Арапин из Галилеје оснива произраелску странку
Prikazujem rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Арапин из Галилеје оснива произраелску странку

Buduća legenda Alekasandar3 (avatar)
    Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    muški
    Second Star to the Right and Straight on 'Til Morning
    Tekstova u blogu
    80
    Reputaciona moć
    746

Podrazumevano Арапин из Галилеје оснива произраелску странку

Сархан Бадер (Sarhan Bader), арапски политичар из региона Горња Галилеја на северу Израела, је прошле недеље изјавио да намерава да направи произраелску арапску странку која би заузела места у Кнесету на следећим изборима.

Бадер, донедавни члан владајуће партије Ликуд, рекао је новинарима да садашње арапске партије које се налазе у Кнесету (Балад, Хадаш и Уједињена арапска листа) не служе интересима арапског становништва, пошто не раде ништа осим што непрестано критикују Израел.

„Већина арапског становништва је сарадању и суживот са Јеврејима у Израелу“, изјавио је Бадер и додао: „Друге арапске партије превише истичу питање Палестинаца и Арапа ван Израела. Али, много је важније да арапске партије служе интересима Арапа у Израелу, који желе да живе у миру са Јеврејима“.

Арапске партије које се сада налазе у Кнесету јавно истичу непријатељство према држави у чијем парламенту имају посланике. Вође тих странака редовно учествују на анти-израелским протестима и увек су драги гости у оним државама које Израел сматрају непријатељским.

http://www.srbel.net/2012/05/02/arapin-iz-galileje-osniva-proizraelsku-stranku/#.T6EZUDI1PEo.facebook

Domaćin Jebivet@r (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    122

Podrazumevano Re: Арапин из Галилеје оснива произраелску странку

Taj mu dodje nesto poput (B)Alijinih "Srba".

Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    80
    Reputaciona moć
    746

Citat Original postavio Jebivet@r Pogledaj poruku
    Taj mu dodje nesto poput (B)Alijinih "Srba".
    Ne nego da vidimo razliku izmedju Izraela i Arapskih zemlaja. U Izraelskom parlamentu imamo partije koje su protiv Izraela, a pitam se da li ima sličnog u Aprapskim parlamentika... tamo ge ima paralmenata, o opšte.

Učlanjen
    23.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    122

Citat Original postavio Alekasandar3 Pogledaj poruku
    Ne nego da vidimo razliku izmedju Izraela i Arapskih zemlaja. U Izraelskom parlamentu imamo partije koje su protiv Izraela, a pitam se da li ima sličnog u Aprapskim parlamentika... tamo ge ima paralmenata, o opšte.
    Pa u Izraelu imas 20% Arapa. Zasto bi to bilo cudno?

Ističe se Zelena_oaza (avatar)
    Učlanjen
    09.10.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Mogu da zamislim kako ce Jevreji da mu povjeruju u iskrenost.
    Mrznju izmedju Arapa i Jevreja ne mozemo cak ni mi zamisliti.

Učlanjen
    09.10.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Ima vise. Mnogo je Arapa radnim danima kada dolaze na posao, tu zive a porodice su im u Egiptu naprimjer.
    U Tel Avivu radnim danima ima vise Arapa nego Jevreja.

Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    80
    Reputaciona moć
    746

Pa čudno ej kako to da su Izraeci proterali sve arape a u Izraelu ima 20% Izraelaca-Arapa ...

Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    80
    Reputaciona moć
    746

Citat Original postavio Zelena_oaza Pogledaj poruku
    Ima vise. Mnogo je Arapa radnim danima kada dolaze na posao, tu zive a porodice su im u Egiptu naprimjer.
    U Tel Avivu radnim danima ima vise Arapa nego Jevreja.
    Ne, 20% su Arapi Izraelci.

Učlanjen
    23.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    122

Pa čudno ej kako to da su Izraeci proterali sve arape a u Izraelu ima 20% Izraelaca-Arapa ...
    Pa nije da ih nisu proterivali. Milion ih imas samo u malenom Libanu. U Jordanu su oko trecine stanovnika. A dobro su ih sabili i u one dve prcije, Zapadnu Obalu i Gazu.

Učlanjen
    09.10.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Ne, 20% su Arapi Izraelci.
    OK ako mislis samo na Arape koji zive u Izraelu.
    Ja govorim o Arapima koji su tu a nisu drzavljani Izraela.
    Meni se cini da je njih mnogo, mnogo vise...

Buduća legenda Nosferatu___ (avatar)
    Učlanjen
    20.08.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1228

Pa nije da ih nisu proterivali. Milion ih imas samo u malenom Libanu. U Jordanu su oko trecine stanovnika. A dobro su ih sabili i u one dve prcije, Zapadnu Obalu i Gazu.
    Proterane su i hiljade Jevreja iz arapskih zemalja od '48 do '67, pre samo 15 godina proterano je 250 000 Srba iz Hrvatske i 120 000 iz Sarajeva i isto toliko sa Kosmeta pre samo 13 godina, u toku je proterivanje stotina hiljada hriscana iz Iraka, pa opet niko ne kmeci koliko Palestinci koji kao Arapi na raspolaganju imaju milione kvadratnih kilometara u 15 zemalja koje mogu da nasele. Plus sto prave problem gde god se pojave vec 65 godina, zahvaljujuci Hamasima i rahmetli Arafatu. Na primer, skroz su izmenili demografsku sliku Libana i unistili ga, a bio je biser mediterana.

Nema sumnje da iza partije ovog coveka stoji Mosad, ali ako uradi nesto na integraciji izraelskih Arapa i podizanju njihovog standarda, sto da ne? Ionako im je bolje u Izraelu nego u bilo kojoj okolnoj arapskoj zemlji.

Učlanjen
    09.10.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Citat Original postavio Nosferatu___ Pogledaj poruku
    Proterane su i hiljade Jevreja iz arapskih zemalja od '48 do '67, pre samo 15 godina proterano je 250 000 Srba iz Hrvatske i 120 000 iz Sarajeva i isto toliko sa Kosmeta pre samo 13 godina, u toku je proterivanje stotina hiljada hriscana iz Iraka, pa opet niko ne kmeci koliko Palestinci koji kao Arapi na raspolaganju imaju milione kvadratnih kilometara u 15 zemalja koje mogu da nasele. Plus sto prave problem gde god se pojave vec 65 godina, zahvaljujuci Hamasima i rahmetli Arafatu. Na primer, skroz su izmenili demografsku sliku Libana i unistili ga, a bio je biser mediterana.

Nema sumnje da iza partije ovog coveka stoji Mosad, ali ako uradi nesto na integraciji izraelskih Arapa i podizanju njihovog standarda, sto da ne? Ionako im je bolje u Izraelu nego u bilo kojoj okolnoj arapskoj zemlji.
    Prvi progon stanovnistva koji je istorija zbiljezila je bio progon Jevreja iz Egipta.
    Arapi zive dobro u Izraelu, koliko sam ja vidjela...rado bih se mijenjala s njima...Imaju dobre plate i uopste dobar standard, puno bolji nego da zive u Egiptu naprimjer.
    Zato ih masa dolazi u Izrael u potrazi za poslom.
    I onda mi je glupo kada mi neki Arapin kaze kako ne postoji drzava Izrael a zivi u njemu i prima 3000, 4000 eura platu.

Buduća legenda Nosferatu___ (avatar)
    Učlanjen
    20.08.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1228

Prvi progon stanovnistva koji je istorija zbiljezila je bio progon Jevreja iz Egipta.
    Arapi zive dobro u Izraelu, koliko sam ja vidjela...rado bih se mijenjala s njima...Imaju dobre plate i uopste dobar standard, puno bolji nego da zive u Egiptu naprimjer.
    Zato ih masa dolazi u Izrael u potrazi za poslom.
    I onda mi je glupo kada mi neki Arapin kaze kako ne postoji drzava Izrael a zivi u njemu i prima 3000, 4000 eura platu.
    Upravo tako. Umeju da budu irealni.

Učlanjen
    09.10.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Upravo tako. Umeju da budu irealni.
    Ma daj...momak radi kao dizajner u gradjevinskoj firmi, nema nesto skole, ali eto...ima umjetnicku crtu, zaradjuje i do 8000 eura, kompletnu rodbinu u Jemenu izdrzava, on u Haifi zivi na visokoj nozi i kaze meni da ne postoji Izrael, da je to vjesatcka tvorevina. Ali to nisam samo od njega cula...od mase Arapa sam cula da je Izrael izmisljotina a ne drzava.
    Jedan Arapin veterinar, deset godina nije mogao naci posla u Egiptu, dosao u Izrael, stao na noge i kaze meni da bi sutra prvi uzeo pusku kada bi Egipat i Izrael zaratovali, naravno na egipatskoj strani...On ne samo da negira drzavu Izrael nego i vjeru, njihov jezik, kulturu...za njega ni Jevreji ne postoje...To je mi je najcudnije kad odem u Izrael...arapsko upiranje da se dobije posao a istovremeno negiranje drzave i mrznja prema svemu sto je jevrejsko...

Učlanjen
    23.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    122

Sve to jeste istina, a vise puta sam i isticao, da ima naroda, kojima je jos gore od Palestinaca, ali ovde se radi o nameri otvaraca teme, da Izrael predstavi kao neku jako pravednu drzavu i pritom mu ovo nije prva tema u istom fazonu. Budimo realni, jer koliko god okolni Arapi bili zaostali i zadrti, to ne menja cinjenicu da je Izrael teroristicka drzava (predsednici i premijeri su im se proslavili podmecuci bombe po hotelima i masakrirajuci citava sela). Za coveka iz Evrope jeste privlacnija, tamosnji ljudi jesu normalniji, ali u svojoj sustini se ne razlikuju toliko od zaostalih suseda.

Učlanjen
    09.10.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Sve to jeste istina, a vise puta sam i isticao, da ima naroda, kojima je jos gore od Palestinaca, ali ovde se radi o nameri otvaraca teme, da Izrael predstavi kao neku jako pravednu drzavu i pritom mu ovo nije prva tema u istom fazonu. Budimo realni, jer koliko god okolni Arapi bili zaostali i zadrti, to ne menja cinjenicu da je Izrael teroristicka drzava (predsednici i premijeri su im se proslavili podmecuci bombe po hotelima i masakrirajuci citava sela). Za coveka iz Evrope jeste privlacnija, tamosnji ljudi jesu normalniji, ali u svojoj sustini se ne razlikuju toliko od zaostalih suseda.
    Nemoj da nazivas Izrael teroristickom drzavom. Okruzenje u kome se nalazi Izrael je takvo da samo takvi i mogu opstati. Idem dolje cesto, vjeruj mi da se pitam nekada kako ih Arapi nisu pregazili do sada za jedno prije podne...???

Učlanjen
    23.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    122

Nemoj da nazivas Izrael teroristickom drzavom. Okruzenje u kome se nalazi Izrael je takvo da samo takvi i mogu opstati. Idem dolje cesto, vjeruj mi da se pitam nekada kako ih Arapi nisu pregazili do sada za jedno prije podne...???
    Pa sta su, ako im se rukovodstvo bavilo takvim stvarima?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    25.04.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Мене исто боли рацку за твоје јевреје и арапе Ацо3. Само се ви лепо кокајте.

Učlanjen
    09.10.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Pa sta su, ako im se rukovodstvo bavilo takvim stvarima?
    U teroristickim napadima na vojnike Izraela do sada je poginulo 24000, prosle nedjelje je obiljezen taj Dan.
    Da bi znao stanje u Izraelu moras biti tamo jedno vrijeme.
    Nije sve u izraelsko-arapskim odnosima crno-bijelo, razlika je u tome sto Izrael ne trazi sazaljenje svijeta i bas ih briga sta ce svijet pomisliti o njima dok Arapi na sva zvona zvone ako u i samo jedan pogine u napadu izraelske vojske.
    Napad na autobusku stanicu u centru Tel Aviva...nema nigdje u vijestima, klasicni terorizam...u jutarnjim satima, kad ljudi idu na posao, dvojica Palestinaca bacaju bombu, Izrael odgovara..i naravno...vijest prolazi svijetom "Izraelska vojska ispalila toliko i toliko granata na neduzne Palestince". Ili...dok prolazi izraelska vojska kroz jedno mjesto u pojasu Gaze izlaze na ulice zene sa djecom, iz zasjede pucaju Palestinci, Izrael odgovara...svijetom se pronosi vijest "Izrael pucao na zene i djecu"
    Mi smo imali problema sa par mudzahedina u Bosni a sta mislis kako je njima, oni su okruzeni stotinama hiljada radikalnih islamista koji su spremni svaki dan na ubijanje. Da je Izrael drugaciji ne bi bilo vise ni jednog Jevreja u Izraelu...

Učlanjen
    23.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    122

U teroristickim napadima na vojnike Izraela do sada je poginulo 24000, prosle nedjelje je obiljezen taj Dan.
    Da bi znao stanje u Izraelu moras biti tamo jedno vrijeme.
    Ne secam se da sam rekao, kako Izraelci ne ginu u teroristickim napadima.

Nije sve u izraelsko-arapskim odnosima crno-bijelo, razlika je u tome sto Izrael ne trazi sazaljenje svijeta i bas ih briga sta ce svijet pomisliti o njima dok Arapi na sva zvona zvone ako u i samo jedan pogine u napadu izraelske vojske.
    I zato ne placaju raznim lobistima milione i milione, da nam prikazuju upravo crno-belu sliku o svemu sto se tamo desava, ne? A upravo su Jevreji na sazaljenje i dobili toliku podrsku, a Arapi kad su videli da na silu ne mogu nista, danas rade isto.

Napad na autobusku stanicu u centru Tel Aviva...nema nigdje u vijestima, klasicni terorizam...u jutarnjim satima, kad ljudi idu na posao, dvojica Palestinaca bacaju bombu, Izrael odgovara..i naravno...vijest prolazi svijetom "Izraelska vojska ispalila toliko i toliko granata na neduzne Palestince". Ili...dok prolazi izraelska vojska kroz jedno mjesto u pojasu Gaze izlaze na ulice zene sa djecom, iz zasjede pucaju Palestinci, Izrael odgovara...svijetom se pronosi vijest "Izrael pucao na zene i djecu"
    Mi smo imali problema sa par mudzahedina u Bosni a sta mislis kako je njima, oni su okruzeni stotinama hiljada radikalnih islamista koji su spremni svaki dan na ubijanje. Da je Izrael drugaciji ne bi bilo vise ni jednog Jevreja u Izraelu...
    Izraelci su sami sebe doveli u takvu priliku. Zato je krajnje licemerno porediti njih i nas. Mi nismo otisli u Bosnu da otimamo zemlju, vec su se tamosnji Srbi borili za svoju slobodu, da ne bi ponovo robovali muslimanskim krvolocima. Jevreji jesu tamo otisli (price o biblijskom pravu ne uzimam za ozbiljno), napravili rusvaj (imaju Arapi i svoje krivice naravno, jer je za ples najcesce potrebno dvoje) i sada se cude, sto neki ocajnici idu do kraja i raznose se po trgovima, javnom prevozu, kaficima.

Učlanjen
    09.10.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

A sta mislis kako bi inace Jevreji izasli na kraj sa Arapima da su drugaciji?
    Da se vode demokratijom, zastitom ljudskih prava (ne samo za Arape nego i za njihove) da dozvoljavaju nevladinim organizacijama da vrsljaju po drzavi kao sto su pokusali neki sa protestima da zene ne sluze vojsku itd,itd???
    Da daju Arapima sva prava zagarantovana konvencijama o ljudskim pravima???
    Htjela sam da kazem, da je Izrael u takvom okruzenju da ne mogu biti drugaciji. Da su drugaciji ne bi ih bilo.
    Jevreja u Izraelu ima oko pet miliona, njih bi Arapi zgazili za jedno prije podne.
    Ko se nije susreo sa radikalnim islamom taj ne zna koliku oni opasnost predstavljaju.
    I nisam usporedila njih i nas samo sam rekla koliko su jada mudzahedini napravili u Bosni sa par jedinica, a Izrael njih ima svakodnevno...

Učlanjen
    23.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    122

A sta mislis kako bi inace Jevreji izasli na kraj sa Arapima da su drugaciji?
    Da se vode demokratijom, zastitom ljudskih prava (ne samo za Arape nego i za njihove) da dozvoljavaju nevladinim organizacijama da vrsljaju po drzavi kao sto su pokusali neki sa protestima da zene ne sluze vojsku itd,itd???
    Da daju Arapima sva prava zagarantovana konvencijama o ljudskim pravima???
    Htjela sam da kazem, da je Izrael u takvom okruzenju da ne mogu biti drugaciji. Da su drugaciji ne bi ih bilo.
    Jevreja u Izraelu ima oko pet miliona, njih bi Arapi zgazili za jedno prije podne.
    Ko se nije susreo sa radikalnim islamom taj ne zna koliku oni opasnost predstavljaju.
    I nisam usporedila njih i nas samo sam rekla koliko su jada mudzahedini napravili u Bosni sa par jedinica, a Izrael njih ima svakodnevno...
    A ja tebi ponavljam, da su sami izabrali da odu tamo, pa neka sada strepe od bombasa-samoubica, raketa, besnih suseda i svega ostalog. Da li bi trebao da kukam ili se iscudjavam, ako bi recimo otisao da zivim u neku africku zabit, kako me napadaju sve moguce tropske bolestine? Po tebi, ocigledno bi, ali ja ipak mislim da odredjene radnje imaju svoje posledice.

Učlanjen
    09.10.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

A ja tebi ponavljam, da su sami izabrali da odu tamo, pa neka sada strepe od bombasa-samoubica, raketa, besnih suseda i svega ostalog. Da li bi trebao da kukam ili se iscudjavam, ako bi recimo otisao da zivim u neku africku zabit, kako me napadaju sve moguce tropske bolestine? Po tebi, ocigledno bi, ali ja ipak mislim da odredjene radnje imaju svoje posledice.
    Ne trebas, naravno...ni da se cudis ni da kukas...samo malo realnije da pogledas na stanje u Izraelu ako vec hoces da pricas o njima.

Buduća legenda bh_citadela (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    577

Neka formira .. ne vidim kakve veze ima sa palestinskim pitanjem što neki Arap koji se ne osjeća Palestincem formira stranku ..

Slične teme

1. Odgovora: 81
    Poslednja poruka: 08.12.2011., 13:37
  2. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 25.06.2011., 04:49
  3. Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 19.07.2008., 08:06
  4. Давидовић оснива странку.
    Autor djuramc u forumu Politika
    Odgovora: 78
    Poslednja poruka: 16.03.2008., 11:46
  5. Odgovora: 38