Skinhedi pretili da će Romima otkinuti glave!

bugmenot

Primećen član
Banovan
Poruka
779
Prema priči meštana naselja u Jabučkom ritu, napad se dogodio oko devet sati ujutru, kada je primećena grupa mladića koja se približavala kontejnerima u kojima Romi odnedavno stanuju.
- Bili smo ispred mog kontejnera i pričali. U jednom trenutku, videli smo dvojicu mladića kako prilaze i počinju da na jednom od kontejnera ispisuju „Srbija Srbima“ i kukasti krst - priča za „Alo!“ Rifat Kurteši (48), stanovnik naselja u Jabučkom ritu.
Sudeći prema izjavama očevidaca, koji tvrde da su neki od napadača bili ćelavi, dok su drugi imali kačkete, kapuljače i „duboke cipele“ na nogama, napad je bio organizovan i izveli su ga skinhedi. Meštani su ih, kako kažu, najpre upitali zašto šaraju kontejner, a odgovor je zvučao ovako:
- Možda ne smetate Đilasu, ali nama smetate! Ako se odavde ne sklonite za 24 sata, otkinućemo vam glave - rekao je jedan od skinheda sa kapuljačom, nakon čega se cela grupa udaljila u pravcu susednog naselja.
Otkad su došli, pre nedelju dana, preseljeni Romi, kako kažu, imaju struju, vodu i toalete, ali im manjka sigurnosti. Pored toga što ih svakodnevno šikaniraju u prodavnici u kojoj se snabdevaju osnovnim namirnicama, oni sada ne mogu ni mirno da spavaju jer ne znaju da li će se napad ponoviti.
-Strah me je, ne smem da izađem sad iz naselja jer su mi rekli da će me naći gde god odem - do prodavnice ili bilo gde drugde. Čak se za sebe i ne bojim toliko koliko za decu, koje u naselju ima mnogo - kaže dvadesetogodišnji Abib Kurteši, koji je bio i jedan od prvih na udaru nacista, pošto je baš u tom trenutku bio pored kontejnera koji je išaran. U toku dana, policija je obavila uviđaj, dok se za počiniocima i dalje traga.
http://www.alo.rs/vesti/48783/Skinhedi_pretili_da_ce_Romima_otkinuti_glave

Dokle ce drzava da tolerise ove?:think:
 
Ja sam se uvek pitao što ovi branioci jadnih i ugroženih Roma ne učine nešto konkretno po tom pitanju . Svako po jednu romsku porodicu u svoj stan , svako po desetak kontejnera sa Romima u svoju ulicu . I to sve po ovim najliberalnijim opštinama , Dedinje , Vračar , Stari Grad - da narod od elite nauči šta su prave jevropske vrednosti :mrgreen::mrgreen:
 
Ja sam se uvek pitao što ovi branioci jadnih i ugroženih Roma ne učine nešto konkretno po tom pitanju . Svako po jednu romsku porodicu u svoj stan , svako po desetak kontejnera sa Romima u svoju ulicu . I to sve po ovim najliberalnijim opštinama , Dedinje , Vračar , Stari Grad - da narod od elite nauči šta su prave jevropske vrednosti :mrgreen::mrgreen:

У свом окружењу не познајем ниједног који је угостио Роме-Цигане.
 
Ја имам једно озбиљно питање: да ли се некада због шиканирања јавио неки Ром који има посао, не краде, не проси и не чека од државе да му приушти боље сутра (макар и станчић без "шпијунке")?
Ја за таквог нисам чула.
Дакле, ми немамо проблем са Ромима јер су Роми, већ са нерадницима, лоповима и сличнима, ма које да су националности.
Ово питање постављам зато што неко из коментара може да закључи да ви генерално мрзите Роме, али ја не верујем да је тако. Пре ће бити да нам се свима смучила "декада Рома" у ситуацији када ни Срби немају посла, ни стан, ни паре за школовање деце.
Дакле, угрожени смо сви, а то нема везе са нацијом. Па, коме да се жалимо ми остали?
 
Оне који на дивљака краду струју и никада је не плаћају, који се возе бесплатно аутобусима, беовозом, бгвозом.. Који краду шахтове, прљају град.. ДОКЛЕ? питај Ђиласа
Поуздaно знaм дa Цигaни све мaње крaду струју... Нaиме, немa потребе дa је крaду, добијaју је џaбе, a не могу дa је препродaју...
 

Back
Top