ČOVEK KOJI JE NA RTS-U DOBIO APLAUZ REDAKCIJE !!!!
Prikazujem rezultate 1 do 18 od 18

Tema: ČOVEK KOJI JE NA RTS-U DOBIO APLAUZ REDAKCIJE !!!!

Veoma poznat dbkapo (avatar)
    Učlanjen
    24.03.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    168

Podrazumevano ČOVEK KOJI JE NA RTS-U DOBIO APLAUZ REDAKCIJE !!!!

Саветник министра здравља за борбу против корупције смењен је по кратком поступку, чим је описао ко и како заташкава корупцију.

Ljubiša Milanović je podržao SNS na izborima i biće gost večeras na Svet plus info televiziji.

Vredi pogledati i saznati informacije iz prve ruke.

Učlanjen
    24.03.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    168

Podrazumevano Re: ČOVEK KOJI JE NA RTS-U DOBIO APLAUZ REDAKCIJE !!!!

Случај Милановић

Пише: Милослав Самарџић
    Саветник министра здравља за борбу против корупције смењен је по кратком поступку, чим је описао ко и како заташкава корупцију
    Има томе скоро десет година како су новине најавиле да би нови министар здравља могао бити Зоран Станковић. Заправо, он је већ био постављен на то место, само се чекао његов пристанак. И мада је Станковићева биографија била нетипична за тај миље, овај случај запамтио сам као добар виц: ко је то још у овој и оваквој Србији одбио да буде министар!
    После Станковића дошао је Томица Милосављевић, који је у тој фотељи остао више мандата. Онда је опет враћен Станковић, и то с епитетом ''поштени министар''. Све је текло као по лоју, сви су се клели у борбу против корупције, иако је она непрекидно расла, док није избио ''случај Љубиша Милановић''.
    Ко је Љубиша Милановић - то данас зна свако дете у Србији. На Интернету се појављују и неки нови детаљи: да је као начелник полицијске јединице ''Поскок'', специјализоване за борбу против корупције, имао силне невоље ''са највишег места'' и да је малтретиран на разне начине. Тај положај напустио је пре годину и по дана, када је именован за специјалног саветника министра здравља. Дакле, то је био пад у хијерархији, али област деловања остала је иста: борба против корупције.
    Како је он то радио, није било познато до 13. децембра 2011. године. Тада Милановић добија својих десет минута у Јутарњем програму Телевизије Србије. Његов наступ је одмах поста хит на ''Јутјубу''. Укратко, рекао је да доказе о корупцији уредно предаје полицији, али да их нико не узима за озбиљно. Притом је био видно узнемиран.
    Јавност је одмах пресудила: овај ће бити смењен! Неће се корупција зауставити, него ће бити жртвован онај који на њу указује. Тиме је лопта пребачена на терен Милановићевог шефа, Зорана Станковића. Његова прва реакција, још тог дана, била је негативна. Рекао је да не брине за Милановића, да ће се он снаћи, јер има своју кафану!
    Ипак, Милановић није смењен скоро месец дана - ваљда због празника. Петог јануара он је изјавио новинарима да неће дати оставку, већ да ће чекати разрешење. И оно је стигло већ 6. јануара. Образлажући смену свог саветника, Станковић је рекао да је он до половине децембра ''коректно'' обављао дужност, али да је онда ''у средствима јавног информисања почео да износи своје ставове и оцене''. Тиме је показао неповерење како у министра лично, тако и ''према другима''...
    Исте вечери, Интернет је преплавила бујица коментара: ''Ово је очигледан доказ декларативне борбе против корупције. Велики, крупни играчи су увек заштићени и њих нико не сме да дирне. Милановић се усудио на такав потез и ево шта је дочекао''; ''Срамота у каквој држави живимо!''; ''Господине Станковићу, разочарали сте ме јако''; ''Ово је доказ да нам нема помоћи''; ''Да се ово десило у некој другој земљи, људи би изашли на улице... само ми трпимо нешто јер смо на то навикли''...
    Тако је гласило 95 посто коментара у свим гласилима која су објавила вест о Милановићевој смени - а сва гласила је нису ни објавила. Штавише, неки су је објавили, па повукли.
    У преосталих пет посто коментара тврди се да је Милановић члан Српске напредне странке Томислава Николића од њеног оснивања и да је наступ на телевизији заправо изрежирао као део кампање за предстојеће изборе. ''Човек је направио аферу и одлично ће се продати'', гласи један од типичних коментара из ове групе. Онда је та полемика решена следећим закључком једног читаоца ''Блица'':
    ''Ми смо неповерљиви према свима, па тако и према овом човеку и његовим намерама, а све због тога што код нас ништа није чисто и транспарентно, већ је све 'испод жита'. Ако је овај човек био искрен и стварно има податке о корупцији, о деловању председниковог кабинета, онда је стварно пораз свих нас што је разрешен, али ако није, па је тих својих 10 минута у Јутарњем програму искористио за лично промовисање, онда је то исто пораз свих нас. Како год окренеш, излаза нам нема, јер овакве ствари дозвољавамо и не реагујемо...''
    Управо тако!
    Ако је Милановић заиста искористио свој наступ ради предизборне кампање, у шта, дакле, верује само мањи број грађана - онда је он то одлично извео, говорећи оно што се заиста дешава. Јер, најбоља реклама је истинита реклама. Истину, да корупција постоји у енормним размерама, саопштавају често и оптужени - од председника Тадића и министра полиције Дачића, па редом. Али, они говоре уопштено, мада је, по логици ствари, јасно да би могли да нам саопште и конкретне случајеве, са именима и презименима. Милановић је учинио ''само'' то и ништа више.
    И како ми можемо да реагујемо?
    Гласачким листићима - гласио би лаконски одговор. И не баш прецизан. Јер, претходни избори решени су мање-више отвореном претњом западних земаља да ће се у случају победе тадашњег радикала Томислава Николића Србији поновити ''ружна прошлост'' из деведесетих. Тако је у другом кругу победио Борис Тадић, али његова странка ипак није имала довољно посланика у парламенту. То је решено најнеочекиванијом могућом комбинацијом: пољупцем Бориса Тадића и оличењем ''ружне прошлости'', Ивице Дачића, лидера Социјалистичке партије. Штавише, пољубац је праћен обостраним циничним коментаром: тако је народ хтео!
    Дачић се иначе управо ових дана извинио грађанима ''за деведесете''. Али, важнија од тог извињења је чињеница да се у међувремену још један лидер из деведесетих ''просветлио'' - управо Томислав Николић....
    Остатак текста у Слободи

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.05.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Mnogo prazne price, nista konkretno kao i kod ToNi-ja.

Buduća legenda комшија (avatar)
    Učlanjen
    30.03.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    883

Citat Original postavio Dverko glistic Pogledaj poruku
    Слажем се 100%!

Buduća legenda svarozic (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    991

Šta, zar Miloslav Samardžić piše o nečemu drugom, a ne samo o četnicima?!
    Džaba kupaći na rese
    kad nema šta da se trese!

Učlanjen
    24.03.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    168

САВЕТНИК КОЈИ ЈЕ УЗДРМАО СРБИЈУ – ЉУБИША МИЛАНОВИЋ: ТАДИЋЕВ КАБИНЕТ ЈЕ СРЦЕ СРПСКЕ КОРУПЦИЈЕ
    четвртак, 22 децембар 2011

Миодраг Мики Ракић, шеф кабинета председника Србије Бориса Тадића, главни је кривац за тешке случајеве корупције, а његова необјашњива моћ већа је и од самог шефа државе, каже за “Вести” саветник министра здравља Љубиша Милановић, који је недавно изазвао буру у српској јавности када је гостујући на Радио-телевизији Србије оптужио државни врх да штити системску корупцију у домаћем здравству.
    Вапај великог броја људи који пате од бахатих корупционаша, које штити власт, као и немогућност да даље часно обавља посао, били су разлози саветника министра здравља Љубе Милановића да јавно проговори о овом друштвеном злу.
    У разговору за наш лист упро је прстом у државну власт, прозвао кабинет председника Тадића, окривио неке људе из врха полиције за опструкцију, а специјалног тужиоца Миљка Радисављевића оптужио за тајно и неовлашћено скидање са списка оних који су после спроведених истрага били предвиђени за хапшење.
    Станковићу треба времена
    – Министар здравља Зоран Станковић је једна часна јединствена фигура и на његов рад и добре намере нико не може да стави било какву примедбу. Корупцију, која дивља, наследио је. Да би је решио потребно му је време.

Ко је Љуба Милановић?
    Љуба Милановић цео свој досадашњи радни век провео је у полицији као инспектор и обавештајац. Запамћен је, између осталог, по вођењу специјалне истражне јединице “Поскок”, која је касније расформирана. Године 2005. био је именован за шефа Спољне обавештајне службе (СИД), задужене за контакте са страним обавештајцима у звању амбасадора. После тога, отишао је у Загреб у својству саветника амбасадора у Хрватској.

После свега изреченог и даље сте на месту саветника министра здравља?
    – Повући ћу се само у случају да сви са листе буду похапшени и процесуирани. Борићу се све док ме не најуре. На то су ме обавезале патње и вапаји људи који свакодневно страдају од бахатости корумпираних. Обавезали су ме и они који су имали велику корист од корупције. Најзад, рекао сам себи да, уколико дођем у ситуацију да ми руке буду везане – обратићу се медијима. То време је дошло и, ево, проговорио сам.
    Ко вам је онда везао руке – власт, полиција…?
    – Пре свега власт, која је избегавала да се супротстави помахниталој корупцији. Власт која је примењивала селективну правду, чиме је вређала достојанство и част својих грађана. Такође, и полиција која је имала све податке о свим случајевима, али су њени појединци у врху вршили отворене опструкције, чиме су каљали образ оним часним полицајцима са којима сам искрено сарађивао.
    Да ли и министар полиције припада том оптуженом врху?
    – Министар полиције је пре свега политичар и не знам како је разумео моје поруке. Но, ако је паметан тумачиће их правилно, јер моје изјаве само му иду у прилог, олакшавају му посао. Да будем прецизнији, министар има велику одговорност у МУП-у, а никакве ингеренције. Све сам рекао.
    Прозвали сте многе, поменули сте и председника државе Тадића?
    – Из васпитања и патриотизма никада не бих вређао функцију председника државе јер би тиме вређао и Србију. Дакле, нисам прозвао Тадића, већ његов кабинет, а у кабинету Микија Ракића, као основног кривца за тешке случајеве корупције у земљи. Због те његове необјашњиве моћи мислим да Ракић више није шеф кабинета, већ председник државе, а Тадић шеф кабинета. Но таква појава није изолован случај. Борко Стефановић превазишао је свог шефа Јеремића, који више не може ни да уђе у Министарство на чијем је челу. А Тадић је крив јер је на те функције поставио све те људе.
    Значи, директно за корупцију окривљујете Микија Ракића?
    – Тај човек је по Србији размештао своје људе. Па, ко онда може да буде кривац?
    Упрли сте прстом и на шефа БИА Сашу Вукадиновића?
    – Ма какав шеф БИА, он јадан не зна ни где станује, ни где је. Због тога има пратњу не да би га чували, већ да би га одвезли до куће. Он је један од оних који није способан да смисли неку рафинирану акцију, али може да организује да ме неко пребије.
    Опасно је, кажу, супротстављати се обавештајцима?
    – Баш они су ме научили да трпим и да се не жалим на одговор система. Још 1996. добио сам прву мотку по глави када сам после завршене истраге оптужио Јовицу Станишића за Баџино убиство. Тада сам “зарадио” четири и по месеца затвора у Нишу. Био сам једини који је 2000. године кренуо на земунски клан и Легију, дефинисао их као најопаснији проблем у земљи. А, када сам поднео тајни извештај о убиству Ћурувије, одмах сам био склоњен, а они који су ме “почистили” и данас се налазе на високим функцијама.
    На крају, има ли решења, каква су вам очекивања?
    – Очекивања су различита, већ видим механизме дезавуисања мог имена и интегритета. Оплешће ме по свим правцима, рећи ће да нисам то што јесам. Међутим, настављам борбу и уколико буде требало изговорићу још горе ствари, обелоданићу још много тога.
    ИЗВОР: standard.rs

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.05.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

четвртак, 22 децембар 2011..kasnis sa vestima

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2225

naravno kad si se klonirao juce.

Učlanjen
    24.03.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    168

четвртак, 22 децембар 2011..kasnis sa vestima
    Naprotiv.... RADUJEM SE ŠTO ĆU GA VEČERAS GLEDATI NA TV SVET PLUS INFO !!!!

Primećen član cikabosko (avatar)
    Učlanjen
    16.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Citat Original postavio dbkapo Pogledaj poruku
    Naprotiv.... RADUJEM SE ŠTO ĆU GA VEČERAS GLEDATI NA TV SVET PLUS INFO !!!!
    Jel to neka nova emisija, novi voditelj Ljuba umesto Noleta Seksomana.

Učlanjen
    24.03.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    168

Citat Original postavio cikabosko Pogledaj poruku
    ON ĆE VEČERAST BITI GOST VLADE ĐUKANOVIĆA !!!

Učlanjen
    24.03.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    168

ЉУБИША МИЛАНОВИЋ: уколико буде требало изговорићу још горе ствари, обелоданићу још много тога!

Aktivan član
    Učlanjen
    29.01.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    57

Citat Original postavio cikabosko Pogledaj poruku
    Jel to bese tv mrtvozornika prepodobnog

Poznat DEDA.D (avatar)
    Učlanjen
    08.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    309

Човек кога и колеге хвале за професионалност и самосталност / није полтрон / би требао наћи место у будућој власти , независно од победника.......искључујући жуте , нормално !?

Elita peti ligament (avatar)
    Učlanjen
    22.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    297

Stvarno ih je nakantao.

Elita daxt (avatar)
    Učlanjen
    20.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    379

tadicev kabinet kontrolise celu srbiju, to je mozak korupcije i kriminala, ova sica i sitni kriminalci su macji kasalj za predsednistvo
    ...

Domaćin Dust (avatar)
    Učlanjen
    26.12.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    0

Slične teme: "Čovek koji je doživeo tungusku katastrofu 1908." u forumu "Natprirodne pojave i misterije"

Aktivan član
    Učlanjen
    17.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    68

Он добио педалу што их је испроваљивао, а министар који га је ногирао се кандидује за председника. Овде је неко угасио светло.

Slične teme

1. ČOVEK KOJI JE DOŽIVEO TUNGUSKU KATASTROFU 1908.
    Autor ILLUMINAT u forumu Teorije zavera
    Odgovora: 140
    Poslednja poruka: 29.11.2010., 23:53
  2. PRVI ČOVEK KOJI JE PROGOVORIO
    Autor ILLUMINAT u forumu Teorije zavera
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 05.12.2009., 12:58
  3. Čovek koji je obeležio XX vek
    Autor gost 94023 u forumu Istorija
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 21.09.2007., 02:18

Pravila za slanje poruka