedelja, nisam cula samo klanje! Kad ga konacno zakolju, mazu se krvlju ukucani, mazu i dovratak, ne znam sta sve rade pod izgovorom tradicije, drago mi je sto sam o tome samo slusala. :(

Nista, alarmirati medije. Ali i tu bih bila oprezna, da se ne pokrenu neki ultra-desnicari, rasisti.

Za vreme transporta je nemaju a ako je vrucina cesto dehidriraju. Imas na sajtu animal angels,long distance transport.
Mediji ce reagovati u skladu sa zakonom,ako je zabrabjeno drzati domace zivotinje u gradu,ali na odnos prema njima ce se oglusiti jer su te zivotinje ionako zvanicno za jelo i okrutnost nad njima ne podleze krivicnoj odgovornosti kao u slucaju pasa i macaka.
 
576643_3544369421180_1630830382_2841174_277923551_n.jpg

Gotovo. :( https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3544369421180&set=a.1264412023670.39129.1630830382&type=1

Cim sam ustala , dobila sam ocajan poziv komsinice da Romi kolju jagnje i ovcu preko puta nje, na sred Zvezdare u parcetu dvorista sa ulice! Danima se prijavljuje, i daje se svima redom sva zakonska regulativa kojom mogu da se kazne i da se zivotinje oduzmu, imali smo i smestaj za njih! Danima su jadne blejale, vezane, bez kretanja, hrane i vode(ako su 'isposcene, ukusnije je), 'deca' su im sutirala ovcu u prolazu, ovca vise nije mogla da ustane od iscrpljenosti. Pred protest sam i s posla i posle, zvala od komunalaca, policije, inspekcije i repuplicke i gradske, svi su me saltali napred nazad. Danas je ovca zaklana, i ja sam dosla i videla je odranu, sa ulice prizor, lezi na stolu a jezero krvi u dvoristu, koje se sliva niz ulicu, miris krvi zapekao kroz vazduh. Jagnje vezano pored ocajno bleji i gleda zaklanu majku.
Poludela sam i urlala na monstrume, digao se kraj i samo su me jos napali da Romi mogu da rade sta hoce u svom dvoristu! Pozivaju se na 'veru i slavu', a ne znaju da zakon ne priznaje 'religiozna romska klanja', vec samo koser i halal, i to u posebno propisanim uslovima.
1. Po odluci grada Beograda, nisu kako je propisano drzali papkare u ogradjenom mestu na propisanoj udaljenosti od 10m od susedne stambene ili poslovne jedinice
2. Po Zakonu o zastiti i dobrobiti zivotinja, prkrsili su bezbroj clanova gde je zabranjeno zivotinju izlagati stresu, patnji, bolu, lisavanju hrane i vode, propise o 'humanom klanju' da ne spominjem, iako ne postoji 'humano' klanje, bar postoje smrdljivi propisi kako se to radi!
3. Po Zakonu o veterinarstvu, svaka nepropisno obelezena/neobelezena zivotinja, bez svih potvrda o poreklu, racuna, zdravstvenih potvrda, moze da se oduzme. Naravno da to nemaju.
4.Receno je iz Opstine Zvezdara da nije dozvoljeno klanje u dvoristima na toj opstini.
SVE je to svima predoceno i jedino su dva x komunalci izlazili, da opomenu da se ne drze u dvoristu, i danas, nakon prijave da zaklana ovca lezi u lokvi krvi i da se spremaju i jagne da zakolju.
Napravila sam halabuku, komunalci su dosli, ovi su oprali dvoriste crevom, i kad su dosli, rekli su mi da oni samo mogu da konstatuju da mogu da pisu prijave protiv prljanja javne povrsine, jer se krv slivala ulicom,jer KLANJE NISU VIDELI!iako sam rekla da imam snimke ovce na stolu, bare krvi i da sam slikala kako iznose ovcu iz dvorista i uteruju u kombi. Jagnje su pred komunalcem izneli u stavili u kombi, blejalo je ocajno, odneli su ga negde drugde da ga zakolju. Policija me je telefonski odjebala, pa sam posle isla da prijavim sta sam mogla, pretnje od Roma, kad vec kazu da za klanje NECE da reaguju(nije njihov posao).
Prepucavanja sa romima da ne prepricavam, dovoljno je samo da mi je koljac koji je odneo jagnje viknuo da ce ga sutirati i muciti dok ga bude klao. Rekla sam mu da ce se za svaki krik i udarac raspadati od raka godinama. Komunalci su mi rekli da nemaju nadleznost da oduzmu zivotinju, iako su videli da je nose. NIKO nema nadleznost ni za sta u ovoj zemlji!
Jedna majka i jedna beba su brutalno zaklane danas, kao hiljade i hiljade istih majki i beba. Slava? U ime Boga? On je to rekao i trazio? Mislite da ce taj odgovor proci jednom, ako 'verujete' u nesto posle ovog zivota? Nece.
Prijatna vam bila danas bol, krv, patnja i krici zivih bica, neduznih i nezasticenih, koja imaju ISTO PRAVO na zivot, a vi sami sebi dali pravo da im ga oduzmete.
Ja cu bar krenuti da prozivam sve redom, sa snimcima koje imam, dok ne vidim CIJA je nadleznost bila, i ko NIJE uradio svoj posao. To se desava stalno, i ja to znam, ali cu uvek reagovati na sve sto VIDIM. Borba sa vetrenjacama? Jeste.
Sve sto mogu, uradicu, jer imam ovaj zivot ovde da pokazem da sam covek, a ne sebicno *****. Bar cu znati da sam pokusala. Necu ici kroz zivot zatvorenih ociju, prihvatajuci da ucestvujem u zlu svih koji cute na zlo. Jer, pametan covek je rekao -'Zlo nece nestati zbog onih koji ga cine, vec zbog onih koji cute o tome'!
Ja svest mase koja misli da ima prava da ubija ne mogu da promenim, svest mase u 21 veku, u 'civilizaciji', sa svim dostupnim informacijama i edukaciji, ali mogu da trazim da se jbn zakoni koji su doneli, nekad, negde ispostuju!
 

Back
Top