Trigliceridi ispod minimuma !?!

tina73

Zainteresovan član
Poruka
175
Ovako, brat me je zamolio da postavim pitanje umesto njega - nedavno je vršio labaratorijske pretrage i ono što se ispostavilo u nalazu da "ne valja" jesu Trigliceridi.
Ono što je interesantno je to da su oni ispod minimuma koji iznosi 0.84 mmol/L a kod njega su 072 mmol/L.
Inače, laborantkinja mu je na njegovo pitanje šta bi ovo značilo odgovorila da to nije ništa...
Internista mu takođe nije rekao ništa i prešao je preko ovog podatka kao da ne postoji ovako "boldovan" na nalazu.
Mene interesuje šta prouzrokuje manjak triglicerida i da li se ovde radi o nečem ozbiljnijem ili nije ništa kako oni kažu za zabrinutost ?
Evo kompletnog nalaza

001.jpg
 
Или не уноси довољно масти или је налаз погрешан. ;)
Масти морају да се уносе јер су прекурсори за синтезу разних хормона.
Зато, ако их којим случајем избегава у пуном луку, реци му да ће тако себи нарушити здравље.
Човек мора балансирано да уноси и масти и угљенехидрате и протеине.
 
Ma gde ne unosi masti - baš jede masnu hranu.
Hrani se sasvim normalno, dosta često konzumira suhomesnate proizvode, salame, kobasice i sl. zbog prirode posla (pravi sebi sendviče sa dosta majoneza koji voli ;) )
Jede ponekad i brzu hranu, sve u svemu ne vodi baš mnogo računa o ishrani po pitanju unosa "masnih" proizvoda.
Možda je greška u nalazu ali čudi me da su to oni onda boldirali i istaknuli.
Pre par godina imao je nenormalnu koncentraciju Bilirubina ali tada su ga pitali odakle je (Pančevo) i da je to tada bilo uobičajeno za ljude iz Pančeva, Kragujevca i Bora i da se ne sekira.
 

Back
Top