Prerano... Šta to stvarno znači ?

mala_zemunka

Početnik
Poruka
7
... tj. šta vi mislite o tome? (naravno reč je o stupanju u odnose)

E ovako... Moja priča... Imala sam nepunih petnaest godina, bila sam sa dečkom oko 5 meseci. Voleo me je, volela sam ga. Svakodnevno smo se vidjali, pričali o svemu, bili smo potpuno otvoreni jedan prema drugome i kao dečko i devojka i kao prijatelji. Razumeli smo se u potpunosti. O sexu sam počela da "razmišljam" oko svoje 13-14 godine, bez namere da išta radim po tom pitanju (malo glupo zvuči, ali ne znam kako drugačije da se izrazim), jednostavno me je zanimalo sve o tome. Znala sam sve što treba da se zna, nikada nisam bila lakomislena po tom pitanju, jednostavno bila sam 100% upućena, na sve moguće načine.
Prvi put o tome sam počela da ozbiljnije razmišljam kada je prošlo 3 meseca naše veze. Ni u jednom trenutku mu to nisam pominjala, rekla sam mu da on to ne očekuje od mene, da sam premlada. (on je imao 16, i bio je nevin) On je to prihvatio bez pogovora.
Jedan dan (tad smo bili oko 5 meseci u vezi), kad smo izašli pokrenula sam tu temu i rekla mu da... ga želim? Posle nekoliko dana, bili smo kod njega i... to se dogodilo.
Ostali smo zajedno još tri meseca posle toga, i iz nekih totalno glupih razloga smo raskinuli. Ostao mi je i ostaće mi lepa uspomena, i ni u jednom trenutku nisam ni pomislila na to da se kajem. - jednostavno, uradila sam to, kada sam mislila da treba, i da se sutra ponovi ista priča, isto bih uradila. Znači, apsolutno sam bila i ostala sigurna u svoju odluku.
Neki će reći "imala si sreće", neki "klinke se danas satiru od *****" (samo citiram) Da ne nabrajam dalje, znate i sami kakve su priče. Ovo je bilo samo moje iskustvo, moje mišljenje o tome.
Uglavnom sam sa naslušala dosta mišljenja suprotnih mom, zanima me, da li se neko slaže sa mnom? (Sad deluje ko da molim boga da nisam jedini izuzetak, ali dobro, nek bude i da je tako, opet bih volela da čujem!!) Pozz za sve...
 
Ne vidim zasto bi neko popljuvao tvoje iskustvo sa nekim glupim razlogom kao sto je 'prerano'. Okolnosti su bile prave, osetila si se spremnom, odluka je bila licno tvoja i ocigledno ispravna jer se ne secas tog cina sa gorcinom vec ti je u lepoj uspomeni.
 
Moje je iskustvo skoro isto... samo sto ja sa tim momkom nisam bila nakon toga 3 mjeseca nego 2 god...
Nakon toga se za mene svakave price pricaju i te glupe fraze koje si vec navela cesto su na moj racun upucene...
Ali sta da ti kazem,mene bas briga,ne okrecem se za takvim komentarima,radim onako kako ja ocu i kako ja zelim...
 
Jel' moze jedno glupo pitanje?
Kad je osoba zrela za seks???

Od 13-e, kad sam shvatio da mi pisa ne sluzi samo za pišanje (shvatio sam ja to jos dosta ranije, ali tad mi je postalo JASNO), dosta sam razmisljao o toj famoznoj "zrelosti" i "spremnosti", i jedina zrelost do koje sam uspio doci je sposobnost da odes u krevet bez emocija.
A cisto sumnjam da je to ono sto se ceka.
I zasto su u 98% zene te koje se trebaju "spremiti".

Mislim, znam ja dobro da ste u zaostatku nekoliko milijardi mozdanih celija :mrgreen::mrgreen::mrgreen:.....ali nije to bas tako komplikovano :lol:


ps:
Ozbiljno me zanima.
 
Ja se sećam da nam je jednom neka doktorica (koja je držala jedno od onih predavanja o seksu u osnovnoj školi) rekla da je za devojke optimalno vreme za stupanje u seksualne odnose pet godina nakon prve menstruacije. Navodno su stručnjaci procenili da je do tada devojka fizički i psihički spremna. To je, naravno, samo gruba procena i sve je to individualno, ali eto - to je reč stručnjaka.

Za muškarce nije ništa rekla.
 
uf,pa taman sam tako odradila! :) k'o da sam bila na tom predavanju! :lol: a,samo kad su mi drugarice stalno govorile ono kao "sta cekas?"...eeee...i drago mi je sto nisam ranije! meni je to nekako s 15-16 stvarno prerano,al' postalo je uobicajeno ovde cak i ranije.mislim da je to uticaj okruzenja,a zapravo devojke ni ne kontaju koliko nisu zrele za neke stvari iako je cinjenica da su po mnogim pitanjima danasnje generacije naprednije 8)
 
Nina2:
Ne vidim zasto bi neko popljuvao tvoje iskustvo sa nekim glupim razlogom kao sto je 'prerano'. Okolnosti su bile prave, osetila si se spremnom, odluka je bila licno tvoja i ocigledno ispravna jer se ne secas tog cina sa gorcinom vec ti je u lepoj uspomeni.

Hmmm...slazem se sa ovim sto je Nina2 rekla, samo... sa ove vremenske distance (mislim na razl. u godinama) 15 mi izgleda bas malo godinica... moglo je da saceka jos koju godinu, pa da se jos lepse i bolje secas svega...

Ne znam... u moje vreme, sa 15 su to radile samo one "naprednije" devojcice, a one "prosecne" naveliko negde oko 19-20...

U svakom slucaju, lepo je da se to dogodilo jer si TI to zelela, da je bilo lepo, da ti je draga pomisao na to... i sada nema sta da brines - nisi jedina koja je spavala sa nekim u tim godinama - naprotiv! Nisi uradila nista lose!

...samo, nemoj sad da preteras... e to ne bi valjalo...

veeeliki pozz od gude

 
E vala ljudi vama nikad ugoditi. Sa 15 prerano, sa 24 prekasno, shvatite da je vreme tada kad osetite da je vreme. Sami bez pritiska momka. Meni se to desilo sa 17 njoj sa 15. Isto kao i ona imam predivno secanje na to i sa tim momkom sam bila skoro 6 godina. Na stranu to sto je malo cudno da uopste postavlja pitanje na forumu ako je vec sigurna da joj je bilo sve super i da je to bila prava odluka.
 
Gugleta:
Jel' moze jedno glupo pitanje?
Kad je osoba zrela za seks???

Od 13-e, kad sam shvatio da mi pisa ne sluzi samo za pišanje (shvatio sam ja to jos dosta ranije, ali tad mi je postalo JASNO), dosta sam razmisljao o toj famoznoj "zrelosti" i "spremnosti", i jedina zrelost do koje sam uspio doci je sposobnost da odes u krevet bez emocija.

Nisam govorila o muskarcima vec o devojkama... Nemam nista protiv da muskarci to urade ranije... pa pobogu, njima ne preti rak grlica materice, upala jajnika, materice ostalih gluposti... Ne kazem da se to desava devojkama koje su pocele rano sa odnosima ali ako, kao sto neko rece ove, strucnjak kaze da je za devojke ok 5 godina nakon prve menstr., onda je sve jasno.
 

Back
Top