Kako zive Srbe u Makedoniji
Strana 1 od 8 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 176

Tema: Kako zive Srbe u Makedoniji

 1. #1
  Zainteresovan član Antula (avatar)
  Učlanjen
  29.10.2010.
  Pol
  ženski
  Lokacija
  Skopje, Macedonia timeless
  Poruke
  329
  Reputaciona moć
  34

  Podrazumevano Kako zive Srbe u Makedoniji

  Nadam se da sam pravilno postavila temu, koja pokazuje kako Srbi zive u MK a izvor je Srpska televizija B92,znaci nije Makedonska pa da bude nesto irelevantno.Imala sam priliku na procitam misljenje pa bar 99% forumasa kako su Srbi ugnjeteni,neprivilegovani,nemaju nikakava prava u Makedoniji pa evo vam prilike na sami procitate, a posebno to vazi za onog iz Kumanova koji se vecito buni kako je teroriziran zato sto je Srbin. Tekst ja makedonskom,(kako neki kazu bugarski jezik) pa nadam se da cete nesto uspeti da procitate.


  Б92: Како живеат Србите во Македонија
  Објавено: пред 13 часа
  Прочитано: 1415
  Печати
  Сподели со твоите пријатели!
  Вo Кучевиште, српско село во Македонија на само 15 километри од границата со Косово, живеат околу 3 илјади луѓе. Ти воглавно се занимаваат со земјоделство и сточарство. Сепак, најголем дел од нив оди надвор од селото да работи. Селото е добро опремено, има амбуланта, училиште, продавници и пристапни патишта, се вели во репортажата на Б92 од Белград во написот со наслов „Како живеат Србите во Македонија.“

  Иако тие живеат блиску до границата, не се плашат од можни инциденти. Велат, нивниот проблем е универзален – недостиг од работни места.

  - Има луѓе кои живеат добро и има и такви кои живеат лошо – вели за Б92, Живко Грумешевиќ жител на Кучевиште.

  Неговата комшивка, Јаворка Комненовиќ, вели дека жителите на ова погранично село ги имаат сите права.

  - Имаме амбуланта, училиште, дуќан... мислам дека ги имаме сите права, вели таа.

  Во Кучевиште живеат нешто повеќе од 3 илјади лица, а во општината Чичер Сандево, на која и припаѓа селото, околу 8,500 од кои мнозинството се Срби. Селаните велат дека во локалното училиште има 300 деца што ја покажува нивната определеност да останат на село.

  - Ништо не ни недостига. Се е супер – тврди 17-годишниот Необјша Паунковиќ за телевизијата.

  Од Охридскиот договор од 2001, со кој е регулирана положбата на малцинствата, Србите во Македонија ги имаат сите права. Денес тие имаат свои луѓе на место заменик-министер, пратеници во парламентот, градоначалник, директори на јавни претпријатија, директор на училиште, па дури и национален празник – Свети Сава.

  Според зборовите на еден од лидерите на македонските Срби, заменикот на министерот за култура, Драган Недељковиќ, во моментов тие најмногу се занимаваат со правата во образовниот систем.

  - Имаше проблем околу образованието. Сега тоа се решава. По 20 години отворивме катедра за српски јазик и литература на Универзитетот во Скопје и веќе има 150 студенти – остакнува тој.

  Недељковиќ додава и дека српската заедница добро соработува со матичната држава, додека во Кучевиште истакнуваат дека неодамна ги посетил и претседателот Борис Тадиќ.

  Според пописот од 2002 година во Македонија има 37.800 Срби, но тој за нив е спорен, зашто имало злоупотреби. Одредени српски лидери сметаат дека има 50 до 60 илјади Срби во Македонија, а точниот број требаше да биде утврден годинава, но пописот беше одложен, се вели на крајот од репортажата.

  Izvor www.plusinfo.com.mk 2. #2
  Buduća legenda
  Učlanjen
  17.10.2004.
  Pol
  muški
  Lokacija
  land of confusion
  Poruke
  46.165
  Tekstova u blogu
  1
  Reputaciona moć
  0

  Podrazumevano Re: Kako zive Srbe u Makedoniji

  По овом тексту они уживају к'о бубрези у лоју.

 3. #3
  Zainteresovan član Antula (avatar)
  Učlanjen
  29.10.2010.
  Pol
  ženski
  Lokacija
  Skopje, Macedonia timeless
  Poruke
  329
  Reputaciona moć
  34

  Podrazumevano Re: Kako zive Srbe u Makedoniji

  Citat Original postavio misoni Pogledaj poruku
  По овом тексту они уживају к'о бубрези у лоју.
  Pa druze,to je njihovo misljenje,ja to nisam napisala. Eto vidite da i Srbi imaju svoje mesto u MK i da su poprilicno zadovoljni.Nemojte vise da se brinete.

 4. #4
  Buduća legenda
  Učlanjen
  17.10.2004.
  Pol
  muški
  Lokacija
  land of confusion
  Poruke
  46.165
  Tekstova u blogu
  1
  Reputaciona moć
  0

  Podrazumevano Re: Kako zive Srbe u Makedoniji

  Ево линка са Б92,пошто не верујем да ће пуно форумаша да се потруди да схвати шта пише на Македонском:
  http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2012&mm=05&dd=01&nav_category=167&nav_id=605579

 5. #5
  Zainteresovan član Antula (avatar)
  Učlanjen
  29.10.2010.
  Pol
  ženski
  Lokacija
  Skopje, Macedonia timeless
  Poruke
  329
  Reputaciona moć
  34

  Podrazumevano Re: Kako zive Srbe u Makedoniji

  Citat Original postavio misoni Pogledaj poruku
  Ево линка са Б92,пошто не верујем да ће пуно форумаша да се потруди да схвати шта пише на Македонском:
  http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2012&mm=05&dd=01&nav_category=167&nav_id=605579
  E super sto si nasao tekst na Srpski,bar da mogu ostali da procitaju.

 6. #6
  Ističe se wwwlado (avatar)
  Učlanjen
  19.04.2012.
  Pol
  muški
  Poruke
  2.043
  Reputaciona moć
  47

  Podrazumevano Re: Kako zive Srbe u Makedoniji

  Citat Original postavio Antula Pogledaj poruku
  Nadam se da sam pravilno postavila temu, koja pokazuje kako Srbi zive u MK a izvor je Srpska televizija B92,znaci nije Makedonska pa da bude nesto irelevantno.Imala sam priliku na procitam misljenje pa bar 99% forumasa kako su Srbi ugnjeteni,neprivilegovani,nemaju nikakava prava u Makedoniji pa evo vam prilike na sami procitate, a posebno to vazi za onog iz Kumanova koji se vecito buni kako je teroriziran zato sto je Srbin. Tekst ja makedonskom,(kako neki kazu bugarski jezik) pa nadam se da cete nesto uspeti da procitate.

  Izvor www.plusinfo.com.mk
  BE 92 Srpska televizija , BE 92 relevantna televizija , MAkedonski je Bugarski .

  PRESTANI DA GLEDAŠ BE 92
  SRBIJA

 7. #7
  Iskusan
  Učlanjen
  16.07.2010.
  Pol
  muški
  Poruke
  6.397
  Reputaciona moć
  0

  Podrazumevano Re: Kako zive Srbe u Makedoniji

  slobinim vampirenjem, pričom mitinzima i djelovanjem , tupljenjem o ugnjetavanim srbima na svim ovim prostorima , osamndesetih, je i počelo cilo ovo s ranje kojem kraja izgleda nema. sve će to narod poz(m)latit


  Nadam se da sam pravilno postavila temu, koja pokazuje kako Srbi zive u MK a izvor je Srpska televizija B92,znaci nije Makedonska pa da bude nesto irelevantno.Imala sam priliku na procitam misljenje pa bar 99% forumasa kako su Srbi ugnjeteni,neprivilegovani,nemaju nikakava prava u Makedoniji pa evo vam prilike na sami procitate, a posebno to vazi za onog iz Kumanova koji se vecito buni kako je teroriziran zato sto je Srbin. Tekst ja makedonskom,(kako neki kazu bugarski jezik) pa nadam se da cete nesto uspeti da procitate.

 8. #8
  Zainteresovan član Antula (avatar)
  Učlanjen
  29.10.2010.
  Pol
  ženski
  Lokacija
  Skopje, Macedonia timeless
  Poruke
  329
  Reputaciona moć
  34

  Podrazumevano Re: Kako zive Srbe u Makedoniji

  Citat Original postavio wwwlado Pogledaj poruku
  BE 92 Srpska televizija , BE 92 relevantna televizija , MAkedonski je Bugarski .

  PRESTANI DA GLEDAŠ BE 92
  Ne gledam B92,koliko je relevanta to zavisi od pojedinacnih misljenja,za tebe mozda i nije a za nekoga jeste, a tema je bila u MK novinama a Makedonski nije Bugarski nego sam se tako izrazila zato sto neko nema dovoljno obrazovanja pa mesa ta dva jezika i svrstava ih u jedno.

 9. #9
  Buduća legenda
  Učlanjen
  17.10.2004.
  Pol
  muški
  Lokacija
  land of confusion
  Poruke
  46.165
  Tekstova u blogu
  1
  Reputaciona moć
  0

  Podrazumevano Re: Kako zive Srbe u Makedoniji

  Citat Original postavio morski covik Pogledaj poruku
  slobinim vampirenjem, pričom mitinzima i djelovanjem , tupljenjem o ugnjetavanim srbima na svim ovim prostorima , osamndesetih, je i počelo cilo ovo s ranje kojem kraja izgleda nema. sve će to narod poz(m)latit
  Није.Почело је са Шушком,Шпегељом и Њофром.Али то није ова тема.

 10. #10
  Ističe se wwwlado (avatar)
  Učlanjen
  19.04.2012.
  Pol
  muški
  Poruke
  2.043
  Reputaciona moć
  47

  Podrazumevano Re: Kako zive Srbe u Makedoniji

  Citat Original postavio morski covik Pogledaj poruku
  slobinim vampirenjem, pričom mitinzima i djelovanjem , tupljenjem o ugnjetavanim srbima na svim ovim prostorima , osamndesetih, je i počelo cilo ovo s ranje kojem kraja izgleda nema. sve će to narod poz(m)latit


  Nadam se da sam pravilno postavila temu, koja pokazuje kako Srbi zive u MK a izvor je Srpska televizija B92,znaci nije Makedonska pa da bude nesto irelevantno.Imala sam priliku na procitam misljenje pa bar 99% forumasa kako su Srbi ugnjeteni,neprivilegovani,nemaju nikakava prava u Makedoniji pa evo vam prilike na sami procitate, a posebno to vazi za onog iz Kumanova koji se vecito buni kako je teroriziran zato sto je Srbin. Tekst ja makedonskom,(kako neki kazu bugarski jezik) pa nadam se da cete nesto uspeti da procitate.
  SVE ŠTO VIDIŠ I ČUJEŠ NA BLE 92 i RTS , to ti 100 % nije tačno . IMaš osnovu za razmišljanje , znaš šta sigurno nije ostaje ti ,ako te nešto interesuje da svojim istraživanjem dođeš do istine .

  KAKO TO DA JE INDUETRIJSKA PROIZVODNJA BILA VEĆA 1995 nego 2012 .
  KAKO DA JE KOSOVO PROGLASILO NEZAVISNOST 2008 , a ne 1999 .
  KAKO TO DA PU KA EU DOVEO DO RAZBIJANJA ZAJEDNICE SCG , ODVAJANJA KOSOVA , a CEntralizaciju BIH . KADA JE PRIBLIŽAVANJE EU UVODI GRANICE I RANIČNE PRELAZE ; A KADA PUT KA EU VODI KA NESTAJANJU GRANICA .
  SRBIJA

 11. #11
  Domaćin gjorgji_bgd (avatar)
  Učlanjen
  03.07.2010.
  Pol
  muški
  Lokacija
  Beograd
  Poruke
  4.305
  Reputaciona moć
  87

  Podrazumevano Re: Kako zive Srbe u Makedoniji

  Citat Original postavio misoni Pogledaj poruku
  По овом тексту они уживају к'о бубрези у лоју.
  pa sugirno bolje nego makedonci u srbiji
  "First they ignore you, then they ridicule you, then they fight you, then you win." -
  -- Mahatma Gandhi

 12. #12
  Buduća legenda
  Učlanjen
  17.10.2004.
  Pol
  muški
  Lokacija
  land of confusion
  Poruke
  46.165
  Tekstova u blogu
  1
  Reputaciona moć
  0

  Podrazumevano Re: Kako zive Srbe u Makedoniji

  Citat Original postavio gjorgji_bgd Pogledaj poruku
  pa sugirno bolje nego makedonci u srbiji
  Јесте,сигуран сам да је теби лоше.

 13. #13
  Берекин nije na forumu
  Бринем своју невољу,то ме весели!
  Elita Берекин (avatar)
  Učlanjen
  29.08.2010.
  Pol
  muški
  Poruke
  17.557
  Reputaciona moć
  536

  Podrazumevano Re: Kako zive Srbe u Makedoniji

  Citat Original postavio morski covik Pogledaj poruku
  slobinim vampirenjem, pričom mitinzima i djelovanjem , tupljenjem o ugnjetavanim srbima na svim ovim prostorima , osamndesetih, je i počelo cilo ovo s ranje kojem kraja izgleda nema. sve će to narod poz(m)latit


  Nadam se da sam pravilno postavila temu, koja pokazuje kako Srbi zive u MK a izvor je Srpska televizija B92,znaci nije Makedonska pa da bude nesto irelevantno.Imala sam priliku na procitam misljenje pa bar 99% forumasa kako su Srbi ugnjeteni,neprivilegovani,nemaju nikakava prava u Makedoniji pa evo vam prilike na sami procitate, a posebno to vazi za onog iz Kumanova koji se vecito buni kako je teroriziran zato sto je Srbin. Tekst ja makedonskom,(kako neki kazu bugarski jezik) pa nadam se da cete nesto uspeti da procitate.
  Сјећам се ја и времена прије Слобе.*ебавања мајке циганске/четничке,псовања ћирилице,краља Петра,лебца,...

 14. #14
  Domaćin gjorgji_bgd (avatar)
  Učlanjen
  03.07.2010.
  Pol
  muški
  Lokacija
  Beograd
  Poruke
  4.305
  Reputaciona moć
  87

  Podrazumevano Re: Kako zive Srbe u Makedoniji

  Citat Original postavio wwwlado Pogledaj poruku
  BE 92 Srpska televizija , BE 92 relevantna televizija , MAkedonski je Bugarski .

  PRESTANI DA GLEDAŠ BE 92
  sigurno je relevantnija velika srbija jel vas to uce na centralnoj otadzbinskoj upravi ?
  "First they ignore you, then they ridicule you, then they fight you, then you win." -
  -- Mahatma Gandhi

 15. #15
  Domaćin gjorgji_bgd (avatar)
  Učlanjen
  03.07.2010.
  Pol
  muški
  Lokacija
  Beograd
  Poruke
  4.305
  Reputaciona moć
  87

  Podrazumevano Re: Kako zive Srbe u Makedoniji

  Citat Original postavio misoni Pogledaj poruku
  Јесте,сигуран сам да је теби лоше.
  sigurno je da ne uzivam sva prava koji uzivaju srbi u makedoniji...
  "First they ignore you, then they ridicule you, then they fight you, then you win." -
  -- Mahatma Gandhi

 16. #16
  Берекин nije na forumu
  Бринем своју невољу,то ме весели!
  Elita Берекин (avatar)
  Učlanjen
  29.08.2010.
  Pol
  muški
  Poruke
  17.557
  Reputaciona moć
  536

  Podrazumevano Re: Kako zive Srbe u Makedoniji

  Citat Original postavio misoni Pogledaj poruku
  Јесте,сигуран сам да је теби лоше.
  Геноцидишу га на факултету зато што је Македонац,па је јађен острашћен.

 17. #17
  Domaćin gjorgji_bgd (avatar)
  Učlanjen
  03.07.2010.
  Pol
  muški
  Lokacija
  Beograd
  Poruke
  4.305
  Reputaciona moć
  87

  Podrazumevano Re: Kako zive Srbe u Makedoniji

  Citat Original postavio Берекин Pogledaj poruku
  Геноцидишу га на факултету зато што је Македонац,па је јађен острашћен.
  da je samo na fakultetu ne bi bilo strasno, nego svuKude....
  "First they ignore you, then they ridicule you, then they fight you, then you win." -
  -- Mahatma Gandhi

 18. #18
  Buduća legenda
  Učlanjen
  17.10.2004.
  Pol
  muški
  Lokacija
  land of confusion
  Poruke
  46.165
  Tekstova u blogu
  1
  Reputaciona moć
  0

  Podrazumevano Re: Kako zive Srbe u Makedoniji

  Citat Original postavio Берекин Pogledaj poruku
  Сјећам се ја и времена прије Слобе.*ебавања мајке циганске/четничке,псовања ћирилице,краља Петра,лебца,...
  Краљевима Хрвати треба да дигну споменик на тргу бана Јелачића.Да то нису били југословенски краљеви,изузев Петра данас Хрватска не би постојала или би била око Загреба и заједно са Словенијом аустријска покрајина.

 19. #19
  Buduća legenda
  Učlanjen
  17.10.2004.
  Pol
  muški
  Lokacija
  land of confusion
  Poruke
  46.165
  Tekstova u blogu
  1
  Reputaciona moć
  0

  Podrazumevano Re: Kako zive Srbe u Makedoniji

  Citat Original postavio gjorgji_bgd Pogledaj poruku
  sigurno je da ne uzivam sva prava koji uzivaju srbi u makedoniji...
  Реци која?

 20. #20
  Iskusan
  Učlanjen
  16.07.2010.
  Pol
  muški
  Poruke
  6.397
  Reputaciona moć
  0

  Podrazumevano Re: Kako zive Srbe u Makedoniji

  Citat Original postavio Берекин Pogledaj poruku
  Сјећам се ја и времена прије Слобе.*ебавања мајке циганске/четничке,псовања ћирилице,краља Петра,лебца,...
  nisi se baš daleko vratio, zaboravio si kad je krapinski čovik toljagom umlatio jednog zbog međe?

 21. #21
  Aktivan član asketa (avatar)
  Učlanjen
  10.08.2011.
  Pol
  muški
  Poruke
  1.912
  Reputaciona moć
  63

  Podrazumevano Re: Kako zive Srbe u Makedoniji

  Citat Original postavio gjorgji_bgd Pogledaj poruku
  da je samo na fakultetu ne bi bilo strasno, nego svuKude....
  Ljubiša Georgijevski, ambasador Makedonije u našoj zemlji, ovih dana obilazi svoje sunarodnike širom Srbije.

  Prilikom posete Zrenjaninu, ambasador je, u izjavi za RTS, naglasio: "U Srbiji danas živi dvadeset pet hiljada Makedonaca i njihova prava ni na koji način nisu ugrožena."
  Kad tako kaže ambasador onda je to tako. A tamo je neki seljak koji i ne zna šta su njegova prava pa je zadovoljan što ima prodavnicu u selu.
  Не можете служити Богу и богатству. - Лука 16:13

 22. #22
  Берекин nije na forumu
  Бринем своју невољу,то ме весели!
  Elita Берекин (avatar)
  Učlanjen
  29.08.2010.
  Pol
  muški
  Poruke
  17.557
  Reputaciona moć
  536

  Podrazumevano Re: Kako zive Srbe u Makedoniji

  Citat Original postavio gjorgji_bgd Pogledaj poruku
  da je samo na fakultetu ne bi bilo strasno, nego svuKude....
  Шта ти раде чоче?
  Бар у данашњој "демократској" Србији сви имају више права од Срба.

 23. #23
  Domaćin gjorgji_bgd (avatar)
  Učlanjen
  03.07.2010.
  Pol
  muški
  Lokacija
  Beograd
  Poruke
  4.305
  Reputaciona moć
  87

  Podrazumevano Re: Kako zive Srbe u Makedoniji

  Citat Original postavio misoni Pogledaj poruku
  Реци која?
  pa pravo nisam imao pravo da ucim na materenjem jeziku, sto ni oni koji sada idu u skolu u srbiji a makedonci su nemaju....

  s druge strane srbi to pravo imaju u makedoniji zakljucno sa gimnazijama na srpskom jeziku....
  "First they ignore you, then they ridicule you, then they fight you, then you win." -
  -- Mahatma Gandhi

 24. #24
  Iskusan
  Učlanjen
  16.07.2010.
  Pol
  muški
  Poruke
  6.397
  Reputaciona moć
  0

  Podrazumevano Re: Kako zive Srbe u Makedoniji

  Citat Original postavio Nadr Kan Pogledaj poruku
  Kad tako kaže ambasador onda je to tako. A tamo je neki seljak koji i ne zna šta su njegova prava pa je zadovoljan što ima prodavnicu u selu.
  ambasador je političar a oni lažu

 25. #25
  Domaćin gjorgji_bgd (avatar)
  Učlanjen
  03.07.2010.
  Pol
  muški
  Lokacija
  Beograd
  Poruke
  4.305
  Reputaciona moć
  87

  Podrazumevano Re: Kako zive Srbe u Makedoniji

  Citat Original postavio Берекин Pogledaj poruku
  Шта ти раде чоче?
  Бар у данашњој "демократској" Србији сви имају више права од Срба.
  pa to ti mislis... srbi su i dalje jednakiji od ostalih jednakih....
  "First they ignore you, then they ridicule you, then they fight you, then you win." -
  -- Mahatma Gandhi

Strana 1 od 8 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

 1. Kako je Kumanovo pripalo Makedoniji
  Autor kumanovo u forumu Politika
  Odgovora: 0
  Poslednja poruka: 17.12.2010., 23:37
 2. kako zive istoricari umetnosti u BG
  Autor mala gaga u forumu Likovna umetnost
  Odgovora: 132
  Poslednja poruka: 26.09.2009., 10:04
 3. Kako spasiti Srbe od četnika?
  Autor Marin55 u forumu Politika
  Odgovora: 61
  Poslednja poruka: 31.08.2007., 10:49
 4. KAKO ZIVE devojke koje...
  Autor Lena u forumu Zdravlje
  Odgovora: 47
  Poslednja poruka: 05.02.2004., 01:55

Pravila za slanje poruka

 • Ne možete kreirati novu temu
 • Ne možete poslati odgovor
 • Ne možete dodati priloge
 • Ne možete prepraviti svoju poruku
 •